Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  132 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Wojtku masz bardzo fajny zestawik, pokój - gratulację

Ale jak już wiesz, nie jestem w stanie pojąć jaki ma wpływ na dźwięk granit pod wzmacniaczem lub podstawki pod kablami głosnikowymi... nie zrozum mnie źle, to nie żadna kpina, ale jak to możliwe???

Przecież Twoja wąska baza pomiędzy ładnymi monitorkami ma większy wpływ na jakośc dźwięku niż ułożenie kabli na podłodze....

Sławku, na poprzedniej stronie Viktorrr odpowiedział za mnie i po trosze zwolnił mnie od odpowiedzi. Dodam jedynie, że możesz bez żadnych kosztów sprawdzić czy ma jakiekolwiek znaczenie podstawa na jakiej stoi wzmacniacz czy inny element toru audio. Zrób tak- weź do odsłuchu jakąś płytę, którą znasz dokładnie... A najlepiej fortepianową. Pogłośnij trochę, by łatwiej usłyszeć niuanse. Przesłuchaj uważnie raz, drugi tan sam fragment muzyczny.... A teraz weź na przykład gazetę i podłóż pod wzmacniacz (tak będzie chyba najłatwiej) i przesłuchaj ten sam fragment. Jeśli nie usłyszysz różnicy to.... hm.... chyba masz najlepszy wzmacniacz jaki zdołano wyprodukować.

 

brakuje tutaj odciągnięcie wibracji z samego urządzenia, ale dobre i to

tego nie widać, ale i o to zadbałem- Lebenkowi zmieniłem nóżki na stopy SSC, które absorbują mikro drgania. Ale przyznam się, że ta zmiana nie wpłynęła słyszalnie na charakter brzmienia Lebena (nawet bylem z tego faktu zadowolony...).

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, na poprzedniej stronie Viktorrr odpowiedział za mnie i po trosze zwolnił mnie od odpowiedzi. Dodam jedynie, że możesz bardzo bez kosztów sprawdzić czy ma jakiekolwiek znaczenie podstawa na jakiej stoi wzmacniacz czy inny element toru audio. Zrób tak- weź do odsłuchu jakąś płytę, którą znasz dokładnie... A najlepiej fortepianową. Pogłośnij trochę, by łatwiej usłyszeć niuanse. Przesłuchaj uważnie raz, drugi tan sam fragment muzyczny.... A teraz weź na przykład gazetę i podłóż pod wzmacniacz (tak będzie chyba najłatwiej) i przesłuchaj ten sam fragment. Jeśli nie usłyszysz różnicy to.... hm.... chyba masz najlepszy wzmacniacz jaki zdołano wyprodukować.

 

postawilem piwo za rozweselenie mnie oby wiecej tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Firmo, taki eksperyment parę dni temu wykonaliśmy z kumplami pod wzmacniaczem, który w opinii dystrybutora jest nieczułym na to na czym stoi lub wisi. Trzeba było widzieć nasze miny! A tym wzmacniaczem był szeroko reklamowany Devialet za 25000 zł. Właściciel wzmacniacza mniej był rozweselony niźli Ty.... Ale OK, wolę rozweselać niż zasmucać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

wiesz...nie czytuję Super Expresu, ale skoro go wymieniasz to zapewne masz egzemplarz, więc może on da Ci barwy jakich oczekujesz? Nie zapomnij przygotować sobie następne piwo!

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak- weź do odsłuchu jakąś płytę, którą znasz dokładnie... A najlepiej fortepianową. Pogłośnij trochę, by łatwiej usłyszeć niuanse. Przesłuchaj uważnie raz, drugi tan sam fragment muzyczny.... A teraz weź na przykład gazetę i podłóż pod wzmacniacz (tak będzie chyba najłatwiej) i przesłuchaj ten sam fragment. Jeśli nie usłyszysz różnicy to.... hm.... chyba masz najlepszy wzmacniacz jaki zdołano wyprodukować.

"o mamunciu", to się z fizyką porobiło - muszę doczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Moi drodzy,

zamierzam się z Wami pożegnać, bo ja już (jestem po dzisiejszych przesłuchaniach o tym przekonany) swojego audiofilskiego „króliczka” złapałem. Wszystko co wiem na temat zestrajania elementów systemu Wam w poprzednich wypowiedziach przekazałem (no... bardziej dotyczy mojej bytności w klubie Lebena). Nie widzę też pola do popisu w moim pomieszczeniu dla innych jakichś akcesoriów (teraz wymyślonych i tych jeszcze nie wymyślonych) to i nowych doświadczeń zabraknie… Nie będę miał co napisać, a powtarzanie starych stanie się nudne.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali w potyczkach z niedowiarkami. Dziękuję tym, którzy zechcieli szczegółowo mnie poinformować gdy czegoś nie wiedziałem (bardzo mi pomogli!).

Jestem uwolniony od audiofilskiej ciekawości czego i Wam życzę, bo to przyjemnie mieć ten luksus- JENO SŁUCHANIE POZOSTANIE!

 

PS. Prawie ten sam tekst zamieszczam w klubie Lebena, choć ciężko się rozstawać z przyjaciółmi

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

Jestem w posiadaniu głośników Chario Hiper 200T.Podłączone są do wmacniacz 12 wat SE wykonanego przez mojego kolegę.

Gra to dość fajnie,fajny środek i harmonia.Brak jednak odrobinę dynamiki.Zastanawiam się nad wymianą wzmacniacza na coś mocniejszego w układzie PP.Ponoć te kolumny potrzebują więcej mocy.Przy mocniejszym wzmacniaczu mogą zagrać jeszcze lepiej.Nie stać mnie na mocniejszy wzmacniacz w SE w klasie A,dlatego wspomniałem właśnie o PP.Moje pytanie jest następujące:Jaki wzmacniacz lampowy polecacie do takich kolumn?Pieniąze,które mogę wydać to ok.4tyś zł.Zastanawiałem się nad jakimś chinczykiem.Może Yagin MC-100b?Ponoć dobrze nadaje się do tuningu.Jeśli ktoś ma w tej dziedzinie doświadczenie,to proszę o odpowiedź.

Dziękuję i Życzę wszyskim Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników Chario.

 

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Chario Syntar 200. Skromny model, ale jak na ich cenę grający wybornie!

 

Jeśli ktoś z forumowiczów miałby jakieś sugestie odnośnie niedrogiego używanego wzmacniacza do nich (do 400 - 450zł), byłbym wdzięczny. Rozglądam się za czymś.. Czy ktoś z Was miał może do czynienia z NADami w duecie z Chario?

 

Serdeczne pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki charakter dźwięku lubisz. Jak szybko, to rotel z serii 8XX, stary ale jary, w tej cenie znajdziesz tego sporo. Dźwięk jest szybki, bas nie schodzi nisko ale śmiga, że miło. Można mieć trochę uwag do góry, która przy ciężkiej muzie, przy większym volume może się trochę wysuwać do przodu. No i najważniejsze jak ci nie podejdzie to zawsze ktoś odkupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wielu, wielu lat Academy 1. Relatywnie krótko miałem i A1 Millenium i A3 junior, Miałem tez okazję słuchać u siebie w domu A2 Millenium. Zdarzyło mi się też rozmawiać z konstruktorem A1. Pytałem o standy, kable, wzmacniacz. Standy: przekonał mnie do kupienia oryginalnych (MDF) mimo, że okrutnie drogie i takie jakby mało solidne. I miał rację. Próbowałem różnych, ciężkich i solidnych, bardziej delikatnych i "wynalazków", kolców, absorberów itp. A1 i późniejsze podstawkowe jednak najlepiej grają na "miękkich" standach, co ciekawe wszystkie wedle mojej opinii tracą gdy między stand a kolumnę położymy cokolwiek. Czy twardego czy miękkiego. Podobnie z kolcami pod standy. U mnie stoją tylko na grubych płytach granitowych. Choć tu w grę wchodzi raczej rodzaj stropu (drewniany).

Wzmacniacz: z tego co mi ów konstruktor (Mario Murace) powiedział, wymagają mocnego wzmacniacza, a A1 były odsłuchiwane i "strojone" na ówcześnie najmocniejszej integrze Accuphase`a. I tez maił rację. Próbowałem u siebie różnych wzmacniaczy, miałem też okazję słuchać moich A1 i A3 na juz bardzo poważnej amplifikacji. Nie namawiam na kupowanie nawet do kolumn z serii Academy monobloków Krell`a ale by docenić klasę tych kolumn rachityczne i efemeryczne wzmacniaczyki nie wystarczą. Tu trzeba dużo, dobrego prądu i wydaje się, że minimum to najniższe integry najbardziej renomowanych światowych marek.

Kable: usłyszałem miedziane, dość grube... Ale to albo kokieteria albo dowcip. Choć właściwie z jednym się zgodzę. Cieniutkie kabelki w stylu Resona to nie jest najlepszy pomysł, choć w pełnym biwiringu to już trochę inna bajka. Próbowałem XLO, Tary, AQ, MIT`a Audioplana i jeszcze kilku innych z przedziału cenowego do powiedzmy 300 zł za metr. Używam MIT`a - bo choć w basie bardziej odpowiada mi Tara czy XLO to jednak MIT`y najbardziej odpowiadają mi na średnicy i wysokich. Generalnie i wbrew obiegowym opiniom, że do Chario lepsze kable suchsze czy chłodniejsze ja wole te odrobinę cieplejsze. Nie sprawdzają się z tymi kolumnami kable ze srebrzonej miedzi - przynajmniej u mnie. Miałem też okazję podłączać do Chario głośnikówki srebrne. Z siltechami było źle ale już z PSC znakomicie - ale to tylko eksperyment, bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie kolumn za kilka tysięcy podłączał kablami za kilkanaście.

Oprócz owych Resonów nie stwierdziłem tez jakiejś znaczącej poprawy dźwieku przy okablowaniu wieloprzewodowym. Subtelne różnice były choć wydaje się, że Chario raczej biwiring niewiele pomaga..

Na koniec ciekawostka: na kilku z rzędu targach w Berlinie i Frankfurcie wszystkie kolumny Chario jakie były wystawiane były podłączone mocno budżetowym kablem Linn K20. I grały...

Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Chario Millenium Academy 1 i grały sobie z niby mocnym Musical Fidelity A5. Po zmianie na MF M6 500i zagrały o klasę wyżej. Pierwszy raz w życiu usłyszeliśmy z żoną co potrafi zrobić lepszy wzmacniacz. Wydaje się, że moc tego M6 500i jest przesadą dla tych monitorków, ale jednak widać, że można czasami myśleć o wzmacniaczu droższym od kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dyskusja toczy sie na odpowiednim torze! A2 Millenium z tej strony, na chwile obecna czekam na odpowiedni pokoj, wtedy tez poszaleje z wzmacniaczami. Niedawno z przyczyn finansowych zmuszony bylem pozbyc sie podstawowej elektorniki, na chwile obecna graja z Marantzem 8003 i jest naprawde niezle.

 

Pieknie grajace, piekne kolumny. I szczerze mowiac nie wyobrazam sobie ich bez oryginalnych podstawek ktore sa dzielem sztuki.

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy by nie było? Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć.

Pierwszą Elektę - a było kilka rodzai, słuchałem i tu dał bym powiedzmy 51/49 na korzyść A1. Z Millenium, że względu na zastosowanie w nich Revelatorów, czy może zestrojenie już tylko jakieś 45/55. Być może to kwestia przyzwyczajenia czy tego, że lubię delikatną i jedwabista górę pasma. Mam zresztą i kolumny Dynaudio na D 330 (w Elektach jest de facto właśnie ten głośnik) i choć 2 pary nie są mi potrzebne to właśnie ze względu na magię D 330 nie mogę się zdecydować. Niby moje Dynaudio to ogólnie klasa wyżej ale mimo to z A1 nie chcę rezygnować. Gdyby tak w A2 M. dać D 330...

Nie znam wyższych MF, ale z moich doświadczeń wynika, że nie chodzi tyle o moc co wydajność prądową. Np zestawienie A1 ze starą i dość jednak słabą końcówką Krell KSA 50 było znakomite ale już z nominalnie dużo mocniejszym Exposure zdecydowanie gorsze.

Nie lubię wprawdzie tego określenia, mimo to go użyję: synergię, przynajmniej starsze Academy tworzą z Accuphase`em, do serii Millenium szukał bym jednak wzmacniacza/y z lekko cofniętą górą. Lampy - przynajmniej te za w miarę rozsądne pieniądze niestety odpadają.

Ostatnio podłączyłem dla eksperymentu okablowanie Audioquesta (Midnight i Diamond)i chyba jednak bas jest za duży albo pomieszczenie za małe. Apropos pomieszczenia: traktowanie A1 czy A2 jako klasycznych podstawkowców do malutkich pokoików to błąd. W małych klitkach się wręcz dusżą i muszą mieć od 20 m w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A2 na 16 m? Ciężko będzie. Tym bardziej, że one wymagają dużo przestrzeni i z tyłu i z boków. I wzmacniacz i okablowanie z uboższym dołem. Inaczej będzie kocioł. Zapewne zresztą bez jakiejś adaptacji akustycznej mimo "chudej na dole" elektroniki i tak się nie obejdzie.

Nie trenowałem A2 M. wystarczająco długo ale i A1 i A3 reagowały skróceniem i zwiększeniem szybkości basu na solidne, kamienne podstawy. Z tym, że nie cienka, 2 cm płyteczka a solidna 6-8 cm płyta. A nie każdy lubi nagrobki w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. U mnie w 22m2 dają radę bez najmniejszych problemów.

Nie wiem jakie dokładnie aspekty dźwięku masz na myśli ale jeżeli chodzi o bas to jak na monitory mają go całkiem sporo. Zaczynam nawet myśleć o jakiejś adaptacji akustycznej, żeby go nieco okiełznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

U mnie Delphinusy grają z mocną integrą Marantza. Wcześniej grały z Sony TA-FA777ES, który dawał im radę ale np. dzielony Technics 3000 nie dawał im rady. Basu mają ogromną ilość. Miałem wcześniej wolnostojące B&W DM602S2 i pod względem basu odbiegały one Chario. Jak kolega wyżej pisze, stoją u mnie na firmowych standach z MDFu i jest to chyba najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi kolumnami jeśli chodzi o barwę. Nie lubię szeleszczacej i ostrej góry i dudniacego basu. Lubię łagodność i miękkość. Mam nadzieję, że nie mylę się jeśli chodzi o te kolumny.

 

Czy jeśli postawię je na drewnianej masywnej szafce o wysokości 60cm gdzie stoi też tv to będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.