Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Wypożyczę Cyruska i zagram z Phoebe III. 🙂

Którego? One miał moim zdaniem trochę mniejszą dynamikę niż 100 (chodzi mi o szybki przyrost głośności) 8.2 dopiero mi dała dynamike i poprawiła kontrolę basu zachowując ładna średnicę z One

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ArtuAtoll napisał:

Cyrus One 🙂

Na pewno warto spróbować - ja go słuchałem z 4 kolumnami i z każdymi pokazał trochę inne oblicze. Średnicę, wokale i brzmienie gitar chyba były nawet lepsze niż w 8.2. Osoba która go ode mnie kupiła słuchała może ze 2 minuty i z bananem poprosiła o wyłączenie i spakowanie 🙂

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ArtuAtoll napisał:

Witam 🙂
Atoll in 100 prezentuje  dzwięk lepiej jako koncówka mocy.
Przedwzmacniacz to Cambridge Audio Stream Magic 6.
Kolumny Phoebe III.
I teraz ..zostawić tak czy szkoda potencjału integry ?
Wymienić coś ?
Obecnie brzmienie spokojniejsze   ale  jescze brakuje coś do ideału 🙂

Jakie kroki polecacie ?
Okablowanie QED 


Pozdrawiam 🙂

Zostaw tak.

Jak Tobie pasuje to brzmienie, to nie pytaj innych.

Miałem CA SM6 po modzie mudy plus Atoll AM100, grało przyzwoicie. Później dopiero HD12 wyparł CA SM jako pre.

 

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Myślę że wszystko się da. Tam tryb końcówki wlaczasz dla dowolnego wejścia RCA - wzmacniacz ustawia zafixowany poziom głośności. 

Tak ma Cyrus?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sir.jax napisał:

Tak ma Cyrus

One i 8,2 tak mają. One nie pamiętam czy na 1 wyjściu tak nie ma, ale musisz go jesze ustawić w tryb direct. W 8,2 nazywasz wejscue direct AV i ustawia go na - 6dB

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze  szybko..
jaki bezpiecznik X Fusion do klocka In 100?
 

Cena na rynek polski:

370 pln*  5 x 20mm - cena promocyjna 350 pln!*

dostępne wartości typ T (A): 1A, 1,6A, 1,25A, 2A, 3,15A, 4A, 5A, 6,3A, 8A, 10A, 12,5A, 16A

dostępne wartości typ F (A) : 500mA, 1A, 1,6A, 1,25A, 2A, 3,15A, 4A, 5A, 6,3A, 8A

 

410 pln*  6,3 x 32mm - cena promocyjna 390 pln*

 dostępne wartości typ T (A):  1,25A, 1,6A, 1,25A, 2A, 3,15A, 4A, 5A, 6,3A, 8A, 10A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ArtuAtoll napisał:

Tak jeszcze  szybko..
jaki bezpiecznik X Fusion do klocka In 100?
 

Chyba miałeś na myśli X Fuse od Verictuma.

Z racji tego, że miałem końcówkę Atolla,  a Ty w roli końcówki słuchasz IN100,  to zalecałbym X2, albo coś od Synergistic Research np. RED.

Po co podajesz rozmiary 6,3x32mm jak tam siedzi 5x20mm?

Bezpiecznik musi być zwłoczny (T) w przypadku Atolla, sprawdzasz jaką ma wartość i zamawiasz o jeden stopień wyżej.

Jak chcesz wiedzieć coś więcej,  to dawaj na PW, bo bezpieczniki na tym forum to grząski temat, a już ich kierunkowość to dla wielu czary mary 😂😂😂

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Tak jeszcze  szybko..
jaki bezpiecznik X Fusion do klocka In 100?
 

Cena na rynek polski:

370 pln*  5 x 20mm - cena promocyjna 350 pln!*

dostępne wartości typ T (A): 1A, 1,6A, 1,25A, 2A, 3,15A, 4A, 5A, 6,3A, 8A, 10A, 12,5A, 16A

dostępne wartości typ F (A) : 500mA, 1A, 1,6A, 1,25A, 2A, 3,15A, 4A, 5A, 6,3A, 8A

 

410 pln*  6,3 x 32mm - cena promocyjna 390 pln*

 dostępne wartości typ T (A):  1,25A, 1,6A, 1,25A, 2A, 3,15A, 4A, 5A, 6,3A, 8A, 10A

 

Kurczę, tak sobie myślę, że może można lepiej zainwestować 350 zł w systemie z Atollem 100 niż na bezpiecznik.

Żeby nie było, sam mam 2 bezpieczniki Verictum u siebie, ale to dopiero jak akustykę w miarę ustawiłem, kable dobrałem etc.

To tylko taka wolna myśl ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 21:07, Ministerolnictwa napisał:

Kurczę, tak sobie myślę, że może można lepiej zainwestować 350 zł w systemie z Atollem 100 niż na bezpiecznik.

Żeby nie było, sam mam 2 bezpieczniki Verictum u siebie, ale to dopiero jak akustykę w miarę ustawiłem, kable dobrałem etc.

To tylko taka wolna myśl ode mnie.

polecam apkę na androida Sound Spectrum Analizer..
Pieknie pokazuje charakterystyke brzmienia w danym pomieszczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 21:07, Ministerolnictwa napisał:

że może można lepiej zainwestować 350 zł w systemie z Atollem 100 niż na bezpiecznik

np. na Umik1 za 450? 😉 

12 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Pieknie pokazuje charakterystyke brzmienia w danym pomieszczeniu :)

Niestety późniejszy pomiar "profesjonalnym" Umik1 pokazał coś innego - charakterystyka mikrofonów w telefonach jest niezbyt liniowa

Akustyka to bitch 🙂 a pomiary u znajomych wykazują totalne kwiatki, na pewno amatorskie gąbki, pianki, wełny itp bez ładu i składu pożenione można o kant... rozbić :)

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, marcinmarcin napisał:

np. na Umik1 za 450? 😉 

Niestety późniejszy pomiar "profesjonalnym" Umik1 pokazał coś innego - charakterystyka mikrofonów w telefonach jest niezbyt liniowa

Akustyka to bitch 🙂 a pomiary u znajomych wykazują totalne kwiatki, na pewno amatorskie gąbki, pianki, wełny itp bez ładu i składu pożenione można o kant... rozbić :)

Sa profesjonalne łapacze dudnienia :)

U mnie 64Hz sie  mocno wzbudza  heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Sa profesjonalne łapacze dudnienia 🙂

Podobno są 😉

7 minut temu, ArtuAtoll napisał:

U mnie 64Hz sie  mocno wzbudza  heh

Ja mam na to perfekcyjne rozwiązanie, ale nieaudiofilskie, w przeciwieństwie do blutufów, spotifajuf itp

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ArtuAtoll napisał:

system słuchawkowy ? 😉

DSP - u mnie jest mod główny pomieszczenia na 53Hh (około 12dB) i dudniły mi na tej częstotliwości nawet monitory. Pomierzyłem Umikiem, zrobiłem korekty  do APO i się skończyło 🙂 teraz przerzuciłem EQ do Rme Adi i koryguje wszystkie źródła.

Mody pomieszczenia są o tyle wredne że kolega ma u siebie podbite 34 Hz a jego kolumny teoretycznie grają od 40 paru 😉 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
56 minut temu, marcinmarcin napisał:

DSP - u mnie jest mod główny pomieszczenia na 53Hh (około 12dB) i dudniły mi na tej częstotliwości nawet monitory. Pomierzyłem Umikiem, zrobiłem korekty  do APO i się skończyło 🙂 teraz przerzuciłem EQ do Rme Adi i koryguje wszystkie źródła.

Mody pomieszczenia są o tyle wredne że kolega ma u siebie podbite 34 Hz a jego kolumny teoretycznie grają od 40 paru 😉 

Jakie masz to dsp? Sam się noszę z kupnem takiego cudeńka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Kw202 napisał:

Jakie masz to dsp? Sam się noszę z kupnem takiego cudeńka 

Pomiary i korekty robię w darmowym programie REW. Używam do tego mikrofonu Umik1 który kosztuje około 450pln i warto go mieć (są tańsze rozwiązania ale ten ma interfejs usb, jest do niego plik kalibracyjny i jest zintegrowany z REW).

Grałem wcześniej głównie z Deezera przez dedykowane laptopa, więc korekty wprowadziłem do świetnego programu Apo Equalizer.

Ale że mam więcej źródeł - malina, TV, których nie miałem jak skorygować, kupiłem RME ADI2  FS - daca który ma zintegrowany przedwzmacniacz i całkiem zaawansowane DSP (niezależna korekta na każdy kanał, 5 pasmowym regulowanym Equalizerem - co w praktyce wystarcza na prawie że dowolną korektę pasma, niezależnie dla każdej kolumny), więc aktualnie mój wzmacniacz robi za końcówke mocy, a resztę przejął ADI

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Pomiary i korekty robię w darmowym programie REW. Używam do tego mikrofonu Umik1 który kosztuje około 450pln i warto go mieć (są tańsze rozwiązania ale ten ma interfejs usb, jest do niego plik kalibracyjny i jest zintegrowany z REW).

Grałem wcześniej głównie z Deezera przez dedykowane laptopa, więc korekty wprowadziłem do świetnego programu Apo Equalizer.

Ale że mam więcej źródeł - malina, TV, których nie miałem jak skorygować, kupiłem RME ADI2  FS - daca który ma zintegrowany przedwzmacniacz i całkiem zaawansowane DSP (niezależna korekta na każdy kanał, 5 pasmowym regulowanym Equalizerem - co w praktyce wystarcza na prawie że dowolną korektę pasma, niezależnie dla każdej kolumny), więc aktualnie mój wzmacniacz robi za końcówke mocy, a resztę przejął ADI

Dzięki wielkie 😁 zabieram się za lekturę i poszukiwanie mikrofonu. Przyznam Ci się że trochę się boję jak wyjdą te pomiary. Ale w razie wu będę mógł to jakoś skorygować tym programem prawda? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kw202 napisał:
10 minut temu, marcinmarcin napisał:

Pomiary i korekty robię w darmowym programie REW. Używam do tego mikrofonu Umik1 który kosztuje około 450pln i warto go mieć (są tańsze rozwiązania ale ten ma interfejs usb, jest do niego plik kalbracyjny i jest zintegrowany z REW).

Grałem wcześniej głównie z Deezera przez dedykowane laptopa, więc korekty wprowadziłem do świetnego programu Apo Equalizer.

Ale że mam więcej źródeł - malina, TV, których nie miałem jak skorygować, kupiłem RME ADI2  FS - daca który ma zintegrowany przedwzmacniacz i całkiem zaawansowane DSP (niezależna korekta na każdy kanał, 5 pasmowym regulowanym Equalizerem - co w praktyce wystarcza na prawie że dowolną korektę pasma, niezależnie dla każdej kolumny), więc aktualnie mój wzmacniacz robi za końcówke mocy, a resztę przejął ADI

 

Działaliście tym ADI u kolegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kw202 napisał:

Dzięki wielkie 😁 zabieram się za lekturę i poszukiwanie mikrofonu. Przyznam Ci się że trochę się boję jak wyjdą te pomiary. Ale w razie wu będę mógł to jakoś skorygować tym programem prawda? 

 

 

Na początek polecam obejrzeć. Ja robię wyłącznie korekty ujemne (przycinam tylko górki na basie, nie dodając tam gdzie brakuje - tak mi najbardziej pasuje)

2 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Działaliście tym ADI u kolegi?

A co masz na myśli? 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Na początek polecam obejrzeć. Ja robię wyłącznie korekty ujemne (przycinam tylko górki na basie, nie dodając tam gdzie brakuje - tak mi najbardziej pasuje)

A co masz na myśli? 😉

Czy u kolegi pomógł Adi na mody pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Czy u kolegi pomógł Adi na mody pomieszczenia?

Tak, ale nie spodobało mu się brzmienie ADI 🙂 dlatego trafiło do mnie, a kolega korekty wprowadził do Roona.

A ostatnio używa mniejszych kolumn które nie mają tak dużo basu jak poprzednie (grają od 40Hz) więc te 34 nie są aż tak bardzo podbite jak na poprzednich kolumnach (ogólnie dłuższy temat - łącznie z całkowicie nieudaną walką z akustyką)

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Akustyka to bitch 🙂 a pomiary u znajomych wykazują totalne kwiatki, na pewno amatorskie gąbki, pianki, wełny itp bez ładu i składu pożenione można o kant... rozbić 🙂

Nawet nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz.

Jak ktoś nie ma pojęcia,  gdzie co ustawić, to mógłbym się zgodzić, że można tylko popsuć akustykę.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Witam 🙂
jesli Atoll in 100 ma pasmo od 5 do 20kHz a Ca SM 6 od 20 do 20 kHz to w polączeniu Atolla jako koncówki mocy gra rozdzielczosc Cambrigde ? hmm...

Naprawdę, to Ci spędza sen z powiek?

Może jeszcze zobacz ile kolumny przenoszą, a pytanie czy kabelki potrafią.

😁😁😁

Radzę słuchać jak co gra, a nie czytać tabelki i cyferki.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2021 o 20:30, sir.jax napisał:

Naprawdę, to Ci spędza sen z powiek?

Może jeszcze zobacz ile kolumny przenoszą, a pytanie czy kabelki potrafią.

😁😁😁

Radzę słuchać jak co gra, a nie czytać tabelki i cyferki.

 

Sir :)
Przeciez tzreba jakos dobrac charakterystyke brzmienia kolumn do wzmacniacza  lub odwrotnie.. zatem pasmo chyba jest podpowiedzią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Sir 🙂
Przeciez tzreba jakos dobrac charakterystyke brzmienia kolumn do wzmacniacza  lub odwrotnie.. zatem pasmo chyba jest podpowiedzią 🙂

Raczej imedancja wej/wyj, między urządzeniami. 

A do wzmacniacza kolumny można dobrać na podstawie ich impedancji i skuteczności,  co jedynie da ogląd, czy będą grać w miarę głośno przy niewielkim wychyleniu gałki na wzmacniaczu.

Moc wzmacniacza, też niewiele mówi o danym wzmacniaczu, czy sobie poradzi z kolumnami, bywa, że 50W lepiej sobie poradzi niż 100W.

Trzeba słuchać,  bo w audio nie wszystko jest takie oczywiste jak w tabelkach i cyferkach.

Ja cyferkami już od wielu lat się nie przejmuję. 

Tym bardziej, że nasz słuch, a już na pewno nie mój nie ogarnia pasma 20Hz-20kHz.

To pobożne życzenie wielu melomanów i audiofilów, a wystarczy spojrzeć na zakres częstotliwości na udiogramie przy badaniu słuchu. 

Bardziej bym się przejmował poprawną akustyką pomieszczenia w którym słuchamy muzyki.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.