Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jarko35 napisał:

Dzięki bardzo pomoc wyglądają na zjarane koncertowo

Spoko, nie ma za co. ?

Jak mogę to pomogę, jak nie mogę,  to nie ?

1 godzinę temu, grzesinek32 napisał:

Panowie ,którego Solid Core polecacie do wzmaka IN200 Sig ? Zastanawiam się nad Solid Core Audio Power No. 2 PRO.

 

 

1 godzinę temu, pawel k napisał:

Posiadam aktualnie w in 200 solid core audio power no 1 pro. Świetny kabelek. 

Słyszałem niejednorotnie o tej marce, ale jakoś nie miałem okazji poznać osobiście.

Jestem okablowany innymi sznurkami, a we wzmacniaczu mam jeden i ten sam niezmiennie od lat, bo sprawdza się z wieloma wzmacniaczami jakie u mnie gościły. 

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sir.jax napisał:

Spoko, nie ma za co. ?

Jak mogę to pomogę, jak nie mogę,  to nie ?

 

Słyszałem niejednorotnie o tej marce, ale jakoś nie miałem okazji poznać osobiście.

Jestem okablowany innymi sznurkami, a we wzmacniaczu mam jeden i ten sam niezmiennie od lat, bo sprawdza się z wieloma wzmacniaczami jakie u mnie gościły. 

?

A można wiedzieć cóż to za kabelek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat u mnie nie każdy , bo mam jeszcze FURUTECH FP-3TS762 / FI-28R / FI-E38R i we wzmacniaczu tylko nieznacznie zagrał lepiej od fabrycznego , jakieś subtelne zmiany , za to w cd zrobił dużą robotę.Solid we wzmacniaczu poukładał fajnie scenę i doszło dużo przestrzeni i powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, grzesinek32 napisał:

No akurat u mnie nie każdy , bo mam jeszcze FURUTECH FP-3TS762 / FI-28R / FI-E38R i we wzmacniaczu tylko nieznacznie zagrał lepiej od fabrycznego , jakieś subtelne zmiany , za to w cd zrobił dużą robotę.Solid we wzmacniaczu poukładał fajnie scenę i doszło dużo przestrzeni i powietrza.

Jak będziesz miał możliwość to posłuchaj No.1 pro, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to mój pierwszy post, więc jeśli umieściłem go w niewłaściwym temacie, to przepraszam. 

Czy ktoś z klubowiczów sprzedaje może Atolla IN200 SE? Szukam wzmacniacza dla siebie i wybór padł właśnie na ten model. Proszę o kontakt na priv, mogę osobiście odebrać we Wrocławiu i okolicach i ewentualnie Warszawa i okolice.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Aleza to masz potwierdzenie pomiarem, a przy kabelku musisz się upewnić na forum czy aby na pewno jest lepiej ?

Dobre ?

Swoją drogą nigdy tego nie robiłem,  forum nie jest dla mnie żadnym kompendium wiedzy.

Czasem zdarzało się, że miałem coś u siebie zanim pojawiła się jakakolwiek recenzja w periodyku audio, czy internetach i nie chodzi mi tutaj tylko o kable wszelkiej maści. 

Poza tym akustykę zawsze stawiam na 1 miejscu, ale z drugiej strony "cyfrowe" dostrajanie systemu za pomocą DSP, nie przemawia do mnie wcale. Ale to już wiesz z innego wątku.

Kastrowanie konkretnego zakresu pasma tylko dlatego, żeby zniwelować w danym paśmie mody, nie przemawia do mnie i tyle.

 

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ja sobie chwalę Behringera DEQ2496, nie każdy może sobie pozwolić na akustyczne ustroje w normalnym salonie użytkowanym przez całą rodzinę, chociaż zgadzam się, że akustyka to PODSTAWA. Ten Behringer mozna wpiąć tylko cyfrowo, ale uważam też gra bardzo fajnie jako DAC, inaczej niż mój Atoll DAC100SE, po pomiarach mikrofonem dźwięk stał się bardziej precyzyjny. Wszystko jest oczywiście kwestią ustawień, ale korekcja może być nienachalna a jednocześnie w punkt. Ciągle mam wszystko razem podłączone więc jednym pstrykiem porównuję. Ćwiczę też obsługę Behringera bo sprawa nie jest prosta, ale zabawa fajna, można każdy kanał osobno mierzyć i ustawiać, a wszystko w cenie kabelka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sir.jax napisał:

Kastrowanie konkretnego zakresu pasma tylko dlatego, żeby zniwelować w danym paśmie mody, nie przemawia do mnie i tyle.

Ale to tak nie działa że cokolwiek kastrujesz. Jak masz podbity bas (jak u mnie) z którym nie jesteś w stanie nic zrobić żadną pułapką choćby miała 20m3 to poprzez "przycięcie" a raczej powinno być "przyciszenie" danego zakresu uwypuklasz zakres który był stłamszony przez ten bas. Jest piękna średnica, mogę słuchać bardzo głośno bez dudnień i przydźwięków. Bas jest zróżnicowany  - w każdym utworze inny. Przed korekcją wszędzie to samo dudnienie. Długo słuchałem czy jest jakikolwiek minus tego rozwiązania - nie ma żadnego. Nie jestem w stanie usłyszeć nawet najmniejszej degradacji sygnału... jest tylko lepiej

2 godziny temu, pawel k napisał:

DSP ?? ?‍♀️?‍♀️?‍♀️nie no nie schodźmy na psy. 

tak to jest jak się całe życie bzdur słucha i w bzdury wierzy

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ale to tak nie działa że cokolwiek kastrujesz. Jak masz podbity bas (jak u mnie) z którym nie jesteś w stanie nic zrobić żadną pułapką choćby miała 20m3 to poprzez "przycięcie" a raczej powinno być "przyciszenie" danego zakresu uwypuklasz zakres który był stłamszony przez ten bas. Jest piękna średnica, mogę słuchać bardzo głośno bez dudnień i przydźwięków. Bas jest zróżnicowany  - w każdym utworze inny. Przed korekcją wszędzie to samo dudnienie. Długo słuchałem czy jest jakikolwiek minus tego rozwiązania - nie ma żadnego. Nie jestem w stanie usłyszeć nawet najmniejszej degradacji sygnału... jest tylko lepiej

tak to jest jak się całe życie bzdur słucha i w bzdury wierzy

No cóż najważniejsze że jesteś zadowolony. Z DSP ??‍♀️?‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yesther napisał:

Potwierdzam. A możesz napisać coś więcej o sprzęcie, którego używasz?

Quadral Ascent 90LE, Cyrus One (zastąpił Atolla in100se), Topping E30 i dedykowany (czysty system Windows10, mało programów) do audio laptop Della z Tidalem Hifi. Do tego kupiłem mikrofon Umik-1 do pomiarów. Pomiary robie w REW. Korektę amplitudy (oddzielnie dla każdego kanału) w REW, korektę fazy (wspólnie dla L i R) w Rephase. To wszystko wrzucam do APO Equalizer. Jedyny minus że tracę natywne odtwarzanie - tryb Direct/Exclusive. Ale słuchałem długo przełączając się na różnych utworach i nie słyszę różnicy (mam aktualnie na sztywno ustawione 24/88,1). A poniżej zrzut jak wygląda aktualnie APO

Apo_Eq.png

Tu akurat krzywa Bob Katz - koryguje więcej niż tylko bas jak widać i też nie psuje ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yesther napisał:

Ostro widzę korygujesz okolice 50Hz,

Tam mam największe podbicie. Tak duża korekcja przy krzywej (house curve) BK. Przy korekcji samego niskiego zakresu koryguje trochę mniej, ale dalej to okolice - 10dB. Nie da się tego zrobić żadna pułapką... 

Ps. Tak miałem Deqa podwiesić nad Atollem ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ale to tak nie działa że cokolwiek kastrujesz. Jak masz podbity bas (jak u mnie) z którym nie jesteś w stanie nic zrobić żadną pułapką choćby miała 20m3

Bzdura, opisywałem tutaj kiedyś co zrobił z akustyką mój kolega dr fizyki, takiego brzmienia dawno nie słyszałem, jeśli w ogóle i to tylko z Atolli, no dobra grał jeszcze DAC i Bethoveny.

 

Ustroje wyliczone na konkretne pasmo (membranowe, inne z materiałem porowatym pochłaniajacym), duże skrzynie, niektóre schowane. Do tego subwoofer strojony tak by stawiał kropkę nad i, działał raczej w roli ustroju akustycznego. Fakt czegoś takiego nie widzę w salonie, czy pokoju użytkowym, ale da się i to bardzo dobrze.

Bez DSP 

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Nie da się tego zrobić żadna pułapką... 

50Hz, nawet niżej 50Hz da się skorygować pułapką, ale nie jedną i nie tylko jednego typu.

Poczytaj Rezonator Helmholtza.

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Jest piękna średnica, mogę słuchać bardzo głośno bez dudnień i przydźwięków. Bas jest zróżnicowany  - w każdym utworze inny. Przed korekcją wszędzie to samo dudnienie

Też mam zróżnicowany bas i piękną średnicę , bez DSP.

Wiem, że mogę wyciągnąć więcej dlatego czekam na walce od firmy akustycznej, zamiast moich ćwiercwalców z pianki, te pójdą w odstawke na OLX.

Musisz mieć fatalne pomieszczenie, skoro coś ci dudni, chyba że naglaśniasz jak byś robił dyskotekę.

Masz jakąkolwiek adaptację, czy puste ściany? 

Rozumiem, że z pomiarów wyszło, iż masz dobrze ustawione głośniki? 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Quadral Ascent 90LE

A w jakim metrażu masz te kolumny?

A może rozejrzeć się za czymś bardziej wyrafinowanym brzmieniowo?

P.S.

O widzę, że nawet empik ma je w ofercie ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

Bzdura, opisywałem tutaj kiedyś co zrobił z akustyką mój kolega dr fizyki, takiego brzmienia dawno nie słyszałem

Zapraszam do mnie, usłyszysz na nowo ?

 

8 godzin temu, sir.jax napisał:

Bez DSP

To czym wystroił aktywna pułapkę basową? Kabelkiem zasilającym? ?

 

7 godzin temu, sir.jax napisał:

A może rozejrzeć się za czymś bardziej wyrafinowanym brzmieniowo?

P.S.

O widzę, że nawet empik ma je w ofercie ?

LOL, brawo Ty ? nie będę pisał od ilu kolum zagrały lepiej Ascent, bo szkoda język strzępić... Ale musi być słabo bo w Empiku są ?

Jakbyś cokolwiek rozumiał z akustyki, to byś wiedział że mody pomieszczenia są dość mocno niezależne od kolumn... Na poprzednich miałem górki w tych samych miejscach. I powiem Ci ze masz prawdopodobnie takie same nierówności, tylko korygujesz je (a raczej tak Ci się wydaje) magicznym kablem

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że akustykę koryguje jakimkolwiek kablem, czy innym bezpiecznikiem.

Pojęcia o akustyce raczej nie masz Ty, nie ja. Nie spinaj się zatem, bo niepotrzebnie tracisz nerwy, już Szymon 1977 T9bie próbował wytłumaczyć. ?

Jeszcze raz to powiem, poszukaj informacji o Rezonatorach Helmholtza.

Nie masz pojęcia co i jak zrobił fizyk, ale pewno Ty wiesz lepiej niż dr fizyki.

 

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Zapraszam do mnie, usłyszysz na nowo ?

Dziękuję,  nie śmiał bym nawet porównywać naszych systemów ???

Nie ta liga ?

 Poprostu nie wiesz o czym mowa tak naprawdę. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.