Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  12 członków

NHT Klub
IGNORED

Klub miłośników marki NHT


Konio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć ten klub, ponieważ informacje o tej firmie i jej produktach są szczątkowe (szczególnie w języku polskim). Drodzy użytkownicy może mieliście styczność z produktami tej firmy, może macie jakieś kolumny tej amerykańskiej marki w domu? Sam zachorowałem na NHT po odsłuchu monitorków Super Zero (wręcz mikromonitorków), których pasmo przenoszenia kończyło się na 100Hz :). Teraz po długich poszukiwaniach posiadam również monitory Super One i subwoofer SW2P(pasywny) wraz ze wzmacniaczem i jestem strasznie zadowolony z brzmienia tego zestawu.

Podzielcie się opiniami.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę ,że wątek się trochę rozrusza.

Moje dotychczasowe obserwacje to fantastyczna przestrzeń budowana przez SuperOne i SuperZero. Monitorki są dość jasne i ze słabym, grającym górą wzmacniaczem mogą trochę ciąć po uszach...

Obudowa zamknięta daje fajną kontrolę basu (lekkiego w SuperOne i zerowego w SuperZero ;) ) i ułatwia prawidłowe ustawienie w pomieszczeniu.

Jak na swoją cenę kolumienki te są bardzo czułe na podawany materiał i resztę toru (w szczególności wzmacniacz). Słabe nagranie brzmią słabo....dobre zaskakują... Warto je spasować z mocnym wzmacniaczem. Przyjmą każdą ilość watów z radością.

W weekend może wrzucę jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem SB2, ktore zdaje sie byly prekursorem dzisiejszych serii NHT. W mojej opini seria SB byla stanem posrednim miedzy NHT hi-fi, czyli to na czym firma zdobyla renome i NHT kino domowe, czyli to co mamy dzisiaj i na czym firma stracila renome. Mowiac krotko, jak firme przejeli Chinczyccy to zaczelo sie jechanie na marce i z dawnym NHT to nie ma za bardzo juz zwiazku.

 

Totez wracajac do SB2, czyli do tych lepszych niz dzisiejsze wynalazki... Kiedy nie bylo bezposredniego porownania to w porzadku, nie bylo zle, jakos gralo, mozg akceptowal co dostawal, a to czego brakowalo to sobie dopowiedzial. Tyle tylko, ze jak obok postawilem porzadne monitory APS Aeon, to ani przestrzen z NHT nie byla juz taka fajna, ani barwa, ani dynamika. Ot fajne kolumienki do budzetowego hi-fi i to wszystko. Podbarwione/podrasowane tu i tam i fortepianowy lakier dla dobrego wrazenia...

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć pierwszy wpis w klubie.

Zgadzam się ,że dzisiejsze NHT ma niewiele wspólnego z tym z początków działalności, choć wciąż czuć tam pasję i zaangażowanie. Porównywanie SB2 z APS Aeon trochę chyba nie na miejscu bo to inna półka cenowa i inne przeznaczenie monitorów. Nie ma co ukrywać ,że siła NHT tkwiła i nadal tkwi w produkcji dobrze brzmiącego sprzętu za małe pieniądze i próżno szukać tutaj konstrukcji z najwyższej półki.

Dla mnie monitory tej firmy z lat 90tych to wzór jeśli chodzi o stosunek jakości brzmienia do ceny.

No i ten retro wygląd. Przepięknie się prezentują te prostokątne skrzynki w czarnym lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Porównywanie SB2 z APS Aeon trochę chyba nie na miejscu bo to inna półka

>cenowa...

 

Polka cenowa nie az tak rozna, a wrecz bardzo podobna. Porownajmy ceny w UK.

 

APS Aeon w Pro Audio Europe, czyli sklep w dodatkowym narzutem, 1500 funtow bez Vatu.

 

 

Teraz wezmy najwieksze domowe monitory NHT, Three, w sklepie producenta, czyli bez narzutu:

 

1. Glosniki Three, para: okolo 600 funtow

 

2. Wzmacniacz, bo przeciez APSy maja juz wbudowany, a te Three trzeba czyms napedzic, inaczej nie zagraja nawet nutki. Wybieramy znowu firmowe w firmowej cenie, dwa monobloki A1, zeby bylo uczciwie: 2x300 = 600 funtow

 

3. I trzeba by dodac jakis marny sub, bo the Three w basie to sie nie wyrobia, wybieramy najmiejszy sub NHT, tylko jeden, cena 400 funtow.

 

To nam daje zestaw NHT (funcjonalnie podobny do APSow) za cene 1600 funtow plus Vat, czyli drozej.

 

No i okazuje sie, ze to nie az taka inna polka cenowa. Wychodzi nawet drozej. Brzmienie, bez porownania na korzysc APS, tutaj zdecudowanie inna polka ;-) I o tym mowie, NHT mialo kiedys niezla jakosc i swietna cene. Dzisiaj to chinska tandeta za brytyjska cene. Placi sie za lakier fortepianowy i nalepke. Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby APSow uzywac w domu, a typowy domowy zestaw NHT w studio. Mozna nawet kupci APSy w wersji doslodzonej z jedwabna kopulka, bedzie nawet taniej. Tyle tylko, ze te NHT w studio nie wyladuja, bo to nie ta jakos. Zreszta nawet sam NHT reklamuje serie Classic, jako kino domowe. Zastosowanie jest okreslone przez jakos dzwieku, a nie nalepke w sklepie.

 

O cenach NHT Pro nawet nie wspomne, wedlug cennika producenta przyzwoity monitor, taki odpowiednik APSow zaczyna sie o kwoty 4.5 tysiaca funtow. i to by bylo na tyle ;-)

 

Chyba nie jestem najlepszym facetem na pierwszy wpis w tym watku ;-)

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, starsze modele sa porzadku i w cenach za sprzet uzywany najczesciej sa dobra okazja. No ale mowimy o czyms co nie jest juz powszechnie dostepne i nie zawsze jest w dobrym stanie.

 

Szkoda, ze taka firma jak NHT w donbrymi pomyslami i dobrymi cenami musiala skonczyc w stanie w jakim jest obecnie.

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh

Miałem na myśli porównanie z SB2. Tutaj różnica w cenie kolosalna.

Klub nie jest po to żeby lizać się po tyłkach tylko wymieniać opinie więc każdy głos mile widziany o ile jest merytoryczny ;)

Zresztą użytkuję stare produkty NHT i oprócz NHT Classic Three nie słyszałem innych produktów z aktualnych serii więc kruszyć kopii nie będzie o co.

A za cenę APS AEON tj. 1600 funtów to mam całe kino vintage NHT i jeszcze na amplituner niezły wystarczy, a gra to naprawdę zacnie.

Gwoli ścisłości każdy mój wpis o NHT dotyczy i dotyczyć będzie produktów z lat 90tych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez SB2 to dzisiejszy odpowiednik Three. I do tych i do tych trzeba kupic jeszcze mono bloki i suba, zeby bylo chociaz porownywalnie do takich monitorow, jak APS.

 

Vintage jest ok. Sam mialem SB2 w zestawie z cd i pre McInstosha i koncowka Audiolaba, wszystko starsze. Dzisiaj zostal tylko cd ;-) Vintage jest ok, dopoki nie zaczynaja sie "legendy" i legendarne ceny.

 

SB2 sprzedalem gosciowi, ktory podlaczyl je do zestawu Regi. Zagralo to nienajgorzej. Oczywiscie podbarwienie na wyzszym basie i srednicy bylo natychmiast zauwazalne. Scey neui bylo jak ocenic, pewnie podobnie jak w moim poprzednim zestawie. Ale jak ktos nie bedzie porownywal wyzej, zreszta to sie tyczy jakiegokolwiek sprzetu, wlaczajac APSy, to bedzie sie cieszyl. Zawsze jest cos lepszego co moze zburzyc audiofilska nirwane ;-)

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...they're calling the SuperZero a true high-end component that just happens to cost very little... "

 

"...While there are several inexpensive speakers on the market that are good at presenting an illusion of near-high-end sound, the SuperZeros are ___true high-end minimonitors___ that I would feel completely comfortable using as my reference speakers above 100Hz. They are really that good... "

 

"....Price: $230/pair."

 

Znaczy sie za 230 dolarow mamy prawdziwy monitor Hi-End wedlug pana Greenberga? ;-)

 

nsnotes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Też posiadam zestaw monitorków firmy NHT w wersji One, ale korzystam z nich tylko w kinie domowym jako surroundy.To świetne monitorki grające dużym dźwiękiem. Oczywiście potrzebują wydajnie prądowo wzmacniacza.Posiadam też głośnik centralny ,który położył kilka droższych głośników do kina.I tak jak inni bardzo się cieszę ,że mogę grać na kolumienkach NHT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

post-40570-0-95634700-1323440174_thumb.jpgpost-40570-0-86383600-1323440181_thumb.jpgpost-40570-0-96869600-1323440187_thumb.jpgpost-40570-0-59814800-1323440195_thumb.jpg

Postanowiłem założyć ten klub, ponieważ informacje o tej firmie i jej produktach są szczątkowe (szczególnie w języku polskim). Drodzy użytkownicy może mieliście styczność z produktami tej firmy, może macie jakieś kolumny tej amerykańskiej marki w domu? Sam zachorowałem na NHT po odsłuchu monitorków Super Zero (wręcz mikromonitorków), których pasmo przenoszenia kończyło się na 100Hz :). Teraz po długich poszukiwaniach posiadam również monitory Super One i subwoofer SW2P(pasywny) wraz ze wzmacniaczem i jestem strasznie zadowolony z brzmienia tego zestawu.

Podzielcie się opiniami.

POzdrawiam

Witam serdecznie wszystkich. podzielam twój entuzjazm jako wieloletni użytkownik tej firmy. W moim sysytemie działają podstawkowce NHT 1.5. Te celulozowe perełki to pierwsza wersja tych monitorów, druga 1.5A to już inna bajka.

Obecnie zmieniam wzmacniacz i wkraczam w świat lampowego brzmienia, co wiąże sie ze sprzedarzą moich perełek. Waham się, bo po NHT ciężko coś upolować w świecie głośników. Mam jednak już faworyta. NHT 1.5 to przede wszystkim przestrzeń w tył, neutralność i czytanie na wysokim poziomie jak na ten przedział cenowy. Załączam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-40570-0-95634700-1323440174_thumb.jpgpost-40570-0-86383600-1323440181_thumb.jpgpost-40570-0-96869600-1323440187_thumb.jpgpost-40570-0-59814800-1323440195_thumb.jpg

Witam serdecznie wszystkich. podzielam twój entuzjazm jako wieloletni użytkownik tej firmy. W moim sysytemie działają podstawkowce NHT 1.5. Te celulozowe perełki to pierwsza wersja tych monitorów, druga 1.5A to już inna bajka.

Obecnie zmieniam wzmacniacz i wkraczam w świat lampowego brzmienia, co wiąże sie ze sprzedarzą moich perełek. Waham się, bo po NHT ciężko coś upolować w świecie głośników. Mam jednak już faworyta. NHT 1.5 to przede wszystkim przestrzeń w tył, neutralność i czytanie na wysokim poziomie jak na ten przedział cenowy. Załączam zdjęcia.

Fajne te NHT 1.5 niestety praktycznie nieodsprzedawalne za taką kasę ze względu na słaba pozycję na rynku polskim no i niskie ceny na aukcjach w USA (chyba nikomu się nie chce doliczyć cła, VATu i kosztownej jak diabli przesyłki) Sam próbowałem sprzedać cały zestaw kinowy NHT za śmieszną kasę ale ludziska i tak wolą kupić marketowe kolumny Yamahy, Quadrala albo Jamo czy Magnata. Teraz gra to u brata i chyba jeszcze długo pogra bo świetna robote robi w jego pomieszczeniu (u mnie się dusiło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 lat później...

Dzień dobry,

Posiadam NHT Super One od ponad 15 lat - grają dużo, często i pięknie. Zasilam je wzmacniaczem Marantz PM 66SE.

Bardzo budujące są reakcje podczas odsłuchów moich znajomych posiadających dużo droższy sprzęt.

Wszystkim nam podoba się wspaniała selektywność subtelność a przy większym natężeniu mocy bardzo selektywny i określony bas.

Scena również jest na odpowiednim poziomie.

Ostatnio przeprowadziłem się do większego pomieszczenia i zaczyna brakować mi mocy wzmacniacza - rzeczywiście wydaje się, że te małe monitorki mają olbrzymi apetyt. Przesłuchałem kilka z półki do 1,5 tys i niestety szukam dalej - póki co Marantz bezkonkurencyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.