Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz panowie i panie jak wam wypadły kawałki, które zapodałem? 

Tych co używają korekcji też pytam, ale zapytam jeszcze, żeby spróbowali bez niej.

Bo u mnie jest w pytę, lepszego pierdolniecia nie potrzebuję,  a mam wrażenie jak bym miał podłogówki, a to tylko ProAci D2.

Kolumny znikają, ale z tym nigdy nie miałem problemu.

Nie mogę się doczekać walców od asound, będzie jeszcze lepiej.

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

To wyłącz DSP i później spróbuj napisać to samo, ale uczciwie. ?

Bez DSP używam go do oglądania filmów ? i tak jest bardzo przyzwoicie. Na pewno z Quadralami gra dużo lepiej od Atolla in100se, niezależnie czy z DSP czy bez. W tych samych warunkach. Moona nie słuchałem u siebie, więc jak go mam porównać uczciwie... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Moona nie słuchałem u siebie, więc jak go mam porównać uczciwie... 

Marcin no widzisz, wkopałeś się,  bo kilka stron wcześniej pisałeś, że pytałeś mnie o Moona i tak było. Ale go nie wziąłeś, bo nie spodobał się Tobie, tylko to żadne porównanie, skoro go nie słuchałeś w swoich warunkach. A więc nie wiesz jak wypadłby u Ciebie z twoim sprzętem i w twojej akustyce.

Zresztą to najczęściej popełniany błąd nie tylko na tym forum, sam pisałeś o wypasionych sprzętach w norach, wyśmiewając, że później szukają entej sieciówki. A sam popełniłeś podstawowy błąd, zdając się na słuchanie Moona w salonie audio z ichnimi warunkami akustycznymi,  sprzętem towarzyszacym i oczywiście kabelkami.

Nie tak to się robi, żeby móc cokolwiek powiedzieć, bynajmniej minimum właściwej metodoligii należało by zachować.

A ty zrobiłeś po swojemu i wyszło co wyszło.

Sorry, ale tak to wygląda u Ciebie, to dlatego już kiedyś Tobie napisałem, że forum nie jest dla mnie żadnym kompendium wiedzy, nie można brać za wyrocznię i na serio tego co piszesz.

Pewno też dlatego Adam38 zwrócił Tobie uwagę, że do brzmienia Moona trzeba dorosnąć, a mówiłem, że to nie ta liga ?

 

 

Godzinę temu, dedal75 napisał:

Drugi to jakby się Wiadomości zaczynały? .

Pierwszy dudni ? 

Trzeci fajny czwarty też . Pzdr

Nie może żaden dudnić,  ma być pierdolnięcie, ale bez wzbudzania ?

P.S.

Potrzebujesz DSP ???

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sir.jax napisał:

Potrzebujesz DSP ???

DSP to Zuo ?

Sorry, ale wierz w swoje kabelki i nie pitol mi o dorastaniu

20 minut temu, sir.jax napisał:

to nie ta liga ?

twojsza lepsza niż mojsza ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sir.jax napisał:

Nie może żaden dudnić,  ma być pierdolnięcie, ale bez wzbudzania ?

Sorry, ale takie cuda to raczej nie u Ciebie ? nie ta liga. Do tego trzeba tak liniowo do 30Hz, z czym do ludzi.. 

IMG-20210216-WA0002.jpg

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, sir.jax napisał:

 

Nie może żaden dudnić,  ma być pierdolnięcie, ale bez wzbudzania ?

P.S.

Potrzebujesz DSP ???

Jax szukasz wrogów ? Się ogarnij.

Ja nie dyskutuje z Tobą na temat DSP

Gówniarza przed sobą nie masz więc daruj sobie te wstawki na poziomie gimnazjum.

Wypowiedziałem się na temat kawałków które zamieściłeś , bo zapytałeś .

Co do akustyki nigdy nie kryłem że mam nie ciekawa , ale nie proszę o rady a szczególnie takie . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych spalonych bezpieczników - rozwój sytuacji jest taki:

1. Wkładając bezpiecznik iskrzy - oczywiście przy wyłączonym z zasilania kablu

2. Włożenie kabla - nic

3. Włączenie z tyłu powoduje rozżarzenie się bezpieczników i przepalenie

Powtórzyłem dwa razy i to samo - to już chyba poważniej brzmi ... serwis? czy coś można jeszcze sprawdzić własnym "sumptem" ?

Edytowane przez Jarko35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Są jeszcze audiofile, którzy kupują na pałę używane klamoty (wzmacniacze, kolumny) w cenie ok. 2kzł (gdzie priorytetem jest  - jak to zaraz sprzedać, żeby nie stracić a dodatkowo jeszcze przy odrobinie szczęścia coś uskrobać na lepsze zabawki)  i potem twierdzą, że im to gra lepiej jak wzmacniacze, które prezentują zupełnie inną kulturę, poziom jakościowy. Faktycznie jest to jakiś sposób, może nie do końca elegancki ale jak widać - da się. I do tego to odkrycie, że w ten sposób nie daje się nic zarobić branży, pysznie! ?

Są też audiofile, którzy przez 20 lat co chwilę kupują przypadkowe ale zawsze lepiej niż poprzednie, świetnie im grające klamoty, ale to "świetnie" podobno pojawia się dopiero po kombinacjach z DSP. I co najważniejsze po 20 latach taką najlepszością okazał się Cyrus One. To bardzo cenna uwaga, można zaoszczędzić 20 lat przewalania klamotów. Ciekawe co będzie następcą Cyrusa One, stawiam, że może w końcu uda się wyrwać w dobrej cenie NADa C356. Tak wiem, jestem złośliwy i wcale nie jest tak jak nabazgrałem ?

Zastanawiam się co to za choroba, ale obawiam się że tego się nie da leczyć, zegnam kolegę jak to się nazwałeś? Aaaa kaczadupa ?

1 godzinę temu, Jarko35 napisał:

serwis?

Tak

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sir.jax napisał:

A teraz panowie i panie jak wam wypadły kawałki, które zapodałem? 

Tych co używają korekcji też pytam, ale zapytam jeszcze, żeby spróbowali bez niej.

Ogolnie dyskusja nie ma raczej większego sensu... Ale zapytałeś to odpowiem. Po korekcji:

4 - najniżej schodzacy bas, czuć go, nie tylko słychać. Punktowo. Bardzo fajna przestrzeń i genialna lokalizacja. Smyczki na środku, przeszkadzajki latające po całym pomieszczeniu. 

2 i 3 - najbardziej punktowo i dynamicznie. Największe pierdolnięcie. Rozłożenie stereo bardzo efekciarsko rozłożone pomiędzy L i P. W którymś utworze fajne łupniecie na koniec. 

1 - znowu przestrzennie tym razem monumentalnie,bas wypelniajacy

Pewnie zasmucę co poniektorych ale genialnie to zabrzmiało ?

Ascent jest bardzo precyzyjnie i szczegółowo ale dość chłodno grającą kolumną. Przy pomiarach bliskiego pola jest praktycznie płasko w zakresie 30-20k. Korekta zdejmuje nadmiar tego co się wzbudza w pomieszczeniu i mam płaska charakterystykę równiez w miejscu odsłuchu. Nie da się tak niskiego basu uzyskać na monitorach, jak bardzo by się nie zaklinalo rzeczywistości... 

U mnie aktualnie korekta dodatkowo wyrównuje głośność dla każdej częstotliwości oddzielnie dla L i R więc stereofonia jest poprawiona. Dodatkowo korekta fazy jeszcze zwiększa puntowosc i precyzję uderzenia(wszystkie częstotliwości docierają w zbliżonym czasie). 

Jak to gra bez korekty - jest za dużo basu. (ale np żona słucha często z YT i dla niej jest basu w sam raz) Ascenty nagłośnią 30m bez problemu. U mnie nagłaśniają 18m. Ale po pierwsze i tak się będę przeprowadzał za jakiś czas, po drugie wolę ująć nadmiar basu EQ niż dodawać subwoofer co przerabiałem przez parę lat. Co ciekawe duża ilość basu znakomicie sprawdza się w filmach - tam zostawiam bez korekty (netflix z tv - i tak musialbym użyć miniDsp albo coś podobnego) 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ogolnie dyskusja nie ma raczej większego sensu... Ale zapytałeś to odpowiem. Po korekcji:

4 - najniżej schodzacy bas, czuć go, nie tylko słychać. Punktowo. Bardzo fajna przestrzeń i genialna lokalizacja. Smyczki na środku, przeszkadzajki latające po całym pomieszczeniu. 

2 i 3 - najbardziej punktowo i dynamicznie. Największe pierdolnięcie. Rozłożenie stereo bardzo efekciarsko rozłożone pomiędzy L i P. W którymś utworze fajne łupniecie na koniec. 

1 - znowu przestrzennie tym razem monumentalnie,bas wypelniajacy

I tak generalnie powinno być w tych nagraniach.

Brawo.

11 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Jak to gra bez korekty - jest za dużo basu

U mnie bez korekt cyfrowych jest akuratnie jak pisałeś powyżej (z korektą).

Znaczy u mnie są korekty, ale fizycznie w postaci ustrojstw i uzdrawiaczy.

?

 

21 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Sorry, ale takie cuda to raczej nie u Ciebie ? nie ta liga. Do tego trzeba tak liniowo do 30Hz, z czym do ludzi.

Hahaha. Ty tak na poważnie? 

Nie przyjmujesz w ogóle do wiadomości, że u kkogoś może grać poprawnie bez DSP. 

Nie znasz rozkładu mojego pokoju, ba nie byłeś nawet w nim, ale wydaje Ci się, że jak już łyknąłeś trochę to DSP, to bez niego się nie da. Masz racje, ta dyskusja z tobą nie ma sensu, to jak gra w szachy z gołebiem.

Tą tabliczką to wiesz co możesz sobie zrobić??

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, dedal75 napisał:

Jax szukasz wrogów ? Się ogarnij.

Ja nie dyskutuje z Tobą na temat DSP

Gówniarza przed sobą nie masz więc daruj sobie te wstawki na poziomie gimnazjum.

A Tobie co się stało?  

Z mojej strony to nie był atak, zresztą zaakcentowałem stosowną emotką.

Nie zrozumiałeś przekazu, to przeczytaj jeszcze raz, bo to Ty teraz się zachowałeś jak gimbaza.

Tak mocno uwiera to dudnienie, czy co? ?

Ogarnij się, zwłaszcza w czytaniu ze zrozumieniem.

Pozdrawiam 

 

22 godziny temu, marcinmarcin napisał:

twojsza lepsza niż mojsza ?

No, jak by na to nie patrzeć ?

Chociaż w czymś się zgadzamy ???

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej rok pandemii z 2 dzieci stępił mi poczucie humoru.

To ty przeczytaj mój wpis !

Jest tam coś o DSP?

Nie, więc nie błaznuj. Pzdr

 

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sir.jax napisał:

Hahaha. Ty tak na poważnie? 

Nie przyjmujesz w ogóle do wiadomości, że u kkogoś może grać poprawnie bez DSP. 

Nie, ale uderzyłem w twój ton ? widzisz, może to dziwne bo miałem w planach droższy wzmacniacz Atoll 200 albo wspomnianego Moona, a zgrał mi się idealnie tańszy od 100 One, którego kupiłem bo chciałem zobaczyć głównie czy Atoll przewala bas, czy to mój pokój ma takie uroki ? jak wrzucałem porównanie amplituda jest bardzo podobna, ale brzmienie zdecydowanie lepsze z Quadralami ma One. Więc nie zawsze droższy = lepszy. Miałem jeszcze kombinować dalej, ale póki co w pełni mnie satysfakcjonuje uzyskany efekt. 

Co do D2 - to duże monitory, więc też powinny dość nisko schodzić ?

51 minut temu, sir.jax napisał:

Chociaż w czymś się zgadzamy ???

??

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, każdy wupybiera inna drogę i tak niech zostanie, bo inaczej bedzienudno na tym świecie. 

Jednak na innym forum nazywamy takich WRÓŻBITAMI, wiesz dlaczego?

Bo tylko wróżbita może wziąć za pewnik na podstawie czyjegoś zdjęcia, albo zestawu jak gra u niego,albo jak zagra u mnie.

Owszem są pewne ogólnie przyjęte prawidła, ale nie znajdziesz w całych internetach ani jednego mojego wpisu, żebym komuś mówił jak zagra, albo jak gra u niego dany zestaw.

Ty masz jakąś wiedzę o korekcji DSP, jw trochę więcej o akustyce i tyle, do mnie nie przemawia DSP, a do Ciebie korygowanie za pomocą ustrojów. 

Tak to już jest w tym audio, każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie wmawiaj sobie, ani mnie, że przykładowe utwory u mnie muszą dudnić etc. Mam wystarczająco dużo ustrojstw, praktycznie na każdej ścianie i suficie, żeby było jak należy.

Z drugiej strony mam świadomość, że aby zejść z pochłanianiem poniżej 50Hz to nie dam rady wstawić takich absorberów/pułapek.

Bo tak nie jest, tabliczki znamionowe to mnie podniecały lata temu.

Dzisiaj dla mnie ważne są aspekty brzmieniowe, a nie cyferki na tabliczkach. Idąc tą droga to Atoll AM100 ma moc 2x100W, a Moon Neo250i 2x50, tylko że ten drugi zagrał tak jak by miał 2x 150W, albo więcej i nie chodzi mi o pierdolnięcie,  a raczej o kontrole, rozdzielczość i wiele innych aspektów. 

No cóż,  tabliczki znamionowe swoje, a wrażenia soniczne swoje, przy czym cenowo to są różne półki, ale jednak tabliczki można sobie wsadzić. 

 

 

42 minuty temu, dedal75 napisał:

Najwidoczniej rok pandemii z 2 dzieci stępił mi poczucie humoru.

To ty przeczytaj mój wpis !

Jest tam coś o DSP?

Nie, więc nie błaznuj. Pzdr

 

 

Cały czas ten ton, oj chłopie...

Z tym DSP to w kontekście zachwalania przez Marcina, myślałem ze złapiesz, ale jak widać nie złapałeś.

No cóż,  bywa...

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sir.jax napisał:

Jednak na innym forum nazywamy takich WRÓŻBITAMI, wiesz dlaczego?

Ale to przeciez Wy stwierdziliście że musi to u mnie źle grać, bo raz że tanie, dwa że DSP wszystko psuje... ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ale to przeciez Wy stwierdziliście że musi to u mnie źle grać, bo raz że tanie, dwa że DSP wszystko psuje... ?

Nic nie mówiłem, jak powinno grać u Ciebie, nic.

 O cenach też nic nie mówiłem, bo nawet nie znam ceny twojego Cyrusa, nigdy mnie nie interesował.

Ale jak już o cenach mówimy,  to dla mnie kolumny podłogowe 3way w cenie zaledwie 3,5tys to jakiś żart. Możesz się teraz obrazić ?

Dla mnie takie duże kolumny to za dużo na 18m, chodziło bardziej o dobór w ten sposób, żeby później  nie kombinować z DSP, a co najwyżej ustawieniem kolumn i powiedzmy kilkoma panelami.

Już raz to pisałem, tu chodzi o umiejętność dopasowania do własnego pokoju i systemu, bez odsłuchu właśnie w docelowym pomieszczeniu się nie da. 

A Ty słuchałeś tych quadrali u siebie przed zakupem?

Zapytaj Adama38 jak szukał kolumienek i wzmacniacza, czy robił coś na pałę.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

podłogowe 3way w cenie zaledwie 3,5tys

Za sztukę dodaj, razem 7k ?

Quadral jest na dodatek dużo lepiej wyceniony w PL niż w DE. Platinum 7 w Pl były na wejściu za 2k EUR komplet, w DE 4k EUR za komplet. 

Więc tym lepszy stosunek cena jakość i odwrotna praktyka niż reszta branży...

Mam znajomego z branży (tam gdzie czasem przy okazji jakiejś delegacji jadę posłuchać droższych sprzętów) który mi polecił te Quadrale. Według niego jedne z lepszych kolumn które mu się przewinęły ?

I kto jest wróżbitą? ?

11 minut temu, sir.jax napisał:

Możesz się teraz obrazić ?

No co Ty, ale wiesz, że Proac się głównie do plumków nadaje, bo dynamiki to tam nie ma ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam jeszcze raz napisałem coś o DSP?

Nie interesuje mnie z kim masz potyczki słowne i na jaki temat .

Ja w tym nie uczestniczyłem a załapałem wszystko jak należy tylko mnie zastanawia po co to piszesz do mnie .

Żeby usłyszeć że mam sprzęt nie na Twoim poziomie albo akustykę do dupy ? . Pzdr miłej zabawy?

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dedal75 napisał:

Pytam jeszcze raz napisałem coś o DSP?

Nie interesuje mnie z kim masz potyczki słowne i na jaki temat .

Ja w tym nie uczestniczyłem a załapałem wszystko jak należy tylko mnie zastanawia po co to piszesz do mnie .

Żeby usłyszeć że mam sprzęt nie na Twoim poziomie albo akustykę do dupy ? . Pzdr miłej zabawy?

 

To był żart w postscriptum, bo dyskusja cały czas o DSP.

Myślałem, że załapiesz, a Ty cały czas tym wrednym tonem.

NIe interesuje mnie jaki masz sprzęt, ważne że Ci sprawia przyjemność.

Chłopie ochłoń, bo nigdy nic do Ciebie nie miałem, Tobie naprawdę ta pandemia się udzieliła, nie wytrzymujesz już psychicznie, czy co?

Wyjdź na świeże powietrze, pooddychaj głęboko, dotleń się, pomoże. 

I wrzuć na luz, bo powoli mnie zagotowujesz tym pier.... jak stara baba.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sir.jax napisał:

Odpowiedz na pytanie, słuchałeś ich u siebie zanim kupiłeś? 

Tak, miałem możliwość oddania

17 minut temu, sir.jax napisał:

Ato przepraszam, nie dopatrzyłem, że to cena za sztukę.

Polityka cenową Quadral w Pl jest zbliżona do Heco. Efekt odwrotny, audiofile kręcą nosem ze za tanio ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko spokój was uratuje ??. Każdy ma taki sprzęt na jaki go stać. I każdy z nas ma inne preferencję co do odbioru muzyki. Także spokojnie niech każdy cieszy się z tego co ma i słucha tak jak mu pasuje i co mu pasuje. Wtedy każdy z nas będzie zadowolony. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałem się na temat utworów, nikogo nie obraziłem a tym bardziej nie zaczepiłem .

Ty Jax za to dajesz ciagla rady ,czy ktoś chce czy nie .

Jednych śmieszy innych nie .  Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dedal75 napisał:

Wypowiedziałem się na temat utworów, nikogo nie obraziłem a tym bardziej nie zaczepiłem .

Ty Jax za to dajesz ciagla rady ,czy ktoś chce czy nie .

Jednych śmieszy innych nie .  Pzdr

Poczułeś się obrażony, naprawdę? ???

Jakie rady?

Tylko wtedy, gdy ktoś pyta, jak Ciebie śmieszą,  to nie czytaj, albo nie odnoś się do nich i tyle.

Skoro postscriptum przyjąłeś jako rade pod twoim adresem, to twój problem. Zdanie zakończyłem stosowną emotką, to takie podkreślenie  żeby było wymowniej.

Swoją drogą co rusz ktoś do mnie pisze na PW, ostatnio w sprawie słuchawek ?

A gdybym chciał się chwalić sprzętem, widziałbyś w stopce lub w profilu, ale tego nie robię,  bo nie jestem z tych.

Jak pamietam sam chyba kiedyś do mnie pisałeś,  a teraz walisz z grubej rury, bo nie zrozumiałeś tamtego wpisu.

Masz zły dzień, czy co innego...?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2021 o 21:30, sir.jax napisał:

1. Dużo niskiego, masującego basu, ale bez rezonansów itd

2. Dużo dynamiki, mało niskich. 

3. Jak w 2 plus dużo efektów L/P, dużo szczegółowych smaczków. 

4. Bas podbity w górnych rejestrach, ogólnie mało klarowne nagranie. Przynajmniej dla mnie. 

(Nie słuchałem wszystkich kawałków w całości) 

Od siebie wrzucę, niski masujący, acz dość dynamiczny basik, plus fajny wokal a'la Tina Turner i ogólnie fajny kawałek. 

https://tidal.com/track/25558097

 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Tutaj natomiast fajne tąpnięcia:

https://tidal.com/track/17433741

Ta płyta Hanne jest super! Fink'a też czasem lubię posłuchać, ale Outtakes to dla mnie jak Convergence Mali - zjawiskowe płyty w ich twórczości

z masującego basu: https://tidal.com/browse/track/20428416

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.