Jump to content
IGNORED

Cremona+Ma6900 czy Cremona+ML No383

jarro

Recommended Posts

Bardzo proszę o opinie w tej sprawie.Mam mało czasu poniewasz mogę do dwóch tygodni kupić w dobrej cenie

MA6900.Jak wiecie dobra cena powoduje pośpiech .Cremony już zakupiłem i jestem obecnie na etapie wzmaka.

Mieszkam w Krakowie ,a tu niestety nie mogę posłuchać takiego zestawienia nigdzie.Nawet krótkie opinie są dla mnie bardzo cenne.Jeżeli ma ktoś jakieś sugestie co do CD i kabelków do tego zestawu proszę napiszcie.

Jeżeli juz to Cremona + Mc. Cremony to dość "sucho" brzmiące głosniki, zupełnie inne niz wiekszość kolumn SF. ML 383 to także etatowy "sucholec", do tego dość kiepski.

Jeżeli połączysz suche SF z miękkim Mc to może coś z tego wyjdzie. Na AS 2002 grało to całkiem przyjemnie.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

ja również pamiętam dźwięk z AudioShow 2002, Ceremony były podłączone do monobloków BATA, źródłem był Marantz, przedwzmacniacza nie pamiętam. W każdym bądź razie dźwięk był super i chyba nic później nie podobało mi się bardziej na tej wystawie.

Pzdr.

Concentra to zdecydowanie dobry wybór. Miałem kiedyś w zestawieniu z CD-7 Marantza.

Natomiast na AS 2002 w zestawieniu z BATem głały AMATI, a nie Cremony. Cremony grały w hi-fi klubie na 7 piętrze z Mc'iem.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Zarówno McIntosh 6900 jaki ML nr383 są bardzo dobrymi partnerami dla Cremony. Z Mack'iem dzwięk będzie nasycony harmonicznymi, o nieco cieplejszej fakturze, z pięknymi wokalami i świteną stereofonią. Z ML 383 brzmienie będzie niezwykle przejrzyste, precyzyjne ze znakomicie kontrolowanym basem. Obie opcje sa godne uwagi i zainteresowanie. Ważne jest odpowiednie wytłumienie pokoju, bo bez tego Cremony nie pokażą wszystkich swoich możliwości. A te są doprawdy wręcz niesłychane. Zapewniam ,że na AS2002 grały na 40% swoich możliwości(mimo,że i tak grały świetnie i nie była to wina Maka tylko słabego środowiska akustycznego).

Śmiało może Pan kupić McIntosha 6900 zapewniam, że zagra świetnie. Proszę tylko pamiętać o odpowiedniej akustyce pokoju.

Pozdrawiam Mike

mikehi-end: całkowicie się z tobe nie zgodze w sprawie 383. Nie napisałeś nic w "o sobie" więc nie wiem jakie masz doświadczenie w w/w. IMO 383 to przereklamowana tandeta do kwadratu, przy tym strasznie droga.

Jest to ten sam badziew co 331, 332 i 333, tylko że gorszy.

Jak mawiaja - STAY AWAY !

Jeżeli ktoś szuka precyzyjnego dźwięku, to znacznie lepszym wyborem bedzie Gryphon Callisto.

Natomiast do Cremon pierwsze dwa wzmacniacze które bym wypróbował to zdecydowanie MC6900 i JRDG Concentra II.

-> Jarro - jesli podobalo Ci sie z Passem to pewnie bardziej spodoba sie z Mac'iem niz z ML'em. Pare dni temu sluchalem Cremony z MC 402 Mac'a i Meridianem 588 (do tego pre C-46) i bylo b. dobrze - nie za sucho i muzykalnie. Nie slyszalem nigdy Cremony z ML'em ale obawiam sie, ze moze byc cholernie analitycznie i sucho... Nie wiem jak dobra jest okazja jesli chodzi o Mac'a, ale moze warto byloby dozbierac na X-150 Passa?

-> Jarro - jeszcze jedno - moje jedyne zastrzezenie do Mac'ow - mimo bardzo ladnego klimatu, wzorcowej stereofonii, moglyby miec lepsza kontrole basu (X-y Passa maja klasyczny wykop) ale w przypadku Cremony nie powinien to byc problem - kolumny nie maja najmniejszych problemow z kontrola basu.

-> Jarro

X-150 u Jasika kosztuje cos kolo 4.8 k$ - ale ostatnio nie mial :-( Niestety nie sluchalem go - mialem tylko okazje X-250 i X-350 w USA i wielkiej roznicy nie bylo. Najprostszy Pre Passa to chyba X2.5 teraz - kolo 3k$ ale nie jestem pewien.

Jesli planujesz Wadie 861 albo 302 (polowe ceny 861) to z pre mozesz sie wstrzymac bo Wadia ma regulowane wyjscie i z tego co wiem dziala niezle.

W sprawie Mac'a - skontaktowalbym sie z dystrybutorem w Wawie - Hi Fi Club na Kopernika - sluchalem u nich MC 402 z Cremona - Mac'i maja na miejscu, Cremony byly tydzien temu. Goscie sa kompetentni, rzeczowi i na pewno Cie nie naciagna i raczej powiedza, jesli zestaw zabrzmi jak g... Pamietam ceny koncowek (MC 252 kolo 19 kzl , MC 402 kolo 26 kzl).

Jesli CD to jeszcze bym rozwazyl Meridian 588 - sluchalem ostatnio i bylem zaskoczony - wyglada jak pozar lasu gaszony srubokretem, ale b. muzykalny i do tego detaliczny - calkiem dobry partner dla Mac + Cremona - 15 kzl ale bez reg wyj.

-> Elberoth - zgadzam sie, ze 383 najciekawszy nie jest - i nie wart swej kasy, ale polski dystrybutor ma ceny z kosmosu (sprawdz por. retail price na audiogonie). ML generalnie jest analityczny, suchy i neutralny - czy ktos to lubi kwestia gustu. Jesli ktos lubi FPB Krell'a to polubi ML. Jesli ktos lubi Mac'a czy JR'a to niekoniecznie ML'a.

jarro: jeżeli masz za MC6900 zapłacic 19600zł to IMO się to całkowicie nie opłaca.

W Polsce MC6900 kosztuje 23 tys zł, dostaniesz pewnie jakiś rabat, więc wyjdzie niewiele więcej. No i masz gwarancję na miejscu.

-> Jarro - Co do podanej ceny MA 6900 - katalogowo chyba kosztuje cos kolo 24 kzl. Ja bym sie potargowal - ale 19 kzl moze byc trudno... - integry chyba w Hi - Fi Clubie sa zawsze wiec nie powinno byc problemow z posluchaniem.

CD Accuphase'a niestety nie znam wiec nie umiem powiedziec nic konkretnego... Wadia chwali sie, ze ich regulowane wyjscie jest najlepsze na swiecie, wiadomo, ze przy obnizeniu poziomu o 6 dB tracisz 1 bit slowa - Wadia ma system ktory podobno nie degeneruje sygnalu w znaczacym stopniu i b. szeroka regulacje (zakres chyba 40 dB co 0.5 dB). Jesli masz dostep do Accuphase'a to najlepiej chyba byloby przesluchac z X-250 bez pre i porownac z 861 Wadii jesli ciagle jeszcze sa na miejscu.

elberoth

Chyba coś ci się pomyliło lub nigdy nie słuchałes Nr 383 ML. Jest to bardzo dobry wzmacniacz zintegrowany z najwyższej półki tak cenowej jak i brzmieniowej. Mogę się zgodzić ,że w Polsce jest trochę za drogi. Od przeszło dwudziestu lat zajmuje się tematyką urządzeń audio i miałem przyjemość i okazję słuchać tak wielu urządzeń, również w USA ( za ogromne pieniądze), że mam chyba prawo autorytatywnie wypowiadać się w tej kwestii.

mikehi-end: doskonale znam produkty ML. nawet kiedyś chciałem kupić 383 - pamietam jak sie nim podniecałem jak go zobaczyłem po raz pierwszy na CES w Las Legas w 2000 roku. ale potem go posłuchałem ... i mi przeszło. i to wcale nie ze względu na cene. nawet w USA wzmacniacz ten nie cieszy sie uznaniem, tak samo z reszta jak bliźniacze mu końcówki 331-3. wystarczy przejrzeć obojętnie jakie forum, np AA.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.