Skocz do zawartości
IGNORED

Xonar Essence STX + wzmacniacz + monitory ?


Pajs

Rekomendowane odpowiedzi

>twierdzę że Xonar stx jest słaby ale twierdzę że w tej cenie do dźwięku stereo jest słaby

 

Pewnie uznajesz szĸołe hifi że karta dźwiękowa nie nadaje sie do stereo.

Ja miałem na myśli wersje st a nie stx.Czemu wiec twoim zdaniem karta xonar stx

czy st jest za słaba w tej cenie do stereo?Ma za słabą przestrzeń czy detale?

Na pewno może pokaleczyć źle nagrane płyty z tym sie moge zgodzić ale np flac

24 bit powinien pokazac na co stać tą karte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>twierdzę że Xonar stx jest słaby ale twierdzę że w tej cenie do dźwięku stereo jest słaby

 

Pewnie uznajesz szĸołe hifi że karta dźwiękowa nie nadaje sie do stereo.

Ja miałem na myśli wersje st a nie stx.Czemu wiec twoim zdaniem karta xonar stx

czy st jest za słaba w tej cenie do stereo?Ma za słabą przestrzeń czy detale?

Na pewno może pokaleczyć źle nagrane płyty z tym sie moge zgodzić ale np flac

24 bit powinien pokazac na co stać tą karte.

 

Nie jestem wyznawcą żadnej szkoły. Zwyczajnie cenię sobie jakość. Nie twierdzę że Xonar st czy stx (ja akurat tą drugą miałem ale nie różnią się chyba niczym poza złączami)jest słaba sama w sobie ale twierdzę że jest słaba biorąc pod uwagę value for the money. Dopłacasz średnio 200zł biorąc pod uwagę że Xonar kosztuje w okolicach 600 i masz V-DAC który jest dużo lepszy bo jak już wspominałem miałem możliwość porównywać jedno z drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie twierdzę że Xonar st czy stx (ja akurat tą drugą miałem ale nie różnią się chyba niczym poza złączami)

 

Jitter Reduction

This is one of the main variations between the Essence STX and the Essence ST. The ST has precision timing made possible by the CS2000 chip.

 

 

>Dopłacasz średnio 200zł biorąc pod uwagę że Xonar kosztuje w okolicach 600 i masz V-DAC który jest dużo lepszy bo jak już wspominałem >miałem możliwość porównywać jedno z drugim.

 

Dużo lepszy w czym?Brzmi inaczej co nie znaczy że jest lepszy.To ta sam półka cenowa wiec nie spodziewał bym sie rewolucyjnych

zmian.Dopłacasz 200 i masz beresforda zamiast v-daca :) a słyszalem że brzmi wrecz rewelacyjnie w tej klasie cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie twierdzę że Xonar st czy stx (ja akurat tą drugą miałem ale nie różnią się chyba niczym poza złączami)

 

Jitter Reduction

This is one of the main variations between the Essence STX and the Essence ST. The ST has precision timing made possible by the CS2000 chip.

 

 

>Dopłacasz średnio 200zł biorąc pod uwagę że Xonar kosztuje w okolicach 600 i masz V-DAC który jest dużo lepszy bo jak już wspominałem >miałem możliwość porównywać jedno z drugim.

 

Dużo lepszy w czym?Brzmi inaczej co nie znaczy że jest lepszy.To ta sam półka cenowa wiec nie spodziewał bym sie rewolucyjnych

zmian.Dopłacasz 200 i masz beresforda zamiast v-daca :) a słyszalem że brzmi wrecz rewelacyjnie w tej klasie cenowej.

 

Ty słyszałeś a ja słuchałem...wiadomo są gusta i guściki a cena nie zawsze czym wyższa tym lepiej odwzorowuje przedmiot. Jeśli chodzi o st vs. stx wątpie żeby była słyszalna różnica raczej to typowy chwyt marketingowy, ale może wypowie się ktoś kto porównywał je obie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sądzicie, że gdy połączę kartę muzyczną/PC optykiem do amplitunera do DAC amplitunera będzie jakiś tragiczny w porównaniu w osobnym DACiem w cenie do 600 zł czy kartą muzyczną ASUSA ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu pisało że st gra na wysokim poziomie , czyli ten v-dac to musi być naprawde dobry

skoro jest lepszy od xonara.Ponoć st gra inaczej od stx.W asusie dodatkowo można pobawić

sie opampami chodź i tak standardowy jest ok.NIe wiem w jakich aspektach ten v-dac przewyższa xonara

bo nie słuchałem ale moim zdaniem grają na tym samym poziomie i mają subtelne różnice wyczuwalne

na lepszej klasie sprzętu.Ja tam nie mam hi-endu wiec xonar mi wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sądzicie, że gdy połączę kartę muzyczną/PC optykiem do amplitunera do DAC amplitunera będzie jakiś tragiczny w porównaniu w osobnym DACiem w cenie do 600 zł czy kartą muzyczną ASUSA ?

 

Sam amplituner połączony z kartą zintegrowaną PC zagra raczej słabiutko bez względu jaka to karta. Z Asusem amplituner zagra dużo dużo lepiej ale moim skromnym zdaniem najlepiej jest zainwestować w DAC i połączyć go z integrą w PC choć to bardziej indywidualna sprawa mam tu na myśli fakt, iż niektórzy są np. graczami i zależy im na efektach w grach więc nie będą się "ograniczali" DACiem bo ich karta zintegrowana nie wygeneruje takich efektów na wysokim poziomie. Wiadomo najlepiej dobra karta + dobry DAC ale to są koszta i w porównaniu z integrą + DAC jest to moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam amplituner połączony z kartą zintegrowaną PC zagra raczej słabiutko bez względu jaka to karta. Z Asusem amplituner zagra dużo dużo lepiej ale moim skromnym zdaniem najlepiej jest zainwestować w DAC i połączyć go z integrą w PC choć to bardziej indywidualna sprawa mam tu na myśli fakt, iż niektórzy są np. graczami i zależy im na efektach w grach więc nie będą się "ograniczali" DACiem bo ich karta zintegrowana nie wygeneruje takich efektów na wysokim poziomie. Wiadomo najlepiej dobra karta + dobry DAC ale to są koszta i w porównaniu z integrą + DAC jest to moim zdaniem gra nie warta świeczki.

 

Jak rozumiem chodzi Ci o połączenie po analogu, warto to zaznaczać bo później dochodzi do nieporozumień.

 

Generalnie najlepszym rozwiązaniem dla autora wątku byłby DAC taki jak Ruby 2 (USB i optyk), ale on przekracza budżet. A nie ma co kupować DAC-a za 1100pln tylko po to żeby go łączyć z założenia słabym amplitunerem KD i oszczędzać na kolumnach. To jest przerost formy nad treścią...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod temat ponieważ mam podobny problem z tym że planuję zmianę starego komputera na nowy i tu mam pytanie odnośnie przesłania dźwięku na amplituner kina domowego. Obecnie posiadam denona 1906 podpiętego do karty creative audigi zs kablem mini jack/chincha. Ponadto posiadam słuchawki AKG 272HD które podłączam do denona w celu słuchania muzyki czy to z kompa czy z CD.

CD mam podpięte do amplitunera kablem chincha/chincha. Po przeczytaniu wielu postów na tym forum postanowiłem wraz ze zmianą kompa zainwestować w zewnętrzną kartę/dac i nasuwa mi się pytanie który z dac do ceny ok.1000 byłby dla mnie najlepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę iż źródło dźwięku to cd i komp? Chodzi mi oto czy przy zakupie np. Beresforda TC-7520 uzyskam lepszy dźwięk czy to z cd czy to z kompa od tego co obecnie posiadam zarówno na kolumnach jak i w słuchawkach? Ponadto mam pytanie odnośnie podłączeń (w momencie gdybym nabył takie urządzenie):

1)dac podpinam złączem usb do komputera (pierwsze źródło dźwięku, następnie kablem np.coaxialem wychodzę z CD i podpinam się do daca (drugie źródło dźwięku), zaś z daca wychodzę liniowo na amplituner,

2) czy przy ww, połączeniu będę mógł mieć podpięte CD kablem coaxialem do DACA (w celu słuchania muzyki na słuchawkach) oraz jednocześnie liniowo do amplitunera (w celu słuchania muzyki na kolumnach)

Mam na oku m. in.:DAC Beresford TC-7520 USB,Audinst HUD-mx1 (z tego co zauważyłem audinst nie ma wejścia cyfrowego więc nie mógłbym podpiąć drugiego źródła tj. CD). Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod temat ponieważ mam podobny problem z tym że planuję zmianę starego komputera na nowy i tu mam pytanie odnośnie przesłania dźwięku na amplituner kina domowego. Obecnie posiadam denona 1906 podpiętego do karty creative audigi zs kablem mini jack/chincha. Ponadto posiadam słuchawki AKG 272HD które podłączam do denona w celu słuchania muzyki czy to z kompa czy z CD.

CD mam podpięte do amplitunera kablem chincha/chincha. Po przeczytaniu wielu postów na tym forum postanowiłem wraz ze zmianą kompa zainwestować w zewnętrzną kartę/dac i nasuwa mi się pytanie który z dac do ceny ok.1000 byłby dla mnie najlepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę iż źródło dźwięku to cd i komp? Chodzi mi oto czy przy zakupie np. Beresforda TC-7520 uzyskam lepszy dźwięk czy to z cd czy to z kompa od tego co obecnie posiadam zarówno na kolumnach jak i w słuchawkach? Ponadto mam pytanie odnośnie podłączeń (w momencie gdybym nabył takie urządzenie):

1)dac podpinam złączem usb do komputera (pierwsze źródło dźwięku, następnie kablem np.coaxialem wychodzę z CD i podpinam się do daca (drugie źródło dźwięku), zaś z daca wychodzę liniowo na amplituner,

2) czy przy ww, połączeniu będę mógł mieć podpięte CD kablem coaxialem do DACA (w celu słuchania muzyki na słuchawkach) oraz jednocześnie liniowo do amplitunera (w celu słuchania muzyki na kolumnach)

Mam na oku m. in.:DAC Beresford TC-7520 USB,Audinst HUD-mx1 (z tego co zauważyłem audinst nie ma wejścia cyfrowego więc nie mógłbym podpiąć drugiego źródła tj. CD). Pozdr.

 

Aha do DAC Beresford TC-7520 mam na oku StyleAudio Ruby2 ewentualnie który z tych daców byłby lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha do DAC Beresford TC-7520 mam na oku StyleAudio Ruby2 ewentualnie który z tych daców byłby lepszy?

 

Wybierz ruby 2 zeby nie bawic sie w ciagle modyfikacje , które w beresfordzie ciągle niby podnoszą jakosc/

Jak by tak bylo to byl by to juz naprawde jakis hi-end , bo ponoc standardowy gra na wysokim poziomie.

Zresztą ruby 2 ma lepszą specyfikacje techniczną.Gra ponoć bardzo neutralnie i z odrobiną ciepła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.