Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kw202

(Konto usunięte)
3 minuty temu, AiM-TV napisał:

No ciekawe, bo np dla mnie w takim Heglu H95 to przy Atollu góra praktycznie nie istniała, płaska i bez polotu. Plus natomiast dla Hegla, bardzo dobrze radził sobie z sybilantami w wokalach.

Miałem kilka miesięcy Atolla in100 Signature i mile go wspominam. Od dwóch tygodni używam Hegla H100. Mam wrażenie że w Heglu wokale są bardziej soczyste i szczegółowości też mu nie brakuje 😉

Dużo też pewnie zależy od reszty toru. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno odsłuchy mnie tak nie wciągnęły jak z IN200, szczególnie ta prezentacja wypchnięta do przodu, która zgrywa się najwyraźniej z akustyką mojego 24 m2 pomieszczenia. Pozycja odsłuchowa ponad 3 m od kolumn. Scena zaczyna się 1,5 m przed kolumnami i sięga 1 m za linię kolumn, co w efekcie daje niesamowitą głębię i wrażenia całkowitego zanurzenia w nagraniu. Zdecydowanie bardziej preferuję taki styl, niż płasko przed kolumnami a głębia 1 m za kolumny. Dźwięk jest wówczas za bardzo oddalony i brakuje mi wtedy zaangażowania w utwór. Zgadzam się, że preferencje każdy ma rożne a nawet więcej, ta sama osoba je od czasu do czasu też zmienia🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atolle zawsze grały trochę do przodu, ja wolałbym odwrotne proporcje, metr przed kolumnami i 1,5m za linią kolumn.

Granie na twarz to tak jakby wskoczyć na scenę,  chyba nie o to chodzi, ale jak kto woli.

Powiadasz, że siedzisz 3m przed linią kolumn, a ile masz za sobą do tylnej ściany i jaka jest baza między kolumnami,  może coś więcej o ustawieniach kolumn (odległości). 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścianę mam niecały 1 m za plecami. Rozstaw kolumn ok 2,30 m, odległość od linii kolumn do punktu odsłuchowego ok 3,20 m. Raczej niezła aranżacja wspomagająca akustykę, tak aby budować możliwie największą przestrzeń grania. Co dla mnie jest jednym z kluczowych warunków, nie mniejszym niż barwa zapewniających satysfakcję z odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2021 o 13:56, g88 napisał:

Miał ktoś z was okazję porównywać IN 100 oraz IN200 ? Mam tego pierwszego i podoba mi się jego styl grania. Chciałbym przejść półkę wyżej na IN200, ale boje się że będzie trochę za grzeczny 🙂 Słyszałem też, że jest cieplejszy od setki.
Głośniki to Opera Seconda. Muzyka Rock i Metal.

Czesc

long time no see 🙂

Ja miełam taką okazje. Jeśli mógłbym jakoś to opisać i cos podpowiedzieć to 

- IN 100 - moc, power, energia, ale dla mnie do metalu było za ostro, troche za duży "jazgot"

- IN 200 - kultura, grzeczność, selektywność, przejrzystość i .... kiepski przedwzmacniacz

Co polecam???

ST200 + AM200

Dla mnie to połaczenie najlepszych rzeczy z IN100 i IN200, genialny DAC, nieporównywalnie "przez duże N" przedwzmacniacz, jest kop i energia jak w IN100 ale i to coś czego nie potrafię opisać. Może selektywność, moze porządek, moze scena, ta taka "jakość dzwieku" którą widzisz od razu że jest o połkę wyżej, właśnie dzięki ST 200.

Mysle ze tez duzo zależy od kolumn, mi sie bardziej podobało np z KEF R700 niż a Aria czy BW. Ale to akurat da sie przetestować w każdym prawie salonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpieg donpedro napisał:

Czesc

long time no see 🙂

Ja miełam taką okazje. Jeśli mógłbym jakoś to opisać i cos podpowiedzieć to 

- IN 100 - moc, power, energia, ale dla mnie do metalu było za ostro, troche za duży "jazgot"

- IN 200 - kultura, grzeczność, selektywność, przejrzystość i .... kiepski przedwzmacniacz

Co polecam???

ST200 + AM200

Dla mnie to połaczenie najlepszych rzeczy z IN100 i IN200, genialny DAC, nieporównywalnie "przez duże N" przedwzmacniacz, jest kop i energia jak w IN100 ale i to coś czego nie potrafię opisać. Może selektywność, moze porządek, moze scena, ta taka "jakość dzwieku" którą widzisz od razu że jest o połkę wyżej, właśnie dzięki ST 200.

Mysle ze tez duzo zależy od kolumn, mi sie bardziej podobało np z KEF R700 niż a Aria czy BW. Ale to akurat da sie przetestować w każdym prawie salonie.

 

Jako posiadacz st200 i am200se dodam, że dopiero zewnętrzny, porządny dac dodaje blasku temu zestawowi. Jakieś osobne pre wyższej klasy zapewne też poprawiłoby brzmienie tego zestawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kawas napisał:

Jako posiadacz st200 i am200se dodam, że dopiero zewnętrzny, porządny dac dodaje blasku temu zestawowi. Jakieś osobne pre wyższej klasy zapewne też poprawiłoby brzmienie tego zestawu. 

Zapewne masz racje

Ja bardziej skupiłem sie na odpowiedzi na pytanie o porównanie IN 100 i IN 200, oraz na budżecie czyli na tym czego dotyczyło pytanie g88. Jeśli Twoje odczucia są podobne to myślę że mogli byśmy tymi sugestiami pomóc koledze zbudować coś ciekawego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, szpieg donpedro napisał:

Czesc

long time no see 🙂

Ja miełam taką okazje. Jeśli mógłbym jakoś to opisać i cos podpowiedzieć to 

- IN 100 - moc, power, energia, ale dla mnie do metalu było za ostro, troche za duży "jazgot"

- IN 200 - kultura, grzeczność, selektywność, przejrzystość i .... kiepski przedwzmacniacz

Co polecam???

ST200 + AM200

Dla mnie to połaczenie najlepszych rzeczy z IN100 i IN200, genialny DAC, nieporównywalnie "przez duże N" przedwzmacniacz, jest kop i energia jak w IN100 ale i to coś czego nie potrafię opisać. Może selektywność, moze porządek, moze scena, ta taka "jakość dzwieku" którą widzisz od razu że jest o połkę wyżej, właśnie dzięki ST 200.

Mysle ze tez duzo zależy od kolumn, mi sie bardziej podobało np z KEF R700 niż a Aria czy BW. Ale to akurat da sie przetestować w każdym prawie salonie.

 

Dzięki.

Myślałem właśnie że "dzielonka" może być dobrym wyjściem. Jeżeli tylko w Audioforte będą mieli te klocki do wypożyczenia to posłucham i podzielę się wrażeniami.

Rozważałem w pierwszej kolejności PR300 zamiast ST200.  

Jakieś Wasze doświadczenia z PR300 lub ST 200?

Czy końcówki mocy AM 100 i AM200  poza mocą różnią się brzmieniowo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
27 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Witam 🙂

Mam problem..

Chcę połączyć laptopa z Win 7 z CA SM 6 po USB 2.0. Dalej z Atollem IN 100 po RCA.

Ustawilem w CA USB 2.0 /USB Audio.

Stery wgrane ze strony CA.

DZWIĘKU BRAK 😕

POMOCY !!

 

Wgrany ster v5.12.0 ze strony CA dla Windy 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Wgrany ster v5.12.0 ze strony CA dla Windy 7.

Nie wiem jaki masz poziom zaawansowania komputerowego, ale warto spytac.

Przelaczyles w Windowsie sobie dzwiek na CA, zamiast na przyklad dalej przez karte dzwiekowa i glosniki w laptopie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Stjarna75 napisał:

Ja też mam CA SM 6 wpiętego do Atoll In200 sig.Wpięty po USB/USB Audio . W lapku wyłączyłem dzwięki Windows. Słucham z Tidala albo z plików przez JRivera. Jest ok ,ale czasem coś się przestawi i muszę przestawić na CA .

 

Z poziomu BIOS wyłączyleś kartę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w CA czy nie jest w trybie Przedwzmacniacza i nie jest głos na 0. Nie gniewaj się ale czasami rozwiązanie jest tak proste że się z tego śmiejesz po wszystkim . 

3 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Z poziomu BIOS wyłączyleś kartę ?

tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Stjarna75 napisał:

Sprawdź w CA czy nie jest w trybie Przedwzmacniacza i nie jest głos na 0. Nie gniewaj się ale czasami rozwiązanie jest tak proste że się z tego śmiejesz po wszystkim . 

tak

 

Ok Ogarniete 😄 Dzwięk jest 🙂

Dzieki za podpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Z poziomu BIOS wyłączyleś kartę ?

Po co?

Nie trzeba.

2 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Ok Ogarniete 😄 Dzwięk jest 🙂

Dzieki za podpowiedzi 🙂

Pobierz jeszcze fidelizer, warto programik uruchamiać przed odsłuchu z laptopa. Mnie najnowsza wersja nie odpowiada, jadę jeszcze na 6.0.

Dobrze też jakiś iFi silencer I iFI deffender zanabyć, albo AQ jitterbug, miałem wszystkie, warto.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)
Jeszcze mały OT.
TV Samsung po optyku podaje dzwięk 48kHZ.

Podpiete do CA SM6.Czy jest szansa ma lepsze brzmienie ?
TV ma USB ale nie umiem uruchomic dzwięku TV poprzez USB do CA SM^ .Jest taka szansa ?
KObminuje polepszyc brzmienie z Netflixa  bo jest bardzo slabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB tylko do odczytu (tak myślę)

Jeśli po optyku jest słabe ( a to przecież cyfra ) to raczej nie zdziałasz nic .

Ja z dekodera Orange wychodziłem po optyku do DACa i dźwięk delikatnie mówiąc jest średni . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dedal75 napisał:

USB tylko do odczytu (tak myślę)

Jeśli po optyku jest słabe ( a to przecież cyfra ) to raczej nie zdziałasz nic .

Ja z dekodera Orange wychodziłem po optyku do DACa i dźwięk delikatnie mówiąc jest średni . Pzdr

Szkoda ze nie można wgrać sterów CA SM6 do TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 albumy pewnego wykonawcy .

44.1 kHz i 96 Khz i podoba mi się lepiej granie tego pierwszego .

To tylko cyferki , nie ma co przesadzać 😉 . Pzdr 

Ps zresztą jakość dźwięku w programach tv jest nie rewelacyjna . Czasem oglądam bajki z dziećmi dekoder Netflix optyk amplituner . Dźwięk 5.1 ale płyta blu-ray to zupełnie inna sprawa .

A i jak tam wogóle zdrówko @ArtuAtoll

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.