Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam obecnie Atolla in 200se wraz z kolumnami AA Rhea. Naszła mnie chęć zmiany i kupiłem Rotela RA 1592. Niestety jednak czegoś mi tu brakuje. Mam pytanie czy ktoś porównywał wspomnienią 200 z  in300? Czy jest duża różnica w brzmieniu ?

Mam obecnie Atolla in 200se wraz z kolumnami AA Rhea. Naszła mnie chęć zmiany i kupiłem Rotela RA 1592. Niestety jednak czegoś mi tu brakuje. Mam pytanie czy ktoś porównywał wspomnienią 200 z  in300? Czy jest duża różnica w brzmieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
17 minut temu, muzyk2006 napisał:

Mam obecnie Atolla in 200se wraz z kolumnami AA Rhea. Naszła mnie chęć zmiany i kupiłem Rotela RA 1592. Niestety jednak czegoś mi tu brakuje. Mam pytanie czy ktoś porównywał wspomnienią 200 z  in300? Czy jest duża różnica w brzmieniu ?

Mam obecnie Atolla in 200se wraz z kolumnami AA Rhea. Naszła mnie chęć zmiany i kupiłem Rotela RA 1592. Niestety jednak czegoś mi tu brakuje. Mam pytanie czy ktoś porównywał wspomnienią 200 z  in300? Czy jest duża różnica w brzmieniu ?

Przepaści nie będzie, raczej niuanse 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, muzyk2006 napisał:

Mam obecnie Atolla in 200se wraz z kolumnami AA Rhea. Naszła mnie chęć zmiany i kupiłem Rotela RA 1592. Niestety jednak czegoś mi tu brakuje. Mam pytanie czy ktoś porównywał wspomnienią 200 z  in300? Czy jest duża różnica w brzmieniu ?

Mam obecnie Atolla in 200se wraz z kolumnami AA Rhea. Naszła mnie chęć zmiany i kupiłem Rotela RA 1592. Niestety jednak czegoś mi tu brakuje. Mam pytanie czy ktoś porównywał wspomnienią 200 z  in300? Czy jest duża różnica w brzmieniu ?

Poluj na używkę in400. Mnie się udało i jestem mega zadowolony. Niestety wzmacniacz jest wymagający dla reszty toru i potrzebuje dobrze spasowanego towarzystwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
11 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Poluj na używkę in400. Mnie się udało i jestem mega zadowolony. Niestety wzmacniacz jest wymagający dla reszty toru i potrzebuje dobrze spasowanego towarzystwa.

A powiedz kolego co masz w reszcie toru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kw202 napisał:

A powiedz kolego co masz w reszcie toru? 

A to można poczytać dla zainteresowanych w zakładce o mnie.

Właśnie zaktualizowałem bo dawno już tam nie było odkurzane

🙂

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie dotyczące podpięcia dwóch AM100 w trybie mono. Trzeba zdjąć pokrywę i zmienić przełącznik na mono. Kabel do głośnika prowadzi się z dwóch „plusów”. To wszystko jest jasne. 
 

Ale dlaczego wg manuala trzeba zarówno w wejście L i P na końcówce podłączyć ten sam kanał dwa razy (tzn wyjść z preampa dwoma kanałami L lub dwoma P)? Zazwyczaj, w innych końcówkach wystarczy jednym kablem w odpowiednio oznaczone wejście L lub P. 
 

Problem jest taki bo w preampie mam tylko dwie pary wyjść a docelowo chciałbym tak ustawić bi-amping aby dwie końcówki napędzały każda kolumnę, czyli łącznie 4 końcówki do stereo. Ewentualnie dwie na dół pasma i jedna na środek/górę.

Na zdjęciu wyżej w tym wątku faktycznie widziałem ze ktoś łączył dwa zmostkowane AM100 na dwa kable RCA. 
 

Pozdrawiam

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, muzyk2006 napisał:

Jaka cena za używkę in400 będzie Ok?

Na pewno tyle ile będziesz potrafił wynegocjować 😉 Ja kupiłem za mniej niż połowę ceny sklepowej.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, posiadam końcowkę emotiva basx A2 i szukam przedwzmacniacza w granicach 4k.

Myślałem o Atollu PR200 Signature, jednak przeglądając to forum wyczytałem,

że atole mają słabe Pre. Jednak nie doczytałem nigdzie, czy tyczy się to pre w integrach,

czy samodzielnych preampów również. Jak to wg Was wygląda. Posiada ktoś PR200?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, darrrken napisał:

Jednak nie doczytałem nigdzie, czy tyczy się to pre w integrach,

czy samodzielnych preampów również. Jak to wg Was wygląda. Posiada ktoś PR200?

Raczej chodzi o pre w integrach.

Sensowny pre Atolla to PR300.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Chciałbym rozpocząć przygodę ze strimingiem i wpadł mi w oko Atoll MS120.

Mam już jeden sprzęt Atolla mianowicie pre gramofonowe PH100 z którego jestem zadowolony więc drugi klocek będzie mi pasował do układanki. Atrakcyjna jest też dla mnie możliwość wykorzystania MS120 jako przedwzmacniacz i Dac do mojego Unison Research Unico Primo. 

Czy ktoś na grupie posiada lub miał okazję posłuchać MS120 i mógłby podzielić się opinią 

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.