Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie znalazłem wątek to też się dołączę - od kilku miesięcy gram głośnikami Syntar 523R - stoją na podstawkach własnej konstrukcji. Podłączone do klona NAIM'a z tego wątku http://www.audiostereo.pl/naim-klon_18308.html/page__view__findpost__p__2331067 . W tej klasie cenowej nie znalazłem nic lepszego, a kilka podobnych zestawów przesłuchałem.

PS.

Więcej o podstawkach

http://www.audiostereo.pl/podstawki-pod-glosniki_89750.html/page__fromsearch__1

post-30447-0-75967800-1335856517_thumb.jpg

post-30447-0-79894300-1335856535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r1212 co przesłuchałeś zanim je wybrałeś ? I co miałeś przed nimi?

Przed nimi nie miałem nic ciekawego. W tej chwili nie pamietam jakie głośniki przesłuchałam, ale było tego z 10 kompletów. Zarówno podłogowe jak i monitory. Wszystkie z przedziału 4 - 5 tys. Bo taki sobie określilem budżet. Spędziłem w Trans-Audio ładnych kilka godzin. Wg. Mnie w tym przedziale cenowych Chario zagrały dla mnie najładniejszych. O dziwo ciekawiej niż podlogowki w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w dobraniu wzmacniacza oraz cd do moich kolumn Chario Hiper 2000T.

Grają obecnie z miniwieżą Yamaha pianocraft mcr 550.Mam jednak wrażenie,że mogę więcej z nich wyciągnąć.

Wzmacniacz i odtwarzacz cd możgą być używane.Co dobrze napędzi takie kolumienki?Na sprzęt mogę wydać tak do 2500zł.Sam nie wiem konkretnie czy to ma być tranzystor,czy lampa.Kompletnie nie znam się na sprzęcie.

Słyszałem tych kolumn tylko ze wspomnianą wieżą Yamahy.Sporo czytałem o lampie Yagin mc10L,o starych Harman Kardan 680,690.tak tylko rzucam nazwami,które wyczytałem w sieci.Słucham różnej muzyki od rocka,metalu po blues i jazz.Uwielbiam muzykę instrumentalną,gitarową Almi deola,Paco de Lucia.

Bardzo proszę o pomoc osoby,które mogą mi udzielić pomocy w budowaniu mojego systemu audi.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w dobraniu wzmacniacza oraz cd do moich kolumn Chario Hiper 2000T.

Grają obecnie z miniwieżą Yamaha pianocraft mcr 550.Mam jednak wrażenie,że mogę więcej z nich wyciągnąć.

Wzmacniacz i odtwarzacz cd możgą być używane.Co dobrze napędzi takie kolumienki?Na sprzęt mogę wydać tak do 2500zł.Sam nie wiem konkretnie czy to ma być tranzystor,czy lampa.Kompletnie nie znam się na sprzęcie.

Słyszałem tych kolumn tylko ze wspomnianą wieżą Yamahy.Sporo czytałem o lampie Yagin mc10L,o starych Harman Kardan 680,690.tak tylko rzucam nazwami,które wyczytałem w sieci.Słucham różnej muzyki od rocka,metalu po blues i jazz.Uwielbiam muzykę instrumentalną,gitarową Almi deola,Paco de Lucia.

Bardzo proszę o pomoc osoby,które mogą mi udzielić pomocy w budowaniu mojego systemu audi.

Dzięki i pozdrawiam.

Z doswiadczenia z chario podpowiem: zainteresuj się wydajnym prądowo wzmacniaczem, nie koniecznie bardzo mocnym, a wydajnym pradowo- na allegro jest np amplifikator, ponegocjuj cenę. Jak masz mozliwość posłuchaj jakiegokolwiek amplifikatora albo baltlaba z epoca v1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia z chario podpowiem: zainteresuj się wydajnym prądowo wzmacniaczem, nie koniecznie bardzo mocnym, a wydajnym pradowo- na allegro jest np amplifikator, ponegocjuj cenę. Jak masz mozliwość posłuchaj jakiegokolwiek amplifikatora albo baltlaba z epoca v1

.

 

Dzięki kolego za podpowiedź.Na pewno zainteresuje się wzmacniaczami o których pisałeś.Czytałem sporo o Amplifikatorach.Licytowany jest Amplifikator 2003.Ciekawe czy ten jest odpowiedni.Na wersję G mnie nie stać.

Jeden gość na forum proponował mi do moich Chario Hiper 2000T wzmacniacz Nad 326 bee.Jak myślisz,będzie opowiedni?

Prawdopodobnie czeka mnie sporo odsłuchów zanim coś wybiorę.

POzdrawiam .Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wzmacniacze Nad-a, choć nie ten , ani żaden z chario. Wypowiem się więc na podstawie informacji ogólnie dostępnych. 3 kwestie:

- bardzo złaby zasilacz, mała wydajność prądowa

- zaokrąglone wysokie tony i jak piszą wszyscy zgodnie słodkie- to się raczej z chario dubluje i wyjdzie mało precyzyjnie

- bas będzie " samopas", że tak to nazwę

Ale pamiętaj odsłuch bylby bardziej na miejscu, bo każdy ma różny gust i inne warunki akustyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Odsluchiwalem kiedys chario premium 2000 z MH a35.2 i bylo calkiem przyjemnie. Jak wiadomo premium juz nie produkuja ale i tak biore pod uwage model delphinus, ktorego jeszcze nie mialem mozliwosci sprawdzic ale jest to tylko kwestia czasu. Co sadziciie o tym wzmaku do delphinusow ale nie chodzi mi tez konkretnie o ten model, a wogole o klase tego typu ampli do tych glosnikow. Pociagnac glosniki, pociagna ale czy pokaza wszystkie walory akustyczne ? Czy do takich glosnikow nie lepiej i jest minium zastosowanie takich wzmakow jak primare i22, Micromega IA-180 dokladnie chodzi mi o ta klase wzmacniaczy. Ogolnie odnioslem wrazenie, ze znaczna wiekszosc ludzi kupuje wzmaki, ktore dopiero co zaczynaja pobudzac glosniki mimo wszystko czesto polecane przez pracownikow salonow stereo. Czyli na zasadzie ten wzmak jest odpowiedni bo klasa nizej wogole sie nie nadaje a ampy klase wyzej sa za drogie i klient sie nie zdecyduje. Wiadomo ze im lepszy wzmak tym lepiej ale chodzi mi o optymalny wybor a nie minimalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziś żegnam się z Waszym klubem, moje delphinusy mają już nowego, szczęśliwego właściciela. Moj wybór padł na dynaudio, ale z chęcią służę poradą gdyby ktoś potrzebował kiedyś opini osłuchanego z ww, wybitnym moim zdaniem modelem. Oczywiście od czasu do czasu będę odwiedzał klub chario, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. mam możliwość zakupić Chario Silverette 200Tower za 2000zł nowe z ekspozycji sklepowej z gwarancją.

Urzekł mnie w nich dźwięk przestrzenny, delikatny ciepły wokal, plastyczny bas, oraz super stereofonia.

Ważne żeby kolumny nie podkreślały sybilantów i nie miały bass reflexu z tyłu,

 

 

Czy w tych pieniądzach można kupić coś jeszcze lepszego? Myślałem o takich wynalazkach jak STX fx300 lub taga harmony platnum 100, ale z odsłuchem ciężko.

Edytowane przez Drzymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Witam szanownych miłośników Chario Speakers,

do miesiąca powinienem w system dopiąć Delphinusa, więc już teraz pragnę dołączyć do klubu. Zanim postawię Delphinusa na stojakach chciałbym się od Was dowiedzieć czy wielkim problemem jest odkręcenie gumowych nóżek z głośników? Muszę z uwagi na rozmiar płyty górnej stojaków postawić Delphinusa na innych absorberach wysokości 2cm, co mam nadzieję będzie wysokością odpowiadającą oryginalnym nóżkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

dziękuję! Na Ciebie można liczyć tak w tym klubie jak w Lebenowym! Mail sprawdzony. Za zawarte w nim informacje- szczególnie cenne i dokładne, dziękuję w spotęgowany sposób. Żałuję, że klub Chario nie jest tak aktywny jakbym oczekiwał, choćby tak jak klub Lebena...

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.