Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, dedal75 napisał:

SM6 grał prawie 4 lata .Na strasznego ST200 którego już nie mam ? .ale grał 2 lata  Pzdr

Mnie też korci, albo jakiś Linn, albo Auralic Aries G1.

Chociaż jest tutaj wystawiony Moon 380 mind, ale kupno na odległość mnie nie bawi.

Zresztą po pewnych doświadczeniach z CD Mohikanem, mam mieszane uczucia, czy warto mi iść w co innego.

Naprawdę ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że ja już doszedłem do ściany ,i mój wniosek -by fajnie posłuchać muzyki nie muszę wywalać tysięcy.

Zostały mi tylko kolumny ,myślę że na przyzwoitym poziomie i nie wiem co dalej ?

Kupiłem w lutym RME i tez już nie mam. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie chwilę przerwy , ale słucham jednak nie chce być tu wyśmiany więc przemilcze ? .Pzdr 

Ps co nie znaczy że jest lipa ,jak to mówi moja żona jest całkiem 8

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dedal75 napisał:

Zrobiłem sobie chwilę przerwy , ale słucham jednak nie chce być tu wyśmiany więc przemilcze ? .Pzdr

A niech się śmieją , po tym co ostatnio napisałem w klubie Hegla, też pewno co poniektórzy mają ubaw.

W moim wieku, już po mnie spływa ???

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.co napisałeś?

I sorry za ostatnio ? 

Ano przeprosiłem kino i mojego staruszka który jest do zmiany HK255 + mini pc beelink bt3 pro ,żadnych dackow ? ,przewodów wymyślnych tylko BMNberges3 . Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dedal75 napisał:

sorry za ostatnio ? 

Nie musisz, naprawdę ?

Mam szacunek do takich dyskusji, nie ma focha, umiemy rozmawiać po wszystkim i dla mnie to jest bardziej wartościowe.

Napisałem o porównaniu CA SM6 muda mod vs Hegel Mohikan. Przedostatni wpis, bo przed chwila chłopacy z tophifi coś napisali, mieli wtedy wpaść do mnie sami się przekonać, ale nie wyszło im ?

Tylko u mnie CA SM6 stoi na cudach niewidach i nażgany uzdrawiaczami ???

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos buczenia mi trafo w IN200SE minimalnie cos tam slychac, bardziej sie martwiłem delikatnym buczeniem w głośnikach, bardziej w lewym. Teraz juz to olewam, w międzyczasie przewaliłem kilka wzmakow, żadnego juz nie mam, Atoll został, bo wygrał. Jak jeszcze byl nowy zawiozłem go do Audioforte i sprawdziliśmy inne, mialy tak samo, pisalem do Atolla to odpowiedzieli, ze norma to cisza z odległości 1m, lewy kanał moze bardziej buczeć bo jest blizej zasilania, taka to historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się siecióweczka Solid nr 1 , już jedzie do mnie i teraz nurtujące myśli jak to podłączyć. Tzn do jakiego elementu toru. Teraz mam ( jeszcze ) listwe tomanka zasilaną kablem jego produkcji , do tego wzmak zasilany Solid nr2 i tu wyrażna poprawa , a żródła cd i streamer zasilane na przemian ( jeden przewód na 2 klocki ) furutech 3TS 762 na rodowanych 28/38. Piszę o poradę . bo nie za bardzo mogę żonglować kablami z powodu słabego dostępu do gniazdka i listwy . ( muszę odsuwać półkę rtv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, grzesinek32 napisał:

Trafiła się siecióweczka Solid nr 1 , już jedzie do mnie i teraz nurtujące myśli jak to podłączyć. Tzn do jakiego elementu toru. Teraz mam ( jeszcze ) listwe tomanka zasilaną kablem jego produkcji , do tego wzmak zasilany Solid nr2 i tu wyrażna poprawa , a żródła cd i streamer zasilane na przemian ( jeden przewód na 2 klocki ) furutech 3TS 762 na rodowanych 28/38. Piszę o poradę . bo nie za bardzo mogę żonglować kablami z powodu słabego dostępu do gniazdka i listwy . ( muszę odsuwać półkę rtv).

U mnie solid core audio no 1 pro zasila in 200 signature. Który z kolei wpięty jest do listwy również tego producenta. Listwa podłączona No 2 pro. Całość wpięta w ścienne gniazdo furutecha gold. Wjęcej mi nie trza ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dziś z ciekawości Cyrusa One ? trafo słychać dopiero po przyłożeniu ucha do obudowy. Lekki szum w tweeterze jest identyczny jak przy Atollu 100se (słychać może z 20-30cm max).

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sir.jax nie nie ja nie z tej ligi ? to byl etap vintage, fajny sie wydawał Myryad MI120 na przykład 

@marcinmarcin tak u mnie tak samo tylko jeszcze buczenie z niskotonowcow ale tez po przyłożeniu ucha do głośnika, tylko na sluchawkach to juz wk.... no ale od czego sa wzmaki słuchawkowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, yesther napisał:

fajny sie wydawał Myryad MI120

zawsze go chciałem mieć i zawsze coś było nie tak ? ostatnio go miałem z Niemiec ściągać ale nie dojszło...

3 minuty temu, yesther napisał:

tylko jeszcze buczenie z niskotonowcow

tego z kolei nigdy nie miałem u siebie na żadnym wzmacniaczu, wysokotonowy zawsze słyszałem delikatnie, nisko albo średniotonowe zawsze martwa cisza... może coś z siecią być

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, pawel k napisał:

U mnie solid core audio no 1 pro zasila in 200 signature. Który z kolei wpięty jest do listwy również tego producenta. Listwa podłączona No 2 pro. Całość wpięta w ścienne gniazdo furutecha gold. Wjęcej mi nie trza ?.

To u mnie podobnie spróbuje , właściwie brakuje mi tylko listwy od Solid  , w ścianie mam też furu gold. Wzmak ten sam.

Edytowane przez grzesinek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, yesther napisał:

 tak u mnie tak samo tylko jeszcze buczenie z niskotonowcow ale tez po przyłożeniu ucha do głośnika, tylko na sluchawkach to juz wk.... no ale od czego sa wzmaki słuchawkowe

Ewidentnie macie coś z pętlą masy panowie.

Sprawdzam u siebie i kopułka może włazić w małżowinę uszną, a nic nie słyszę, nawet odrobinę.

Obojętnie jakie urządzenie poza wzmacniaczem pierwsze włączę, nic, null, zero. 

Co by tu Wam zapodać? ?

Pętla masy 1

Brumienie-buczenie

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sir.jax napisał:

Co by tu Wam zapodać? ?

3 adres, nasty wzmacniacz, każdy słyszę jak przyłożę ucho- no może nie jest to przy 20cm ale od 10cm już ewidentnie słyszę lekki szum wysokotonowca ? nigdy mi to jakoś nie przeszkadzało

Cyrusa 8vs2 kiedyś obsłuchiwałem chcąc kupić - grał świetnie ale szumiał z 2,5metra ? 

Potem aż poogladałem filmy na YT i mimo że ciężko wnioskować cokolwiek po tym, na każdym jednym był nagrany również silny szum

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie wrzucone linki, warto chwile temu poświęcić. 

Jest dość dużo czynników, plątanina kabli za sprzętem też może mieć wpływ. 

Ja mam bajzel w zasilających, ale poukładałem tak by były możliwie jak najdalej od siebie, nie leżą też na podłodze,  a jak muszą już być blisko, to tak żeby się nie dotykały (tutaj mam mały myk). Podobnie sygnałowe jak najdalej od zasilających, jak już muszą być blisko to tak by nie biegły równolegle, lepiej jak "przecinają" się wzajemnie.

Można też obczaić, które z urządzeń może nam bruździć, spróbować włączać po kolei zaczynając np. od wzmacniacza i słuchać, czy brumi, później kolejne urządzenie i znów słuchać. 

Kiedyś chciałem sobie pomóc i przewody LAN wpiąć w switch sieciowy, jakiś tani z marketu, masakra co się działo,  okazało się, że switch miał tak ch.... zasilacz wtyczkowy, że ten siał w cholerę.  Wtedy wszystko miałem na jednej listwie zasilającej.

To były czasy zamierzchłe, jak jarałem się jeszcze Eposami ?

Zresztą w kontekście brumienia trafa wyżej pisałem o plaźmie, a @dedal75 o streamerze, więc czynników może być mnóstwo  jakość instalacji też. Tutaj z przydźwiękiem w głośnikach może być podobnie.

 

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem z rana, ja wszystkie internety na ten temat przeczytałem, jestem świadom procesów związanych z pętlą masy i tym podobnych, tak jest na podłączonym samym IN200, na osobnej linii pod audio, w różnych lokalizacjach. Inne wzmaki tego buczenia nie mają, ale syczenie tweeterów jest mniej lub bardziej słyszalne zawsze, myślę, że to kwestia sprzętu (filtracji), nie przeszkadza mi to bo tylko słychać z uchem praktycznie w głośniku. Znalazłem co mi Atoll odpisał te parę lat temu:

The hum noise is a bit louder on left channel because of the proximity of the power supplies cables. This noise is hard to avoid totally with low filtration stages and huge Mundorf link capacitors like the one we use in IN200. We consider that this hum is normal if it cant be heard from more than one meter of the speakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sir.jax mnie wspomniał więc dodam jeszcze że przydźwięk też występował jak miałem RCA Nordost black knight ? są takie ? Płaska taśma pewnie 0 ekranu 

Miałem tylko kilka dni ale jak były blisko zasilającego to jakbym antena radiowa ruszał ? w głośnikach się działo .

Ale fakt faktem pod tym względem Atoll jest chyba miszczem ? .Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, yesther napisał:

The hum noise is a bit louder on left channel because of the proximity of the power supplies cables. This noise is hard to avoid totally with low filtration stages and huge Mundorf link capacitors like the one we use in IN200. We consider that this hum is normal if it cant be heard from more than one meter of the speakers.

Atoll jak zwykle ma wytłumaczenie ???

Większość konstrukcji jest podobnie zrobiona jak Atoll i jakoś w tychże, żadna bliskość kabli zasilających nie przeszkadza. Tylko Atoll ma z tym jakiś problem, pitu pitu ...

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, yesther napisał:

Inne wzmaki tego buczenia nie mają, ale syczenie tweeterów jest mniej lub bardziej słyszalne zawsze, myślę, że to kwestia sprzętu (filtracji), nie przeszkadza mi to bo tylko słychać z uchem praktycznie w głośniku

A to syczenie, to przy normalnej głośności gały wzmacniacza, np. tak na godz 9-10?

Bo u mnie żeby jakieś zaczątki syczenia z tweetera było słychać, to musze gałę w Moonie na godz 12-13, przy normalnej głośności cisza.

To akurat są szumy własne wzmacniacza,  co innego kiedy faktycznie przy niewielkiej głośności słychać syczenie, a już brumienie to w ogóle. Wtedy trzeba szukać,  czy to pętla masy, czy inne cudawianki. 

To co opisał @dedal75 z RCA Nordosta, to przykład tego, co podałem w linkach. 

Albedo Monolith raczej nie są ekranowane, podobnego zjawiska nie zarejestrowałem ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak syczenie przy normalnej głośności. Ale to z uchem na głośniku, podkreślam, nie przeszkadza absolutnie w odsłuchu. Zastanawiałem sie czy jakbym w kablu zasilającym wzmak odłączył uziemienie, jakis taki ground lift, czy ten brum by zniknal, ale sie nie odważyłem jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.