Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Amphion argon 3ls. 

U mnie jest jakieś 14m2. Sprzęt na dłuższej ścianie a pokój łączy się z jadalnią- w sensie jest otwarty na jadalnię. 

Kolumny są blisko ściany- jakieś 30 cm - sprawdzę dokładnie. 

Z uwagi na ich konstrukcję dźwiękowo jest bardziej niż ok.

Testowałem b&w oraz zollery - jedne i drugie miały bass refleks i bass się wzbudzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja mam z 50m2 na parterze w segmencie, ale trochę to nieustawne mimo sporej powierzchni, jeszcze spróbuję je te z 10cm wysunąć, te Diamondy brzmią wspaniale, grają wielkim i pełnym dźwiękiem z ogromną przestrzenią za linią kolumn, czyli tak jak lubię, no i są wzmaki jak widać, które ten bas lepiej trzymają, jeszcze podłączę Hegla H80 na próbę bo mam w innym systemie, ale też spodziewam się dobrego efektu. IN200Se tez nie gra oczywiście źle, ten bas wzbudza się sporadycznie jak jest głośno i wystarczy zatkać po jednym BR, poza tym 90% to u mnie ciche odsłuchy i te kolumny się wówczas sprawdzają rewelacyjnie, aż schowałem cały set słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, yesther napisał:

Cześć, mam Diamondy 30mk2 na testach i chyba zostaną, to wspaniałe brzmienie z Atollem IN200SE, chociaż nie jestem wybredny i nie przerobiłem wielu kolumn z tego zakresu cenowego, tak czy inaczej raczej się zaprzyjaźnię na dłużej z tymi Pylonami. Jest jednak małe "ale" w mojej akustyce się nieco bas wzbudza z Atollem, niestety wychodzi tu jego poluzowanie. Nie mam tego z innym moim wzmakiem Abrahamsen V2.0UP, tu kontrola basu jest lepsza. W związku z tym mam pytanie do znawców - czy IN300 będzie pod tym względem lepszy niż IN200?

W podobnym budżecie masz Pylon Jade Twenty, tylko to trochę inne granie i nie każdemu pasuje stylistyka Vintage 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kawas napisał:

jednak na dłuższą metę mnie nie porwał, w moim odbiorze suche, bezduszne granie.

To jest neutralne granie bez podbarwień, jak zapnie się do podobnych kolumn, to może być taki efekt.

Mnie na przykład H90 z ProAcami bardziej się podobał niż H190.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sir.jax napisał:

To jest neutralne granie bez podbarwień, jak zapnie się do podobnych kolumn, to może być taki efekt.

Mnie na przykład H90 z ProAcami bardziej się podobał niż H190.

 

Zgadza się, zapiąłem wczoraj H80 i był włączony całą noc, z Diamondami i źródłem w postaci Audio GD NFB-1 u mnie jest obecnie fajne obszerne i bardzo nie-suche granie, ale takie czyste, skupione, dzisiaj dzień Hegla wiec może później coś skrobne bo na razie nie mogę głośniej podkręcić...:(

Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sir.jax napisał:

To jest neutralne granie bez podbarwień, jak zapnie się do podobnych kolumn, to może być taki efekt.

Mnie na przykład H90 z ProAcami bardziej się podobał niż H190.

 

Polemizowałbym 🙂.

Neutralne - rozumiem, że takie jak producent sobie założył. A to było suche i nijakie. Oczywiście są różne gusta🙂.

Na wiosnę planuję potestować kilka integr. Hegla zapewne też pożyczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kawas napisał:

Polemizowałbym

Możesz polemizować, każdy ma swoje podejście. 

Ja np ogarnąłem zasilanie i akustykę, poza tym w tym co napisałem nie ma nic nadzwyczajnego, to logiczne i oczywiste.

Kolega @yesther potwierdzil pewno z własnych obserwacji.

Jeśli Hegla, który moim zdaniem gra neutralnie podłączysz do podobnie grających kolumn, albo gorzej,  czyli jasno grających kolumn i gra to w nieogarniętej akustyce, to masz jak w banku bezpłciowość brzmienia i suchość. 

Mówię cały czas o dwóch Heglach, bo tylko te miałem, czyli H90 i H190, ba do obu był wpięty HD12 od Hegla, wtedy jeszcze nie miałem innego wyboru też z konkretnym kablem i bezpiecznikiem.

System audio warto składać na zasadzie przeviwienstw, łączyć ogień z wodą. 

Zmienną wtedy był tylko wzmacniacz, w każdym przypadku zasilany Enerrem Holograph Hybrid i z włożonym bezpiecznikiem Verictuma, tak by nie wnosić zmiennych, bo tak na ten czas u mnie były karmione wzmacniacze.

A okablowanie IC i SP to Albedo Monolith "o zgrozo" sreberko któremu się przypisuje jazgot, czy rozjaśnienie,  no nic z tych rzeczy.

😉

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Hegel H80 zagrał bardzo miło, tak bliżej norweskim fiordom 🙂 No ale już sprzedany, podobnie jak Abrahamsen, bo i tak chciałem wskoczyć na półkę wyżej i w zamian za te dwa (finansowo) przytargałem Roksana Blak, no i kolumny "zaśpiewały", jest swoboda, barwa i bardzo mi się podoba. Myślę ze 7k z gwarancją za Roksana jest bardzo dobrą opcją. Poza tym jest kilka pieczeni na jednym ogniu: słuchawki HD600 bardzo ładnie z nim grają bezposrednio, jeszcze czeka mnie test phono stage, ciekawe czy ten wbudowany wygryzie Graham Slee Accession, chociaz tu mam wątpliwości. Jesli chodzi o Hegla to moze kiedys spróbuję H300 z tymi kolumnami, jak sie Roksan znudzi. Atoll IN200SE oczywiscie zostaje, bo i tak mam dla niego miejsce w sypialni z B&W 685, gra to też pysznie. 

Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Hej wszystkim, myślę nad Atollem IN200 lub SDA200 i mam kilka pytań, w instrukcji pobranej z neta nie znalazłem odpowiedzi.

1. Czy SDA200 też wywala korki na B16?

2. Czy będący w stand-by (ile zużywa prądu?) SDA200 można wzbudzić streamując muzykę z Tidala bez zmiany źródła?

3. Powiązane w sumie też z 2). Sam SDA200 nie jest w stanie wykryć sygnału np na wejściu optycznym i się na niego przełączyć? Co jeśli będę miał wybrane wejscie optyczne, będę streamował muzykę z Tidala i zakończę połączenie, wróci do połączenia optycznego?

4. Jak oceniacie wyższość sda ponad in? Myślę czy korzystać z osobnych klocków czy pójść w sda, ale jeśli SDA nie umie przełączać źródeł, to chętnie oddałbym to Wiim Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany cześć po przerwie, melduje sie że kupiłem znowu Atoll 200 signature+DA200, no i tak wyszło żę mam to spięte, z Pylon D25mk2 (kolumny świeże jeszcze nie wygrzane), kablem klocem, a taki mialem w domu. Będe starał się tu zaglądać, aha wczoraj sprzedałem IN100SE, za 2550 😛 jakby kogoś interesowało, przyjechał pan, spodobalo się i zabrał. Dziś podłącze wiim pro plus, zmiana z Hifiberry DAC2 pro. no i to tyle, siema!

Aha, czy ktoś wie w jakiej klasie gra 200 signature, nigdzie nie moge znalezc info hmmm????

Edytowane przez bujalone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wpis prawie z przed 3 lat.

Nie spodziewałem się szczerze rewelacji po Haiku jednak 2 modele które wylądowały u mnie w domu naprawdę trafiły w mój gust i zrobiły na mnie chyba najlepsze wrażenie z wzmacniaczy jakie miałem , zbliżył się jedynie MF m5si w niektórych aspektach .

Bright 5 naprawdę fajne barwy, szczegółowość ,kultura , nie wyczynowe granie trzeba trochę posłuchać 😉 by docenić to co ważne , i ponadprzeciętna muzykalność to jest priorytet tego modelu , scena poprawna w szerz , i dzieje się sporo za linią kolumn . Poluzowane niskie tu mogłoby być lepiej .

Sol2 signature podobne spostrzeżenia ale dynamiczniejszy ,bardziej kontrolowany bas , też muzykalność na wysokim poziomie , precyzja i swoboda grania , 50W na kanał ale nie czuć niedoboru mocy . Góra bardziej doświetlona niż w Bright oraz podbity lekko na niektórych kawałkach przełom średnicy i wysokich . Średnica też barwna . Smaczki szczegoliki przy wieczornym odsłuchu jeszcze bardziej zaskakujące niż w Bright 5

Kilka rzeczy bym poprawił w nich , jednak napewno z jednym mógłbym zostać na dłużej .

Nie będę o wadach pisał , bo każdy ma swoje kryteria ,to trzeba posłuchać u siebie .

To nie sprzęt do łupania napewno Bright , Sol rozrywkową ogarnia lepiej . 

Wiadomo zależy od repertuaru i wymagań indywidualnych .

Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspominałem o klasach ,no ale generalnie , z całą stanowczością mogę stwierdzić że za Atollem nie tęsknię 🤷🏿‍♂️ .

Dobrze wspominam , miał udział jakiś w moim rozwoju i drodze przez audio. Pewnie jak każda firma 🤗

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dedal75 napisał:

Nic nie wspominałem o klasach ,no ale generalnie , z całą stanowczością mogę stwierdzić że za Atollem nie tęsknię 🤷🏿‍♂️ .

Dobrze wspominam , miał udział jakiś w moim rozwoju i drodze przez audio. Pewnie jak każda firma 🤗

Głównie czemu nie tęsknisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.