Skocz do zawartości
IGNORED

Ayon Mercury i CD2


Fr@ntz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Ukryte

Fr@antz,

 

Mam system na Ayonie Crossfire i AA Duo Omega od 2 m-cy u siebie. Dodam tylko, ze testowany przed zakupem dla porownania z Ayonem Accu E 560 ( tez w klasie A ) szybko oddal pola Crossfire'owi.

Brakuje mi troche w Ayonie dynamiki trazystora, potrzebnej przy dobrym roku , ale wszystkie pozostale gatunki muzyki brzmia rewelacyjnie.Szczegolnie dobrze gra Ayon z gramofonem - plyta Diany Krall z koncertu w Olimpii w Paryzu na winylu - ten dzwiek przybliza nas do muzyki live.

Na dokladke - disignerski wyglad. Musicie miec jednak zdrowe plecy - Crossfire wazy 44 kg.

Ciekaw jestem Twojej opnii ,czy warto myslec o przedwzmacniaczu - np Polaris II lub tez ARC Ref 5 ( zrodlo to ARC Ref8 ). Co o tym sadzisz?

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Ponieważ tekst pisałem ja, a nie Fr@ntz, więc pozwolę sobie odpowiedzieć. Wysokiej klasy przedwzmacniacz zawsze ma szansę poprawić pewne aspekty brzmienia systemu. Z tym, że hmmm... ja nie bardzo rozumiem jak w zestawieniu Crossfire'a z Avantgardami z aktywnym basem może brakowac dynamiki? Tzn absolutnie nie zamierzam się o to spierać, bo w końcu każdy z nas inaczej odbiera dźwięk, ale zestawienie już Mercurego z AA Duo Omega dynamiką urywało głowę, a gdy w swoim czasie recenzowałem Crossfire'a (który jak napisałem jest o klasę lepszy od Mercurego) z własnymi tubami (wtedy jeszcze bez suba) to również zbieraliśmy szczęki z podłogi, gdy wspomniany Fr@ntz wrzucił jakieś swoje łomoty. Spierać się nie zamierzam, ale nie wydaje mi się, żeby pre mogło poprawić dynamikę, przynajmniej w skali makro, może w skali mikro dałoby się jeszcze coś zrobić - tu faktycznie bardzo wysokiej klasy przedwzmacniacz może byłby w stanie coś zdziałać. Ale to oczywiście wyłącznie moje skromne zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Ponieważ tekst pisałem ja, a nie Fr@ntz, więc pozwolę sobie odpowiedzieć. Wysokiej klasy przedwzmacniacz zawsze ma szansę poprawić pewne aspekty brzmienia systemu. Z tym, że hmmm... ja nie bardzo rozumiem jak w zestawieniu Crossfire'a z Avantgardami z aktywnym basem może brakowac dynamiki? Tzn absolutnie nie zamierzam się o to spierać, bo w końcu każdy z nas inaczej odbiera dźwięk, ale zestawienie już Mercurego z AA Duo Omega dynamiką urywało głowę, a gdy w swoim czasie recenzowałem Crossfire'a (który jak napisałem jest o klasę lepszy od Mercurego) z własnymi tubami (wtedy jeszcze bez suba) to również zbieraliśmy szczęki z podłogi, gdy wspomniany Fr@ntz wrzucił jakieś swoje łomoty. Spierać się nie zamierzam, ale nie wydaje mi się, żeby pre mogło poprawić dynamikę, przynajmniej w skali makro, może w skali mikro dałoby się jeszcze coś zrobić - tu faktycznie bardzo wysokiej klasy przedwzmacniacz może byłby w stanie coś zdziałać. Ale to oczywiście wyłącznie moje skromne zdanie :-)

Pal55,

 

Moj poprzedni system byl oparty o Accu e 450 ( klasa AB) i Electry 1037 be. Nie wiem czy to zaleta Accu, czy synergii z kolumnami, dosc, ze w niektorych nagraniach energia rozsadzala dom ( i mnie przy okazji , jakbys sie naspeedowal).Mysle , ze chodzi raczej o PRAT , niz o sama dynamike, bo zapewne cisnienie akustyczne tub jest wieksze i muzyka blizsza life, ale mi tych chwil z Dire Straits i np Soyka (" Sa na tym swiecie rzeczy") brakuje. Coz , nawet b. drogi zestaw ma jakies niedostatki.

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Ukryte

To akurat jest jedna absolutnie pewna rzecz - nie ma systemów doskonałych, każdy (obiektywnie rzecz biorąc) to jakieś kompromisy. Rzecz w tym, by zbudować dla siebie taki system, który będzie pozwalał wogóle nie myśleć o kompromisach, a tylko cieszyć się muzyką.

Wlasnie.

Na szczescie pozostale aspekty brzmienia nowy system ma na plus ( czesto znaczaco). A jako , ze slucham glownie klasyki i jazzu , a rock jest uzupelniajacy, to mi tego az tak bardzo nie brakuje.

pzdr

marslo

 

Wlasnie.

Na szczescie pozostale aspekty brzmienia nowy system ma na plus ( czesto znaczaco). A jako , ze slucham glownie klasyki i jazzu , a rock jest uzupelniajacy, to mi tego az tak bardzo nie brakuje.

pzdr

marslo

A , i jeszcze jedno.

Piszesz , ze recenzowales tez Crossfire'a.

Moglbys podac link?

pzdr

marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Niestety nie mogę - to było w Magazynie HiFi- chyba gdzies miałem jakis skan - jak znajdę to mogę wysłać na maila.

Byloby milo.

Ja przed zakupem czytalem tylko ten ( b. pochlebny dla Crossfire'a) test :

http://www.tnt-audio.com/ampli/ayon_crossfire_e.html

pzdr

marslo

moj mail priv: [email protected]

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.