Jump to content
IGNORED

Jolida 502 B czy BRC?Proszę o pomoc.


DominikC

Recommended Posts

Chciałbym się podłączyć do pytania kolegi i poprosić o wyjaśnienie jakiego rodzaju lampy ma Jolida 502BRC?

 

W teście HiFi i Muzyka miała chyba 6550, na stronie Top HiFi z tego co widzę też jest na lampach 6550 a do kupienia na Allegro z lampami KT88?

Zastanawia mnie też różnica w wyglądzie (gałki) pomiędzy tą z allegro a tą z testu i top hifi.

Może któryś z forumowiczów potrafi to wyjaśnić?

Link to comment
Share on other sites

Miałem Jolide 502B. Fajny, mocny wzmacniacz. Gra trochę mało czytelnie, ale za to dzięki wysokiej mocy potrafi napędzić wiekszość kolumn. Mozna w nim zamiennie stosować KT88 i 6550. Moim zdaniem na 6550, szczególnie tungsol'a grał najlepiej.

 

Niestety ma jedną wadę konstrukcyjną. Płytka na której zamontowane są gniazda lamp sterujacych, jest długa i waska i przymocowana tylko na rogach. Powoduje to, że przy wymianie lamp wyraźnie się ugina. Przy częstej zabawie lampami, uginanie sie tej płytki potrafi powodować łamanie się ścieżek przy gniazdach lamp. Niby łatwo idzie to naprawić, ale bywa wyjątkowo upierdliwe.

 

Podobno w nowych modelach ta wada została usunięta, ale przy zakupie starszych wzmacniaczy z drugiej reki, wziąłbym to pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.