Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz sobie myślę, że można by sprawdzić jak to się ma na słuchawkach.

Wszak słuchafony powinny pokazać w miarę rzetelnie realizacje, bo nie ma wpływu pomieszczenia na odbiór muzyki, tutaj pewno będzie dużo zależało od jakości toru, wzmaka słuchawkowego i samych słuchawek.

?

P.S.

@Adam 38 sprawdzałeś u siebie ? ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drugie mogą być całkiem ciekawe, brzmieniowo rzecz jasna ?

Bo o masowanie przecie mi nie chodzi ???

Ja niezmiennie zostaje z moimi planarkami ?

Twoje Oppo PM3 też mi kiedyś przypadły do gustu z Chordem Mojo wtedy ich słuchałem na AVS.

 

Fink, Synthetic Epiphany, Hanne Boel już zostają na moich playlistach.

W pytę się słucha ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rafal735r napisał:

Może ktoś znajdzie coś dla siebie. Taka moja mala playlista. Wrzucałem kiedyś w innym klubie, ale może tu się komuś przyda. 

https://tidal.com/playlist/91380cf8-48eb-42c8-8310-e40401fa5f92

80 % procent z tej twojej listy znajduje się również w mojej ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, rafal735r napisał:

Czyli nasze graty brzmią tak samo dobrze ?

hehe, wrzucę coś od siebie ? (twoją listę kojarzę wcześniej chyba, nie wiem nawet czy nie dodałem z niej do tej)

https://tidal.com/browse/playlist/a811f220-4103-4581-85fc-cc4bbdf66e6a

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Być może, było już coś w tym temacie ale nie dam rady w krótkim czasie przeczytać 200 stron. Więc wybaczcie jeśli się powtórzę.

Wczoraj dotarł do mnie nowiutki Atoll IN200 Signature, jest to pierwsze moje urządzenie marki Atoll.

Zauważyłem jedną niepokojącą rzecz, słychać buczący transformator. Najbardziej zaraz po włączeniu włącznikiem sieciowym. Z każdą sekundą buczenie się zmniejsza jednak pozostaje na pewnym poziomie. Ten poziom buczenia jest taki, że ledwo go słyszę z odległości ok 1m, natomiast bardzo dobrze go słychać z odległości ok 20 cm. Nie wiem czy to jest normalne, czy może mam wadliwy egzemplarz i powinienem go zareklamować?

Proszę o opinię, czy ktoś miał podobne doświadczenia? Zasilam przez listwę przeciwprzepięciową z filtrem. Zasilenie bez listwy nic nie zmienia. Dziś sprawdzę czy na innych fazach jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, dimo1 napisał:

To normalne a Atollach, nie są bezszelestne. Mam IN200 Signature i go słychać, wcześniej IN100 i też buczał. 

Każdy wzmacniacz trochę słychać, pyta nie jak mocno. Atolla raczej się nie powinno wyłączać co chwilę tym z tyłu, a tym z przodu/pilotem 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli np końcówki Atolla nie połączysz z przedwzmacniaczem posiadającym trigger to jak inaczej włączysz i wyłączysz ? ? Inna sprawa Integra , choć niektórzy nie trzymają pod prądem ,co mi się wydaje błędem sam odczułem że sprzęt nie używany musi chwilę pograć by zagrać pełnią możliwości , ale mogę się mylić .Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, marcinmarcin napisał:

Każdy wzmacniacz trochę słychać, pyta nie jak mocno. Atolla raczej się nie powinno wyłączać co chwilę tym z tyłu, a tym z przodu/pilotem 

Nie każdy. Ja mogę u siebie ucho przyłóżyc do pokrywy i nie słychać zupełnie nic. Jakby był wyłączony. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dimo1 napisał:

To normalne a Atollach, nie są bezszelestne. Mam IN200 Signature i go słychać, wcześniej IN100 i też buczał. 

A ja miałem AM100 i nic nie buczało. 

Znaczy, u mnie był troszkę inny przypadek, mianowicie jak Atoll był włączony w tę samą listwę co TV plazma, to gdy oglądałem film z głosem przez sprzęt, wtedy lekkie brumienie było słyszalne. Ale musiałem przytknąć ucho do obudowy na ok 10-20cm. Czyli siała plazma.

Wtedy wpiąłem Atolla i całe audio do kondycjonera, a TV i dekoder do listwy z osobnego gniazda i było po sprawie.

Przypominam tylko, że żadne DC blockery nic nie dawały na tę bolączkę.

Pisałem o tym jakieś 200 stron temu ???

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Nie każdy. Ja mogę u siebie ucho przyłóżyc do pokrywy i nie słychać zupełnie nic. Jakby był wyłączony. 

Ja słyszałem każdy jak przykładałem ucho w pobliże wzmacniacza , w One nie zwróciłem uwagi, posłucham w domu.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dedal75 napisał:

Inna sprawa Integra , choć niektórzy nie trzymają pod prądem ,co mi się wydaje błędem sam odczułem że sprzęt nie używany musi chwilę pograć by zagrać pełnią możliwości , ale mogę się mylić .Pzdr

Racja, nie mylisz się ?

Każdy wzmacniacz i nie tylko musi trochę pograć/być włączony, głośność nie ma większego znaczenia.

Chodzi o to by elementy, dyskretne, czy tranzystory nabrały optymalnej temperatury pracy, często to słychać właśnie po jakimś czasie, że gra troszkę lepiej "nagrzany" niż jak był zimny.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Choleszek napisał:

Witam serdecznie

Być może, było już coś w tym temacie ale nie dam rady w krótkim czasie przeczytać 200 stron. Więc wybaczcie jeśli się powtórzę.

Wczoraj dotarł do mnie nowiutki Atoll IN200 Signature, jest to pierwsze moje urządzenie marki Atoll.

Zauważyłem jedną niepokojącą rzecz, słychać buczący transformator. Najbardziej zaraz po włączeniu włącznikiem sieciowym. Z każdą sekundą buczenie się zmniejsza jednak pozostaje na pewnym poziomie. Ten poziom buczenia jest taki, że ledwo go słyszę z odległości ok 1m, natomiast bardzo dobrze go słychać z odległości ok 20 cm. Nie wiem czy to jest normalne, czy może mam wadliwy egzemplarz i powinienem go zareklamować?

Proszę o opinię, czy ktoś miał podobne doświadczenia? Zasilam przez listwę przeciwprzepięciową z filtrem. Zasilenie bez listwy nic nie zmienia. Dziś sprawdzę czy na innych fazach jest tak samo.

Ja mam już drugą sztukę w domu Atoll-a  IN 200 Signature i oba cichutko ,bez buczenia .Też przykładałem ucho bo słyszałem opinie że buczą .

Może sprawdź polaryzacje w gniazdku na dzień dobry, czy nie masz odwróconej fazy . Winowajcą może być też pętla masy, to rodzaj zakłóceń wywołanych przez  inne urządzenia. Podłącz go np. w innym pokoju albo u sąsiada.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolumny u siebie postaw ,niech sąsiad płaci za prąd  ?

A tak poważnie miałem też przydźwięk po zmianie streamera znikł . Wszystkie graty a jest tego w domu u każdego ,na jednej linii to przeginka ,ale korków nie wywalił nigdy .

Teraz nowa instalacja  i oddzielna linia więc tym bardziej ,choć ostatni Atoll wyjechał ode mnie wczoraj . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętla masy to chyba raczej słyszałby w głośnikach przydźwięk.

Ja bym się nie przejmował brumieniem, które słychać po przyłożeniu ucha do obudowy.

Co innego, gdyby z miejsca odsłuchu było słychać,  a były tu takie przypadki.

2 minuty temu, dedal75 napisał:

Ale kolumny u siebie postaw ,niech sąsiad płaci za prąd  ?

A tak poważnie miałem też przydźwięk po zmianie streamera znikł . Wszystkie graty a jest tego w domu u każdego ,na jednej linii to przeginka ,ale korków nie wywalił nigdy .

Teraz nowa instalacja  i oddzielna linia więc tym bardziej ,choć ostatni Atoll wyjechał ode mnie wczoraj . Pzdr

Może być, że streamer miał impuslowy zasilacz i do tego słabej jakości, że siał na inne sprzęty. 

Zazwyczaj właśnie w tym leży przyczyna, tak jak u mnie plazma, a u Ciebie streamer.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dedal75 napisał:

Dokładnie w głośnikach .

Streamer SM6 którego też posiądasz ? ale tylko wtedy gdy był w standby jak odpalałem znikał przydźwięk .

Przez to nie mogłem mieć końcówki pod prądem . Pzdr

Uuuuu, to coś nowego.

Bo miałem CA SM6 jako pre z AM100, a później i tak jest do teraz jako źródło po coaxialu do DACa, a ten do Moona i nie zauważyłem takich cudawianek.

P.S.

Na co zamieniłeś CA?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.