Skocz do zawartości
IGNORED

www.gigant.pl


aTom

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wiem, ze conieco o sklepach internetowych z muzyką już było, o gigancie również

ale mam konkretne pytanie - jak się ma podawany przez nich czas realizacji zamówienia do rzeczywistości?

zwłaszcza jeśli chodzi o wytwórnie niezależne z okolic avant-jazzu (HatHut, FMP, Winter & Winter, AUM Fidelity, Songlines, Tzadik, Atavistic, Okka disc, itp.)?

zamawiał ktoś u nich płyty "mniej popularne"?

warto tam kupować ? (bo ceny całkiem znośne w porownaniu z innymi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję u nich kilka płyt miesięcznie. Wszystko jak na razie zostało zrealizowane, choć niektóre rzeczy po miesiącach. Terminy różne, ale fakt - często długie. Mam spory portfel aktywnych zamówień cały czas, więc spływają sobie w miarę regularnie. Jak coś przyjdzie, to składam zaraz następne zamówienie i w ten sposób nie mam wrażenia, że to trwa za długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest ze mną - kilka płyt miesięcznie. Faktycznie na gigancie czeka się na niektóre płyty dłużej, zwłaszcza na te z mniej znanych lub małych wytwórni, a tak średnio miesiąc. Natomiast fakt mają najniższe ceny i chyba najbogatszą ofertę - klasyka, jazz. To chyba także najlepiej wyglądający i i łatwy w obsłudze sklep z muzyką, czasem brakuje im jeszcze szczegółowoego opisu zawartości nagrania, ale chyba pracują nad tym. Zwracałem im nawet uwagę, że przez te dłuższe niż na merlinie oczekiwanie na zamówione płyty tracą sporo klientów, może warto by inni także wysłali im swoje uwagi, być może coś z tym zrobią, szkoda tak fajnego sklepu bo faktycznie to najbardziej profesjonalnie wyglądająca oferta CD, DVD.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie szkoda by bylo gdyby nie przetrwał, solidny sklep, ceny konkurencyjne-czasy realizacji troche długie

ale nie zblizaja sie do maxymalnych podanych dla danej plyty. Płyty przychodza oryginalnie zafoliowane i dobrze zabezpieczone, placiłem za zamowienie przedpłatą i sie nie zawiodlem-mozna zaufac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba ich popędzić, najlepiej telefonicznie. Kiedyś przez tydzień nic się nie zmieniało w stanie płyty, która miała "szybki zakup". Zadzwoniłem, usłyszałem że z universalem tak to jest, że ta płyta u nich na pewno jest na stanie tylko zapomnieli (tzn. dystrybutor) i że popędzą ich. No i na drugi dzień była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem norweskie płytki, było średnio. NA 3 pozycje 2 dostali w przeciągu 2tyg. , trzecia nie przyszła. Po 4 tygoniach stweirdzili , że jej nie mają , w zwiażku z czy, czy chcęczekać dalej (nie wiadomo ile , czy zrezygnujez tej pozycji - Elisabeth Karsten "Flux") W sumie od złożenia zamówienia do otrzymania przesyłki czekałem 1,5 miesiąca.

 

Brakującą pozycję, znajomy trudniący się handlem płytami załatwił mi w przeciągu tygodnia. NO i mogłem u niego sprawdzić, czy płyta nie jest uszkodzona, czy to wogóle to co zamawiałem. Nie zamawiam już na gigancie, tylko przez znajomego, zwłaszcza, że jest 100% skuteczniejszy gdy w grę wchodzą trudniejsze do zdobycia pozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wpisy Kolegów są nie do końca odpowiedzią na pytanie aToma. Drogi aTomie, płyty wytwórni niszowych, które wymieniłeś, warto zamawiać tylko i wyłącznie u bezpośrednich dystrubutorów tychże.

W każdym innym przypadku nie dość, że będziesz dłuuuuuugo czekał, to jeszcze w większości przypadków przepłacisz. Naprawdę nie warto, ja już próbowałem i na niektóre płyty niszowe czekałem cholernie długo.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> broy

thanx, już wszystko jasne

ale co do tego przepłacania to nie masz racji - np. ceny na płyty z GiGi są w gigancie o ok. 6-8 zł niższe niż bezpośrednio u dystrybutora!

na płytach z multikulti różnica jest mniejsza (też na korzyść giganta of course)

hatHut w ogóle odpada, bo CMD nie zajmuje się wysyłkową sprzedażą detaliczną

 

no i bądź tu teraz mądry... nie znoszę czekania miesiącami na płyty, zwłaszcza jak złapię na coś ciśnienie ;-)

ale przepłacać tez rzecz jasna nie lubię ;-))

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTom

Napisałem, że w większości przypadków przepłacisz, a nie że zawsze przepłacisz.

Ja radzę Ci po przyjacielsku jednak dopłacić te parę złociszy, bo dostaniesz człowieku kurwicy, za przeproszeniem, czekając na Hat-Huta, czy Tzadika (mój rekord: 65 dni!)

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rekord (co dzien wyzszy) to oczekiwanie od 21 listopada na plyte oznaczona znaczkiem "Szybki zakup". To bylo moje pierwsze i ostatnie zamowienie w Gigancie.pl. Ta sama plyta dotarla po 14 dniach od zamowienia w merlin.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydalem w gigancie ze 700-800 zl na CD i dalej tam zamawiam.

Nie ma cen z merlina przebitych w kosmos, jest niezly asortyment, mozna przelewac kase za zakupy - taniej transport. A jeszcze mozna dodac, ze fajne jest informowanie o zmianach w zamowieniu.

 

A ze sie dluzej czeka bo nie maja - nie badzcie dziecmi - jesli nie maja to nie wyczaruja albo nie beda specjalnie dla Was sciagac //czekaja na zbiorcze zamowienie, dostawe .... //

Zawsze mozna napisac email i jesli nie maja na magazynie, a nastepne spowadzenie plyty za 30 dni

- poszukac innego sklepu i nie plakac ... "to moje 1 i ostatnie zamowienie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem parę płyt w Gigancie. Wykonawcy nie byli "niszowi" więc nie czekałem długo. Moge powiedzieć że jestem zadowolony. Miałem raz sytuację że były dwa zamówienia, jedno na 1 pozycję i drugie na dwie. Drugie sie przeciągało, nie zależało mi na czasie więc dałem znać zeby połączyli zamówienia - bez problemu.

Swoją drogą może mogliby zmienić system wyszukiwania promocji , albo wprowadzić informacje mailem o zmianie ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 2 razy i nich zamawiałem i sie zawiodłem.

w piątek zamówiłem płytę Raz,Dwa,Trzy oznaczoną szybkim zakupem.

 

I co?

Termin realizacji - za tydzień w piątek. Nie nie piszą że płytę wyślą w ciągu 36 godzin jak trzeba tydzień czekać!!!

 

Szlag mnie trafia jak widze zachwyty nad gigantem i nad tym jacy oni szybcy są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupuje w www.stereo.pl

jak sie spoznili miesiac z zamowieniem, a bylo napisane zazwyczjaj wysylamy w ciagu 3 dni - dostalem plytke z darmo /ostatni Primus DVD+CD/. tak traktuje sie klienta w dobrym sklepie. polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.