Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, nie znam ani tego ani tego.

Na olx jest IN100SE, po uprgrade kondkow, po pierwsze, sprzedajacy napisal o ogromnej poprawie, po drugie moj serwisant powiedzial ze IN100SE, to swietny wzmacbiacz i warto zainstalowac mu lepsze kondki.

Mysle czy u siebie nie zrobic takiej akcji, a swojego IN200signature sprzedac, i zostac z modzonym IN100SE.

Nie mniej moze warto isc ta droga? Niz kupowac calkiem inny wyzszy model.

Czy ktos z was robił taki upgrade i ma jakies doswiadczenie co i jak bardzo sie zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, bujalone napisał:

Czy ktos z was robił taki upgrade i ma jakies doswiadczenie co i jak bardzo sie zmieniło?

Moim zdaniem wszystkie te pseudo upgrade o kant... 

Skoro lepiej, czemu sprzedaje...

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, bujalone napisał:

Mysle czy u siebie nie zrobic takiej akcji, a swojego IN200signature sprzedac, i zostac z modzonym IN100SE

Czy ja dobrze czytam, jesteś w posiadaniu IN200 signature i IN100SE, ale to ten pierwszy chcesz sprzedać? 

Naprawdę myślisz, że wymiana kondów w setce wyniesie ją ponad IN200 signature?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę ze bedzie to lepiej brzmialo, z tym, ze nie mialem tez okazji ich porownac, bo wysyłałem setke do serwisu, i kupiłem sobie 200 signature, a setka mi grala bardzo przyjemnie, zmierzam do tego ze setka przykladowo 3k, a 200 signature 8k, i czy różnica w dzwieku zrekompensuje roznice w cenie, na ta chwile nie moge wypowiedziec sie, bo odrazu zmienilem kabel zasilajacy i kable glosnikowe, rca i panele za kolumnami.

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Moim zdaniem wszystkie te pseudo upgrade o kant... 

Skoro lepiej, czemu sprzedaje...

Wiesz co, serwisowalem juz NAD3020, i zmienilem wszytskie kondy na nichicony i nichicon gold, brzmienie sie poprawilo w kazdym zakresie, dzwiek stal sie zywszy, jakbym odpalił loudnes, wiec w przypadku tego wzmaka to sie powiodlo, ciekawe jak to w setce zadziala 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, bujalone napisał:

Wiesz co, serwisowalem juz NAD3020, i zmienilem wszytskie kondy na nichicony i nichicon gold, brzmienie sie poprawilo w kazdym zakresie

Pytanie czy zasługa innych, czy sprawnych? Niestety często po upgrade kolumn czy wzmaka sprzęt ląduje na portalu z opisem rodem z recki hifi. Też miałem in100 se i grał ok

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Od jakiegos czasu czytam i obserwuje tematy odnosnie IN200Sig. Często pojawiały się opinie o wywalających bezpiecznikach, brumiących trafo i szumach w głosnikach. zauważyłem też na zdjęciach srodka wzmacniacza, ze były stosowane w zasilaniu 2 rodzaje kondensatorów. Jedne to czarne Nichicon a drugie niebieskie z napisem Atoll. Czy  przypadkiem na te usterki nie ma wpływu zastosowane kondensatory? A moze firma Atoll juz zna temat i poprawiła wadę fabryczną przez to kondensatory są inne?

maxresdefault.jpg

Atoll-IN200-Signature-kondensatory-zasilacza.jpg

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, bumbum said:

Witam. Od jakiegos czasu czytam i obserwuje tematy odnosnie IN200Sig. Często pojawiały się opinie o wywalających bezpiecznikach, brumiących trafo i szumach w głosnikach. zauważyłem też na zdjęciach srodka wzmacniacza, ze były stosowane w zasilaniu 2 rodzaje kondensatorów. Jedne to czarne Nichicon a drugie niebieskie z napisem Atoll. Czy  przypadkiem na te usterki nie ma wpływu zastosowane kondensatory? A moze firma Atoll juz zna temat i poprawiła wadę fabryczną przez to kondensatory są inne?

 

Hej,

Wywalanie bezpiecznikow wynika z nie zastowania soft startu przez Atolla. Sa dwa duze trafa toroidlane i spora pojemnosc co powoduje duze piki pradowe na starcie. Nie ma tu nic ponad to.

 

Zalecam nie wylaczac go z pradu z tylu tylko pozostawiac w pseudo standby (10 wat chyba bierze) poniewaz dosc dlugo musi pracowac (po wylaczeniu calkowitym) aby gral jak nalezy. W szczegolnosci jesli byl wylaczony calkowicie wiele dni wtedy z dobre wraca do swietnosci. Mozna go zle ocenic przez popelnienie tego bledu

 

Co do grzania sie nierownomiernego obu stron wzmaka. Niestety rezystory nastawne od Biasu i DC offset sie przestawiaja od wibracji i zmienia sie bias co wplywa na rozgrzanie (np roznica 10 stopni C). Najpierw reguluje sie dc offset (do zera lub kilku mV max) bo wplywa to tez na bias a potem sam bias ale tu juz wielokrotna regulacja/czekanie. Ogolnie dosc ciezko to ustawic w tym wzmaku a i  tak si epo jakims czasie przestawi jesli bedzie transportowany. Producent odpowiada na miale ile nalezy ustawic mV spadku na jednym rezystoprze emiterowym. In200 signmature chyba ma 5mV. Wplyw tego problemu na brzmienie o dziwo nie duzy.

 

W mojej opini In200 signature ma swietna gore, blachy brzmia jak blachy za to basu jest nieco za duzo i jest sredniej jakosci. Srednica nieco przyblizona. Odradzam laczenia z kolumnami ktore juz sa ostre lub sa wrazliwe na to. Np stare Bowersy  a nawet niskie Elacki (Carina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jimi79 napisał:

Zalecam nie wylaczac go z pradu z tylu tylko pozostawiac w pseudo standby (10 wat chyba bierze) poniewaz dosc dlugo musi pracowac (po wylaczeniu calkowitym) aby gral jak nalezy. W szczegolnosci jesli byl wylaczony calkowicie wiele dni wtedy z dobre wraca do swietnosci. Mozna go zle ocenic przez popelnienie tego bledu

Dokładnie tak, dotyczy to oczywiście integry, bo końcówkę jednak tylko przyciskiem z tyłu obudowy trzeba wyłączać, nie ma trybu standby.

Nie rozumiem po co wyłączać integrę głównym wyłącznikiem, skoro jest tryb standby.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, porównywaliście może bezpośrednio modele IN300 vs IN400? różnica w cenie znaczna, parametry techniczne podobne...

Wiem, że trzeba słuchać ale która opcja wg Was zagra lepiej:

1. ST300 (streamer/preamp) plus AM400

czy

2. ST300 (streamer) plus IN400

 

Edytowane przez Artistplant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności w klubie. Z uwagi, że z przyczyn praktycznych chciałbym zostać przy systemach all in one mam do szanownych klubowiczów na początek takie dwa pytania.

1. Czy będzie różnica w brzmieniu pomiędzy Atloll SDA 200 Signature vs wzmacniacz zintegrowany Atoll 200 Signature? ( sygnaturę brzmienia integry znam, a nie miałem okazji odsłuchać - tym bardziej wygrzanego- modelu SDA )

3. Jak jest różnica w brzmieniu pomiędzy SDA 200 Signature vs SDA 300 Signature...nie pytam nawet czy warto dokładać gdyż to pewnie każdy ma inny budżet ale ciekawi mnie co zyskam po dopłacie do modelu 300 SDA

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sir.jax napisał:

Nie rozumiem po co wyłączać integrę głównym wyłącznikiem, skoro jest tryb standby.

Dla wygody. Mam listwę z wyłacznikiem z przodu. Pstryk i cały sprzęt wyłaczony.Nie muszę kazdego z osobna brac pilota i wyłaczać. A sprzętu trochę mam CD,Gramofon, DAC, Streamer,wzmacniacz, preamp gramofonowy.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bumbum napisał:

Dla wygody. Mam listwę z wyłacznikiem z przodu. Pstryk i cały sprzęt wyłaczony.Nie muszę kazdego z osobna brac pilota i wyłaczać. A sprzętu trochę mam CD,Gramofon, DAC, Streamer,wzmacniacz, preamp gramofonowy.

Ale po co?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, sir.jax napisał:

Ale po co?

No a jak, mam wszystko pod prądem trzymać? DAC jest wyłaczany tylko z pilota, gramofon ma sieciowy, CD z pilota, preamp sieciowy, streamer sieciowy. Po skonczonym słuchaniu musiałbym sięgać po 3 różne piloty i dodatkowo pstryczkiem wyłaczać dwa kolejne urządzenia które nie mają standby. Wytłumaczyć to jeszcze rodzinie to czarna magia, a tak jeden pstryk i wszystko wyłaczone/właczone. Na dodatek jestem po za domem po kilka dni, przyjezdzam na dwa dni i znów mnie nie ma. Nie mogę zostawic tak właczonego sprzętu.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyłączając z pilota wyłączasz urządzenia, które przechodzą w tryb standby.

Niektórych wzmacniaczy nie zaleca się wyłączać zupełnie sieci elektrycznej.

TV też wyłączasz z gniazdka?

Twój przypadek powiedzmy jest uzasadniony częstymi wyjazdami i nieobecnością w domu.

O.K.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

TV też wyłączasz z gniazdka?

Jak wyjezdzam to tak.  Trudno, wzmacniacz będzie wpięty z pominięciem listwy bezpośrednio do gniazdka w ścianie. Zresztą nie zaleca się podłaczania do listwy z filtrami , zawsze miałem  włączony do gniazd niefiltrowanych.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
3 godziny temu, sir.jax napisał:

Ale wyłączając z pilota wyłączasz urządzenia, które przechodzą w tryb standby.

Niektórych wzmacniaczy nie zaleca się wyłączać zupełnie sieci elektrycznej.

TV też wyłączasz z gniazdka?

Twój przypadek powiedzmy jest uzasadniony częstymi wyjazdami i nieobecnością w domu.

O.K.

 

Też wyłączam cały sprzęt jednym pstryczkiem na listwie. 

Myślisz że wpływa to na jego żywotność? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kw202 napisał:

Też wyłączam cały sprzęt jednym pstryczkiem na listwie. 

Myślisz że wpływa to na jego żywotność? 

 

Też wszystko wyłączam i nawet z gniazdka wyciągam. Kiedyś ENEA nadużyła mojego zaufanie i płyta główna od kompa była do wyrzucenia razem z zasilaczem😀

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja też wypinam kabel kondycjonera i listwe do TV jak jest burza lub wyjeżdżam na kilka dni, bo może być burza 😆

Ale kiedy jestem 7dni w tygodniu na miejscu i wychodzę tylko do pracy, to tego nie robię.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  serdecznie  szczęśliwych  posiadaczy  produktów marki Atoll.

 

Pierwszy post mój tu, bo  wzmacniacz  mi padł  i powędrował  do naprawy, co mnie napawa  wielką trwogą, albowiem  cena naprawy  może przekroczyć  wartość tegoż. Mowa  o  przezacnym Audio GD Precision2 , co gra wybornie,  waży 23 kg , budowy  dual mono  i gra  neutralnie  niczym szyba . Tydzień wytrzymałem  bez grania, ale  potem się zaczęła niemoc ma .  No i wypożyczyłem Hegla h120, jutro go oddaję i myślę  o Atollu in200. Czy awaryjnym on jest ?

Napędza  Kefy R500, tylko  proszę  mi nie pisać , że one są  błeeee, bo o gustach się  nie dyskutuje. Jeden  woli szczupłe panie , drugi  okrągłe, a trzeci "bierze"  wszystkie... Panie informuję, że  nie jestem seksistą, a najcudniejszym stworzeniem  spośród wszystkich  to kobieta . O ile  ust nie otwiera...

     Słucham wszystkiego  i raczej trudnego, zatem   wzmak ma zagrać wszystko.

 

           Bardzo serdecznie pozdrawiam, bardzo ...

Edytowane przez jarrro

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dzisiaj nowy IN200 Signature. Pierwsze załączenie i bezpieczniki wywalone. Czy ktoś próbował zamiast B16, dać C16 w zabezpieczeniu? Naprawdę nie uśmiecha mi się taki wzmacniacz bo często wyjeżdzam na kilka dni i muszę wyłaczać z sieci sprzęt chociazby ze względu na burze.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem C16 nic się nie dzieje .

Jest jedno ale ,przy starej instalacji ze zwykłymi korkami i nowej na wsiach, B16 też nic się nie działo .,🤷

In100 se , in200, Am200se

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wywala prawie za każdym razem. Mieszkam w małej mieścinie, instalacja 10 lat, bezpieczniki Moellera. Wzmak juz spakowany, czekam tylko na informacje ze sklepu aby go zabierali. Podczas załaczania, słychac takie mocne buczenie trafa które ustaje po 1-2 sekundach i później buczy juz tylko trochę. 

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca będzie kontaktował się z dystrybutorem aby potwierdzić ze wzmacniacz wymaga zabezpieczenia o charakterystyce C.  Jesli tak to zmienię na C16, ale martwi mnie jeszcze to chwilowe buczenie podczas załączania, dosłownie 1-2 sekundy i później buczy lekko, słychac jak się jest przy samym wzmacniaczu tak z metra przy kompletnej ciszy i szumi z głosników średnio-wysokotonowych, ale dosłownie słychac też tylko z metra. Czy to normalne w tym modelu?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

Rzeczywiście 200 też wywalala mi korki, po zmianie bezpiecznika na C uspokoiło się. 400 jest już wolny od tej niedogodności. 

A jak trafo? Słychać z bliska? Czy też szumi w głośnikach tak z max 1 metra?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ministerolnictwa napisał:

Trafo słychać tylko kiedy włączam drukarkę 😅

Tak na poważnie? A szum z głośników?  Sorki że tyle wypytuje, ale chcę wykluczyć wadliwy egzemplarz bo może wszystkie tak mają.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.