Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozecie mi powiedziec jak odroznic (bez zagladania do przetwornikow) 2ci od 2ce? Na tabliczce w obu przypadkach stoi napisane "model 2" i wszystko wyglada identycznie. A moze cos przeoczylem???

To są jakieś niuanse, podobnie jak w 1C i 1Ci; tu piszą trochę: http://forum.audiogon.com/cgi-bin/fr.pl?cspkr&1112295054&read&keyw&zzvandersteen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tymi Vandersteenami, że ciężko połapać się w modelach po samych tabliczkach:) Model 2Ci różni się od 2Ce zastosowanym głośnikiem wysokotonowym - 2Ce posiada bardziej dopracowaną kopułkę, w założeniu lepszą. Podobna sytuacja jest w przypadku 2Ce Signature oraz 2Ce Signature II. Na obydwu modelach na tabliczce widnieje napis "Model 2Ce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi powiedziec jak odroznic (bez zagladania do przetwornikow) 2ci od 2ce? Na tabliczce w obu przypadkach stoi napisane "model 2" i wszystko wyglada identycznie. A moze cos przeoczylem???

o ile mnie pamięć nie myli to przede wszystkim sposobem podłączenia kabli z tyłu. starsze były na "banany"- nowsze (od wersji sig) na śrubki. zmiany odnośnie ewolucji modelu 2ce oraz innych wersji dwójek zamieściłem w likach we wcześniejszym poście. oznaczenie na tabliczce też jest czytelne i tożsame z wersją (czyli 2ce to 2ce, 2c to 2c, 2 to 2) przy czym 2ci powinno mieć "i" za numerem seryjnym (z resztą jak inne kolumny oznaczone "i", np. ostatnie 1Ci). wersje signature mają dodatkowo autograf Ryśka na tabliczce (swoją drogą tymi należałoby się interesować jeżeli chodzi o modele wyższe).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jeżeli szukasz spokojnego dźwięku oraz masz mały/średni pokój (15-25 m2) i trafisz na sprawny egzemplarz to można zaryzykować i kupić ten model, choć kiedyś pojawiały się oferty 1c za ok. 3kzł (czasami nawet na końcówce gwarancji z polskiej dystrybucji). Może za jakiś czas w tej cenie pojawią się 1ci- choć ta wersja gra nico ostrzej i ogólnie lepiej niż starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam Panowie kupilem Model 1 :) kolumienki w dobrym stanie choc w jednej gorzej zachowane plotno , okleine na upartego tez by mozna bylo zregenerowac choc na razie nie man na to parcia. Przetworniki w bdb stanie idzie wyczuc przez tkanine ze guma basowcow jest zdrowa :D stojaczki wykonalem we własnym zakresie i rzeczywiście graja z nimi o niebo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoce dydaktyczne są na stronie V (ściągnij instrukcję naprawy)- powinno pomóc

http://vandersteen.com/vandersteen_006.htm

na innych stronkach (wygugluj sobie) znajdziesz przeróbki v1 do wersji bez pończochy (białej) lub renowację starych dwójek (wymiana skosmaconej pończochy i bodaj forniru?).

pzdr,

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie mogę już edytować poprzedniego postu więc zmuszony jestem napisać kolejny.

 

Te kolumny (VANDERSTEEN 2Ci) mogą mieć już lekko ponad 20 lat. Moje pytanie odnosi się do trwałości membran w głośnikach? Po przeczytaniu tematu rozumiem, że nie można zdjąć "skarpety" by sprawdzić dokładnie stan wszystkich przetworników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC03773s.jpgDSC03799s.jpg

 

Po co Ci bi-wiring mówili...

 

Bardzo spoko kolumienki.

 

:]

 

Gratuluję wyboru. Napisz, proszę, z czym grają u Ciebie Vandersteeny. No i jak poradziłeś sobie z ustawieniem tych kolumn? Jak wiadomo nie można ich ustawić byle jak:) - o czym możemy przeczytać w samej instrukcji czy też w różnych testach kolumn Vandersteena. Mi znalezienie złotego środka (negocjacje z małżonką:)) zajęło kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają z Advance Acoustic max-250. Postawiłem je na miejscu poprzednich Kef C7 i póki co nie biegałem z nimi po pokoju.

 

W takim razie jeszcze wszystko przed Tobą:) Patrząc na zdjęcia to są jeszcze spore możliwości manewru - przynajmniej wynika to z tych zdjęć. Ja na początku też postawiłem swoje Vandersteeny na miejsce starych kolumn, ale w końcu wziąłem sobie do serca rady Richarda Vandersteena i postanowiłem podejść do ustawienia kolumn tak jak opisuje to instrukcja - dodam, że było warto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnej instrukcji nie mam i posiłkuję się tą znalezioną w internecie do 2ce signature.

 

http://www.vandersteen.com/2ce_signature_ii_manual.pdf

 

Domyślam się, że chodzi o wysunięcie kolumn jeszcze dalej od ściany. W tym momencie mają ~70 cm przestrzeni z tyłu. Możesz pokrótce opisać jak stoją u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnej instrukcji nie mam i posiłkuję się tą znalezioną w internecie do 2ce signature.

 

http://www.vandersteen.com/2ce_signature_ii_manual.pdf

 

Domyślam się, że chodzi o wysunięcie kolumn jeszcze dalej od ściany. W tym momencie mają ~70 cm przestrzeni z tyłu. Możesz pokrótce opisać jak stoją u Ciebie.

 

Nie chodzi tylko o wysunięcie, ale także pochylenie oraz ewentualne dogięcie lub jego brak. Pozycję kolumn, zgodnie z instrukcja, determinuje wielkość pomieszczenia - jest to punkt wyjścia dla naszej zabawy z pozycjonowaniem kolumn, a więc moje odległości na nic się tu zdadzą:). W każdym pomieszczeniu to ustawienie może być inne - mimo, że mogą posiadać tę samą powierzchnię. Musisz zatem obmierzyć swoje pomieszczenie, dokonać przeliczeń zgodnie z instrukcją i zacząć zabawę. U mnie najlepiej sprawdza się położenie kolumn z podziałem na trzy. Co ciekawe, w ogóle nie doginam kolumn w kierunku słuchacza. Dogięcie kolumn niekorzystnie wpływało na budowanie sceny, lokalizację oraz zakres wysokotonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział na 3 powiadasz... nieźle.

:)

 

Ja wczoraj jeszcze się za to wziąłem, pomierzyłem, policzyłem i ustawiłem. Przy podziale na 7 musiałem jeszcze bardziej je wysunąć, jakieś 6-7 cm do przodu. Na boki nie mam możliwości w tej chwili przestawiać przy obecnym ustawieniu reszty mebli. Może jakiś remoncik lub odświeżenie pokoju zainicjuję to wtedy będę miał większe pole manewru. Muszę jeszcze potestować z doginaniem ale gra to bardzo fajnie już teraz. Ogólnie nie mam problemów z akustyką dlatego też wiele tańsze Kef'y C7 ładnie prezentowały muzykę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.