Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sovrany, na gorąco (bo to zaledwie parę dni odsłuchów), w kilku żołnierskich, mało poetyckich słowach:

 

+ przestrzeń, fantastyczna gradacja planów w głąb;

+ wszelakie wokale wypadają fenomenalnie;

+ lokalizacja źródeł niskich częstotliwości (średni i niższy bas);

+ nie wiem czy to w końcu rozdęty br czy ultrakrótka tl :) - w każdym razie w końcu brak podkolorowania dołu, a gdy wypada łupnąć...

+ bardzo poprawna, wzorcowa wręcz i nieprzesadzona (czyli minimalny minus dla mnie) - dynamika - kiedy trzeba jest rozmach (a kiedy nie - delikatność)

+ bez względu na poziom głośności grają bardzo równo - rzadko mam przyjemność takich cudów słuchać;

+ sklejenie podziałów pasma - tu chyba powielę jakąś zaczytaną opinię, ale nie sposób o tym nie napisać - zdają się świetnie zszyte; na domiar dobrego... ta konstrukcja faktycznie jakby czerpała z zalet monitorów dopalonych subem z odjęciem ewidentnych wad takiego rozwiązania. Ciężko to opisać. Z jednej strony bas niczego nie zaburza, z drugiej, kiedy trzeba - jest, ale nie zdaje się być doklejony; z trzeciej, jest... określony w przestrzeni;

 

~ muzykalność, przypominają mi odrobinę szkołę Vienna Acoustic, takie z jednej strony audiofilskie granie (smaczki) ale bez ekstremalnego laboratorium. Góra bardzo zwiewna, delikatna i szczegółowa, nie wiem czy w tej kwestii jednak ciut bardziej nie uległem czarom konstrukcji na szpilce illuminatora. Nie określam tego jako plus czy minus, bo raz, że to kwestia raczej gustu; dwa, słucha się z przyjemnością bez zmęczenia, a trzy - zapewne jest to wynikiem takiego niskiego podziału (co niesie inne zalety, vide- wokale);

 

- delikatnie wycofana średnica;

- mam wrażenie, że momentami jednak lekko zbyt sucha - to wrażenie blednie z dnia na dzień;

- przy ostrzejszym repertuarze czasem brakuje tzw 'punch-u', takiego nie tyle co uderzenia powietrza z podkolorowanych dziurką małych przetworników, co fali akustycznej z solidnej powierzchni membrany. Dół w Sovranach jest zjawiskowy, ale nie na wszystkich polach;

- gdzieś przeczytałem, że nie sprawiają problemów z ustawieniem, że są mocno łaskawe dla względów lokalowych... wietrzę, że pod tym względem zatrzymałem się z nimi na zadowalającym poziomie poprawnie +... nie rozpisując się zanadto: przewiduję, że droga z nimi do pełni szczęścia (akustyka, ustawienie, wymaganie względem idealnego lokalu) będzie wyjątkowo ciężka i długa...

- membrany - perkusji - wybrzmiewały mi prawdziwiej na - membranach - magnezowych :)

Edytowane przez crategus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis moje Delphinusy rozstaly sie z Heedem...jesyem na etapie podzukiwania wzmaka. Lubia prad, pokazaly to z w polaczeniu ze Spiritem III ( bo z Lebenem 300 jak dla mnie graly slabiej niz z Si+x2 ;) moze jakies podpowiedzi...bo tymczasem zostal mi wzmacniacz lampowy ze sluchawkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrazenia, po dwoch tygodniach adaptacyjnych, w miare sie ugruntowaly. Wsrod wielu zalet Sovranow trzy mnie rozbrajaja:

- wokale, glownie ale nie tylko, meskie, tembr glosu, zroznicowanie... mialem juz na zywo wystepy w domu ;), ale chario wspinaja sie wbtym aspekcie na wyzyny;

- przestrzen i gradacja planow w glab. Pewnie to czy scena jest za czy przed linia kolumn glownie zalezy od realizacji nagrania (a dalej od akustyki pomieszczenia) odnosze jednak wrazenie, ze sovrany najlepiej plasuja zrodlami pozornymi do metra w przod i dobrych pieciu w tyl. W tym zakresie pokazuja niesamowita precyzje. Co ciekawe, przy okazji wracajac do wokali, gdy glos dobiega od (widzac oczyma wyobrazni) postawnego cielska - wlasciciela barytonu - to jest on umiejscowiony sporo nad kolumnami, wiekszosc glosow kobiecych, delikatniejszych, to juz posturki drobniejsze, glos dobywa sie czesciej z lini (gora/dol, nie przod/tyl) kolumn. Tu mi brak wiedzy z zakresu wlasnie akustyki - bo zawsze wydawalo mi sie, ze umiejscawianie na lini gora-dol to spory problem dla zestawu stereo (no bo jak - lewo-prawo, scena - to efekt analizy przez mozg czasu z jakim docieraja do nas konkretne sygnaly, stereo to umozliwia, ale taka precyzja w planach wysokosci zawieszonego dzwieku? Przeciez brak tu dwoch centralnych, jednego przy podlodze, a drugiego pod sufitem ;)))

- lokalizacja zrodel z nizszego pasma - chocby takie kotly, a wiec jak dobrze pamietam, zejscie do 70Hz, z calym tlem i poglosem pewnie jeszcze nizej, w cale nie musza wedrowac do srodka sceny; az tak wierna reprodukcja, w zaleznosci od nagrania - daleko w tle, niesymetrycznie, niecentralnie, blizej, dalej - po prostu zaskakuje.

Milo sie tego ustrojstwa slucha ;)

 

Powoli zastanawiam sie nad ulegnieciem pokusie zasilenia ich w biampie. Dobre pre na lampie mam, na gore zostawilbym obecna lampe (plus moze jakies odcieci dolu na wejsciu) a na dol wydajny pradowo tranzystor? Obecnemu konfigowi niczego nie brakuje, kt120 robi z nimi co tylko chce, mimo wszystko kusi sprobowanie takiej opcji. Jaki tranzystor, mozliwie mono bloki lub prawdziwe dual mono, by sie do chario nadal? Im bardziej diy lub z segmentu pro tym lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Powoli zastanawiam sie nad ulegnieciem pokusie zasilenia ich w biampie. Dobre pre na lampie mam, na gore zostawilbym obecna lampe (plus moze jakies odcieci dolu na wejsciu) a na dol wydajny pradowo tranzystor? Obecnemu konfigowi niczego nie brakuje, kt120 robi z nimi co tylko chce, mimo wszystko kusi sprobowanie takiej opcji. Jaki tranzystor, mozliwie mono bloki lub prawdziwe dual mono, by sie do chario nadal? Im bardziej diy lub z segmentu pro tym lepiej ;)

Mam ambiwalente odczucia, bo z jednej strony będę zawsze namawiał do eksperymentowania, a z drugiej- uważam, że w audio im prostsza i krótsza droga prądu tym lepiej dla efektów.

No cóż... Nie bardzo pomogłem.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku wydłużyłoby się jedynie o IC pomiędzy Pre a końcówkami (w obecnej lampie, jeśli tylko poziom wzmocnienia byłby taki sam, czyli jeśli nie musiałbym korzystać z regulacji, mógłbym się wpiąć za jej własną sekcją pre). To w zasadzie temat na przyszłość, pytanie pozostanie otwarte, na razie i pewnie jeszcze długo delektować się będę tym co jest ;)

By nie było samych achów - cenę detaliczną tych kolumn uważam za jakieś chore bajanie, w kwocie tej... no nie wiem, chyba nie są tyle warte, ja bym pewnie znalazł ciekawsze propozycje (nie patrząc tylko na stolarkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

miałbym pytanie do znawców. Posiadam Chario 2000 Premium + music hall a 15.3. Zestaw gra bardzo przyjemnie, jednak przy wyższej głośności bas wydaje się lekko dudniący, czy może być to kwestia ustawienia ?

 

Pozdrawiam

Owszem może może też być wina akustyki a także nie wyrabiać wzmak . U mnie znikło wzbudzanie się basu jak podpiołem pod kolumny 2 razy mocniejszy wzmak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam znawców Chario!

 

Znalazłem ostatnio aukcję Constellation Lynx w nietypowej wersji z zieloną kopułką.

 

http://allegro.pl/chario-constellation-leaf-edition-limitowane-1200e-i5853674769.html

 

Może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie czy ta wersja mocno różni się brzmieniowo od wersji podstawowej, a jeśli tak to czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Czy ktoś dłubał trochę bardziej inwazyjnie w Delphinusach? Mam na myśli ingerencję w zwrotnicę.

Może ktoś posiada schemat zwrotnicy i mógłby podesłać.

Chodzi mi po głowie mały "tjuning", wymiana elementów na lepsze.

Nie jestem zwolennikiem poprawiania sprzętów ale cóż korci ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Napedzaja je jak chca.

Odsluchiwalem ostatnio z Yamaha as 2000 i roznica byla w szerszej stereofonii, niekoniecznie glebszej. Co do mocy to te kolumny nie potrzebuja jej duzo pomimo ludzi, ktorzy twierdza ze aby okielznac basisko w chario potrzeba malej spawarki.

To sa kolumny nie dla wszystkich po prostu.

Graja kolorowo, sporo przeklamuja i nie ma sensu poprawiac ich granie jakimis jasnymi wzmakami tylko po to, zeby zagraly jak wiekszosc kolumn.

Ja wole dobrac do nich reszte klockow o podobnej sygnaturze brzmienia, zeby nie stracily tej slodyczy ktora oferuja.

Z musicalem mi sie to zgralo wszystko i calosc brzmienia jest bardzo dojrzala i jakby pelna.

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Bzdury z tymi watami i Delphinusami.

 

Tu nie chodzi o to że wzmacniacz o niewielu watach nie zagra i trzeba elektrowni , bo Delphinus to nie " decha " z minima 1Ohm , idzie o sam dżwięk .

ProgRockJester napisał post nr 414 czego oczekuje , znalazł ? widać z opisu że tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.