Skocz do zawartości
IGNORED

DAC USB Styleaudio Carat Ruby 2


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Ukryte

Fajny test obszerny szkoda tylko że autor używa tak nieudanego modelu AKG 142HD bardzo przeciętnego.K142HD otwiera linię słuchawek High Definition niestety mają wiele ograniczeń, dopiero następny modelAKG k172HD jedynie kilkadziesiąt złotych droższ prezentuje bardzo dobry poziom więc trudno traktować test wiarygodnie choć chciał bym wierzyc że autor zna swoje słuchawki i ich ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Czy aby na pewno testowany był DAC USB Styleaudio Carat Ruby 2 ?

Na zdjęciach jasno, czytelnie i ewidentnie jest napisane Carat Ruby

 

Pytam bo zainteresowany jestem tym modelem. I wolałbym kupić model wyższy, jesli są dwa różne modele.

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Czy aby na pewno testowany był DAC USB Styleaudio Carat Ruby 2 ?

Na zdjęciach jasno, czytelnie i ewidentnie jest napisane Carat Ruby

 

Pytam bo zainteresowany jestem tym modelem. I wolałbym kupić model wyższy, jesli są dwa różne modele.

Looknij na to zdjęcie: http://www.audiostereo.pl/uploads/old/post-1-100000018%201283175068.jpg

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Ukryte

 

 

Przytoczone zdjęcie nic kompletnie nie wyjaśnia. Napis na TYLNEJ ŚCIANCE Carat-Ruby (pod spodem Mark II).

 

Czy zatem uprawniona jest oficjalna nazwa produktu Carat Ruby 2? Tym bardziej, że front urządzenia nic nie mówi o 2 (II).

Jak to jest? Tylna ścianka ważniejsza? Czy front? Sam już sie pogubiłem... czy Mark II, to to samo co 2?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Przytoczone zdjęcie nic kompletnie nie wyjaśnia. Napis na TYLNEJ ŚCIANCE Carat-Ruby (pod spodem Mark II).

 

Czy zatem uprawniona jest oficjalna nazwa produktu Carat Ruby 2? Tym bardziej, że front urządzenia nic nie mówi o 2 (II).

Jak to jest? Tylna ścianka ważniejsza? Czy front? Sam już sie pogubiłem... czy Mark II, to to samo co 2?

Może zamiast szukać dziury w całym i bawić się w inkwizycję rzucisz okiem na stronę producenta: http://styleaudio.typepad.com/styleaudio_hifi_usb_mini_/2010/05/2010-new-caratruby2.html

 

Chyba, że również materiały źródłowe uznasz za mało wiarygodne? ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Może zamiast szukać dziury w całym i bawić się w inkwizycję rzucisz okiem na stronę producenta: http://styleaudio.typepad.com/styleaudio_hifi_usb_mini_/2010/05/2010-new-caratruby2.html

 

Chyba, że również materiały źródłowe uznasz za mało wiarygodne? ;-)

 

Bardzo przepraszam, że tak się czepiam. Fakt na stronie producenta jest zwykły Carat - Ruby z nazwą oczywiście Ruby 2. Moze jestem zbyt dociekliwy, ale istotne jest czy to wersja podstawowa czy juz druga...Nie wiedzieć dlaczego ten dobry dac nosi nazwę Ruby 2, skoro nie było wersji Ruby. Koniec.

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

Od kilku dni testuję Carata Mk II.

Wykonanie jest doskonałe - nic tu nie razi. Nie można tego powiedzieć o czerwonej diodzie na przednim panelu. Jak dla mnie jest zbyt jaskrawa.

W moim egzemplarzu zaobserwowałem dość duże niezrównoważenie między kanałami przy cichym słuchaniu (wina potencjometru).

 

W komplecie był zasilacz impulsowy 6V 1,67A produkcji koreańskiej.

Przetwornica SPD6-5-1212 dostarcza najprawdopodobniej symetrycznego zasilania +-12V dla wzmacniaczy operacyjnych.

Edytowane przez Seband
Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

charakter brzmienia obu ww DACów jest zbliżony. Niestety nie miałem okazji porównać ich w jednym czasie i jeśli miałbym dokonywać wyboru między niemi to skupiałbym się raczej na aspektach funkcjonalnych a nie brzmieniowych ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.