Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest rozdzielczość bitowa . Sprawdź czy wogóle czujesz różnice , bo w większości to tylko marketing .

Wiecej ustawień uświadcza ludzi w przekonaniu że mają wpływ na dźwięk i mogą coś ustawić lepiej 😁 . Pzdr

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dedal75 napisał:

To jest rozdzielczość bitowa . Sprawdź czy wogóle czujesz różnice , bo w większości to tylko marketing .

 

 

Odpalam  YT z Tv do CA SM6 ,zas potem z lapka YT do CA SM6 po USB.Rożnica kosmiczna brzmienia 🙂Natomiast brzmienie plików z pena wpietego do CA niczym sie nie rozni od brzmienia z laptopa podpietego do CA 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

eśli po optyku jest słabe ( a to przecież cyfra ) to raczej nie zdziałasz nic .

Niby tak ,ale optyk to najsłabsza odmiana cyfrowego sygnału . Zalecana jest do przesyłania sygnału na większe odległości. USB utrzymuje jakość do 3m . Natomiast jak chcemy przesłać sygnał na kilkanaście metrów np.(Projektor) to optyk jest lepszy ,mimo że na starcie jest gorszy to jednak utrzymuje tą jakość przy dłuższych odcinkach.

To tak dla tych, którzy lubią mieć naj.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Witajcie 🙂
Jeszcze mały OT.
TV Samsung po optyku podaje dzwięk 48kHZ.

Podpiete do CA SM6.Czy jest szansa ma lepsze brzmienie ?
TV ma USB ale nie umiem uruchomic dzwięku TV poprzez USB do CA SM^ .Jest taka szansa ?
KObminuje polepszyc brzmienie z Netflixa  bo jest bardzo slabe.

Z TV po optyku zawsze będzie 48kHz, jakie ty chcesz lepsze brzmienie?

W jakim sensie brzmienie z Netflixa jest słabe, na filmach?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sir.jax napisał:

Z TV po optyku zawsze będzie 48kHz, jakie ty chcesz lepsze brzmienie?

W jakim sensie brzmienie z Netflixa jest słabe, na filmach?

 

Hej Sir :)
Dzwięk  Netflixa czy HBO z aplikacji Samsunga brzmi cicho .Natomiast gdy odpale Netflixa z PS4 po HDMI dzwięk jest głośniejszy i bardziej detaliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Świetnie gra IN200 Signature w trybie By Pass, imponuje wypełnieniem, taką "mokrą" soczystością brzmienia. Bardzo dobra holografia i gradacja planów.

Jest tylko jeden mankament, po przyłożeniu ucha w głośnikach słychać takie ciche buczenie, czego już nie ma korzystając z innych wejść. Taki urok w trybie końcówki mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AiM-TV napisał:

Świetnie gra IN200 Signature w trybie By Pass, imponuje wypełnieniem, taką "mokrą" soczystością brzmienia. Bardzo dobra holografia i gradacja planów.

Wszystkie Integry Atolla dokładnie tak grają w trybie końcówki mocy, najlepsze, że nawet IN300 również. 

Dla mnie wniosek jeden...

Godzinę temu, AiM-TV napisał:

Jest tylko jeden mankament, po przyłożeniu ucha w głośnikach słychać takie ciche buczenie, czego już nie ma korzystając z innych wejść. Taki urok w trybie końcówki mocy?

Niekoniecznie, taki urok twojej pętli masy.

Jeśli musisz przyłożyć ucho do głośnika żeby to usłyszeć, to daj sobie spokój. 

Jeśli słyszysz to z miejsca odsłuchu, to coś jest nie halo.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sir.jax napisał:

Niekoniecznie, taki urok twojej pętli masy.

Jeśli musisz przyłożyć ucho do głośnika żeby to usłyszeć, to daj sobie spokój. 

Jeśli słyszysz to z miejsca odsłuchu, to coś jest nie halo.

No właśnie tylko przy zbliżeniu do głośnika. Nie przeszkadza w odsłuchach. Na spokojnie więc zainteresuję się tą pętlą masy.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2022 o 07:58, Kawas napisał:

Iść w dzielonkę? 😎

Myślicie koledzy że to jest rozwiązanie ? Kiedyś o tym myślałem , bo dzielonka z założenia ,musi być lepsza od integry .W przypadku Atolla mamy jednak do czynienia z budową dual-mono. Tam już jest fajnie podzielone .Nie tylko tor audio ,ale także zasilanie i regulacja głośności. Integra in 200 kosztuje 7500 a zestaw dzielony ok 13000 . Do tego wypadało by dokupić dodatkowy zestaw podstawek antywibracyjnych , sensowną sieciówkę no i musimy czymś połączyć pre z amp. W moim przypadku same te dodatki to 3000. Wiem można taniej ,ale jak chcemy tanio to tym bardziej dzielonka odpada. Różnica w cenie to 8-9 tyś. dokładając to do żródła , kolumn lub nawet integry z wyższej półki to otrzymamy większą poprawę dźwięku. Oczywiście ,jak już ktoś posiada takowy zestaw dzielony to u niego sprowadza się to do wymiany jednego klocka i nie zaboli finansowo. Mogę się mylić , więc chętnie posłucham kolegów,ale czy dzielonka z seri 200 poda znacząco lepszy dzwięk niż IN 300 signaturę ? Przyznam że moje uszy nie były świadkiem takiego porównania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, miałem końcówkę Atolla i poszedłem w integrę, co prawda nie od Atolla, ale powrotu nie ma.

 Bywały już u mnie integry z dual mono z pseudo dual mono, końcówka dual mono i co z tego.

Te wszystkie założenia i teorie, to tylko pitu pitu i nie brać ich za wyznacznik jakości, bo to w praktyce wygląda inaczej.

IN300 też miałem, nawet dwa razy, ale tańsze pokazały, że można lepiej, co najlepsze jak to w Atollu, nawet IN300 w roli końcówki zagrał lepiej jak w roli integry. Atolle tak mają, na szczęście wyleczyłem się z tej manufaktury.

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sir.jax napisał:

Wiesz co, miałem końcówkę Atolla i poszedłem w integrę, co prawda nie od Atolla, ale powrotu nie ma.

 Bywały już u mnie integry z dual mono z pseudo dual mono, końcówka dual mono i co z tego.

Te wszystkie założenia i teorie, to tylko pitu pitu i nie brać ich za wyznacznik jakości, bo to w praktyce wygląda inaczej.

IN300 też miałem, nawet dwa razy, ale tańsze pokazały, że można lepiej, co najlepsze jak to w Atollu, nawet IN300 w roli końcówki zagrał lepiej jak w roli integry. Atolle tak mają, na szczęście wyleczyłem się z tej manufaktury.

 

 

Odnoszę wrażenie, że to naturalna ewolucja audiofila 😎. Ja po dzielonce biorę pod uwagę porządną integrę i porządny zewnętrzny dac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kawas napisał:

Odnoszę wrażenie, że to naturalna ewolucja audiofila 😎. Ja po dzielonce biorę pod uwagę porządną integrę i porządny zewnętrzny dac. 

Ja tam nie wiem, czy te moje są porządne, ale chyba lepsze jednak 😆

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kawas napisał:

Odnoszę wrażenie, że to naturalna ewolucja audiofila 😎. Ja po dzielonce biorę pod uwagę porządną integrę i porządny zewnętrzny dac. 

A moim skromnym zdaniem to naturalna ewolucja audiofila, który musi się liczyć z pieniędzmi . Tak jest dużo taniej i tylko niewiele gorzej. Każdy audiofil który śpi na pieniądzach kończy z zestawem dzielonym i to nawet końcówkę dzieli jeszcze na dwa monobloki. 2 najlepsze zestawy które słyszałem w życiu ,tak były zbudowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

To są bodajże bezpieczniki dla sekcji lewego i prawego kanału, może coś z końcówkami mocy.

Może też gdzieś masz zwarcie, sprawdź czy rezystory w pobliżu nie są też sfajczone, albo tranzystory mocy?

Oceń wizualnie, czy nie są okopcone jakieś elementy.

Sam nic nie rób na własną rękę. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam są jakieś otwory w plytce PCB, gdzie to okopcenie?

Strzelają dwa bezpieczniki, ale wygląda, jak by jeden rezystor tylko się spalił, a tranzystory mocy jak wyglądają. 

Pytanie, jak wygląda sytuacja po drugie stronie plytki drukowanej.

Jeśli się spalił rezystor, to też z jakiegoś powodu, to nie jest kwestia tylko wymiany, trzeba by temat bardziej sprawdzić. 

Chyba sam bym nie grzebał, trzeba by schematu i instrukcji serwisowej tego wzmaka.

Wyślij do Reduktora Szumu, będzie temat na kolejny odcinek o wzmacniaczach 😉

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.