Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki TV 16:9, 100Hz do 5 tys?


TOMDVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnie było poruszane, ale tyle jest nowości z każdej firmy że może ktoś mi doradzi jaki obecnie na rynku jaki TV do 5 tys. wybrać, który jest godny uwagi, zależy mi na obrazie (dzwięk przy okazji:), nie zależy mi na PIP i innych udziwnieniach. Zastanawiam się nad zakupem "czegoś" z progresywnym scan'em ale czytałem kiepskie opinie (że drży). Podkreślam, najlepsza jakość obrazu, panorama, 100Hz-projektory odpadają:). Proszę o sugestie, linki może do testów itp. Pozdr, Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące, ale ciekawy jestem opini uzytkowników równiez innych marek, Panasonic, Philips etc. Progressive scan potrzebny do DVD 963 SA, widziałem że obraz jest wyraźnie lepszy niż przez scart RGB, tylko cena nieodpowiednia. Pozdr, i czekam na dalsze opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odradzam samsunga. kupiłem WS32M66V i mam z nim same problemy. był bardzo tani (3k - promocja w mm) ale ciułanie grosza mnie zgubiło. już dwa razy był w serwisie na regulacji geometrii obrazu (najpierw była beczka, a potem przesunięcie obrazu w lewo), a za drugim razem padła jeszcze pamięć (wywaliło telegazete) i wszystko puściłbym w niepamięć gdyby nie jeszcze jedna wada, która w serwisie nie została usunięta. mianowicie lewą stronę ekranu pokrywa niebieska smuga, a prawą zielona smuga. w telefonicznym serwisie samsung poland powiedzieli ze trzeba wyregulowac temperature kineskopu, ale w serwisie samsunga na kierbedzie w warszawie powiedzieli ze tego sie nie da zrobic. troche to cienko wyglada. normalnie nawet nie widać, ale razie szczególnie na obrazie czarnobiałym (a nie długo lista schindlera psia kość). prawie tego nie widac, współuzytkownicy tv nie zauważają, a ja sie zaczynam przyzwyczajac, ale jest mały zgrzyt.

CZY KTOŚ SPOTKAŁ SIĘ Z TYM PROBLEMEM?

CZY TO JEST NAPRAWIALNE?

(PRZEPRASZAM ZA MAŁY OFFTOPIC)

 

a wracając do tematu to powrzechnie wiadomo, że najlepsze są tv philipsa z technologią pixel plus. za tym radzę ci się rozejrzeć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->sonciak

 

dlatego, że był wybrakowany to dali go w promocji. MM często tak postepuje, np dając sprzęt z wystawy w promocji, czasami nie inforumjąc o tym itp. Ja mam odmienne zdanie o TV samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję SONY KV32FX68 za 4500zł. Sam mam poprzednika, FX66, który nota bene 2 lata temu kosztował 6500zł, i jestem bardzo zadowolony. Zero problemów, ładny obraz, sporo bajerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też się zastanawiałem nad Sony, ostatnio miałem (a nawet mam-popsutego po raz 8-my Thomsona 28WS43E, 16:9, 100Hz) i mam go dosyć. Ale wciąż proszę o opinię, przecież to odpowiednie forum i każdy na czymś ogląda. Przypominam że 16:9, 100hz to dla mnie podstawa oraz 32 cale. Panowiem a co sądziecie, wiecie o Panasonicach i tych całych Pixel plusach? Osobiście, wizualnie podobają mi się Panasoniki, ale w sklepie to mają "takie" źródła sygnału że masakra a DVD nie podłączą bo szef nie karze! O zgrozo, co za kraj! Proszę głównie o opinie o Sony, Philips, Panasonic, a może ktoś ma LOEWE-teraz widziałem w promocji. Pozdr i dziękuję wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o firme Panasonic to uwazam ze jest jedna z lepszych w TV, to co napisales "a DVD nie podłączą bo szef nie karze" to pewnie w jakims supermarkecie bo tam zawsze tak jest, co do "Pixel plus" to obraz jest bardziej wyrazisty ale przydaje to sie tylko i wtedy gdy TV ma stac od ciebie duzo dalej bo jak podejdziesz blizej obraz staje sie dretwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko w hiperach jest do dupy. Ja kupiłem (kiedyś opisywałem) Grundiga 32" Xentia za 3900zł. Dostałem do tego gratis DVD, które od ręki oddałem w komisie za 400zł, wię TV mam za 3500zł. Chodzi fenomenalnie od pół roku, a sklepowa cena to nadal 4999zł, więc sporo zaoszczędziłem. Mogę do tego dokupić kartę VGA?PIP z darmową instalacją, a wogóle serwis domowy to fajna sprawa. Myślę że właśnie o serwisie powinieneś pomyśleć, bo potem może być kiepsko. Jeszcze jedno- przed zakupem sprawdź dokładnie czy obraz Ci się podoba. dobry 32" panoramiczny TV powinien dawać czysty 3 wymiarowy, głęboki obraz, w końcu to dość dopracowana i solidna technologia kineskopowa. Ja kupiłem sobie za namową i światowymi trendami monitor TFT do komputera i teraz dopiero dowiaduję się że film na takim monitorze to musi kiepsko wyglądać bo to przecież nie kineskop.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt ze Grundiga Xentia mozna kupic taniej jest nawet promocja na 28" z 3900 na 2900! ale i tak nie zmienie zdania ze hiper,super markety bardzo nie dbaja o wystawiany sprzet, kazdy moze przyjsc i zrobic co mu sie podoba nikt tego nie pilnuje, widzialem telewizory czy zestawy kina domowego z wyrwanym logo i przecenione tylko o 50zl, pozatym ci panowie ktorzy tam pracuja to w wiekszosci buraki i widzialem jak membrany glosnikowe ten wlasnie pan przecieral scierka do podlogi i caly sprzet z kurzu...hehe jak juz przychodzi do kupna i prosi sie o sprzet z magazynu to mowia ze to ostatni egzemplarz jest wystawiony na sklepie itd. mogłbym ci wymieniac mase roznych rzeczy jedynie czym moga przyciagnac to cena akurat przy grundingu jest atrakcyjna i jesli wszsytko sprawdzisz to warto kupic w przeciwnym razie radze omijac hipermarkety duzym lukiem...co do serwisu w domu to nie do konca jest tak pieknie chodzi ci o door-to-door przyjezdza Pan ktory ustala usterke i zabiera go do serwisu badz pewien ze w domu napewno ci nie naprawia, a serwisy w polsce wszyscy znaja. nara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i mój wybór już znacznie się zawęził. Najbardziej "odpowiada" mi w tej chwili Panasonic TX 32PX10 oraz Philips 32PW8718. Ewenualnie jeszcze myślę o Sony (o którym wyżej pisano). No i mam do Was prośbę abyście mi napisałi z doświadczenia (może ktoś ma któryś z tych modeli) który wybrać na który się zdecydować? Qrcze, no trudny wybór, a z tego co widziałem oferują one podobny obraz. Pozdr, Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba nikt nie ma tego modelu Panasonic'a, a ja dziś go troszkę przetestowałem i, jak dla mnie, rewelacja:) Rzeczywiście porównując do innych wydaje się że ma najstabilniejsze odswierzanie 100Hz w swojej klasie, a i cena 4,360 (tyle udało mi sie utargować z 4,999) jest dla mnie do przyjęcia-tym bardziej że część na raty:). A propos starego Thomsona, to wzięli go do naprawy-teraz to ponoć powielacz. Może ktoś chce go kupić, kiedy już będzie naprawiony-tanio sprzedam i pozdr, Tomek

P.S Jeśli jednak odwiedzi ten post ktoś posiadający w/w model Panas'a to proszę napisać o swoich z nim doświadczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.