Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2021 o 12:00, ArtuAtoll napisał:

Witam 🙂
jesli Atoll in 100 ma pasmo od 5 do 20kHz a Ca SM 6 od 20 do 20 kHz to w polączeniu Atolla jako koncówki mocy gra rozdzielczosc Cambrigde ? hmm...

Jakieś różnice po podłączeniu CA SM 6 ? Sam sie zastanawiam nad kupnem dac z regulacja głośności.

Opisz jak wrażenia 🙂

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
   Tydzień temu kupiłem atoll in200 signature oraz st200 signature. Ale po paru dniach wystąpił u mnie problem tykania podczas ściszania i zgłaśniania oraz powyżej 50db jest słyszalny dość duży szum w głośnikach. 

  Sprawdziłem czy dzieję się tak przy podłączeniu innego streamera (na Arcamie ). Tam nie występował ani problem tykania , ani szumu po zwiększeniu głośności na wzmacniaczu. 
 

  Wysłałem sprzęt do polskiego dystrybutora atolla - AudioForte i otrzymałem wiadomość, że para atoll in200 oraz atoll st200 tak ma, taki urok. I że musiałem tego przez parę pierwszych dni użytkowania nie zauważyć, bo nie dawałem głośniej przy wyłączonej muzyce.

  Nie mogę w to uwierzyć, że o połowę tańszy streamer nie ma tego kłopotu. Tylko para atoll z atoll... no nie... 

Użytkownicy in200 i st200 czy macie tak samo??? 
AudioForte twierdzi , ze wyciągali specjalnie nowe klocki, żeby sprawdzić, czy też tak mają. I że nawet kontaktowali się z producentem. 

Zapraszają na odsłuch do salonu Warszawie. 

Chętnie skorzystam, ale nie "jutro " bo mam 450 km.    

Podsyłam filmik na youtube:

Jak sprzęt do mnie wróci zrobię lepsze filmy wraz z pomiarem i nagraniem poziomów szumu na bardziej profesjonalnym sprzęcie ze wskaźnikiem decybeli. 

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Tomasz Foryś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Tomasz Foryś napisał:

Witajcie.
   Tydzień temu kupiłem atoll in200 signature oraz st200 signature. Ale po paru dniach wystąpił u mnie problem tykania podczas ściszania i zgłaśniania oraz powyżej 50db jest słyszalny dość duży szum w głośnikach. 

  Sprawdziłem czy dzieję się tak przy podłączeniu innego streamera (na Arcamie ). Tam nie występował ani problem tykania , ani szumu po zwiększeniu głośności na wzmacniaczu. 
 

  Wysłałem sprzęt do polskiego dystrybutora atolla - AudioForte i otrzymałem wiadomość, że para atoll in200 oraz atoll st200 tak ma, taki urok. I że musiałem tego przez parę pierwszych dni użytkowania nie zauważyć, bo nie dawałem głośniej przy wyłączonej muzyce.

  Nie mogę w to uwierzyć, że o połowę tańszy streamer nie ma tego kłopotu. Tylko para atoll z atoll... no nie... 

Użytkownicy in200 i st200 czy macie tak samo??? 
AudioForte twierdzi , ze wyciągali specjalnie nowe klocki, żeby sprawdzić, czy też tak mają. I że nawet kontaktowali się z producentem. 

Zapraszają na odsłuch do salonu Warszawie. 

Chętnie skorzystam, ale nie "jutro " bo mam 450 km.    

Podsyłam filmik na youtube:

Jak sprzęt do mnie wróci zrobię lepsze filmy wraz z pomiarem i nagraniem poziomów szumu na bardziej profesjonalnym sprzęcie ze wskaźnikiem decybeli. 

 

Proszę o pomoc.

Oddaj go przed 14 dniami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tomasz Foryś napisał:

Jak sprzęt do mnie wróci zrobię lepsze filmy wraz z pomiarem i nagraniem poziomów szumu na bardziej profesjonalnym sprzęcie ze wskaźnikiem decybeli. 

Mamy kolejnego pomiarowca 😉

Ty nie mierz, Ty słuchaj muzyki, a nie szumów z głośników 😁

P.S.

Tak na poważnie, przyjrzyj się zasilaniu, co jeszcze mas wpięte w obwód Atolla.

Czy masz jaką s listwę lub inny rozgałęźnik prądu? 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
43 minuty temu, sir.jax napisał:

Mamy kolejnego pomiarowca 😉

Ty nie mierz, Ty słuchaj muzyki, a nie szumów z głośników 😁

P.S.

Tak na poważnie, przyjrzyj się zasilaniu, co jeszcze mas wpięte w obwód Atolla.

Czy masz jaką s listwę lub inny rozgałęźnik prądu? 

Taaa jasne słuchaj muzyki nie szumów sugerujesz że to z jego głową jest problem a nie ze sprzętem 🤣🤣😂. Atoll to nie kuchenne radyjko za 15 zeta chyba jakiegoś minimum należy oczekiwać prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kw202 napisał:

Taaa jasne słuchaj muzyki nie szumów sugerujesz że to z jego głową jest problem a nie ze sprzętem 🤣🤣😂. Atoll to nie kuchenne radyjko za 15 zeta chyba jakiegoś minimum należy oczekiwać prawda? 

Widzisz, to aby napisałeś,  że coś z jego głową,  ie ja.

Natomiast gdybyś cofnął się do początku wątku wiedziałbyś, że Atolle są czułe na zasilanie.

Ja nie miałem drastycznego przypadki, kiedy byłem w posiadaniu Atolla, ale u mnie plazma siała i faktycznie to miało wpływ na wzbudzanie się traf. 

Jak przepiąłem TV i dekoder w inny obwód niż audio,  problem zniknął. 

Zatem tego...

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Teraz, sir.jax napisał:

Widzisz, to aby napisałeś,  że coś z jego głową,  ie ja.

Natomiast gdybyś cofnął się do początku wątku wiedziałbyś, że Atolle są czułe na zasilanie.

Ja nie miałem drastycznego przypadki, kiedy byłem w posiadaniu Atolla, ale u mnie plazma siała i faktycznie to miało wpływ na wzbudzanie się traf. 

Jak przepiąłem TV i dekoder w inny obwód niż audio,  problem zniknął. 

Zatem tego...

 

Gdybyś przeczytał od początku to....,, Wysłałem sprzęt do polskiego dystrybutora atolla - AudioForte i otrzymałem wiadomość, że para atoll in200 oraz atoll st200 tak ma, taki urok. I że musiałem tego przez parę pierwszych dni użytkowania nie zauważyć, bo nie dawałem głośniej przy wyłączonej muzyce''. Tam też mają lipną listwę czy rozgałęźnik? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kw202 napisał:

Gdybyś przeczytał od początku to....,, Wysłałem sprzęt do polskiego dystrybutora atolla - AudioForte i otrzymałem wiadomość, że para atoll in200 oraz atoll st200 tak ma, taki urok. I że musiałem tego przez parę pierwszych dni użytkowania nie zauważyć, bo nie dawałem głośniej przy wyłączonej muzyce''. Tam też mają lipną listwę czy rozgałęźnik? 

 

Zaś gdybyś Ty się wysilił i poczytał ten wątek chociaż od połowy to wiedziałbyś o czym mowa.

Atolle tak mają, bo jak widać to słabe konstrukcje pod tym względem i są czule na fikuśnie zakłócenia w prądzie.

Najzwyczajniej.

Ale Ty będziesz teraz w każdej wypowiedzi odnosić się do AudioForte, zatem  nie czytałeś tego wątku od początku.  Gdybyś to zrobil, to przeczytałbyś, że kolega Tomek nie pierwszy ma z tym problem i nie jemu pierwszemu tak odpowiedziało AudioForte.

Ja z kolei tylko podpowiedzialem, co można jeszcze sprawdzić i wyeliminować poszczególne elementy, które mogą mieć na to wpływ. Żadne DC blokery też nie pomogą,  ale sprawdzić można 🙂

Miałem Atolla i żadnych szumów nie słyszałem z głośników,  tylko ja zadbałem o zasilanie sprzętu audio, podobnie jak o akustykę.

A przy tej okazji niech Tomek poczyta jeszcze o pętli masy, pomierzy sobie i może sam będzie w stanie zniwelować problem.

Pzdr

 

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szeekin napisał:

W moim przypadku Atoll IN100 grał razem z ST100 i CD100  ,żadbych szumów ,tykania,brumienia.Niedawno sprzedałem wzmacniacz i nabywca poinformował mnie że mu coś buczy.Ot takie są te Atolle.

Raczej jakość prądu,  co nie zmienia faktu,  że Atolle specyficznie reagują.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sir.jax napisał:

Raczej jakość prądu,  co nie zmienia faktu,  że Atolle specyficznie reagują.

i mają swoją manierę, kurczę, jak miałem in100se bardzo mi się podobała, ale czym dłużej jej nie mam tym bardziej stwierdzam że grał trochę na jedno kopyto - wszystko co leciało miało charakterystyczny "sznyt" atollowy i zawsze środek grał bardzo mocno do przodu - Adam miał z tym rację. Cyrus w porównaniu do Atolla zdecydowanie bardziej różnicuje.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, grzesinek32 napisał:

Mam ten zestaw i żadne szumy u mnie nie występują.

Zasilanie mam na Solid Core Audio.

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. A czy słyszysz tykanie które wzrasta wraz ze zgłaśnianiem lub zciszaniem? Które zostało zrzucone na drabinkę głośności... 

Nie wiem, co teraz zrobić. AudioForte twierdzi, że dzwonili specjalnie do Atolla do Francji zapytać.  Mówisz: "Jest coś nie tak", oni: " to normalne". I weź dyskutuj. 

na ten moment muszę chyba sam skontaktować się z Atollem we Francji i potwierdzić fakty. Jeśli się okaże, że Polski dystrybutor kłamał to będę BARDZO ZŁY!!
Będzie to oznaczało , że Polski dystrybutor nie zasługuje na bycie nim !! Psuje markę.  

Edytowane przez Tomasz Foryś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomasz Foryś napisał:

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. A czy słyszysz tykanie które wzrasta wraz ze zgłaśnianiem lub zciszaniem? Które zostało zrzucone na drabinkę głośności... 

Nie wiem, co teraz zrobić. AudioForte twierdzi, że dzwonili specjalnie do Atolla do Francji zapytać.  Mówisz: "Jest coś nie tak", oni: " to normalne". I weź dyskutuj. 

na ten moment muszę chyba sam skontaktować się z Atollem we Francji i potwierdzić fakty. Jeśli się okaże, że Polski dystrybutor kłamał to będę BARDZO ZŁY!!
Będzie to oznaczało , że Polski dystrybutor nie zasługuje na bycie nim !! Psuje markę.  

Kurde tykanie/cykanie miałem kiedyś od routera wifi wpiętego w tą samą listwę. Siał zasilacz impulsowy. Miałem 3 Atolle nic nie buczało, ale faktycznie to chyba loteria trzeba przez neta kupować, żeby samemu sprawdzić.

btw. w życiu nie uwierzyłbym, że gdzieś dzwonili…

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, gimza napisał:

Kurde tykanie/cykanie miałem kiedyś od routera wifi wpiętego w tą samą listwę. Siał zasilacz impulsowy. Miałem 3 Atolle nic nie buczało, ale faktycznie to chyba loteria trzeba przez neta kupować, żeby samemu sprawdzić.

btw. w życiu nie uwierzyłbym, że gdzieś dzwonili…

Rzecz w tym, że to cykanie jest nie tylko u mnie, ale w sklepie w którym kupiłem , a tam mają chyba "dobry prąd"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Tomasz Foryś napisał:

Rzecz w tym, że to cykanie jest nie tylko u mnie, ale w sklepie w którym kupiłem , a tam mają chyba "dobry prąd"...

To też sugerowałem 😉 

Myślę że sprzedawca nie mówiąc ci o tym bublu zataił przed tobą istotną wadę. Co raz usłyszysz nie da się od słyszeć. I wbrew temu co pisze jax nie będziesz słuchać muzyki tylko dosłuchiwać się szumów. Innym problemem będzie odsprzedanie takiego sprzętu bo albo też zataisz wadę i staniesz się oszustem albo o niej powiesz i bardzo, bardzo, bardzo zawęzisz krąg osób zainteresowanych kupnem. Inna sprawę że sprzęt jest jeszcze stosunkowo nowy i wątpliwe jest że z czasem się naprawi prędzej problem się nasili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kw202 napisał:

To też sugerowałem 😉 

Myślę że sprzedawca nie mówiąc ci o tym bublu zataił przed tobą istotną wadę. Co raz usłyszysz nie da się od słyszeć. I wbrew temu co pisze jax nie będziesz słuchać muzyki tylko dosłuchiwać się szumów. Innym problemem będzie odsprzedanie takiego sprzętu bo albo też zataisz wadę i staniesz się oszustem albo o niej powiesz i bardzo, bardzo, bardzo zawęzisz krąg osób zainteresowanych kupnem. Inna sprawę że sprzęt jest jeszcze stosunkowo nowy i wątpliwe jest że z czasem się naprawi prędzej problem się nasili 

nie nie , spokojnie 🙂 ja jestem takim typem, że u mnie ponad pieniądze liczy się uczciwość i takie proste bycie wporządku, nie lubię jeśli ktoś leci w ch... 
dlatego już sobie planuję tripa do Hiszpani przez Francję wprost do producenta. Najpierw się dowiem kto jest niewporządku, producent czy dystrybutor. Oczywiście jestem pewien, że Atoll, jako producent marki premium, kładzie nacisk na najwyższą jakość, a zapewne jak to w Polsce bywa.. 

no ale, dajmy sobie czas, nie obwiniajmy nikogo. Ja to wyjaśnię. 
Jak to wyjaśnię to nie będę nikogo oczerniał, bo to niezgodne z prawem jest. CZYSTE FAKTY !!!

A wówczas każdy z tego forum będzie wiedział co zrobić z brumieniem , bo prąd nieczysty w jego gniazdku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Znaczy zakładasz ze Atoll przyzna się Tobie na prywatnej konferencji że chałę odstawia? 😁

Atoll chały nie odstawia. Robią zajebiste sprzęty. Wina prawdopodobnie leży po stronie Polski. Przecież wszystko da się wyjaśnić 🙂

ew. zwalą winę , ale to już będzie ich problem 😉 niech się tłumaczą między sobą

Edytowane przez Tomasz Foryś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomasz Foryś napisał:

Robią zajebiste sprzęty

Całkiem fajnie brzmiące, ale dalej chałę. Miałem in100se i przy dobrze dobranych głośnikach grała naprawdę dobrze. Ale, po pierwsze wypierniczala mi korki, więc czasem po 3x załączałem. Po drugie, buczące toroidy i szumy w głośnikach to chleb powszedni. Jeden buczy, drugi nie, więc kontrola jakości wola o pomstę do nieba. (mój nie buczał i nie szumiał) A po trzecie znajdź sobie stronę francuskiego serwisu audio który naprawiał 100 - komentarz podsumowujący był taki że ze względu na złe chłodzenie 2x30w mocy wystarcza żeby usmażyć tranzystory i to jest prawdziwa moc max in100se. Mam sentyment, ale technicznie to bubel. 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2021 o 17:50, Tomasz Foryś napisał:

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. A czy słyszysz tykanie które wzrasta wraz ze zgłaśnianiem lub zciszaniem? Które zostało zrzucone na drabinkę głośności... 

Nie wiem, co teraz zrobić. AudioForte twierdzi, że dzwonili specjalnie do Atolla do Francji zapytać.  Mówisz: "Jest coś nie tak", oni: " to normalne". I weź dyskutuj. 

na ten moment muszę chyba sam skontaktować się z Atollem we Francji i potwierdzić fakty. Jeśli się okaże, że Polski dystrybutor kłamał to będę BARDZO ZŁY!!
Będzie to oznaczało , że Polski dystrybutor nie zasługuje na bycie nim !! Psuje markę.  

Żadnego tykania nigdy nie usłyszałem.Wszystko działa jak należy.

Edytowane przez grzesinek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sprzedawcą potestowaliśmy St200 i zwracamy go poprostu. 
Podłączaliśmy go jako przedwzmaczniacz i atoll in200 jako końcówke i wogóle jakoś cicho to grało. 

Czy jako końcówka mocy gra ciszej ? 

Dystrybutor , nie chce przysłać innego ST200. Więc pozostaje mi teraz szukać innego stremaera. Co proponujecie w podobnej cenie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.