Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, sir.jax napisał:

Też mam zróżnicowany bas i piękną średnicę , bez DSP.

Wiem, że mogę wyciągnąć więcej dlatego czekam na walce od firmy akustycznej, zamiast moich ćwiercwalców z pianki

Albo albo... Dopóki nie zastosowalem DSP też nie wiedziałem że mi "dudni" ale jak wyłączysz korekte różnica jest zaskakująca. Nie zrobisz nic z  10dB na basie,tu tylko DSP i powie Ci to każdy uczciwy spec od akustyki 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Jakbyś cokolwiek rozumiał z akustyki, to byś wiedział że mody pomieszczenia są dość mocno niezależne od kolumn...

Hahahahaha, tym twierdzeniem pokazałeś,  jak bardzo masz pojęcie o akustyce ???

Tak się składa, że są one pobudzane przez falę akustyczną, a tę generują właśnie głośniki. Same z siebie nie powstają.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sir.jax napisał:

Hahahahaha, tym tw8erdzeniem pokazałeś,  jak bardzo masz pojecie o akustyce ???

Tak się składa, że są one pobudzane przez falę akustyczną, a tę generują właśnie głośniki.

Nie, wynikają z rozmiarów i rozkladu pomieszczenia ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Gratuluję dobrego samopoczucia ?

No raczej nie stawiałbym twojego setu obok mojego, jeszcze raz to powiem nie ta liga.

14 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie, wynikają z rozmiarów i rozkladu pomieszczenia ?

Też, ale wywołuje je ciśnienie akustyczne, czego nie rozumiesz?

W kwestii, czy można poskromić 50Hz

Poczytaj i obejrzyj.

https://www.mega-acoustic.pl/niskie-czestotliwosci-w-pomieszczeniu/

W kwestii modów:

https://livesound.pl/tutoriale/4381-mody-drgan-niskie-czestotliwosci-w-pomieszczeniach

https://www.hifi.pl/slownik/rezonator-helmholtza.php

To tak na szybko, może znajdę coś lepszego.

 

Jeszcze raz zapytam, bo nie uzyskałem odpowiedzi:

W jakim pomieszczeniu (wielkość) grasz twoimi kolumnami?

Czy masz jakąkolwiek adaptacje akustyczną?

Bo nawet jeśli korzystać z DSP, to na podstawowym poziomie akustykę warto mieć zrobioną.

Kolega z innego wątku też korzysta z DSP, ale o akustykę przy tym zadbał bardzo mocno. 

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sir.jax napisał:

No raczej nie stawiałbym twojego setu obok mojego, jeszcze raz to powiem nie ta liga.

To się tak Tobie wydaje ? pamiętasz jak pytalem Cie o moona 250i, bo mam okazję kupić? Przykro mi bardzo ale zupełnie mi się nie spodobał... Dla mnie lepiej gra Cyrus One. To są bardzo względne rzeczy... Nie mam czasu ciągnąć dalej tych bzdur, Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Pozdrawiam 

A jakie masz kolumny? 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha.

Do takiego brzmienia trzeba dorosnąć. Miałeś okazje kupić, ale czy słuchałeś?

Nie wystarczy postawić  "zajebistych" kolumienek w byle pomieszczeniu i byle jak, a później leczyć to DSP.

Pytasz o moje kolumny, powiem Ci, tylko czy Ty odpowiesz mi na moje pytania w jakim pomieszczeniu grasz i czy masz chociaż troszkę paneli, czy innych ustrojstw.

Poza tym jak czytam i widzę, że tacy"miszczowie" rozkminiają akustykę i drugie plany na nagraniach Watersa, to nie mam więcej pytań.

?

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sir.jax napisał:

Do takiego brzmienia trzeba dorosnąć. Miałeś okazje kupić, ale czy słuchałeś?

Tak, zmiękcza jak dla mnie bas... 

Co do dorastania ? tani Cyrus ma dużo bardziej naturalne i dojrzałe brzmienie niż droższy Atoll 100...a przynajmniej z Quadralami. Dlatego go zostawiłem. Pisałem parę razy - mam trochę ponad 18m, równomierne rozłożenie kolumn, sporo elementów wygłuszających, typu pluszowe kanapa i dodatki, dywan, poduszki... Akustykę mam w tym pomieszczeniu obiektywnie bardzo przyzwoitą. Nie ma pogłosów, stereo jest doskonałe. Ale DSP i tak czyni cuda ?

Nie dodam żadnych akustycznych dodatków, bo raz że nie widzę potrzeby, dwa że używam tego pomieszczenia jako salon i centrum domowej rozrywki, a trzy że i tak będę się za jakiś czas przeprowadzał. 

Aha - do oglądania filmów nie robię żadnej korekty i to podbicie na basie sprawuje się super. Miałem niedawno KD o wartości 17k PLN jak już wchodzimy w tematy "drogie znaczy gra" i bez większego żalu się go pozbyłem. (i tak było za duże na aktualne pomieszczenie a nie będę rok czy dwa trzymał w piwnicy, zanim się przeprowadzę) 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, marcinmarcin napisał:

To się tak Tobie wydaje ? pamiętasz jak pytalem Cie o moona 250i, bo mam okazję kupić? Przykro mi bardzo ale zupełnie mi się nie spodobał... Dla mnie lepiej gra Cyrus One.

Widzę, że się obraziłeś jak baba w ciąży ze zmiennymi humorkami ?

Ten twój Cyrus taki zajebisty przy Moonie, że musiałeś leczyć jego i głośników brzmienie DSP.

Myślę, że bez tego typu DSPowych poprawek, nie da się Cyrusa porównać z Moonem, ty leczysz brzmienie cyfrowym DSP, ja tego robić nie muszę, czujesz różnicę?

Czy dalej będziesz szedł w zaparte?

?

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, marcinmarcin napisał:

Tak, zmiękcza jak dla mnie bas... 

Co do dorastania ? tani Cyrus ma dużo bardziej naturalne i dojrzałe brzmienie niż droższy Atoll 100...a przynajmniej z Quadralami. Dlatego go zostawiłem. Pisałem parę razy - mam trochę ponad 18m, równomierne rozłożenie kolumn, sporo elementów wygłuszających, typu pluszowe kanapa i dodatki, dywan, poduszki... Akustykę mam w tym pomieszczeniu obiektywnie bardzo przyzwoitą. Nie ma pogłosów, stereo jest doskonałe. Ale DSP i tak czyni cuda ?

Widzisz , a u mnie Moon nic nie zmiękcza, to Atoll przy nim to była miękka buła.

18m hmmmm, z takimi krowami? A próbowałeś przyzwoitych monitorów?

Sam Cyrus ma opinie i to w recenzji z pomiarami, podbicia dolnego zakresu, Ty wstawiłeś do tego jeszcze takie kolumny, a na końcu zacząłeś leczyć to wszystko DSP.

Mam wrażenie, że wszystko kupowałeś na podstawie opinii z tego forum, tym się różnimy właśnie.  Trzeba umieć dobrać każdy element audio tak, aby było optymalnie i pod nasz gust. Nie wyłączając też kabli, niestety.

To jest właśnie sztuka w tej zabawie, a nie składanie na pałę.

Ja do wszystkiego dochodzilem wieloma odsłuchami,  testami, miałem wiele wzmacniaczy, kolumn trochę mniej, ale mam cały czas dostęp do bardzo drogich systemów. Wielokrotnie droższych od mojego, bywa,  że w słabych warunkach akustycznych i jest kicha.

Widzisz, ja gram na ok 19m monitorami ProAc Response D2 (niestety nie znajdziesz ich recenzji) z Moonem z innymi pierdolami, jak DAC i streamer, laptop też. Ale wszystko jest IMHo dopracowane, oczywiście na to wszystko składają się też tak bardzo nielubiane przez was kabelki i podstawki oraz bezpieczniki i inne pierdy. Rzecz jasna adaptacja akustyczna, łącznie z sufitem.

Mógłbyś się zdziwić rozmiarem sceny, głębokością i planami ?

A to wszystko bez DSP.

Peace stary.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

18m hmmmm, z takimi krowami? A próbowałeś przyzwoitych monitorów?

Zawsze miałem monitory ? lata zabawy z subwooferami, ale od czasu pierwszych podłogówek nie ma już powrotu do monitorów. Do tego trzeba dojrzeć ?

Dużo sprzętu przewaliłem i powiedzmy w 50 procentach przypadków zgadzam się z recenzjami i forum

9 minut temu, sir.jax napisał:

Mam wrażenie, że wszystko kupowałeś na podstawie opinii z tego forum, tym się różnimy właśnie.

Masz błędny osąd sytuacji ?

10 minut temu, sir.jax napisał:

mam cały czas dostęp do bardzo drogich systemów. Wielokrotnie droższych od mojego, bywa,  że w słabych warunkach akustycznych i jest kicha.

Mam podobną możliwość i zazwyczaj bardziej mi się dźwięk u mnie podoba... 

Proac nie jest zły, wolę ich ogólny charakter brzmienia który mi bardziej pasuje niż Dynaudio np, ale uwierz mi że zdziwiłbyś jak detaliczny i precyzyjny jest wyższy Quadral. Duże krowy a precyzja małego monitora ?

14 minut temu, sir.jax napisał:

Peace stary

?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Zawsze miałem monitory ? lata zabawy z subwooferami, ale od czasu pierwszych podłogówek nie ma już powrotu do monitorów. Do tego trzeba dojrzeć ?

Dużo sprzętu przewaliłem i powiedzmy w 50 procentach przypadków zgadzam się z recenzjami i forum

A ja odwrotnie, zawsze miałem podłogówki i poszedłem w monitory ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Dużo sprzętu przewaliłem i powiedzmy w 50 procentach przypadków zgadzam się z recenzjami i forum

Ja trochę. Tylko z tą różnicą, że nie szukam najpierw opinii na forum, na początku kiedyś czytałem recenzje, zdarzało się, że po czasie jak sprzęt był już u mnie. Też w wielu aspektach się z nimi zgadzałem, może dlatego, że większość z nich jest przeprowadzana w zaadoptowanych pomieszczeniach.

Generalnie wole polegać na tym co usłyszę u siebie, nie ma dwóch takich samych pomieszczeń, a to już potrafi namieszać w odbiorze brzmienia nawet tego samego sprzętu.

Xajas też sygnał puszcza przez DSP, ale wiesz, że on ma akustykę zrobioną?

Dzisiaj panele przyozdabiają wnętrza, czyli ukłon w stronę naszych kobiet. Ja mam mobilne (jeszcze nie na PT80) i wynoszę niektóre po słuchaniu muzyki, reszta jest jak jest. A to też pokój nie tylko do słuchania muzyki.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin 

Znalazłem tutaj na forum, warto wysupłać trochę czasu na obejrzenie całości materiału.

Bartek Chojnacki z Mega Acoustic o akustyce wnętrz, przyda się każdemu, właśnie oglądam.

https://youtu.be/LXTE7K3zoFU

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sir.jax napisał:

Znalazłem tutaj na forum, warto wysupłać trochę czasu na obejrzenie całości materiału.

Oglądnę w wolnej chwili. Tylko u mnie 10dB na 50Hz żadnym ustrojem akustycznym nie zdejmę. @xajasteż mimo potężnej izolacji akustycznej skorzystał właśnie z aktywnych pułapek basowych. Jak pisałem mam dość dużo elementów pochłaniających i zadbałem głównie o symetryczne rozmieszczenie kolumn i mojego LP pośrodku 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, sir.jax napisał:

Też rzucę dzisiaj "uchami" na klamotach i nausznikach co tam zaserwowałeś ?

Ps. Moim zdaniem akurat Moon 250i to taki naprawiony sound Cyrusa ale to przychodzi z czasem - mam na myśli osłuchanie się z Cyrusa pomysłem na brzmienie. To co na początku wydawało się fajne potem okazuje się największym brakiem. Ich (Cyrusa) najnowsza  seria - linia klamotów - poszła właśnie w kierunku charakteru brzmienia Moona 250i. Niestety cena zabija i moim zdaniem nie wróży to nic dobrego dla tych klamotów. W kraju to będzie całkowicie niszowy sprzęt a angole pewnie wybiorą tańszego i u nich kultowego Naima. 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, pewne rzeczy przychodzą z czasem, może i z wiekiem ?, doświadczenia nabiera sie przez przerzucanie klamotami i wiadomo kabelkami ???

Adam, Ty znasz te kawałki kiedyś już podawałem. 

Ale Ty lubisz żeńskie wokale to masz ode mnie ?

https://tidal.com/album/82811588

Alison Krauss ma też świetnie nagrane płyty jest na Tidalu ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Kupisz Moona i się zacznie psioczenie ?

Niestety nie kupię bo nie sprzedam mojego klamota a jak wiesz to towar luksusowy w naszym kraju ?

No i Marcin ja już wiem, że Cyrus One to Magnum Opus...

Phii, jakiś tam Moon 250i, trza brać Cyrusa One. To dopiero gra, że kapcie spadają, zwłaszcza jak się już myśli jak go komuś z forum pogonić i jeszcze może kilka stówek uda się zarobić.  I tak grosz do grosza i w końcu i na Moona się uzbiera ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś, nic nie poradzę że kupuje tylko sprzęty które mi dobrze grają i jestem z nich zadowolony. Od 20 lat kupuje zazwyczaj używki na gwarancji bo na nich tyle nie stracę jak mi się znudzą albo znajdę Cis lepszego... Nie zarabiam na tym ale dokładam relatywnie niewiele. Mogę sobie pozwolić na wydanie dużo większej kasy na sprzęt,ale tego nie robię bo wolę fajne wakacje, włożyć w dom, zainwestować w dzieciaka itp itd. 

I najważniejsze, jak już mam jakiegoś klamora i pisze ze dobrze mi to gra, znaczy że subiektywnie gra mi to lepiej niż kilkanaście poprzednich ?

I jestem zadowolony, a nie płacze jak źle, jak mi bas buczy itp itd. 

Uwierz mi że One wsparty DSP gra o niebo lepiej niż Moon bez korekcji... A jak zagra Moon po korekcji, pewnie też dobrze. Ale większą różnice mi daje ESP niż włożenie 3k w różnice między one a 250. 

Smiać mi się czasem chce jak wrzuca ktos zdjęcie jakiejś nory, tam sprzęt za kilkadziesiąt k i płacz koledzy pomóżcie bo już 10 sieciowka i co robić ?

17 minut temu, Adam 38 napisał:

No i Marcin ja już wiem, że Cyrus One to Magnum Opus...

Nie jest, ale mówię Ci najpierw go posłuchaj. Z 2 strony gra inaczej z każdymi kolumnami. Z monitorami jazgotal, z jakimiś kolubrynami Jbla zamulał, u mnie gra ok

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Adam 38 napisał:

A teraz na spokojnie przeczytaj trzy razy UWAŻNIE to co napisałeś....

Po prostu kiepski ze mnie audiofil. Nie wydalem majątku na sprzęt, nie słyszę sieciowek, jestem zadowolony i słucham muzyki. Na dodatek kupuje używki. Zero pożytku dla branzy ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Uwierz mi że One wsparty DSP gra o niebo lepiej niż Moon bez korekcji.

I to jest to o czym pisałem wcześniej, to postaw oba obok siebie bez żadnej korekcji.

Bo tak, to jest to bardzo niesportowe zachowanie i porównanie. 

Swoja drogą,  kiedy szukalem wzmacniacza, jakiejś zmiany itd. miałem takie za 7tys, ale i za 16tys.

Czy jeden grał mega lepiej od innego/poprzedniego hmmm, na pewno inaczej, ale nie zawsze lepiej.

 

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Nie jest, ale mówię Ci najpierw go posłuchaj. Z 2 strony gra inaczej z każdymi kolumnami. Z monitorami jazgotal, z jakimiś kolubrynami Jbla zamulał, u mnie gra ok

To wyłącz DSP i później spróbuj napisać to samo, ale uczciwie. ?

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

jestem zadowolony, a nie płacze jak źle, jak mi bas buczy itp itd. 

Nie płaczesz, bo leczysz te bolączki cyfrowo DSP.

Mnie bas nie buczy, a DSP nie mam i nie chcę mieć, ale to już pisałem wcześniej, jak do tego doszedłem i dlaczego tak, a nie inaczej.

Godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Smiać mi się czasem chce jak wrzuca ktos zdjęcie jakiejś nory, tam sprzęt za kilkadziesiąt k i płacz koledzy pomóżcie bo już 10 sieciowka i co robić ?

To prawda, jest wiele takich wątków i użytkowników. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze audiofile, którzy kupują na pałę używane klamoty (wzmacniacze, kolumny) w cenie ok. 2kzł (gdzie priorytetem jest  - jak to zaraz sprzedać, żeby nie stracić a dodatkowo jeszcze przy odrobinie szczęścia coś uskrobać na lepsze zabawki)  i potem twierdzą, że im to gra lepiej jak wzmacniacze, które prezentują zupełnie inną kulturę, poziom jakościowy. Faktycznie jest to jakiś sposób, może nie do końca elegancki ale jak widać - da się. I do tego to odkrycie, że w ten sposób nie daje się nic zarobić branży, pysznie! ?

Są też audiofile, którzy przez 20 lat co chwilę kupują przypadkowe ale zawsze lepiej niż poprzednie, świetnie im grające klamoty, ale to "świetnie" podobno pojawia się dopiero po kombinacjach z DSP. I co najważniejsze po 20 latach taką najlepszością okazał się Cyrus One. To bardzo cenna uwaga, można zaoszczędzić 20 lat przewalania klamotów. Ciekawe co będzie następcą Cyrusa One, stawiam, że może w końcu uda się wyrwać w dobrej cenie NADa C356. Tak wiem, jestem złośliwy i wcale nie jest tak jak nabazgrałem ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.