Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kw202

(Konto usunięte)
36 minut temu, Maniek01 napisał:

Witam, z moich obserwacji przy słuchaniu Atolla in100se mogę stwierdzić że, bardzo dużo zależy od tego jakie kolumny podepnę. Jeśli są to małe monitory to będzie z nimi robił co chce tzn. narzuci swój styl i je zdominuje, ale jak podepnę duże podłogowe z dwoma wooferami efekt jest całkiem inny. Gdy podpinam mniejsze podłogówki  Atoll jeszcze  inaczej nimi steruję. Nie mówiąc już o tym ze gdy ustawie kolumny na wprost lub linia będzie się krzyżowała przede mną jest również inaczej. We wszystkich trzech typach kolumn Atoll pokazuje co innego zarówno wady jak i zalety. Pozdrawiam. 

Każdy sprzęt zachowa się podobnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2021 o 13:56, g88 napisał:

Miał ktoś z was okazję porównywać IN 100 oraz IN200 ? Mam tego pierwszego i podoba mi się jego styl grania. Chciałbym przejść półkę wyżej na IN200, ale boje się że będzie trochę za grzeczny 🙂 Słyszałem też, że jest cieplejszy od setki.
Głośniki to Opera Seconda. Muzyka Rock i Metal.

Ja miałem/mam tylko końcówki Atolla. Nie wiem jak to się ma do IN100 i IN200, czy sekcje przedwzmacniacza są tam takie same. Jeśli chodzi o AM100 i AM200 to dwa ZUPEŁNIE różne światy. AM100 to energia, wysokie tony, zapierd... do przodu. Jak go słuchałem po posiadaniu przez parę lat AM200 to się zdziwiłem, czy aby AM100 nie jest lepsze od AM200 - tak może się wydawać w pierwszej chwili.

AM200 w porównaniu z AM100 wydaje się wolny, ale jednak jest dużo bardziej stonowany. Powoli, bo powoli, ale moim zdaniem bardziej przekonuje do siebie. Aczkolwiek, nie słucham tego typu muzyki, ale AM100 do jakiegoś rocka byłby czad.

Nie wiem czy pomogłem, być może między IN100 a IN200 też jest taka zależność😀

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2021 o 13:56, g88 napisał:

Miał ktoś z was okazję porównywać IN 100 oraz IN200 ? Mam tego pierwszego i podoba mi się jego styl grania. Chciałbym przejść półkę wyżej na IN200, ale boje się że będzie trochę za grzeczny 🙂 Słyszałem też, że jest cieplejszy od setki.
Głośniki to Opera Seconda. Muzyka Rock i Metal.

Ja mam tego drugiego , czyli IN 200sig. Powiem Ci że dopiero po 15 latach dojrzałem do takiego dźwięku. Jest dociążony ,gęsty ,lekko ocieplony i kulturalny. Jak go kupiłem to słucham coraz więcej Jazzu ,Swingu, muzyki filmowej i damskich wokali. Wcześniej grała u mnie  Yamaha i słuchałem głównie Rocka. To był dźwięk żywiołowy ,jasny i z dobrym detalem. Wtedy taki IN 200 wydawałby mi się trochę za wolny .Zadaj sobie pytanie ,w którym miejscu Ty jesteś ? To tak jak się przesiadasz np. z auta sportowego na 2 razy droższego Suv-a . Inny charakter jazdy ,każdy ma swoje dobre i złe strony ale musisz sam wybrać co wolisz. Musisz posłuchać IN 200 . Najlepiej u siebie i wygrzanego, lub zabierz swojego do kogoś i porównaj. 200-tka to nie jest podrasowana 100-tka. Jest inaczej. Ja wolę🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stjarna75 napisał:

Wtedy taki IN 200 wydawałby mi się trochę za wolny

Zgadzam się, choć ja bym tego nie nazwał spowolnieniem a relaksacją. 200ki dają dużo większy spokój, rozluźnienie, grają bez spiny, można przy tym odpocząć. Z tego co pamiętam również dużo mocniej różnicują  nagrania. To nagranie mówi wzmacniaczowi jakie jest a nie wzmacniacz narzuca swój charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

Zgadzam się, choć ja bym tego nie nazwał spowolnieniem a relaksacją. 200ki dają dużo większy spokój, rozluźnienie, grają bez spiny, można przy tym odpocząć. Z tego co pamiętam również dużo mocniej różnicują  nagrania. To nagranie mówi wzmacniaczowi jakie jest a nie wzmacniacz narzuca swój charakter.

dlatego napisałem -wtedy, czyli zanim to doceniłem . Obecnie słyszę to jako relax i granie bez wysiłku z zapasem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszecie, jak po in100se przesiadłem sie na Cyrusy i np 8,2 dac mimo że dociążony i ma więcej na średnicy to jednocześnie robi wrażenie bardziej dynamicznego i szybkiego niż 100, szczególnie na basie, gdzie 100 miała trochę bułę 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, łączyliście może swoje Atolle z kolumnami ELAC z wysokotonowym JET-em? Ja od paru tygodniu mam FS147, może nie najwyższy model, ale jestem zachwycony brzmieniem tych kolumn z moim IN200SE. Tak wyrazistej, namacalnej, przestrzennej ale w zaden sposób nie przejaskrawionej góry jeszcze u siebie nie miałem. Reszta pasma też na bardzo wysokim poziomie jak dla mnie, w mojej akustyce (albo jej braku) nawet basik z tych mini głośniczków jest całkiem fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ministerolnictwadzięki za zaproszenie 🙂 bardzo fajnie się u Ciebie słuchało.

Przyznam że po wcześniejszych odsłuchach i z czasem pomiarach u mnie i u znajomych byłem bardzo sceptycznie nastawiony do możliwości zestawienia dobrze grajacego systemu bez wsparcia pomiarami i DSP. Wszędzie u nas wszystkich odzywały się mody na basie i zbyt duży pogłos w problematycznym zakresie.

Tutaj tego nie było, pomiary potwierdziły że świetnie grający system powinien mierzyć się dobrze z wyrównana charakterystyką i niskimi zniekształceniami 👍

A więc można samymi ustrojami i dopracowaniem systemu uzyskać efekt, tylko nie jest to łatwe. 

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

@Ministerolnictwadzięki za zaproszenie 🙂 bardzo fajnie się u Ciebie słuchało.

Przyznam że po wcześniejszych odsłuchach i z czasem pomiarach u mnie i u znajomych byłem bardzo sceptycznie nastawiony do możliwości zestawienia dobrze grajacego systemu bez wsparcia pomiarami i DSP. Wszędzie u nas wszystkich odzywały się mody na basie i zbyt duży pogłos w problematycznym zakresie.

Tutaj tego nie było, pomiary potwierdziły że świetnie grający system powinien mierzyć się dobrze z wyrównana charakterystyką i niskimi zniekształceniami 👍

A więc można samymi ustrojami i dopracowaniem systemu uzyskać efekt, tylko nie jest to łatwe. 

 

Miło było Cię gościć. Dziękuję za pomiary 🥰 Trochę się obawiałem, że wyjdzie mega kaszana i będzie trzeba pokój do góry nogami wywrócić akustycznie. Było jednak całkiem nieźle, choć pewne rzeczy oczywiście wymagają korekty. Nie byłbym w stanie jednak tego wyłapać bez Twojej pomocy.

Ps. Cieszę się, że uwierzyłeś w kable 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Ps. Cieszę się, że uwierzyłeś w kable 😀

Hmmm, może to nie tak że nie wierzyłem, ale nie przywiązywałem do tego większej uwagi. Inna sprawa że parę klocków wstecz ta różnica była mniejsza, a teraz jak wpiąłem u siebie ten fioletowy 😉 RCA a potem domofonowe YTDY które leżało od dawna w szufladzie, zastanawiam się czemu tak długo używałem wcześniejszego Phoenixa, wszystko na nim klapło jak go zapiąłem z powrotem 🙄

U Ciebie fajnie było słychać te różnice od razu - żeby zaprzeczać ich istnieniu trzeba być albo głuchym, albo wyjątkowo upartym, albo faktycznie mieć system które niczego nie różnicuje

No i coś będę musiał pomyśleć o akustyce, pewnie się niedługo odezwę w temacie 😉

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczów marki Atoll. Od jakiegoś casu rozglądam się za wydajnym wzmacniaczem pod zestaw kolumn MA Silver 10. Przeglądając różne opinie i recencję moją uwagę zwrócił model Atoll in 200 jedank zauważyłem że występuje on w różnych wersjach SE, Signature itd...? Zależy mi na tym by wzmacniacz miał opcję pracy jako końcówka mocy w parze z ampli KD jak również na odpowieniej mocy by bez problemu wysterował same kolumny. Czy ktoś z szanownego gremium miał okazję porównywać te intergrę z paczkami od MA ? byłbym wdzięczny za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sir.jax napisał:

@Kawas

Za pre ma robić amplituner KD, nie wiem czy to dobry pomysł.

Myślę że chodzi tu o wykorzystanie Atolla i frontów na potrzeby kina domowego. Plus taki ze moc idzie z lepszego wzmacniacza i nie musisz przepinać kabli głośnikowych frontów między stereo a KD 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Kawas napisał:

A może lepiej pomyśleć nad końcówką mocy? - o ile zrozumiałem - masz już pre. 

Mam zestaw dzielony RC 03 + RB 03 jednak to taki entry level. Chciałem troche uprościć i zakupić integrę z możliwością pracy pod KD na frontach właśnie. Na chwilę obecną jak chcę posłuchać muzy w stereo trzeba przepinać kable 😞 Owszem można zapuścić bezpośrednio za ampli kina domowego na końcówkę mocy ale w stereo jednak dzielonka gra zdecydowanie lepiej

marcinmarcin

Dokładnie

Edytowane przez fosge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Myślę że chodzi tu o wykorzystanie Atolla i frontów na potrzeby kina domowego. Plus taki ze moc idzie z lepszego wzmacniacza i nie musisz przepinać kabli głośnikowych frontów między stereo a KD 

No tak, teraz jasne.

Spoko.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

planuję wypożyczyć do moich kolumn PMC 5.24 wzmacniacz Atoll in200 signature. Dotychczas gra to z Cambridge Audio CXA 60. Brakuje mi tam podkreślenia średnich tonów  oraz wypchnięcia do przodu wokali. Czy Waszym zdaniem Atoll in 200se podkreśla średnicę i gra "do przodu"?

JZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma podgrzaną barwna średnicę , może nie do końca naturalna ale ...

I gra do przodu jak chyba każdy , a przynajmniej z tych co słuchałem 100 i 200. Pzdr 

Ps. Nie każdy lubi wokal na twarz , scena w głąb się przez to czasami zamazuje , zresztą Atoll nie ma jakoś rozbuchanej sceny w głąb 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, dedal75 napisał:

Ma podgrzaną barwna średnicę , może nie do końca naturalna ale ...

I gra do przodu jak chyba każdy , a przynajmniej z tych co słuchałem 100 i 200. Pzdr 

Ps. Nie każdy lubi wokal na twarz , scena w głąb się przez to czasami zamazuje , zresztą Atoll nie ma jakoś rozbuchanej sceny w głąb 

W drugim pokoju od 10 lat mam zestaw z kolumnami Audio Physic i one grają właśnie bardzo podkreślonym i wypchniętym wokalem. Przyzwyczaiłem się trochę do takiego brzmienia. Brakuje mi tego w PMC które mają wile innych zalet ale wokal nie jest dominujący. PMC generuje tyle szczegółowych dźwięków, że wokal jest nawet trochę przytłoczony.  

Może ktoś słuchał też in300, czy tam też występuje wypchnięcie wokali do przodu i czy warto ewentualnie dopłacać do in300 w stosunku do in200. Pragnę podkreślić że interesuje mnie wbudowany DAC więc różnica w cenie pomiędzy in200 a in300 się trochę zmniejsza.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się zgrał IN200 Signature z Pylon Diamond 25, które mają bardzo dobrą głębie sceny. W połączeniu z Atollem i jego przybliżoną prezentacją, tworzy się ekstra holografia. Wokal pięknie ukazany, a za wokalem bardzo dużo się dzieje. Średnica i góra perlista. Prosto z pudełka niskim tonom brakowało kontroli, po kilkudziesięciu godzinach basik się ułożył i ma fajną rozdzielczość. Testowałem jeszcze Musical M5si i Roksan K3, wszystkie wzmaki reprezentują wysoki poziom grania, ale najwięcej "tego czegoś", chwytania emocjami, miał dla mnie IN200 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AiM-TV napisał:

Świetnie się zgrał IN200 Signature z Pylon Diamond 25, które mają bardzo dobrą głębie sceny. W połączeniu z Atollem i jego przybliżoną prezentacją, tworzy się ekstra holografia. Wokal pięknie ukazany, a za wokalem bardzo dużo się dzieje. Średnica i góra perlista. Prosto z pudełka niskim tonom brakowało kontroli, po kilkudziesięciu godzinach basik się ułożył i ma fajną rozdzielczość. Testowałem jeszcze Musical M5si i Roksan K3, wszystkie wzmaki reprezentują wysoki poziom grania, ale najwięcej "tego czegoś", chwytania emocjami, miał dla mnie IN200 🙂

Właśnie jestem w trakcie odsłuchiwania in200 z moimi PMC 5.24 (wypożyczyłem wczoraj) i muszę powiedzieć, że Atoll gra bardzo przyjemnie - szczególnie barwne i ładnie wypełnione są wokale.  Spodziewałem się jednak większej dynamiki. Oddałem właśnie po odsłuchach Denona PMA-2500ne i tam moc i dynamika a także szczegółowość są ogromne i miażdżą Atolla ale Denon niestety ma podstawową wadę, którą jest dosyć chłodna ostra barwa. W Atollu dobra dynamika jest tylko na świetnie zrealizowanych nagraniach.

Rozważam wypożyczenie do Atolla kabli głośnikowych Albedo Monolith i Tellurium Q Silver II, które powinny trochę wyostrzyć dźwięk Atolla. Teraz mam podłączone Cardasy 101, które są muzykalne ale dynamiki nie dodają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam  PMA-2500ne, zdaje się mocowo mniejsze wartości od Atolla. U mnie z głośnikowymi Luna Gris, IN200 miał wyraźną przewagę w dynamice nad np M5si (mocowo stoi wyżej), który grał poprawnie ale troche przynudzał. Atoll wyciąga muzykę z każdego zakamarku przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienaturalnie podgrzaną i wysuniętą średnicą ?

Ciekawe granie ,jednak nie każdy takie lubi .

Wada to słabo zróżnicowane niskie tony .

Góra mogłaby byś lepiej rozświetlona ale jest poprawna .Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Superjaro napisał:

Właśnie jestem w trakcie odsłuchiwania in200 z moimi PMC 5.24 (wypożyczyłem wczoraj) i muszę powiedzieć, że Atoll gra bardzo przyjemnie - szczególnie barwne i ładnie wypełnione są wokale.  Spodziewałem się jednak większej dynamiki. Oddałem właśnie po odsłuchach Denona PMA-2500ne i tam moc i dynamika a także szczegółowość są ogromne i miażdżą Atolla ale Denon niestety ma podstawową wadę, którą jest dosyć chłodna ostra barwa. W Atollu dobra dynamika jest tylko na świetnie zrealizowanych nagraniach.

Rozważam wypożyczenie do Atolla kabli głośnikowych Albedo Monolith i Tellurium Q Silver II, które powinny trochę wyostrzyć dźwięk Atolla. Teraz mam podłączone Cardasy 101, które są muzykalne ale dynamiki nie dodają

Spróbuj może któregoś z Hegli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.