Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

Chario Klub
IGNORED

Klub Chario


mikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumny muszą być odsunięte od ścian. Koniecznie. Stawianie ich na szafce mija się z celem, zagrają na pół gwizdka. Najlepiej postawić je na standach i maksymalnie odsunąć od ściany. Akustyka ma kolosalny wpływ na brzmienie, sam się o tym przekonałem. Jeżeli nie masz z pewnych względów takiej możliwości i kolumny muszą stanąć na szafce kup jakieś tańsze głośniki. Nie ma sensu wydawać tyle kasy ponieważ nie wykorzystasz ich potencjału.

 

Jeżeli chodzi o barwę masz dużo racji, jednak jeżeli kolumny postawisz na szafce raczej nie zapanujesz nad basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama szafka z tv jest odsunieta od sciany tylnej o około 40cm ze względu na istniejący grzejnik . Dodatkowo szerokość szafki to około 60cm. Tak więc kolumny stały by w odległości około 60cm od ściany.

 

Oczwywiście jesli to nie ma sensu będe musiał sie rozejrzec za standami. Obawiam się tylko ich ceny przy zakupie jako nowe, bo uzywane nie jest łatwo trafić na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60cm to już całkiem sporo. Jeżeli szafka jest wyjątkowo szeroka i głośniki stały by w odpowiednim rozstawieniu to może mieć to sens. Najlepiej Pożycz/wypożycz kolumienki i sprawdź jak takie ustawienie się sprawdza. Wrzuć jakąś fotkę/rysunek rozstawienia głośników w pokoju.

Cena tych firmowych standów jest rzeczywiście chora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka - jaka by nie była solidna, szeroka i odsunięta od ściany to nie jest najlepszy pomysł. Owszem firmowe standy do delfinusów tanie nie są, ale też nawet w miarę przyzwoite firmowe "zwykłe" standy aż tak wiele tańsze nie będą. Zresztą one są bajecznie proste - każdy stolarz czy meblarz wystruga podobne z MDF- u za góra parę stów. Nie będą naturalnie wyglądać tak jak oryginały ale wygląd nie gra. Nie wiem jak dokładnie to wygląda teraz, ale standy do serii Academy (do Milenium włącznie) to normalny MDF o standardowej gęstości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam.Mam Chario Delphinus.Chciałbym zrobić do nich nową zwrotnicę.Niestety,nie znam wartośći cewek indukcyjnych.Elementy na oryginalnej płytce są poklejone i ich demontaż jest bez uszkodzenia ich praktycznie niemożliwy.Czy ktoś może pomóc?

 

wojkubi zmieniłeś/zrobiłeś nową zwrotnicę?

 

Też mam Delphinusy. Na razie nie planuję poważnych ingerencji w ich budowę. Kusi mnie jednak wymiana wewnętrznego okablowania. Próbował już ktoś może jakiś drutów? Jeżeli tak to z jakim rezultatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dziękuję za odpowiedź.

W jakim kierunku poszły zmiany? Jakie masz głośnikowe?

Teraz jestem na etapie poszukiwań głośnikowych. Znajomy poleca właśnie Neotecha, muszę go posłuchać. Do tej pory jakoś lepiej wypadały u mnie kable typu solid core ale muszę przyznać, że były też znacznie droższe od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana elementów zwrotnic to trochę inna sprawa ale co do wymiany okablowania szczególnie na cieniutkie solid core w typie Resona to byłbym mocno sceptyczny. Będzie zapewne troszkę inaczej ale czy lepiej? Zresztą nawet i starsze Academy z 3 włącznie były okablowane uchodzącym za mało "audiofilski" i tanim eaglem. Millenium 1 i 2 wręcz zupełnie zwykłym phonocarem (włoska firma ze średniej półki robiąca komponenty car audio). Mimo to żadnej z tych kolumn nie można odmówić i klasy i jakości dźwięku. W moich byłych A 3 junior jak zobaczyłem owe eagle tez wpadłem na pomysł by je zamienić. I zamieniłem na dobre VdH-e za coś 100$ m. Z tym, że mój kumpel - tez posiadacz A3J namówił mnie na prawdziwy test czyli naprzemienny odsłuch moich z wymienionymi kablami i swoich. I różnica jeśli w ogóle była to była minimalna i nie w kategoriach bezwzględnej poprawy a tego co się bardziej podoba.

O dziwo bardziej dostrzegalne zmiany niż wymiana okablowania wewnątrz dała wymiana tych marnych zworek przy zaciskach na porządne z dobrego kabla w przypadku pojedynczych głosnikówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

WItam,

i dołączam do klubu z Delhinusami:)

Śmigają u mnie na wzmacniaczu lampowym A50 firmy LA Audio, do tego DAC Music Hall 25.3 i Blu Ray Oppo 103d.

 

Jak to zwykle bywa chciało by się lepiej i zastanawiam się nad wymianą lamp ECC82 i 83. Czy jest jakaś firma która szczególnie sprawdza się z delphinusami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Witam w klubie i przy okazji dołączam i ja ponownie (po dłuższej nieobecności)

Paulpw, nie wydaje mi się żeby Delphinusy (mam je połączone z Lebenem CS300XS) przebierały w poszczególnych partiach lamp. Chcesz lepiej? Audiofilska choroba dopadła? Ja to rozumiem doskonale, a nawet doświadczyłem wielokrotnie (moje kieszenie puste się robiły)

Ale skoro chcesz lepiej to raczej doradzałbym zastanowić się nad źródłem dedykowanym płytom CD, chyba że zamierzasz kupować płyty Audio Blue-ray...

 

Klubowiczom życzę WESOŁEGO ALLELUJA.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy audiofilska choroba raczej chce się uśmiechać jak zabrzmi:) Blu ray dobrej klasy jest tylko do odczytu danych z niego po COX sygnał idzie do DAC

Także nie wykorzystuje brzmienia z blu raya.

 

No a puste kieszenie coś czuje zaraz się u mnie zaczną. Bo są rzeczy które kuszą:)

Pierwszy raz wszedłem w lampę i mam zamiar poeksperymentować ze zmianą lamp. No i dobrać brzmienie pod siebie.

Na dobry początek zakupiłem właśnie ECC82 i 83 PSVANE. Przyjdą zapewne w środę no i zobaczymy czy coś się zmieni tudzież jak się zmieni.

Jeden Pan ze sklepu z lampami namawia mnie jeszcze na zmianę lamp mocy EL34 na KT77 Genalex i zapewne także będę chciał spróbować:)

 

Napiszę jak było. Jakieś sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Nie powinien... Jeśli poświęcisz trochę czasu na odpowiednie ustawienie ich w pomieszczeniu odsłuchowym. Ja slucham w 13mkw i... Wierz mi- jest bardzo satysfakcjonująco pod każdym względem. Zresztą specyfikacja tych głośników dopuszcza nawet jeszcze skromniejsze rozmiarowo pomieszczenie niż moje, a Twoje jest bliżej zalecanej górnej granicy, czyli 20mkw.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien... Jeśli poświęcisz trochę czasu na odpowiednie ustawienie ich w pomieszczeniu odsłuchowym. Ja slucham w 13mkw i... Wierz mi- jest bardzo satysfakcjonująco pod każdym względem. Zresztą specyfikacja tych głośników dopuszcza nawet jeszcze skromniejsze rozmiarowo pomieszczenie niż moje, a Twoje jest bliżej zalecanej górnej granicy, czyli 20mkw.

 

No tak moje przekracza 20 m.kw. ale moim zdaniem Delphinusy spokojnie dają rade. Wykonanie tych kolumn jest po prostu rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Napiszę jak było. Jakieś sugestie mile widziane.

Liczymy na opisy Twoich doświadczeń... Mam takie pytanie- czy porównywałeś napęd Blue-ray z napędem CD pod kontem brzmieniowym?

Ja takich prób nie robiłem i dlatego Ciebie pytam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczymy na opisy Twoich doświadczeń... Mam takie pytanie- czy porównywałeś napęd Blue-ray z napędem CD pod kontem brzmieniowym?

Ja takich prób nie robiłem i dlatego Ciebie pytam....

 

tak. Porównywałem.

Połączenie u mnie z tego przynajmniej co się zorientowałem jest powszechnie stosowane. Z blu raya wychodzisz po wyjściu koaksjalnym do np. DAC(tak jak u mnie music hall) który w tym momencie robi brzmienie. W blu ray korzystasz jedynie z lasera do odczytu danych

Podłączałem u siebie w domu do różnych CD(tych niższej półki) i jednak brzmienie z dac music halla najbardziej mi pasowało i sądzę że jak na tą półkę cenową jest całkiem nieźle. Jednak sądze że po podłączeniu zdecydowanie lepszego CD ( coś w stylu Ayon) różnica będzie znaczna. Słuchałem swojego zestawu na Ayonie podłączonym do w/w daca i było bardzo fajnie i delphinusy oczywiście

Edytowane przez Paulpw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

No, to rozumiem! Próbowałeś i wybrałeś. Przypuszczam, że dobranie lamp "oszlifuje" to co słyszysz z głośników na tyle, że pozostanie Ci jedynie radocha ze słuchania płyt.

Ostatecznie audiofil po to doskonali system audio by słuchać muzyki w najlepszej jakości... Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to rozumiem! Próbowałeś i wybrałeś. Przypuszczam, że dobranie lamp "oszlifuje" to co słyszysz z głośników na tyle, że pozostanie Ci jedynie radocha ze słuchania płyt.

Ostatecznie audiofil po to doskonali system audio by słuchać muzyki w najlepszej jakości... Prawda?

 

Może kiedyś pozwole sobie na wybór bez kompromisów. Tu jednak budżet jak zawsze stanowi pewne ograniczenia. Trzeba się starać poruszać w doborze sprzętu tak by go zbytnio nie przekroczyć co się rzadko udaje:) Ponadto blu ray przy sprzęcie to jedno urządzenie które załatwia sprawę DVD.

No ale brzmienie trzeba udoskonalać. Tak naprawdę cały czas poznaje możliwości Delphinusów. Spotykam się z problemem brzmienia przy różnego rodzaju muzyce. to co przy instrumentalnej tudzież akustycznej zabrzmi rewelacyjnie nie zawsze sprawdzi się przy mocnym graniu. Poza tym płyty - czasem wydawało by się znakomitych wykonawców są średnio nagrane i nam podane. Wyśrodkować to wszystko to duża sztuka .,.,.,., Mam nadzieję że Tobie się z Lebenem udało. A co masz poza Lebenem i Delphinusami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Hmmm... To żadna tajemnica... Jeśli wrócisz do 10'tej strony tego klubu to odpowiedź znajdziesz dokładną, choć z pewną różnicą- od pewnego czasu mam wersję Cherry. A jeszcze dokładniej moje doświadczenia Leben'o-Delphinus'owe opisuję tu-

http://www.audiostereo.pl/klub-lebena_113954.html/page__st__2640#entry3442748

 

Przepraszam, że nie odpowiedziałem wprost, ale zamieszczamy tu informacje by po nie czasami siegać gdy są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.