Jump to content
IGNORED

CD player do 2 kzł


vorpane

Recommended Posts

Witam! Chcę kupić playera który ma odtwarzać głównie muzykę klasnyczną. Ma on współpracować z ampli pioneera vsx-512, a połączę go wyjściem cyfrowym. Mam kilka typów:

- NAD C542 (albo 521)

- Marantz CD6000 (albo 5000)

- Yamaha CDX 596

 

Alternatywy dopisałem, bo może będę mógł dać nieco więcej kasy. Który z nich ma w miarą kulturalne brzmienie? A może polecacie jeszcze coś innego?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli połaczenie ma być przez wyjście cyfrowe coaxial/optical to nie ma znaczenia jaki model CD kupisz, gdyż przetwornikiem C/A będzie ten przetwornik, który znajduje się w amplitunerze, a CD będzie pracował jako transport. Poza tym do tej klasy amplitunera polecam tansze CD lub nawet jakieś DVD, ponieważ nie ma sensu w tym wypadku wydawać takiej kasiorki - amplituner nie wykorzysta potencjału CD.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz,aby grał zakupiony cd to oczywiste ,że nie możesz łączyć wzmaka z cd za pomocą coax . Wyłączasz sekcję przetwornika cd(a po co?) i gra przetwornik w ampli(co jak wyżej napisał kolega).Połączysz cd ze wzmakiem za pomocą RCA(cinch),wtedy zacznie grać "całe cd".

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem. Każdy Cd ma wyjscie cyfrowe - koaksjalne lub optyczne albo oba naraz oraz wyjście analogowe - popularne cinche - jeśli CD podłączysz do amplitunera kabelkiem analogowym cinch-cinch to będą pracowały przetworniki C/A w CD (na pewno lepsze niz w amplitunerze w przypadku CD za 2 kzł), tyle tylko że akurat ten model amplitunera Pioneera na pewno nie ma tzw. opcji analog-bypass, czy pure-analog, a więc i tak dźwięk bedzie w jakimś stopniu cyfrowo przetwarzany przez amplituner "zabijając" w ten sposób potencjał droższego CD.

Link to comment
Share on other sites

Byl testowany w "slepym" tescie w HiFi i Muzyce - chyba styczniowy numer. Dwie na trzy osoby uznaly go za najlepszy z testowanej trojki - to byl Denon 2900 (lub 2800 - nie pamietam) i cos jeszcze. Sprawdze po 18.00 jak sie wyrwe z pracy, mam jeszcze ten numer HiFiiM'u.

Link to comment
Share on other sites

Nie patrzcie błagam na te punkty. Kiedyś parę lat temu ( ładnych) Niemcy przyznali więcej punktów Visatonom V20 niż Sonus Faber Extremie. Gdyby przeanalizować te listy takich " testów" można znależć więcej.

Dlaczego tak uparłeś się na amplituner do k.d.?

Link to comment
Share on other sites

niestety muszę mieć ampli wielokanałowy bo jak na razie nie stać mnie na 2 zestawy więc muszę wypośrodkować między kinem a stereo. Właśnie przed chwilą zmieniłem połączenie dvd-ampli z optycznego na 2xRCA (biedny kabel) i jakość jest... może nawet nieco lepsza z przetwornika DVD. Sprawdzę więc jakiś lepszy kabel, kupie, i zaczne zbierać kase na coś porządnego, może nawet wzmak stereo.

 

Tak na marginesie - ma ktoś kolumny takie jak moje (Diora astra 4)? Nikt nie chce mi uwierzyć (choć mnie to nie dziwi), że na ślepym teście z B&W nautilusami podstawkowymi (17500 zł/ szt) nie słyszano wyrażnych różnic. Dopiero jak ktoś widział, które jest które, to bez wachania stwierdzał, że B&W grają lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Z moim poprzednim wpisem to troche tak jak z plotka, ze na Placu Czerwonym rozdaja Wolgi (to taki samochod ze Zwiazku Radzieckiego - dla urodzonych po 1987 roku)- wszystko sie zgadza tylko nie Wolgi, a rowery i nie rozdaja, a kradna. ;).

Philps DVD963SA byl testowany w AudioVideo nr 11/2003, razem z Rotelem RCD-1072, Opera Reference 2.2 i Denonem DVD-2900. Reszta sie zgadza.

Przepraszam za zamieszanie. Ponizej link do sklepu Philipsa:

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Uwaga: nie jestem dilerem Philipsa, nie wspolpracuje z firma Philips, nie mam w niej udzialow i nie zapraszam na odsluchy w okolice Lodzi. ;)))

Link to comment
Share on other sites

Vorpane.Czuję ,że czegoś Tobie brakuje w dźwięku i troszkę się miotasz.Masz w garści kasę i ...?

Posłuchaj ,problem z hi-fi polega m in na tym ,że niestety nie uznaje pół-środków.

Radzę Tobie ,pchnij ten amplituner,kup wzmaka stereo(np Copland CSA 8) i na bazie tego wzmaka dokupuj dalej.

Nie uzyskasz (w klasie budżetowj) systemu w którym dźwięk stereo i wielokanałowy zawarte byłyby w tych samych klockach.Po prostu musisz się na coś ZDECYDOWAĆ.My to już przerabiali :)).Pamiętaj szkoda kasy na prowizorkę...

Link to comment
Share on other sites

Własnie. Ale czy wystarczą mi na ten przykład wysokie modele pioneera (ax10), onkyo albo marantza (sr8300) czy musi być coś bardziej egzotycznego, jak Rotel? Wszędzie czytam, że Marantz jest wyśmienity w stereo (a nawet na poziomie swoich wzmacniaczy stereo), a i w kinie przyzwoity...

Link to comment
Share on other sites

Wyższe modele Pioneer, Onkyo - szkoda kasy, same wodotryski. Rotel dobry ale drogi. Moim zdaniem dobre amplitunery AV za rozsądną cenę produkuje NAD, i chyba najlepiej łączą walory stereo z KD. Co do Philipsa DVD 963SA, to odsłuchiwałem go na spokojnie w domu. W KD może być, natomiast stereo - ten dźwięk mnie ubawił jak żaden inny (opcjonalnie można płakać z żałości - jeżeli się go juz kupiło). W porównaniu do odtwarzacza CD NAD C541 nie ma co pisać. Na głowę pobił PHilipsa również poczciwy DENON DVD 1500, oraz (nie tak spektakularnie) muzealny THOMSON DTH 3300 (mówię o stereo, nie KD). PHilips w stereo daje dżwięk płaski jak naleśnik i kompletnie plastikowy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.