Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chario będą miały więcej basu,

poczytaj wcześniejsze moje wpisy dotyczące porównania chario i dynek,, bo dynka 2/6 sam jak mówisz jest trudna do wysterowania a dwa będzie mało basu w w 20m2 nawet model 2/7 grał pomiędzy hiper 2000mk2 a dynką 2/6

pozdr

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyper 2000mk2 to bardzo duży monitor:)a w danych producenta pisze ze zalecana moc wzmacniacza to od 50-120w przy 4ohm

i teraz jestem ciekaw czy sonata poradzi sobie z nimi wystarczająco dobrze,z tego co wiem to ty mikson miałeś ich okazję posłuchać możesz opisać ich brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocny mięsisty bas, średnica nasycona ale nie krzykliwa i góra lekko wykonturowana ale w bardzo delikatny sposób podana taka aksamitna, dynamiczny dźwięk ale w przyjemny sposób podany bez ostrości szorstkości ale też bez zamulenia czy spowolnienia,

najlepiej posłuchać, sam jestem zainteresowany tym monitorem ,, jeżeli jesteś zainteresowany moimi chario to możemy się dogadać :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę jednak większy monitor:)tj.hyper 2000mk2 ze względu na pomieszczenie a suba nie chce kupować będę musiał pojechać ze swoją sonatą ich posłuchać,tylko ciekawi mnie czy moja sonata ma wystarczająco mocy przy obciążeniu 4ohm.żeby je dobrze napędzić,skuteczność ich też jest bardzo wysoka 90db,ale w rzeczywistości pewnie jest mniejsza tak samo jak jego większy brat hyper 2000T mk2,który też jak podaje producent ma skuteczność 90db a w teście audio przy pomiarach wykazały tylko 84db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogowe są 3drożne i faktycznie mają niską skuteczność tam potrzeba zdecydowanie więcej mocy,

natomiast popatrz sobie na pierwszej zakładce na początku wątku jest test porównawczy hiper 1000mk2 i premium 1000

jak na maluszka hiper 1000 mierzoną skuteczność ma całkiem dobrą więc 2000 będzie swobodniejszy dynamicznie i takie też odniosłem wrażenie, moim zdaniem sonata ma więcej mocy od mojego solo mini na papierze oczywiście nie wiadomo czy dobrze radzi sobie z 4omowymi, wydaje mi się jednak że nie powinna też mieć większego problemu, też trzeba popatrzyć na to z innej strony obecnie na rynku większość monitorów jest 4omowych więc co byś nie kupić nie licz na to że będzie to łatwizna do napędzenia, oczywiście im lepszy wzmak tym monitory będą grały pełniej ale z czasem zawsze można dokupić jeżeli zajdzie taka potrzeba ;) ,,trzeba słuchać przed zakupem , i samemu ocenić jak ze wszystkim,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po odsłuchu hiper 2000mk2,pierwsze wrażenie było takie jak zobaczyłem te monitory to pomyślałem jak mój mały cambridge ma im dać rade. Pokój do odsłuchu miał około 18m2,po podłączeniu chario i odpaleniu sonaty pierwsze co rzuciło mi się w ucho to bas wreszcie usłyszałem to czego mi brakuje obecnie w dali,bas jest bardzo głeboki i mozna powiedzieć ze nawet taki mięsisty na swój sposób góry jest bardzo dużo,jest taka przyjemna nie wychyla się na pierwszy plan zawsze jest jej pod dostatkiem i nie odstaje od reszty pasma,średnica jest w delikatny sposób wycofana nie oznacza to że jej nie ma tylko jest jej troszkę mniej niż dołu i góry ale to wcale nie przeszkadza:)brzmienie chario bardzo mi się spodobało i dynamika była też na dobrym poziomie z moją małą ale bardzo wydajną sonatą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

czyli zadowolony? :) mówiłem że fajnie grają i mają naprawdę konkretny bas :)

tak mi się wydawało że będzie oki :)

sam zaczynam się przymierzać do 2000mk2 :)

jaki kolor forniru byś wybierał z ciekawości?

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się jeszcze ktoś, kto "zopiniowałby" różnice między takim hyper2000 a delphinusem.

Czy duża przepaść dźwiękowa, bo wygląd to raczej bez dyskusji.

Czy jest różnica w ich napędzeniu.

Co ta wielka kopuła daje, napewno nie da sie jej kupić i klonowanie odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównywałem ale z tego co się orientuję to delphinus będzie grał kulturalniej w całym paśmie , bas minimalnie z lepszym rozciągnięciem w dół mniej wyższego, średnica dokładniejsza, i góra lepszej rozdzielczości ale podobnie wykonturowana - kopułka T38 doczytałem że jest bardzo udaną konstrukcją nie ma może daleko sięgającego pasma w górę ale bardzo dobrze pracuje w całym paśmie bez rezonansów etc , sygnatura brzmieniowa podobna ale w każdym aspekcie oczko wyżej,

moim zdaniem do nich to już najlepiej mocniejszy dedykowany wzmacniacz trzeba bo szkoda marnować ich potencjału dopłacając w sumie kolejne ponad tysiąc złotych,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że podobnie zestopniowana różnica jak pomiędzy hiper 1000mk2 a premium 1000 a test masz na początku wątku z tego co doczytałem to premium jest bardziej dokładna w przekazie ale ma mniej basu mniej dynamiki ale dokładniejszy przekaz prawdopodobnie w kierunku constelation ale tego nie powiem na 100% bo nie porównywałem, dodatkowo więcej wymaga mocy od wzmaka bo ma dość podobną może ciut niższą efektywność ale większą impedancję 8ohmów

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze przekazałem o co mi chodziło, ale 8omowe konstrukcje wymagają wzmacniacza ktory ma więcej mocy tzn jeżeli ma być poprawnie wysterowana kolumna od 50W przy 8omach a wzmak np daje 40W przy 8omach (sonata chyba ma tyle z tego co pamiętam) i możliwe że będzie 60W lub więcej przy 4omach co było by teoretycznie korzystniejsze dla wysterowania hiper 2000mk2, oczywiście teoretycznie lepiej jest nie obciążać niższą impedancją wzmaka (mniejsze zniekształcenia czy problemy z grzaniem) ale większość wzmaków raczej nie ma problemów z wysterowaniem 4omowych konstrukcji obecnie produkowanych na rynku , lepiej porównaj premium i hiper 2000 na sonacie bo może być efekt że premium gra ciszej i mniej dynamicznie i jeżeli będziesz chciał uzyskać podobny poziom głośności będziesz musiał dostarczyć więcej mocy do monitora

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonata ma moc 2x40W/8ohm, gdy byłem na odsłuchu hiper 2000mk2 to w pokoju o powierzchni ok 20m2 potencjometr odkręciłem na 20 godz. (sonata ma 40max)i to już w zupełności wystarczyło do nagłośnienia takiego pokoju wzmacniacz się za bardzo nie nagrzewał przy tej głośności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson posłuchaj sobie dali mentor menuet bo naprawdę warto, dziś ich słuchałem u siebie w mieście normalna ich cena to około 4000pln a jest teraz na nie promocja tylko obejmuje kolor czarny i kosztuje 2000pln,teraz mam ciężki dylemat te dali grają rewelacyjnie i są tańsze od chario ale wiadomo do mniejszego pomieszczenia,linki do aukcji zapodałem w klubie dali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.