Skocz do zawartości
IGNORED

DIY na usherach


electricuniverse

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

BRA-WO! Konkrety, konkrety, konkrety! Teraz, dla przejrzystości, pokażę jak działa filtrowanie wooferów i midwooferów w ukł. dwu- i dwuipółdrożnych, obrazkowo, przejrzyście, wręcz łopatologicznie, żeby niekt nie miał już żadnych wątpliwości. To szkolne tłumaczenie tego, co pokazał Józefkania. Pierwszy obrazek to 2-way, drugi to 2,5-way. Mam nadzieję, że wreszcie wszyscy zrozumieją.

post-25314-100000049 1280012319_thumb.gif

post-25314-100000050 1280012319_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

>Robienie dwudrożniaka TWW to partyzantka, wiesz dlaczego?

 

Józefkania napisał wyraźnie, dlaczego tak zrobił na symulacji, przeczytaj. Jak zrobisz i zmierzysz WTW w realu, wyjdzie Ci to samo.

 

>Ja jednak bardzo proszę o te schematy?

 

Proszę bardzo, do każdego układu, jaki tylko sobie zażyczysz. Wystarczy, że dostarczysz częstotliwościowe charaktersytyki SPL, fazy akustycznej, modułu impedancji i fazy elektrycznej, a do tego pomiar różnicy czasów dolotu dla wszystkich głośników. Zrobię to dla ciebie z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 25 Lip 2010, 00:50

 

Zgoda. TWW i dwie drogi to nieporozumienie. Tylko cały czas była mowa, że się nie da... Że układ 2,5-drożny ma więcej basu. To obaliłem łatwo ten pogląd. Jak dam WTW to też uzyskam takie same charakterystyki, niezależnie od tego czy układ będzie 2 czy 2,5-drożny.

 

Wszystko (prawie) jest kwestią dostrojenia. W praktyce kosztowałoby to litry potu i godziny pracy. Tutaj "pyk" i jest symulacja. Boxsim to bardzo dobry symulator. Bierze dużo czynników pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 25 Lip 2010, 01:03

 

>McGyver, 25 Lip 2010, 00:50

>

>Zgoda. TWW i dwie drogi to nieporozumienie. Tylko cały czas była mowa, że się nie da...

>Że układ

>2,5-drożny ma więcej basu. To obaliłem łatwo ten pogląd. Jak dam WTW to też uzyskam takie same

>charakterystyki, niezależnie od tego czy układ będzie 2 czy 2,5-drożny.

 

No wykazałeś że się "da", tylko kosztem czego? Jak złożysz ten układ 2,5way według tej symulacji, to wyjdzie w praktyce że stereofonię masz w lesie. Jak się dobrze zastanowisz, to będziesz wiedział dlaczego. To po co takie robić? Chyba tylko dla udowodnienia ze się "da".

 

>Wszystko (prawie) jest kwestią dostrojenia. W praktyce kosztowałoby to litry potu i godziny pracy.

>Tutaj "pyk" i jest symulacja. Boxsim to bardzo dobry symulator. Bierze dużo czynników pod uwagę.

 

Złóż układ 2,5way według tej symulacji, to sam się przekonasz czego boxsim nie pokazał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

McG, to, że ty czegoś nie potrafisz zrobić, nie znaczy, że nikt nie potrafi. Sięgnij do historii i dowiedz się, po co wymyślono 2,5-way i dlaczego 2,5-way dysponuje lepszą przestrzennością niż 2-way WTW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ 2,5way zrobiony według symulacji Józefa Kani będzie miał stereofonię w lesie, i już. Jak nie wiesz dlaczego, to doprawdy nie moja wina. Ale on celowo (choć może nieświadomie) poświęcił stereofonię w imię dopasowania do z góry założonej charakterystyki częstotliwościowej, taki zgniły kompromis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 25 Lip 2010, 01:09

 

Dlaczego stereofonię w lesie? Proste filtry. Drugiego rzędu. Po dwa elementy na głośnik. Charakterystyka fazowa nie jest idealna, bo nie o to w tym dowodzie chodziło. Mogę to dopracować. Kwestia tylko i wyłącznie czasu.

 

>Złóż układ 2,5way według tej symulacji, to sam się przekonasz czego boxsim nie pokazał.

 

Czego nie pokazał? Obrazuje bardzo dużo. Przede wszystkim bierze pod uwagę wpływ kształtu obudowy i rozmieszczenie głośników. Masz na myśli to, że charakterystyka jest za płaska? Jak do odsłuchu bliskiego pola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Nie, kolego. To TY poczytaj Josepha d'Appolito i zrozum, czym są "radiation patterns" w pionie i w poziomie i czym się różni źródło punktowe od pozornego źródła punktowego. http://chomikuj.pl/branibor

A potem policz sobie promienie pola bliskiego dla różnych częstotliwości w 2-way WTW i 2,5-way TWW i zacznij wreszcie kojarzyć i myśleć. niestety, nie można nikogo nauczyć na siłę, więc zostaniesz pewnie w swoim brodziku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego płaska charakterystyka ze stereofonią? Popatrz sobie na to co odtwarzają poszczegolne głośniki, zastanów się nad ich rozmieszczeniem w przestrzeni i nad tym gdzie w stosunku do nich będzie głowa słuchacza. Tyle podpowiem. Wcześniej już jedną podpowiedź dałem, poszukaj bo nie bedę powtarzał ;-)

A tego Ci program nie pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 25 Lip 2010, 01:35

 

>Prawdziwe d'Appolito rzadko w przyrodzie występuje, bo wymaga niskiego podziału.

 

Wręcz prawie nigdy nie występuje, bo obostrzenia są dość utopijne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 25 Lip 2010, 01:37

>A co ma wspólnego płaska charakterystyka ze stereofonią? Popatrz sobie na to co odtwarzają

>poszczegolne głośniki, zastanów się nad ich rozmieszczeniem w przestrzeni i nad tym gdzie w stosunku

>do nich będzie głowa słuchacza. Tyle podpowiem. Wcześniej już jedną podpowiedź dałem, poszukaj bo

>nie bedę powtarzał ;-)

>A tego Ci program nie pokaże.

 

Boxsim przyjmuje wysokość głośnika wysokotonowego za oś główną. Niezależnie od tego na jakiej wysokości się ten głośnik znajduje. Czyli prawidłowe podejście. Tak się zazwyczaj robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek_z, 25 Lip 2010, 00:56

>Ja jednak bardzo proszę o te schematy?

 

Charakterystyka fazowa nie jest idealna. Nie chciało mi się jej dopracowywać. Bo zresztą po co? Nie o to tutaj chodziło. Zrobiłem te symulacje w innym celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17766-100000047 1280016550_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 25 Lip 2010, 02:09

 

>Charakterystyka fazowa nie jest idealna. Nie chciało mi się jej dopracowywać. Bo zresztą po co? Nie

>o to tutaj chodziło. Zrobiłem te symulacje w innym celu.

 

Zrobiłeś symulację po to żeby udowodnić z góry założoną tezę. Dlatego też symulację dopasowałeś do założeń, a w pewnych dziedzinach dopuściłeś do zbyt daleko idącego kompromisu. Dlatego też nie będzie to grać dobrze, stereofonia w lesie. Oś główną masz na wysokości tweetera? OK, no to teraz się zastanów nad stosunkami czasowymi. Ty pewnie będziesz w stanie dojść do tego, ale father_pio na pewno nie. Zbytnio zaślepia go przekonanie o własnej wszechwiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

A brodzik swoje... :-) Nie przekonanie o wszechwiedzy, tylko świadomość posiadanej wiedzy. Szkoda, ze także jej nie posiadasz, nie trzeba by się było produkować, prostując bzdury, które wypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

A nad stosunkami czasowymi nie trzeba się zastanawiać, bo można je pooglądać na charaktersytykach fazowych. Wiem, że nie umiesz samodzielnie zrobić pomiarów, ale może wypadałoby chociaż o tym poczytać, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz żadnej własnej wiedzy, ciebie nie wyedukowano, tylko wytresowano. Ktoś się mocno napracował nad wyrobieniem w tobie odruchów Pawłowa. I to są tylko odruchy wywołane określonymi bodźcami, a refleksji żadnej, własnych przemyśleń żadnych. Dlatego Józef Kania pewnie dojdzie w końcu dlaczego ta konkretna symulacja 2,5way ma stereofonię w lesie, bo on kombinuje, myśli, uczy się, nabiera doświadczenia, ale ty nie zrozumiesz tego nigdy. A to dlatego że nie ma odruchu Pawłowa który pasowałby do takiego przypadku. Powielasz tylko utarte schematy, a własnego wkładu intelektualnego zero. Nigdy nie powiesz nic od siebie tylko zawsze mówisz że ktoś coś napisał. Bezkrytyczne małpowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Father_PiO, 25 Lip 2010, 02:31

 

>A nad stosunkami czasowymi nie trzeba się zastanawiać, bo można je pooglądać na charaktersytykach

>fazowych.

 

To to zrób i wyciągnij wnioski. O przepraszam, nie jesteś zdolny do samodzielnego wyciągnięcia wniosków. No to zapytaj Jozefa Kanię ;-)

 

>Wiem, że nie umiesz samodzielnie zrobić pomiarów,

>ale może wypadałoby chociaż o tym

>poczytać, co?

 

Gówno wiesz, tylko ci się tak wydaje. Pooglądaj te charakterystyki i zapytaj Józefa co o tym mysleć. Bo że sam na to nie wpadniesz to pewne jak w banku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

>To to zrób i wyciągnij wnioski.

 

Zrobiłem to. Teraz ty to zrób. O przepraszam, zapomniałem, że głowy używasz tylko do noszenia czapki. No to poczytaj książki albo zapytaj mądrzejszego od siebie.

 

>Gówno wiesz, tylko ci się tak wydaje.

 

Największym gównem jest to, co wypisujesz. Poucz się, poczytaj książki, a potem dopiero pyskuj, chłopcze. Spytaj kogoś, dlaczego to, co piszesz, to takie gówno. Bo że sam na to nie wpadniesz, to pewne jak w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobiłeś, a nawet jeżeli sobie obejrzałeś to nie wiesz co z tego wynika. Gdybyś rozumiał o co chodzi to byś napisał. Ale ty nie napiszesz niczego konkretnego, będziesz tylko ściemniał i się przechwalał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

McGyver, 25 Lip 2010, 02:36

 

Żal mi cię. Szczerze. Jesteś obszczymurem bez wiedzy, pyskaczem, ktory oszukuje ludzi. Nie masz pojęcia co potrafię, jak się rozwijam i czego dokonałem, piszesz takie chamskie obelgi tylko po to, żeby zasłonić własną małość, trollu. Ciągle działasz według zasady, że wielokrotnie powtarzane kłamstwo stanie się prawdą, jak PiS. Skończ już to twoje śmieszne popiskiwanie, bo za dużo ci do mnie brakuje, chłopcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

McGyver, 25 Lip 2010, 02:58

 

Ale ty z pewnością wiesz, więc proszę uniżenie, oświeć mnie. Chętnie się pośmieję.

Ach, jak mogłem zapomnieć, że zawsze w takich sytuacjach wypisujesz obelgi albo odwracasz kota ogonem, ewentualnie zakrywasz poprzednie bzdury kolejnymi bzdurami. Coż, to, że nie odpowiesz merytorycznie, jest pewne jak w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Niemal wszystkie konstrukcje komercyjne mają filtrowanie takie samo lub łagodniejsze. Ale przecież tylko McG się "zna", a wszytkie takie kolumny mają "stereofonię w lesie". Np. Gamuty - prawdziwy koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.