Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  203 członków

McIntosh Klub
IGNORED

McIntosh Club


Marek B.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał problem z pilotem,chodzi o HR 085,wygląda to tak że po około mieśiącu nawet markowe baterie ulegają rozładowaniu,przerobione na bateriach typu GP  z biedry,a nawet tych tzw. markowych Toschiba Philips itp.

Wczoraj wyjem ponad roczne baterie GP z pilota który nie był używany i działa,ciekawe jak długo,serwis póki co milczy,szkoda że oryginał jest tak koszmarnie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie teoretycznie dość proste. Zastanawiam się nad zakupem integry Mcintosha albo model 8950 albo najwyższy 9500.

Teraz pytanie czy jest słyszalna jakościowa różnica między tymi wzmacniaczami ? Czy ta różnica w mocy przekłada się jakoś na dźwięk 🙂 ?

Zaznaczę że MA12000 odpada ze względu na lampy i cenę (jak miałbym wydać taką kasę to wolałbym dzielony 😉 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Avatar1979 napisał:

Panowie a ja mam pytanie teoretycznie dość proste. Zastanawiam się nad zakupem integry Mcintosha albo model 8950 albo najwyższy 9500.

Teraz pytanie czy jest słyszalna jakościowa różnica między tymi wzmacniaczami ? Czy ta różnica w mocy przekłada się jakoś na dźwięk 🙂 ?

Zaznaczę że MA12000 odpada ze względu na lampy i cenę (jak miałbym wydać taką kasę to wolałbym dzielony 😉 )

 

Proszę przemyśleć, końcówkę mc 462 po negocjacjach można mieć za około 41 tys, pre używka 18-20 tys, jest to układ rozwojowy i można go w przyszłości udoskonalać, u mnie w tej chwili końcówka 462 gra z mcd 600 i wykorzystuje pre od ma 7000 w przyszłości będzie pre dedykowane, życzę owocnych poszukiwań.

 

Edytowane przez Aramis1
Styl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Aramis1 napisał:

Proszę przemyśleć, końcówkę mc 462 po negocjacjach można mieć za około 41 tys, pre używka 18-20 tys, jest to układ rozwojowy i można go w przyszłości udoskonalać, u mnie w tej chwili końcówka 462 gra z mcd 600 i wykorzystuje pre od ma 7000 w przyszłości będzie pre dedykowane, życzę owocnych poszukiwań.

 

Jasne tylko poza rozwojem czy zestaw np C2600 + 462 gwarantuje lepsze brzmienie niż MA9500 ? 
 

z doświadczenia wiem ze nie zawsze zestaw dzielony z jedną końcówka gra lepiej niż rasowa inregra 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Aramis1 napisał:

Proszę przemyśleć, końcówkę mc 462 po negocjacjach można mieć za około 41 tys, pre używka 18-20 tys, jest to układ rozwojowy i można go w przyszłości udoskonalać, u mnie w tej chwili końcówka 462 gra z mcd 600 i wykorzystuje pre od ma 7000 w przyszłości będzie pre dedykowane, życzę owocnych poszukiwań.

 

Witam,

Panowie, cena MC462 na google wyskakuje w okolicach 55k, u kogo to można wynegocjować 41?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Aramis1 napisał:

W tym wątku wiele razy wypowiadali się koledzy, którzy przerabiali temat integr i systemów dzielonych wystarczy się cofnąć pare stron.

I zawsze po przejściu na system dzielony byli na tyle zadowoleni że nie chcieli wracać do inetgry.

Integra to na pewno wygoda z miejscem, kablami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mefu napisał:

Panowie, cena MC462 na google wyskakuje w okolicach 55k, u kogo to można wynegocjować 41?

Tak gdzie wyskakuje dostępność bierzesz telefon, dzwonisz kolejno i proponujesz swoją cenę + ewentualne negocjacje. Powodzenia. 

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli finanse pozwalają, odpowiada dżwięk i wygląd maków brałbym system dzielony. Miałem ma7000,mc 452 teraz mam mc611 i za każdym razem było lepiej pod każdym względem a nie mam jeszcze dopracowanego systemu ale to prawda, że system dzielony to więcej gratów więcej kabli ale zależy co kto lubi gusta są różne i o nich podobno się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ostrowek63 napisał:

Jeżeli finanse pozwalają, odpowiada dżwięk i wygląd maków brałbym system dzielony. Miałem ma7000,mc 452 teraz mam mc611 i za każdym razem było lepiej pod każdym względem a nie mam jeszcze dopracowanego systemu ale to prawda, że system dzielony to więcej gratów więcej kabli ale zależy co kto lubi gusta są różne i o nich podobno się nie dyskutuje.

Dokładnie ale jednak kasa to czynnik decydujący - zestaw dzielony to dobre 90k w detalu gdzie integra jest o około 30k tańsza. Nie są to drobne 😉

Tak z innej beczki - czy ktokolwiek testował kabel zasilający Enerr transcenda Ultimate z Makiem ? Jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat audio z niemałym zaskoczeniem przyjął wiadomość, że LBO France i Yarpa sprzedały McIntosh Group dla Highlander Partners, amerykańskiego prywatnego giganta. Czyżby to koniec jakości jaką do tej pory oferowała ta firma, w dużych korporacjach raczej rządzą księgowi, i nie jedną znaną firmę wykończyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam pytanko - jaki kabel zasilający używacie do pre C2700. Jestem coraz bardziej przekonany do zakupu zestawu dzielonego z końcówką MC462. 
Do końcówki już wiem, że raczej zakupię Furutecha landrynkę bo na testach ten kabel wypadł bardzo dobrze. Pytanie właśnie co do pre ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Avatar1979 napisał:

Panowie mam pytanko - jaki kabel zasilający używacie do pre C2700. Jestem coraz bardziej przekonany do zakupu zestawu dzielonego z końcówką MC462. 
Do końcówki już wiem, że raczej zakupię Furutecha landrynkę bo na testach ten kabel wypadł bardzo dobrze. Pytanie właśnie co do pre ??

ja mam transparent xl powercord

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2023 o 20:36, RadeX napisał:

Obecnie Renaissance

No to szacun. 15A to już kawał brzmienia i grosza zarazem. Ja staram się uzbierać na 13A co i tak graniczy z cudem, ale po odsłuchach Classic 9 urzekły mnie logany. Miałem na testach też SF nova 3 oraz Fink Team Kim. Szczególnie te drugie ciekawe, ale Martiny to klasa sama w sobie - ciężko im dorównać. 
 

Aktualnie wygrzewam tyle co rozpakowany zestaw C2700 + MC 462. Nie wiem jedynie o ile są lepsze 13A od Classic 9 - niestety nie miałem okazji porównać 😞

Edytowane przez Avatar1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja wychodzę z założenia że najlepiej zawsze posłuchać u siebie. Niestety nie zawsze jest to możliwe. 15A przed zakupem nie udało mi się posłuchać, dystrybutor posiadał tylko 13A.  Z tego powodu możnaby powiedzieć , że to był zakup w ciemno, z drugiej strony nie do końca bo poprzednie elektrostaty jakie miałem to Summity. Mnie interesuje dźwięk bez żadnej kompresji, koncertowy, dlatego wybór 15A. Nie znam różnicy pomiędzy Classic 9  a następnym na liście 11A czy 13A (ten jest opisywany jako następca Summit), niemniej podstawowa różnica to korekcja akustyki na basie ARC, czasem z tego korzystam aby zapanować nad kolumnami które potrafią naprawdę łupnąć na basie i to bez żadnej kompresji 🙂 Jeśli miałbym osobiście wybierać pomiędzy Classic 9 a 13A to na pewno poszedłbym w 13A ze wzgledu na aktywny bas i ARC.   Dla 13A MC462 powinno dawać radę, chociaż MC611 dałyby się lepiej rozwinąć tym kolumnom ale to wszystko zależy czego się słucha, jak głośno i jaki duży ma sie pokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RadeX napisał:

Ja wychodzę z założenia że najlepiej zawsze posłuchać u siebie. Niestety nie zawsze jest to możliwe. 15A przed zakupem nie udało mi się posłuchać, dystrybutor posiadał tylko 13A.  Z tego powodu możnaby powiedzieć , że to był zakup w ciemno, z drugiej strony nie do końca bo poprzednie elektrostaty jakie miałem to Summity. Mnie interesuje dźwięk bez żadnej kompresji, koncertowy, dlatego wybór 15A. Nie znam różnicy pomiędzy Classic 9  a następnym na liście 11A czy 13A (ten jest opisywany jako następca Summit), niemniej podstawowa różnica to korekcja akustyki na basie ARC, czasem z tego korzystam aby zapanować nad kolumnami które potrafią naprawdę łupnąć na basie i to bez żadnej kompresji 🙂 Jeśli miałbym osobiście wybierać pomiędzy Classic 9 a 13A to na pewno poszedłbym w 13A ze wzgledu na aktywny bas i ARC.   Dla 13A MC462 powinno dawać radę, chociaż MC611 dałyby się lepiej rozwinąć tym kolumnom ale to wszystko zależy czego się słucha, jak głośno i jaki duży ma sie pokoj.

Oczywiście, że chętnie bym zasilił 15A dwoma monoblokami 611 - niestety to już jest kosmos cenowy. W zasadzie można by było kupić małe mieszkanie 😉

Tymczasem na styk udało mi się zrealizować cel C2700 + MC462 i 13A co i tak jest absolutnie moi zakupem życia jeżeli chodzi o audio 🙂 Dzielonka maka robi niesamowite wrażenie - rewelacyjna elektronika. Teraz 3 tygodnie muszę czekać na 13A. Już Classic 9 grało na bardzo wysokim poziomie więc tutaj spodziewam się czegoś spektakularnego. Podobno im większy panel tym lepsza separacja, przestrzeń i luz w całym paśmie. W sumie powierzchnia 15A od 13A jest raptem większa tylko o ok 20%, aczkolwiek w dźwięku pewnie jest słyszalna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry wszystkim użytkownikom Macintosh mam pytanie bo pewnie niebawem będę poszukiwał głośników do mojego MA9000 raczej monitory bo pokój to tylko 13m2 choć akustyka pokoju zrobiona wg mnie na dobrym poziomie.

Teraz gram z Raidho C1 Ayra bardzo fajne zestawienie, ale wiecie, jak to jest króliczek jest goniony.

Rozważam takie głośniki:

Facal sopra 1

Focal Diablo Utopia 3

Sonus Faber Olympica 1

B&W 805 D3 

Czy może jeszcze coś innego drogie grono może zaproponować co dobrze skomponuje się z MA9000.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i opinie.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Grzegorz_63412 napisał:

Dzień dobry wszystkim użytkownikom Macintosh mam pytanie bo pewnie niebawem będę poszukiwał głośników do mojego MA9000 raczej monitory bo pokój to tylko 13m2 choć akustyka pokoju zrobiona wg mnie na dobrym poziomie.

Teraz gram z Raidho C1 Ayra bardzo fajne zestawienie, ale wiecie, jak to jest króliczek jest goniony.

Rozważam takie głośniki:

Facal sopra 1

Focal Diablo Utopia 3

Sonus Faber Olympica 1

B&W 805 D3 

Czy może jeszcze coś innego drogie grono może zaproponować co dobrze skomponuje się z MA9000.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i opinie.

Pozdrawiam 

trochę odjechałeś cenowo Utopią od reszty. Ja mojego MC mam spiętego z SOPRA 3 i uważam że to świetne połącznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.