Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Widzę że się przekonałeś ??

Teraz Twoja kolej bo w akustyce już więcej nie zdziałasz jak powiedziałeś . Dźwięk jest jak zdrowie ,to wypadkowa kilkudziesięciu czynników . Na większość mamy wpływ i możemy je zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, STJARNA75 napisał:

Teraz Twoja kolej bo w akustyce już więcej nie zdziałasz jak powiedziałeś . Dźwięk jest jak zdrowie ,to wypadkowa kilkudziesięciu czynników . Na większość mamy wpływ i możemy je zmienić

Jestem w pełni usatysfakcjonowany ? Zwykłe średniaki - Atoll 100se, Quadral Ascent 90le, Topping E30, dedykowany laptop z W10, Tidalem i Apo EQ i nic mi więcej do szczęścia audio nie jest potrzebne ? Gra to tak jak zawsze chciałem żeby grało

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Jestem w pełni usatysfakcjonowany ? Zwykłe średniaki - Atoll 100se, Quadral Ascent 90le, Topping E30, dedykowany laptop z W10, Tidalem i Apo EQ i nic mi więcej do szczęścia audio nie jest potrzebne ? Gra to tak jak zawsze chciałem żeby grało

To nie rusoj póki gro i ciesy. Ale jakby kiedy jakimśikej sposobym przestoł to wjys co mos robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2021 o 18:50, pawel k napisał:

Dziś właśnie zamówiłem bezpiecznik do in 200 od verictum X-Fuse. Sam jestem ciekaw czy coś się zmieni. Okaże się czy warto było wydać te parę stówek ?

Pamiętaj o "kierunkowości" bezpieczników ?

W dniu 7.01.2021 o 18:46, mario70 napisał:

Cześć,

Bardzo dziękuję za rady i wsparcie. Coś mnie tknęło i włączyłem go jeszcze raz, obydwa kanały działały, więc to nie bezpiecznik. Zauważyłem, że jak go odłączę całkowicie z zasilania głównym wyłącznikiem z tyłu obudowy, to np. następnego dnia po włączeniu głównego włącznika musi trochę "pogrzać się" zanim go uruchomię z pilota. Wówczas grają obydwa kanały, jeśli jest zimny pracuje tylko jeden. Mam podejrzenie, że zaczął szwankować których z kondensatorów. Co ciekawe, gdy jest zimny to zaraz po włączeniu słychać w kolumnach takie "puknięcie" jak kiedyś przy starych wzmacniaczach. Padło coś z zabezpieczeń?? Na razie jeszcze go pomęczę, może wymienię bezpieczniki na lepsze, bardziej audiofilskie, może AHP. Gdybyście mieli jeszcze jakieś uwagi to proszę o info.

Pozdrawiam ?

Wymiana bezpieczników na bardziej audiofilskie nic nie da w tym aspekcie.

Nie rozumiem po co wyłączasz integrę z tyłu wyłącznikiem, co innego końcówka, ale integra?

Zostaw to, niech będzie w stanie czuwania cały czas.

Pamiętać trzeba, że takie wył/wł głównym wyłącznikiem powoduje duży wzrost/pik w napięciu podczas włączania i naładowania takiej baterii kondensatorów jak we wzmacniaczu.

Każdy bezpiecznik jest wrażliwy i ma określoną żywotność na takie piki podczas włączania i wyłączania, skracasz jego żywotność, a tym, samym jego właściwości fizyczne.

Wygooglaj, jest trochę informacji o bezpiecznikach, zresztą panowie z Verictuma też Ci to powiedzą ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

Nie rozumiem po co wyłączasz integrę z tyłu wyłącznikiem, co innego końcówka, ale integra?

?

 

Witam,

Powód jest dość prozaiczny, zawsze na noc wyłączam sprzęt, router i wszystko co da się wyłączyć ze zwykłej oszczędności. Po co sprzęt ma zużywać nawet niewielkie ilości prądu, jeśli z niego nie korzystam. Coś dla portfela i w dłuższej perspektywie dla Ziemi.

Dziękuję za wszystkie Wasze życzliwe uwagi ?

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario70 napisał:

Coś dla portfela i w dłuższej perspektywie dla Ziemi.

No właśnie niekoniecznie dobre dla portfela jak widać, akurat w przypadku wzmacniacza to odpinam wyłącznie jak idzie burza. Zużycie jest niewielkie, a ryzyko usterek znaczące. Atoll czasem wybija korki, czyli przeciąża sieć.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo solidnie zaprojektowano zasilacz. Tor audio czerpie zasilanie z dwóch toroidów o łącznej mocy 670 VA, wyposażonych w trzy uzwojenia wtórne współpracujące z baterią ośmiu elektrolitów Nichicona z nadrukami Atolla, każdy o wartości 6800 µF/80 V DC. Identyczny zestaw pracował w IN200. Prócz nich w wielu miejscach można się natknąć na grupy mniejszych kondensatorów filtrujących (o łącznej pojemności filtrującej 62 tys. µF). Dla układów sterujących, w tym dla podtrzymania układu stand-by, zastosowano mały toroid o mocy 4,5 VA. Dzięki temu nowy wzmacniacz stał się bardziej ekonomiczny – w trybie stand-by pobiera niemal o połowę mniej mocy niż poprzednik (10 vs 19 W). To samo dotyczy pracy wzmacniacza bez obciążenia. Zaskakuje fakt, że tryb gotowości nadal właściwie nie oszczędza energii w porównaniu z biegiem jałowym – zysk wynosi zaledwie około 1 W. Oznacza to, że stanie spoczynku pracują końcówka mocy i pozostały tor wzmocnienia. Jeśli przez dłuższy czas nie będziemy używać wzmacniacza (choćby przez kilka dni) warto wyłączyć go przełącznikiem z tyłu obudowy. (FK)

wyciąłem to z AV.TEST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie trzymam go sobie w stand-by ,tylko jak mam wyjazd na dłużej to wypinam z gniazdka. chodzi mi głównie o burze. Każde hobby kosztuje i te kilka złotych miesięcznie mnie nie rujnuje . Poza tym jak włączymy takiego zimnego to zanim się nie nagrzeją wszystkie bebechy to nie zagra na 100 %. Jak rozmawiałem z wystawcami na Audio Show to większość zaczynała wygrzewanie na 2 h przed odsłuchami . Pewnie w każdym sprzęcie trwa to różnie . Nigdy nie patrzyłem na zegarek ale na moim sprzęcie trwa to ponad godzinę na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, STJARNA75 napisał:

Ja generalnie trzymam go sobie w stand-by ,tylko jak mam wyjazd na dłużej to wypinam z gniazdka. chodzi mi głównie o burze. Każde hobby kosztuje i te kilka złotych miesięcznie mnie nie rujnuje . Poza tym jak włączymy takiego zimnego to zanim się nie nagrzeją wszystkie bebechy to nie zagra na 100 %. Jak rozmawiałem z wystawcami na Audio Show to większość zaczynała wygrzewanie na 2 h przed odsłuchami . Pewnie w każdym sprzęcie trwa to różnie . Nigdy nie patrzyłem na zegarek ale na moim sprzęcie trwa to ponad godzinę na pewno.

Zgadzam się z kolegą w 100 procentach. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem AM100, AM200, CD100 i tak zauważyłem,  że najlepszy stosunek czasu/do jakości wygrzewania to tak 45 minut. Nie słyszałem różnicy między 45 min, a 2 godziny. Ale za to jeszcze lepiej było jak sprzęt 5-6 godzin się grzał. Niestety dosyć to nieekonomiczne, a zawsze wyciągam z prądu jak nie gram.

U mnie burza to pół biedy. Jak raz energetyka właczyła prąd to kondenstatory odpadły od płyty głównej  w  komputerze, także strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, gimza napisał:

Miałem AM100, AM200, CD100 i tak zauważyłem,  że najlepszy stosunek czasu/do jakości wygrzewania to tak 45 minut. Nie słyszałem różnicy między 45 min, a 2 godziny. Ale za to jeszcze lepiej było jak sprzęt 5-6 godzin się grzał. Niestety dosyć to nieekonomiczne, a zawsze wyciągam z prądu jak nie gram.

U mnie burza to pół biedy. Jak raz energetyka właczyła prąd to kondenstatory odpadły od płyty głównej  w  komputerze, także strach.

Myślę że przez te 45 min czy godzinę to sprzęt ma już ok. 80 % . Dlatego ciężko zauważyć różnice w drugiej godzinie bo to już niuanse . jak to sprawdzić ? Ciężko to widzę organizacyjnie .Trzeba mieć 2 takie same klocki jeden wygrzany 2h , a drugi 1h i przepinać ? a przecież ten mniej wygrzany z każdą minutą się wygrzewa jednak ? Od razu jak się posłucham to mi już mi się nie chcę tego robić . Ja stosuje zasadę że jak chcę posłuchać muzyki to jest mniej ważne bo nawet jak zaczynam na zimnym sprzęcie to z każdym kwadransem dźwięk robi się coraz piękniejszy i to też jest fajne . Za to jak robię odsłuchy czegokolwiek to sprzęt musi być wygrzany bo nie chcę się zastanawiać co jest przyczyną niedosytu w jakiejś kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sir.jax napisał:

To może jakąś listwę przed sprzętem trza by było. 

?

Ja tam mało słyszę. Kable, sieciowki, bezpieczniki itp jakoś nigdy nie zauważyłem większej różnicy. Ale listwa z podświetlanym wyłącznikiem (taka od  komputera) ewidentnie degraduje u mnie dzwiek. Co mi jeszcze psuło w Atollu to nie polutowane końcówki kabli - Atoll ma takie terminale ze kabla nie dokręcisz dobrze w nich. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, gimza napisał:

U mnie burza to pół biedy. Jak raz energetyka właczyła prąd to kondenstatory odpadły od płyty głównej  w  komputerze, także strach.

Rozumiem że masz obawę . Tylko tak myślę bo mamy bezpiecznik na zewnątrz 25A ,dalej idąc w skrzynce w domu 15A . Do tego w listwie chyba 10A i w końcu każde urządzenie od 1A do 5A . To czego się bać ? No wiadomo że jak piorun wpadnie do nić nie pomorze tylko wyciągnięcie wtyczki i odsunięcie jej jeszcze min. 0.5 m w bok od gniazdka .  Ale przepięcia powinny być wyłapane . Wiem że Gigawatt ręczy za swoją listwę i to grubszą kasą w razie jak nie zadziała w takiej sytuacji

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ale listwa z podświetlanym wyłącznikiem (taka od  komputera) ewidentnie degraduje u mnie dzwiek.

Masz racje te komputerowe odpadają ! Nawet za 200 zł . Ja mam  listwę NELL-a za 600 zł i też rewelacji nie ma ,idzie do wymiany . Jak chcesz mieć w miarę przyzwoicie to min 1000 zł trzeba położyć na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piorunem nie wygrasz. Przypadek z zycia wziety:piorun strzelil w transformator na polu 50 metrow od domu. Jakis dziwnym cudem wszystko szlag trafilo co bylo podpiete do jeden z faz. Straty: dwa laptopy, sterownik do rolet, amplituner, projektor i clue programu 10m kabla HDMI wsadzone w sufit. Takze kucie , szpachlowanie i temu podobne przyjemnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Ja tam mało słyszę. Kable, sieciowki, bezpieczniki itp jakoś nigdy nie zauważyłem większej różnicy. Ale listwa z podświetlanym wyłącznikiem (taka od  komputera) ewidentnie degraduje u mnie dzwiek. Co mi jeszcze psuło w Atollu to nie polutowane końcówki kabli - Atoll ma takie terminale ze kabla nie dokręcisz dobrze w nich. 

Bo te do komputerów jak Lestar i temu podobne degradują dźwięk.

Ja nie o takiej listwie pisałem ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2019 o 22:35, Adam 38 napisał:

Ten nieaudiofilski model RME wg tych co porównywali go z Chordem Hugo 2 okazywał się od niego lepszy... Ja będę miał odniesienie do Qutesta a i tym razem sprawdzę go też z Atollem. Nie mówię, że wypadnie na 100% lepiej od Qutesta ale coś mi mówi, że rozczarowania nie będzie ?

@Adam 38 i jak sprawdzałeś RME ADI 2 Daca z Atollem?

13 godzin temu, STJARNA75 napisał:

Czyli coś słyszysz ! Mamy Cię !? Teraz się nie wywiniesz. ?

 

Coś tam słyszę czasem jednym uchem ? z dziwnych rzeczy (choć to mogą być omamy voodoo) poprawiła mi się jakość dźwięku z Tidala po wymianie dysku w laptopie z HDD na SSD i przeinstalowaniu czystego systemu... zapewne jakiś śmietnik sterownikowy (miałem na nim wcześniej zainstalowanego jeszcze poprzedniego Daca i wzmacniacz słuchawkowy), a może to wibracje i elektrozakłócenia od talerza dysku pędzącego 5400 na minutę ? 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marcinmarcin napisał:

@Adam 38 i jak sprawdzałeś RME ADI 2 Daca z Atollem?

Cześć, nie pamiętam już z czym go łączyłem (Atoll czy Cyrus). Pamiętam tylko, że miał niepodbarwiony wokal (taki jak lubię i jakiego szukam) i w sumie można z nim spokojnie żyć (jeżeli zaakceptujemy jego bardzo  "ujowy" wygląd... ). A co, chcesz się pozbyć swojego Toppinga bo ja właśnie o nim myślę jako element toru słuchawkowego. A jak już przy przetwornikach jesteśmy to wczoraj starałem się na ucho ustawić ten sam poziom głośności na wyjściu słuchawkowym w Cyrusie 8.2 DAC i moim grajku Astell&Kern sr25, słuchałem te same kawalki po kilka sekund - jak radzą zawodowcy ? - i... kurfa różnice jeżeli jakieś wychwyciłem to na korzyść o zgrozo Cyrusa ? No jakby wyszły z jednej fabryki, ta sama barwa, dynamika, rozdzielczość, szok jak podobnie brzmią na tych samych nausznikach. ADI był bardziej realistyczny czy "surowy" barwowo na tle moich ww zabawek. Niestety porównanie z pamięci więc dopuszczam, że pieprze gupości... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Adam 38 napisał:

A co, chcesz się pozbyć swojego Toppinga bo ja właśnie o nim myślę jako element toru słuchawkowego

W grudniu sobie Quadrale kupiłem i Umik1, teraz coś Żonie trzeba będzie kupić najpierw ?

Głośno myślę na razie... 

No i miałeś rację z jednym - nie wiem czy to podbicie basu to Atoll, bo od roku mam tylko 100 i nie mam z czym porównać, ale bez tego dudnienia bas jest obłędny ?

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, marcinmarcin napisał:

 

Coś tam słyszę czasem jednym uchem ? z dziwnych rzeczy (choć to mogą być omamy voodoo) poprawiła mi się jakość dźwięku z Tidala po wymianie dysku w laptopie z HDD na SSD i przeinstalowaniu czystego systemu... zapewne jakiś śmietnik sterownikowy (miałem na nim wcześniej zainstalowanego jeszcze poprzedniego Daca i wzmacniacz słuchawkowy), a może to wibracje i elektrozakłócenia od talerza dysku pędzącego 5400 na minutę ? 

Ja przeszedłem ze Spotyfy na Tidala w wersji Master. Nie dorobiłem się jeszcze Lapka dedykowanego do audio ,ale stanie się to w niedalekiej przyszłości. Jeśli zaś chodzi o dysk to nie tyle elektrozakłócenia co wibracje i również miałem poprawę po przejściu na SSD. Największą poprawę miałem jak lapka postawiłem na podkładkach antywibracyjnych. Do tego odłączam zasilanie i jadę z baterii . Pomijam zakłócenia . Źródło traktuje priorytetowo w całym torze audio . Jeżeli sygnał  na wyjściu jest niedoskonały to kolejne elementy toru tylko to uwydatnią .

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

No i miałeś rację z jednym - nie wiem czy to podbicie basu to Atoll, bo od roku mam tylko 100 i nie mam z czym porównać, ale bez tego dudnienia bas jest obłędny ?

U mnie dudnienie zniknęło po położeniu gęstego dywanu . Kup żonie dywan to zrobisz dobrze jej i sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, STJARNA75 napisał:

U mnie dudnienie zniknęło po położeniu gęstego dywanu . Kup żonie dywan to zrobisz dobrze jej i sobie?

Mam gruby dywan. Tu tylko korekta pomaga. Ale jest świetnie ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2021 o 13:04, marcinmarcin napisał:

nie wiem czy to podbicie basu to Atoll, bo od roku mam tylko 100 i nie mam z czym porównać, ale bez tego dudnienia bas jest obłędny ?

W związku z tym że mnie bardzo ciekawi czy wzmacniacz ma wpływ na podbicie modów na basie postanowiłem zakupić inny wzmacniacz i pomierzyć na obu ? a że wzmacniacz chciałem zawsze sprawdzić u siebie w systemie i była fajna cena za półroczny egzemplarz... ? W weekend napisze więcej 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus w domu. Gra od paru godzin. Gdyby nie Atoll 100, to byłbym kontent. Jest przyzwoicie. Nie mierzyłem go jeszcze ale na ucho ma trochę więcej basu niż Atoll 100, ale bardziej miękki i rozlany. Ogólnie Atoll świetnie zgrywa się z moimi Quadralami ale też gra ostrzej, przejrzyściej i potrafi czasem zakłuć. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.