Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, ArtuAtoll napisał:

Przeczytalem na forum cytat jakiegos japońskiego akustyka ..Twierdzi on ze w małych pokojach nalezy duze kolumny ustawiać z mocnymi wzmakami..a w dużych pokojach małe monitorki z małymi wzmakami..:)

Warto też tę stronke poczytać i pobawić się w ustawienia ?
http://www.acoustic.ua/recommendations/800#8
Ja zbieram na Tellurium Q Black II To moim zdaniem najlepsze kable do Atolla ? Kwestia interkonektu.. najlepiej miedz posrebrzana ?

No zależy od systemu. U mnie TQ black2 się nie sprawdził wraz z Atoll in 200 signature. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do in 200 podpięte są opera seconda se. Pokój 20m2. Miałem TQ Blue, i black 2 oraz Silver 2 ,nordost super flatline mk2 i chord odyssey x w podwójnej konstrukcji oraz chord epic super twin i cardas 101. W moim systemie wszystkie te kable przegrały w besposrednim porównaniu z aktualnym Solid core audio no. 2 pro tyle że na wtykach srebrzonych z miedź berylowj. Oryginalne zwory z oper zastąpiłem zworkami Tellurium q Silver 2.A jako zasilający do atolla podpięty jest Solid core audio no 1 pro. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę ich było. Tak samo miałem z kolumnami były klipsch rp 280,monitor audio Silver 10, elac Carina FS 247.4. Focal aria 926. Ale gdy usłyszałem opery dosłownie zakochałem się w ich brzmieniu . Poprostu trafiły w mój gust. Bardzo naturalne brzmienie z pięknym basem i średnicą fenomenalna przestrzeń i stereofonia. Bardzo szczegółowe ale nie analityczne. Dla mnie bomba. A solid core audio to nasza rodzima firma w której można wypożyczyć kabelki na odsłuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2020 o 14:50, pawel k napisał:

Do in 200 podpięte są opera seconda se. Pokój 20m2. Miałem TQ Blue, i black 2 oraz Silver 2 ,nordost super flatline mk2 i chord odyssey x w podwójnej konstrukcji oraz chord epic super twin i cardas 101. W moim systemie wszystkie te kable przegrały w besposrednim porównaniu z aktualnym Solid core audio no. 2 pro tyle że na wtykach srebrzonych z miedź berylowj. Oryginalne zwory z oper zastąpiłem zworkami Tellurium q Silver 2.A jako zasilający do atolla podpięty jest Solid core audio no 1 pro. Pzdr

Panie.,a jaki interkonekt masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2020 o 21:26, ArtuAtoll napisał:

Witam ?
Czy warto x14 do Atolla in 100 czy lepiej Emit 20 ? ?

Więcej dołu w Emit m20, bardziej otwarte na średni x14. Ciężki wybór ale całościowo chyba jednak X14 bym wolał. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak w stopce (to nie sam DAC a piecyk z przetwornikiem) i wszystko popakowane i wywiezione do rodziców ? Remont domu. Kuna, już bym chciał znów posłuchać muzy na swoich klamotach ale jeszcze trochę trzeba wytrzymać. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Wszystko jak w stopce (to nie sam DAC a piecyk z przetwornikiem) i wszystko popakowane i wywiezione do rodziców ? Remont domu. Kuna, już bym chciał znów posłuchać muzy na swoich klamotach ale jeszcze trochę trzeba wytrzymać. 

Hłeh mam to samo ? ale nilkin x1 daje rade ??

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ArtuAtoll napisał:

Witam ?
Czy ktoś miał przyjemność słuchać muzyki na Atolu  100 z kablami QED Reference Audio 40/QED XT40i    ?

Pozdrawiam ?

Ja słuchałem na Qed Silver 25th Anniversary, nie wiem na ile to ma wspólnego z tymi powyższymi, ale różnice słyszę głównie jak mam inaczej zarobione końcówki, Qed wydaje mi się ciut jaśniejszy ogólnie... (od mojego ulubionego Zamela 2,5mm z końcówkami bfa kacsa) Ale i może przez to bardziej syczący, kłujący, nie używam go bo mają 2m a potrzebuje 2,5...

W dniu 12.09.2020 o 21:25, Adam 38 napisał:

Ja właśnie Aune E1 w uszach i Fiołek X5-3 ? Awaryjny Hi-End ale po 2 tygodniach przerwy od muzyki przyjemność jest ogromna, jak pierwszy raz z nową dziewczyną hah.

 

 

Poskładałem sprzet po malowaniu ? Ehhh lubię tego francuskiego paździerza... 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam :)
Kolumny podstawkowe do in 100 ?

Wasze propozycje .. :)


Męczą mnie Phoebe III w 12 m2 już.. kres cierpliwości.
Żeby jakością iść do przodu  nie w tył czy bok.. ino w przód z brzmieniem... ?

Edytowane przez ArtuAtoll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno się tego wstydzić ? HAHA 

Nie rozmawiamy o zmywarkach ? tu bym Cie na pewno nie polecił - chociaż cholera wie może AGD to też Twój konik ?. Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitive Technology studio monitor 45 (w sumie całościowo grało to razem bardzo przyjemnie, nasycona, barwna średnica, przestrzeń i eteryczność ? ), Indiana Line diva 262 (tu wokale czarowały, plastyka i świetna barwa średnicy), AudioSolutions Overture O202B (bajeczne wokale -  czarodziejki :), reszta czyli góra i niskie tylko ok.). Trzy moje typy do in 100se. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie miałem w domu, muzykalne z super namacalną srednicą polecam.

Z maskownicami typu stealth wymiatają. 

Pzdr

5299fe22e45ebbccmed.jpg[/URL]

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie..:)
MOze wzmaka wymienić  do Phoebe II

:)
Jakieś propozycje ? :)
Najlepiej z dobr wydajnością prądową  bo Phoebe lubę prąd :)

21 godzin temu, dedal75 napisał:

Te ostatnie miałem w domu, muzykalne z super namacalną srednicą polecam.

Z maskownicami typu stealth wymiatają. 

Pzdr

5299fe22e45ebbccmed.jpg[/URL]

Co to za paczuszki  ?  Widze HECO ale jaki model  i ta po lewejm  co to jest ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Krisat napisał:

A taka propozycja monitorów  do Atoll in100  ...  System Audio Saxo 5. Proszę o opinie.

A nie lepiej wypożyczyć? 

Na odległość,  to tylko wróżbita jest w stanie odpowiedzieć. 

Adam trochę tego przerobił,  będzie wiedział najlepiej, tylko bierz pod uwagę, że każdy z Was ma inną akustykę i upodobania.

Dlatego najlepiej sprawdzić samemu w swoim pokoju.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.