Skocz do zawartości
IGNORED

NAD C355 vs. NAD C356


Ravel75

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

nad w rocku to jak ryba w wodzie

a w electronice jeszcze lepiej.Te wszystkie wodotryski jak na tacy.Polecam radyjko Party Vibe (nie wiem czy nie pomyliłem nazwy jak tak to jutro poprawię ,bo z pracy klikam) ale jest tych radyjek chyba ze siedem.Wszystkie w 320 kbps ,różne gatunki muzyczne.A tak przy okazji,może znacie fajne stacje z electonicą w min 256kbps a najlepiej 320 kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad w rocku to jak ryba w wodzie

 

No właśnie... i tu jest problem, bo słyszałem opinie ludzi z branży, którzy się dziwili wielce, że chcę NADa. Znaczy ...trzeba samemu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ci ludzie z branży mieli w ofercie również NAD'a? ;)

Bo ci, którzy go mają (vide: Q21) jak najbardziej polecają.

 

Mieli, byłem w sklepie na odsłuchu.

Dokonałem pierwszych porównań YAMAHY AS1000 z NADem326. Jak na moje ucho yamaha wypada bardziej mułowato. Nad jest bardziej klarowny i milszy w słuchaniu, ale góra jest jakaś hałaśliwa, czego nie ma yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mieli, byłem w sklepie na odsłuchu.

Dokonałem pierwszych porównań YAMAHY AS1000 z NADem326. Jak na moje ucho yamaha wypada bardziej mułowato. Nad jest bardziej klarowny i milszy w słuchaniu, ale góra jest jakaś hałaśliwa, czego nie ma yamaha.

 

Z jakimi kolumnami tego słuchałeś?

Również słuchałem swego czasu obu wzmacniaczy i odniosłem całkowicie odwrotne wrażenie - to właśnie Yamaha miała zbyt natarczywą górę pasma, a nie NAD (podłączane były B&W, AE, MA, Dynaudio).

 

PS Ten model Yamahy należałoby porównywać przynajmniej z NAD C 356.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... i tu jest problem, bo słyszałem opinie ludzi z branży, którzy się dziwili wielce, że chcę NADa. Znaczy ...trzeba samemu posłuchać.

 

Dziwne, bo ja zostałem wręcz zmuszony do zakupu NAD'a jak przyszedlem na odsłuchy z plytką Dream Theater ;)

Szybko jednak zrozumiałem dlaczego.

NAD na pewno nie jest jasnym wzmacniaczem. Posiadam C356. Góra jest bardzo spokojna, nigdy hałaśliwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołożę swoje 5 groszy do tematu Nad-a. Ok 5 lat temu pieniążki sprawiły, że w końcu mogłem pozwolić sobie na dobre HiFi i w związku z tym przekopałem sporo tekstów w internecie, odwiedziłem sporo sklepów i w końcu kupiłem Rotel 04SE i RCD 06SE *nowy* + BW602, gdyby 5 lat temu ktoś zaproponował mi Nad-a to kazał bym mu się puknąć w głowę.

 

Dziś mam RCD 06SE który pozostał + NAD 355(kupiony w kartonie 2 letni za 1200pln) + Xavian XN125 ES

 

Po drodze odsłuchiwałem Primare, Marantz, Rotel, Audiolab, Elektokompaniet, Musical Fidelity, wszystkie używane w budżecie ok 2000pln i wniosek jest taki>

NIKT Z POWYŻSZYCH NIE ZAOFEROWAŁ WIĘCEJ, CO NAJWYŻEJ INACZEJ!!!

 

Ale nie ukrywam,że nadal szukam czegoś co ogra te Xaviany, bo stać je na więcej, a jest dobrze+++

 

 

P.S.

Mi nikt nie potrafił wskazać różnic pomiędzy 355a356, ale muszę powiedzieć, że śledząc rynek zagraniczny to stosunkowo dużo pojawia sie Nad-a 356 i 376 w niskich cenach (a to coś oznacza)

 

Dziś pojawił się 355 tytan z DAC za 1350 odda go za 1200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

No więc jesteś następnym przykładem że warto samemu posłuchać.Wszystkie opinie ni jak się mają do tego,jak ty to słyszysz.Jeden ci napisze że góry za dużo,inny że dynamika słaba a jeszcze inny że w ogóle to nie zagra z danymi kolumnami.Ja już bardzo sceptycznie podchodzę do różnych opini-co nie znaczy że też nie korzystam z porad kolegów,zawsze kilka propozycji jest mile widzianych-niż przewalić dziesiątki klocków.W salonie można oczywiście sporo tego przesłuchać,ale i tak to się ma ni jak,jak klocek do domu zabrać i w swoim pokoju go posłuchać.Zresztą to dotyczy wszystkich elementów .

 

A czy ci ludzie z branży mieli w ofercie również NAD'a? ;)

Bo ci, którzy go mają (vide: Q21) jak najbardziej polecają.

Bywa faktycznie tak ,że sprzedawcy z różnych salonów polecają to co mają(sprawa druga,to co mają polecać-to czego nie znają,lub nie słuchali)ale jest też sporo konkretnych gości(sprzedawców) którzy właśnie mają takie podejście że doradzą żeby i inny klocek-lub kolumnę sprawdzić-mimo że tym nie handlują.Po prostu ,posiadają takie elementy w domach i też na ich temat sporo mogą powiedzieć.To że handluję u właściciele salonu (Nadem,Primare itd) to nie znaczy że też mam tego słuchać.Znam z kilku salonów takich gości i są naprawdę spoko.Więc to nie do końca zawsze tak jest,że poleca to co ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad jak i wielu innych producentów marketingiem stoi, więc pozostaje nam się z tym pogodzić, ale nie wolno się na nim zatrzymywać bo nie warto, nie dlatego że jest słaby ale nie jedyny...

 

W Polsce może nie jest tani (relacja dochody -cena) ale już w bogatych krajach to niestety produkt prawie marketowy (pomimo że w marketach nie stoi) i dlatego bardziej ceni się takie Marki jak HEGEL czy ELEKTROKOMPANIET,

 

Każdy kto zaczyna przygodę z HiFi dostaje w progu sklepu NAD-a + Dali ev BW i od tego dnia głęboko wierzy że złapał Pana Boga za nogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Każdy kto zaczyna przygodę z HiFi dostaje w progu sklepu NAD-a + Dali ev BW i od tego dnia głęboko wierzy że złapał Pana Boga za nogi

 

Żeby tylko! Ja Pana Boga złapałem za nogi, kiedy tata przytaszczył do domu Amatora Stereo! ;) :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jest Rock-owo - to w czym szukać finezji za te pieniądze??? Nie tracąc mocybo to przecież według testu aż 107W

 

 

DAC jest tylko opcjonalnie z tego co wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy mu nie brakuje, potrafi napędzić naprawdę spore skrzynki. Nad-owi brakuje tego co ma moim zdaniem Hegel. Słuchałem go w salonie a dziś dostaję H80 do końca roku do domku. A jeśli podoba wam się NAD to satysfakcja z HEGEL moim zdaniem = x2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie sprowadzić go z zagranicy za 3500 nowy z salonu karton gwarancja itp. on tyle kosztuje w Polsce, za granicą 5000pln minus podatek odzyskany na granicy EU!!!!!!!!!

 

 

P.S.

W ostatni piątek była Mega wyprzedaż i za 3500 można było mieć H100 za 3500 (wioząc go do Polski z zagranicy). Nie DEMO zaznaczam (karton!!!)

 

Dziś H200 kosztuje 9000pln - podatek czyli około 7000 w Q21 15500pln

 

Śmieszna sytuacja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc krok dalej to Primare I22 DAC to cena 4000pln - podatek to jakieś 3000, a nawet jeśli będzie to 4000 to ten Primare wciągnie nosem 355 i 356. (może tylko moim zdaniem)

 

A ceny w Polsce są z KOSMOSU! :-(

 

A to już granica absurdu!!!

 

Primare i22 DAC Polska cena 6990

Cena za granicą cena w salonie firmowym 4000 słownie (czterytysiącezłotych)

 

To jest jakaś k....a paranoja!!!

 

Jak można kroić 3000 klienta na wzmaku w takim budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem I22 ale w bezpośrednim porównaniu z lampa wiec się nie wypowiem bo to był duży kontrast.

..ale co do wciągania nosem, no to nie wiem..

w pomiarach primare ma wyższy damping factor co przy klasie D budzi szacunek, niezła moc przy 4 omach, ukłon w stronie zasilania impulsowego ale w dynamice już ciut słabiej, co tez jest charakterystyczne dla tej klasy wzmocnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spore znaczenie ma tu cały tor, ponieważ ja miałem okazję słuchać go z System Audio i Xavian i w przypaku tych drugich powalił Nad-a z System Audio było poprostu inaczej i ciężko było się skłonić w stronę jednego lub drugiego. Xaviany są moje a System Audio stał w salonie.

 

Moim skromnym zdaniem Primare potrafi wydobyć troszkę więcej szczegółów, a może to tylko inny sposób prezentacji który akurat mi odpowiada ???

 

...a może to tylko taka autosugestia z racji ceny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem Primare potrafi wydobyć troszkę więcej szczegółów, a może to tylko inny sposób prezentacji który akurat mi odpowiada ???

 

Pewnie jest tak jak piszesz, mam nawet na to pewną teorie ale zostawię ja dla siebie :)

 

Mimo wszystko jesli już I22 porownywac z nadem to z raczej z C375. Cenowo ta sama półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.