Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na usherach


electricuniverse

Rekomendowane odpowiedzi

Father_PiO

26 Lip 2010, 21:11

"Linia transmisyjna jest najlepszą obudową ponieważ nie generuje sztucznych basów. (rezonans obudowy)"

 

>Żadna obudowa nie wykazuje tylu rezonansów, co typowa TL. Sorry.

 

Mylisz pojęcia.

Obudowa B-R to układ rezonansowy który zaczyna działać gdy się ją wzbudzi i właśnie wtedy "wysyła" poprzez tunel sztuczne basy, basy które nie pochodzą od głośnika tylko od tegoż właśnie układu rezonansowego.

OZ w swoim działaniu jest podobna, tylko tuba i TL nie są układami rezonansowymi.

Rezonanse w TL są innej natury i nie o to chodzi.

 

"jesteś jak Kyle z działu Kino Domowe."

 

>Pomyśl, kim TY jesteś, jeśli znowu zaczynasz chamstwo i obrażanie, mimo tego, ze zadałem normalne, proste pytanie.

 

A w którym miejscu ja cię w tym moim wpisie obraziłem? ja nie widzę, masz podobne zapatrywania jak on.

 

>A właściwie to skąd wiesz, że jest taka dobra? Masz jakieś własne doświadczenia, mógłbyś opisać? Może budowałeś?

 

Tak właśnie zbudowałem i już nigdy w życiu dla siebie i kolegów nie zbuduje nic innego niż TL.

Kumplowi mówiłem "zrób sobie TL", niestety nie posłuchał i zrobiłem mu 4-way w BR i OZ, a teraz chodzi do mnie słucha i go skręca, sam otwarcie mówi że zrobił błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

>Mylisz pojęcia.

 

Nie mylę, doskonale wiem, czym są mody i czym jest rezonans Helmholza, widać nie zrozumiałeś, o czym piszę.

 

>"wysyła" poprzez tunel sztuczne basy, basy które nie pochodzą od głośnika tylko od tegoż właśnie układu rezonansowego.

 

"Basy" nie pochodzą od głośnika? To od czego, BR je stwarza? Ta obudowa jest inwerterem fazy, pomyśl, skąd moze się wziać fala akustyczna, a sam dojdziesz do wniosku, że tylko przetwornik elektroakustyczny umieszczony w obudowie może je wygenerować.

 

>OZ w swoim działaniu jest podobna

 

Nieprawda, w CL rezonans nie jest wykorzystywany, przeciwnie, jest szkodliwy.

 

>tylko tuba i TL nie są układami rezonansowymi.

 

Zapomniałeś o odgrodzie, czyli o rzeczywiście jedynej obudowie nie obarczonej rezonansami.

 

>Tak właśnie zbudowałem i już nigdy w życiu dla siebie i kolegów nie zbuduje nic innego niż TL.

 

Pokażesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>"Basy" nie pochodzą od głośnika? To od czego, BR je stwarza?

 

Głośnik tylko wzbudza układ razonansowy.

 

>Pokażesz?

 

Aparat nie jest mi potrzebny więc go nie mam, ale jak pożyczę to zrobie kilka fotek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tylko tuba i TL nie są układami rezonansowymi."

 

Zapomniałeś o odgrodzie, czyli o rzeczywiście jedynej obudowie nie obarczonej rezonansami.

 

Układ rezonansowy a obudowa nie obarczona rezonansami to co innego.

Tak zgadza się, TL, tuba i odgroda nie są obudowami w których występuje wytwarzanie basów na drodze układu rezonansowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kłótnie są dziecinne na serio. Może zabłyśniecie konkretami i mnie oświecicie, fakt obudowa powinna być raczej prosta tzn. jeśli tunel jest ciężko zbudować to w moim przypadku odpada ale jeśli trudność jest pozorna to rozpatrzę też taką opcję. Zaznaczam że jakieś tam doświadczenie stolarskie mam i chciał bym też wykorzystać w budowie giętą sklejkę, no tylko że ciężko idzie to "projektowanie" na forum więc proszę konkrety i bez sprzeczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

"Basy", czyli jak lamersko nazywasz fale akustyczne o niskiej częstotliwości, niosą ze sobą energię akustyczną. Naprawdę wierzysz, że obudowa z dechy generuje energię? To mamy rozwiązany kryzys energetyczny na świecie.

http://chomikuj.pl/branibor Vance Dickason: "Loudspeaker design cookbook" - jest dokładnie opisana zasada działania bass-reflexu, poczytaj w końcu. BR jest inwerterem fazy, przesuwa fazę fali akustycznej pochodzącej od tylnej strony membrany woofera i wypromieniowuje ją w fazie zgodnej z fazą fali pochodzącej od przedniej strony membrany. Dotarło wreszcie? Odpowiedź na twoje pytanie brzmi: w niczym, źle zadałeś pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Father_PiO

26 Lip 2010, 23:41

>"Basy", czyli jak lamersko nazywasz fale akustyczne o niskiej częstotliwości, niosą ze sobą energię akustyczną. Naprawdę wierzysz, że obudowa z dechy generuje energię? To mamy rozwiązany kryzys energetyczny na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Vance Dickason: "Loudspeaker design cookbook" - jest dokładnie opisana zasada działania bass-reflexu, poczytaj w końcu. BR jest inwerterem fazy, przesuwa fazę fali akustycznej pochodzącej od tylnej strony membrany woofera i wypromieniowuje ją w fazie zgodnej z fazą fali pochodzącej od przedniej strony membrany. Dotarło wreszcie? Odpowiedź na twoje pytanie brzmi: w niczym, źle zadałeś pytanie.

 

Czytałem dawno temu ale nie o to chodzi i przestań patrzeć na ludzi z góry.

Obudowy B-R do strony fizycznej są rezonatorami, które tworzą z głośnikiem sprzężony obwód dgrający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Piszesz, że obudowa wytwarza energię, a potem się wykręcasz twierdząc, że "nie o to chodzi"? Co za bezsens... I wyjaśnij pojęcie "sprzężony obwód drgający" w kontekście obudowy i głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Father_PiO

27 Lip 2010, 00:03

>Piszesz, że obudowa wytwarza energię, a potem się wykręcasz twierdząc, że "nie o to chodzi"? Co za bezsens... I wyjaśnij pojęcie "sprzężony obwód drgający" w kontekście obudowy i głośnika.

 

Zajrzyj do Dickasona.

Teraz dopiero mnie olśniło, już wiem po co to robisz.

To był mój ostatni wpis w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.