Skocz do zawartości
IGNORED

Cantatis Overture 192 czy tańszą?


kareth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem niedawno KEF'y IQ90 i powoli zaczyna mi przeszkadzać moja dźwiękówka( Mam "integrę" Asusa SupremeFX II, na płycie rampage formula) .

 

Tak więc, moje pytanie: Czy warto płacić ten 1000zł za Cantatis Overture 192 która jak wyczytałem świetnie się sprawuje, czy gdy brak gotówki doskwiera, nie lepiej kupić jakiegoś Xonara czy SoundBlastera? Zastanawia mnie na ile te dodatkowe ~500 zł będą siebie warte? Nie mam możliwości odsłuchu, więc zwracam się do was.

 

Nie pisze z czym będzie grac bo na razie jadę na marnym HK AVR i bez żadnego konkretnego cd ( apropos gotówki...).

 

Nie ukrywam że chętnie zatrzymałbym ją na długo, dlatego pytam, czy tańsza sztuka, będzie grać na tyle ładnie, że będzie można ją zatrzymać z czystym sumieniem na przyszłość? wydać teraz 500 i potem 1000 mnie nie satysfakcjonuje, wole od razu te 1000zł, bo kasę mam, ale wiadomo, jak nie widać różnicy to po co przepłacać? ;)

 

Pozdrawiam

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w stosunku do Xonarów jest duża i moim zdaniem warta każdej złotówki, ale żeby to grało w pełni, trzeba spełnić pewne warunki (jak przy każdej karcie zresztą).

 

- dobra płyta

- dobry zasilacz

- zapomnij o OC (najlepiej zrobić undervolting/underclocking)

- wpięcie kompa do gniazdka/listwy zdala od systemu audio

 

Jedna uwaga. Pod Vistą/7 nie działa automatyczna zmiana częstotliwości próbkowania. Jest na to rada, można zainstalować firmware od ESI i korzystać z ich genialnych sterowników, ale poprawnie działają tylko częstotliwości 44kHz i mnożniki - 48kHz gra 2x wolniej ze względu na inne zegary dla mnożników 48 na karcie ESI. Cantatis ma tzw. 'true audio clocks' o taktowaniu: 22,5792 i 24,5760 MHz. Osobiście przez moment korzystałem z firmware'u ESI z jego ograniczeniami, ale wydajność sterownika powala i umożliwia osiągnięcie ultra niskiej latencji (1 sampla!!). Obecnie używam oficjalnego softu i sterów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to tak

 

-płyta rampage formula, jakby nie patrzeć w momencie gdy kupowałem nie było lepszego i droższego modelu asusa;P

- Tagan BZ 700W spełni w.w wymaganie?

- OC, no niby na początku się bawiłem ale znudziło mi się więc teraz wszystko siedzi na stock'u.

- gniazko jest jakiś metr od kompa i od sprzętu( w drugą stronę ;)

 

Co o tym myślisz?

 

Jak rozumiem wersja EX DEMO to jest refub tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_GPS: jak oceniasz tę kartę w porównaniu do audiofilskich daców?, to jest czy dobrze złożony komputer może się ścigać np. w Weiss, o którym pisałeś w innym wątku ? czy lepiej z karty, czy lepiej jednak przez usb/firewire na dac-a; róznica cenowa wskazuje jednoznacznie, ale jak subiektywna opinia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cantatis Overture 192? Skąd taka egzotyczna karta za idiotyczną cenę?

Esi Juli@ nie wystarczy? Kosztuje około 500zł a osiągi fenomenalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kareth,

 

Płyta wygląda ok, ale nie wiem, ile prądu żre ten chipset. Zasada jest taka - im mniej, tym lepiej. Dlatego też nowe procki intela spisują się najlepiej (32nm, po underclockingu/undervoltingu pobór na poziomie 4W!).

 

Nie wiem, jakiego masz proca (TDP) i grafę. Zasilacz wydaje się dobry. Szału z SMPS nigdy nie będzie. Ja mam Anteca CP-850 (bardzo niski noise i ripple, lepszy niż w serii Signature) i wywaliłem z niego wentylator. Generalnie całkowicie pasywny komp to jest to, najlepiej bez grafy (najzwyklejsza integra). Zabawa w dedykowany serwer audio daje super rezultaty. Po wywaleniu grafy, obniżeniu taktowania procka do 1.2 GHz (1 aktywny rdzeń, napięcie 0.8V), jedna kość ram, zero wentylatorów, dysk ssd, reszta dysków po esata z zewnętrznym zasilaniem. To wszystko grało pięknie, nieporównywalnie lepiej niż na defaultowych ustawieniach z resztą gratów, zupełnie inna klasa. Niestety, ze względu na pracę, musiałem przywrócić należytą szybkość w pececie. Teraz dźwięk jest szczupły i suchy, nie ma tego wypełnienia. Wtedy wszystko pływało, miodzio. W najbliższym czasie składam dedykowanego peceta, tylko do audio, ze wszystkimi optymalizacjami i może z zasilaczem liniowym, chociaż to bardzo droga zabawa (1700 funtów za sam zasilacz).

 

ex demo, czyli chwilę używana, sam taką nabyłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wist, 27 Sie 2010, 09:56

 

>Marcin_GPS: jak oceniasz tę kartę w porównaniu do audiofilskich daców?, to jest czy dobrze złożony

>komputer może się ścigać np. w Weiss, o którym pisałeś w innym wątku ? czy lepiej z karty, czy

>lepiej jednak przez usb/firewire na dac-a; róznica cenowa wskazuje jednoznacznie, ale jak

>subiektywna opinia ?

 

 

Zamierzam wypożyczyć Weiss DAC2 i porównać do maksymalnie zoptymalizowanego audio serwera z Cantatis. Myślę, że może być blisko, tym bardziej, że w DAC2 siedzi ta sama kostka. Jedno jest pewne - wygodniej kupić zew. przetwornik z asynchronicznym interfejsem USB lub Firewire, ale wtedy wpływ komputera też jest, choć znacznie mniejszy (zakłócenia przechodzą po kablu). Dopiero zakup kabla USB Synergistic Research Tesla Tricon za $550 pozwala wyeliminować negatywny wpływ komputera, i to w DAC-ach/konwerterach S/PDIF, które nie są zasilane z USB!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek, juli@ jest bardzo przeciętna i nadaje się co najwyżej jako transport S/PDIF. My tu piszemy o karcie z czterostopniową analogową sekcją zasilania, która robi za pełnowartościowy DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z proca Q9300 na 45nm, kiedyś fajna zabawka teraz traci już moc w porównaniu do i7 ;P Też jestem maniakiem ciszy, kupe kasy już wpakowałem w wyciszenie tego kompa, mimo że dyski nadal ssd, to całe chłodzenie pasywne / noctu'y 800RPM które są nie do usłyszenia nawet z odległości 5cm ;))

karta tam siedzi sobie gef8600 ale jej nie mogę wywalić.

 

Mimo wszystko zacząłem mieć w głowie mętlik, czy Cantatis czy może faktycznie ten ESI? najgorsze że nie można tego porównać. W każdym razie komp zły nie jest bo był składany jako high end, i to high end w 100% a nie jakieś tam kombinowanie z prockiem za 1000zł a płytą główną za 100. Wszystko jest najwyższej jakości więc nie powinno być tutaj ubytków.

 

A może ktoś ma cantatisa i jakąś SB albo xonara, żeby dać posłuchać różnicy?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kareth, chyba do końca nie rozumiesz problemu. Tu nie chodzi o to, że wentylatory hałasują, one wprowadzają zakłócenia, podobnie jak wypasiony proc i prądożerna karta graficzna. W audio nie ma na to miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa... Mocy obliczeniowej nie mogę się pozbawić bo pracuję z grafiką, więc wywalenie karty czy przekształcenie proca na ULV-like będzie dla mnie samobójstwem. I tutaj znów wyjawia się moje główne pytanie. Czy na takim komputerze, cantatis nie zblednie na tyle, że po prostu nie będzie wart swojej ceny?

 

A audio komp może kiedys, ale to już tylko mały zgrabny i na wodzie, a na to na razie nie mam kasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak można dać 1000zł za nieznaną Cantatis Overture 192. Aż z ciekawości pogooglałem i żadnego konkretnego info w sieci nie znalazłem. Brak pomiarów tylko dane producenta, które wydają się naciągane i nadmuchane jak balon.

Świat pro oczywiście o takiej karcie nie słyszał. Co ciekawe za 1000 zł mozna nabyć od cholery półzawodowych dźwiekówek, które bez żadnego problemu obsługują ASIO i funkcjonalnością wejśc/wyjśc bija na łeb jakieś dziwadła typu Cantatis Overture 192.

No ale jak ktos chce wydać 1000 zł na produkt no-name to już nie moja sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek, 27 Sie 2010, 12:12

 

>Zastanawia mnie jak można dać 1000zł za nieznaną Cantatis Overture 192. Aż z ciekawości pogooglałem

>i żadnego konkretnego info w sieci nie znalazłem. Brak pomiarów tylko dane producenta, które wydają

>się naciągane i nadmuchane jak balon.

>Świat pro oczywiście o takiej karcie nie słyszał. Co ciekawe za 1000 zł mozna nabyć od cholery

>półzawodowych dźwiekówek, które bez żadnego problemu obsługują ASIO i funkcjonalnością wejśc/wyjśc

>bija na łeb jakieś dziwadła typu Cantatis Overture 192.

>No ale jak ktos chce wydać 1000 zł na produkt no-name to już nie moja sprawa.

 

Wiesz, może dla Ciebie i wielu innych userów audiostereo ta karta to no-name. Ja natomiast wychodzę poza as, koresponduję z osobami na całym świecie i kartę kupiłem w ciemno po wielu bardzo pozytywnych opiniach, które otrzymałem od osób siedzących w temacie pc-audio i mających jakiś pkt odniesienia. To nie jest karta typu pro, to jest karta 'audiofilska', która nie ma natywnych sterowników ASIO. Cantatis wcale nie aspiruje, aby konkurować z produktami pro, bo przeznaczenie jest inne. Jeśli komuś zależy na szeregu wejść/wyjść, dobrych sterownikach to powinien wybrać coś z oferty ESI, Lynx, RME itd Ale dla kogoś, kto szuka bardzo dobrej karty stereo, Cantatis nie ma sobie równych.

 

pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, czytałem Twoje wpisy na sieci. Własciwie są tylko Twoje posty, w których piszesz cały czas o problemach na jakie napotykaleś oraz o braku wsparcia ze strony producenta.

Poza tym nie rozumiem co znaczy karta 'audiofilska'. Karta ma miec charakterystyke płaską jak stół, jak najmniej wpływac na brzmienie i nie sprawiać kłopotów ze sterownikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo support ze strony producenta jest słaby, nie odpisują. A problemy sam sobie wygenerowałem przez zabawy z różnymi firmware. Charakterystyka charakterystyką, a brzmienie swoją drogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juli@ -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Overture -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Twierdzisz, że 8-kanałowy DAC zastosowany w Juli@ spisze się w stereo lepiej od dwóch kostek PCM1794 w Overture?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps, 27 Sie 2010, 13:21

 

>Twierdzisz, że 8-kanałowy DAC zastosowany w Juli@ spisze się w stereo lepiej od dwóch kostek PCM1794

>w Overture?

 

Zależy do czego i jak będziemy łączyć. Bo jak do wzmacniacza kabelkiem RCA 0,5-1m bez regulacji głośności po stronie karty to lepiej Overture ... a jak do końcówki mocy z wejściem XLR kabelkiem 2-3m z regulacją głośności po stronie karty to juli@ może spisać się lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilska karta, która pobiera zasilanie z zaśmieconej szyny PCI. Do tego wzmak słuchawkowy pracujący na pół gwizdka - na 5V, ewentualnie 3.3V na starszych płytach. Pff ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki chłopaki.

W sumie faktycznie mało słychac o cantatis'ie, chyba jednak wezmę tę Esi Juli@, 2 razy tańsza, i zdecydowanie bardziej pewna.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wbudowany wzmak to Xonar ST/STX jest najbardziej optymalny, ponieważ ma wystarczającą wydajność prądową dla słuchawek niskoomowych i zapewnia odpowiednie natężenie napięcia dla wysokoomowych, poniżej cytat z poniższej recenzji :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poziom napięcia wyjściowego jest wystarczająco wysoki. W Kartach ze wzmacniaczem o niskiej mocy napięcie wyjściowe standardowo nie przekracza na niskoomowym obciążeniu 1 V, a na wysokoomowym nie przekracza 2 V. Tutaj dla niskoomowego obciążenia jest prawie 3 V i na 100 Omach napięcie wyjściowe osiąga 4,5 V .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania grafiki napięcia w zależności od obciążenia :

 

Xonar Essence ST:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Audiotrak Dr. DAC prime:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Meier Audio Corda Cantate :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Meier Audio Corda Symphony.2 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ESI/Audiotrak Dr. DAC nano :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wklejam wykres dla Asus Xonar Essence ST bo w jego miejsce wkleił się dla Dr. DAC prime:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.