Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  50 członków

Konsole i Gry
IGNORED

KONSOLE


sylw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wiem że sporo osób na forum ma konsole tak więc zapraszam do dyskusji posiadaczy starej i nowej generacji konsol :konsole, akcesoria ,systemy ,gry , nowości i co komu przyjdzie do głowy (dzisiejsze konsole to coś więcej).P.S.Proszę tylko nie szukać tej najlepszej bo się piaskownica zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się zapisuję, zaczynałem od Atari, przez Commodore 64, Amige 500(wersja z 2 mega ramu), Playstation 2, Xbox, Xbox 360, aż do Playstation 3 które obecnie posiadam. ;)

 

Ps. Gamertag: dawidd86

 

Liczę że wątek się rozwinie.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys mialem PS2, ale ją sprzedalem. Teraz nosze sie z zakupem PS3, głownie dla Gran Turismo. Moge w nia grac naprawde dlugo i mi sie nie nudzi. Planuje tez zakup tego zestawu MOVE dla jakis prostych gier. Bede chcial to podpiac wszystko do sieci, wiecie jak to mozna zrobic? Podpiac pod komputer czy jak? Bo nie mam pojecia. Neta mam ze sciany od Multimedii.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz router bezprzewodowy i masz multimedialne centrum domowej rozrywki(do tego prawie bezgłośne). Konsola łączy się bezprzewodowo poprzez Wi-Fi, do tego jak zainstalujesz sobie na komputerze PS3 MediaServer, tu streamujesz lub kopiujesz zdjęcia, muzykę czy filmy na dysk konsoli, do tego masz dostęp do radia internetowego i oczywiście alternatywną przeglądarkę internetową.

 

Jeśli lubisz filmy w HD, to polecam doinstalować jeszcze program mkv2vob. Który konwertuję większość filmów na standard który odczytuję PS3. Myślę że nie jest tajemnicą że tu prym wiedzie portal chomikuj, gdzie mamy ogromny dostęp do bazy filmów w HD Ready(około 2,5-5 GB w formacie mkv) czy Full HD(około 8-10GB w formacie mkv).

 

Oczywiście poza samym odtwarzaniem BD.

 

Ps. Gran Turismo 5 to bardzo dobra gra, szczególnie po patchach jakie ostatnio do tej gry wyszły, choć zdecydowanie dla tej gry warto kupić kierownicę, o wiele większe doznania z jazdy. Nurb w nocy(gdzie potem płynnie nastaję dzień + RX7 to genialne doznanie) :)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz router bezprzewodowy i masz multimedialne centrum domowej rozrywki(do tego prawie bezgłośne). Konsola łączy się bezprzewodowo poprzez Wi-Fi, do tego jak zainstalujesz sobie na komputerze PS3 MediaServer, tu streamujesz lub kopiujesz zdjęcia, muzykę czy filmy na dysk konsoli, do tego masz dostęp do radia internetowego i oczywiście alternatywną przeglądarkę internetową.

Czyli znaczy sie Router Wi-Fi podpinam do komputera i tyle? A jak ta przegladarka internetowa wyglada? To jakis oryginal? Czy trzeba to doinstalowywac?

Fajne mozliwosci. Nie myslalem o tym.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle, w konsoli tylko potem przeprowadzasz prostą konfigurację i już konsola łączy CI się bezprzewodowo. Odnośnie przeglądarki, tak jest domyślnie zainstalowana, szału nie ma, ale jako zamiennik sprawdza się.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza maszyna to było również C64,kaseciak i śrubokręt ach to były czasy,pózniej u kolegi na amiga gra LOTUS :o takie było wrażenie.Ps1 i Ps2 tylko u znajomych. Pierwsza styczność z NEW GENEM to Xbox 360 i CofD4 nie wierzyłem ;).Na własność PSP (fajna zabawka,mam zamiar wrócić) którą po dogadaniu zamieniłem na PS3 Fat40GB.Nie jest to kolos ale mam zamiar nabyć większy dysk.Gracz ze mnie raczej niedzielny,nie gram przez kilka miechów a potem próbuję wziąć na raz (ostatnio God Of War3)Lubię wyścigi Off Road-owe (Motor Storm,nail'd itp. )Również myślę o Move ,tak żeby się wyżyć ;).W sieci jeszcze nie gram.

 

Wyszukiwarka wygląda tak :

post-23764-073325500 1298920713_thumb.jpg

post-23764-037902100 1298920735_thumb.jpg

post-23764-019632400 1298920772_thumb.jpg

post-23764-037676500 1298920795_thumb.jpg

 

Kursorem można sterować lewym analogiam w padzie.

 

I taka ciekawa standardowa aplikacja :

post-23764-054013200 1298920934_thumb.jpg

 

Oczywiście jakość jest o niebo lepsza niż na foto.

 

WiFi sobie radzi naprawdę nie zle ,ja mam router w mieszkaniu obok...

Edytowane przez sylw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh również jeszcze posiadam w domu C64 to była maszyna. Parę godzin spędziłem na Xbox'ie, ale niestety wygodniej mi jest wszystko robić na PC - chwilka zmęczenia gry wchodzisz szybko na pocztę, forum itp i można dalej powrócić.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz filmy w HD, to polecam doinstalować jeszcze program mkv2vob. Który konwertuję większość filmów na standard który odczytuję PS3. Myślę że nie jest tajemnicą że tu prym wiedzie portal chomikuj, gdzie mamy ogromny dostęp do bazy filmów w HD Ready(około 2,5-5 GB w formacie mkv) czy Full HD(około 8-10GB w formacie mkv).

 

 

Na ww.portalu widziałem filmy 720p w *.avi który konsola czyta bez problemu.(tak jak ktoś by nie chciał przerabiać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tu potem leży problem w dźwięku, jaki jest zapisany w AVI. Niektóre filmy czyta, niektóre nie. Natomiast przy mkv nie ma w 100% tego problemu. I baza filmów w formacie mkv jest jednak trochę bogatsza niż w AVI.

 

W kwestii gier, to jestem graczem, ale teraz gram nie więcej niż 2 dziennie, no chyba że jest jakaś premiera gry, to może i 3 godz. mi zejdzie, tak było np. z genialną serią Uncharted/Uncharted2 na PS3. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki wszystko fajnie ale c64 czy atari xt czy amiga 500 czy zx spectrum nie były konsolami :) konsole to Nintendo ps-ki wii xbox, etc

z konsol miałem tylko ps2 i fajnie się grało w gt3 (chyba ) i kill zone :) jednak gry konsolowe są inaczej projektowane dają na dużym ekranie zdecydowanie większy fun :)

 

z tą bazą filmów w mkv nie jest źle ale nie jest bogatsza od avi tak mi się wydaje, oczywiście większość znanych filmów można sćiągnąć ale seriale już nie wszystkie,

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tu potem leży problem w dźwięku, jaki jest zapisany w AVI. Niektóre filmy czyta, niektóre nie. Natomiast przy mkv nie ma w 100% tego problemu. I baza filmów w formacie mkv jest jednak trochę bogatsza niż w AVI.

 

No i znowu się czegoś dowiedziałem ;)

 

 

W kwestii gier, to jestem graczem, ale teraz gram nie więcej niż 2 dziennie, no chyba że jest jakaś premiera gry, to może i 3 godz. mi zejdzie, tak było np. z genialną serią Uncharted/Uncharted2 na PS3. ;)

 

 

Uncharted wiem,wiem rewelacja za kilka dnie będę próbował swoich sił w 2-jce.

 

A miał ktoś możliwość parowania PSP z PS3 ,po za wieloma funkcjami ciekawi mnie klonowanie obrazu,wiem że PS3 podaje swój obraz z tv na PSP ale czy jest on nadal aktywny na audio out, jeżeli tak to problem wyświetlacza w konsoli jest rozwiązany i to jak!

 

mikson c64,amiga to tak to nie konsole ale miło jest powspominać ;) PONG :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Atari, C64, Amiga to nie do końca konsole, ale faktem jest że głównie podłączało się je głównie do TV, oferowały gry na poziomie znanych tym z konsol, scena która robiła różne tech-dema dopieszczała swój engine na miarę tego jak dopieszczany jest engine gier/tech-dema jak to jest w przypadku gier na konsolach, szczególnie exlusivów, które oferują Nam studia wew. SONY(serie GOW, Uncharted, Gran Turismo, czy z nowych gier Heavy Rain, Little Big Planet).

 

W kwestii filmów, owszem seriale niekoniecznie, tu prym wiedzie AVI. Z kolei filmy 720P czy 1080P(a tylko te dwa formaty interesują mnie podczas gromadzenia bazy filmów na dysku) to tu bardziej popularny jest format mkv(który wg. wielu jest lepszy niż popularne AVI).

 

Ps. Generalnie czasy C64/Amigi/Psx to były piękne czasy. Do dziś pamiętam jak pękały styki w dżojstikach gdy grało się w Sensible Soccer czy Cannon Fodder czy jak grało się w GT czy ISS'a. ;)

 

Jeśli ktoś chce powspominać(nie tylko gry, ale także generalnie czasy końca lat 80' i pierwszy okres lat 90') zapraszam do działu:

 

http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,10879.0.html

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Atari, C64, Amiga to nie do końca konsole, ale faktem jest że głównie podłączało się je głównie do TV, oferowały gry na poziomie znanych tym z konsol, scena która robiła różne tech-dema dopieszczała swój engine na miarę tego jak dopieszczany jest engine gier/tech-dema jak to jest w przypadku gier na konsolach, szczególnie exlusivów, które oferują Nam studia wew. SONY(serie GOW, Uncharted, Gran Turismo, czy z nowych gier Heavy Rain, Little Big Planet).

 

W kwestii filmów, owszem seriale niekoniecznie, tu prym wiedzie AVI. Z kolei filmy 720P czy 1080P(a tylko te dwa formaty interesują mnie podczas gromadzenia bazy filmów na dysku) to tu bardziej popularny jest format mkv(który wg. wielu jest lepszy niż popularne AVI).

 

Ps. Generalnie czasy C64/Amigi/Psx to były piękne czasy. Do dziś pamiętam jak pękały styki w dżojstikach gdy grało się w Sensible Soccer czy Cannon Fodder czy jak grało się w GT czy ISS'a. ;)

 

Jeśli ktoś chce powspominać(nie tylko gry, ale także generalnie czasy końca lat 80' i pierwszy okres lat 90') zapraszam do działu:

 

http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,10879.0.html

 

konsolka ma tylko dżoja pada etc komp ma klawiaturkę i możliwość podłączenia drukarki dżoja etc ;)

pomijając masz rację że mkv jest stosowany częściej dla wyższych rozdzielczości , osobiście mi wystarczają do oglądania 720p bo taki mam tv ;)

 

a ktoś pamięta gry w stylu boulder dash czy river ride albo world karate championship? :)

oj grało się kiedyś

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu duzo gralem na konsolach i zawsze wolalem konsole od komputerow. Oczywiscie pierwsza to byla Pegasus :). potem duzo grywalem na Sega 16 BIT. Jeszcze wiecej na Nintendo 64 (wedlug mnie, swego czasu gry wiele lepsze niz na PS2, np Perfect Dark, nie wiem czy ktos w to gral wogole z was, swietna zabawa w 4 osoby).

5026d8cf5979f5149eaab2b.jpg

 

No i oczywiście PS2 i na PS2 wlasnie skonczylo mi sie granie i fascynacja swiatem gier video nieco mi przeszla.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję jeździć na tym cacku(teraz można kupić używkę w granicach 700-800zł):

 

 

A taka mi się marzy(koszt to od 900 do 1100zł w zależności czy nówka czy używana)

 

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram tylko na padzie (co prawda mam ten z kontrolerem ruchu i kręcąc padem na lewo i prawo to mam substytut kierownicy i tak wolę na analogach)W GT grałem kiedyś po za off road jezdziłem jeszcze w serię NFS.Chyba trzeba poszukać GT5 bo to w sumie klasyka na konsole Sony tak jak GOW czy Tekken.

Ile by trzeba wydać na mniej profesjonalną kierownicę tak żeby się nacieszyć jazdą i nie wydać za dużo(mnie niż ww.)?pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasuję CI kąt obrotu 270 stopni to śmiało polecam(sam ją pewnie kupię) tą kierownicę:

 

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B199609/cid/8037/refId/ceneo/

 

Tutaj w rewelacyjnej cenie, normalnie kosztuję 500-600zł.

 

Jeśli zaś zależy CI na kącie obrotu 900 stopniu to minimum to Logitech G25, choć wolał dołożyć bym ze 200 stówki i kupić Fanateca(www.fanatec.com), choć z firmą Fanatec jest taki problem że ma problemy z zamówieniami(trzeba się trochę naczekać, chłopaki nie wyrabiają z produkcją).

 

Ps. Ja póki co także gram na padzie, ale wcześniej miałem styczność z kierownicami, i gra na nich a na padzie, to jakby zupełnie inna gra. Póki co zmykam do GT5 i do szkółki AMG na N-Ringu. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę konsol się przewaliło, zaczęło się od konsoli Sega Mega Drive, którą tato dostał od znajomego. Ale się wtedy grało, parę pixeli przypominających formułę 1 ale jaka grywalność! Potem już koło roku 2001 zmiana na PSOne, pierwsze wrażenie: Gran Turismo 2 jaka super grafika! I tak na PSOne grałem dobre 8 lat, potem przyszedł czas na PS2, PSP, Xbox360 Arcade, ale w końcu i tak wróciłem na PC :-)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM,mam pytanko co do *.avi przygotowuję kompa do formatu i co nie co zgrałem na płyty w nero.PS3 widziało pliki avi i czytało bez problemu z dysku,czy pamięci flash a z cd-r małej części nawet nie widzi.Pliki na płytach są bo na kompie jest wszystko ok.Konsola już tak ma czy coś poszło nie tak przy nagrywaniu? pozdr.sylw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płyty są czasem problemy, na płytę czasem można wejść normalnie(klikasz na X), a czasem trzeba kliknąć "trójkąt" i wtedy klikasz pokaż wszystko. A jeśli dalej ich nie widzi(oczywiście wchodzisz przez zakładkę video, bo tylko tu zobaczysz pliki video), to może jakiś problem przy nagrywaniu.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płyty są czasem problemy, na płytę czasem można wejść normalnie(klikasz na X), a czasem trzeba kliknąć "trójkąt" i wtedy klikasz pokaż wszystko. A jeśli dalej ich nie widzi(oczywiście wchodzisz przez zakładkę video, bo tylko tu zobaczysz pliki video), to może jakiś problem przy nagrywaniu.

 

Naturalnie przez zakładkę VIDEO wchodzę na płytę z filmami,aż taki dinozaur nie jestem ;).Być może przy nagrywaniu się coś walneło.Nic kopie są a po formacie wgram PS Media Serwer i gitarka.Dzięki i pozdrawiam,sylw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie PS3 czegoś nie widzi ;) Przepraszam za tego dinozaura :P

 

Ps. Kopie masz, więc potem, tak jak mówisz PS3 Media Server i problem się sam rozwiąże. Ja póki co wracam do God of War III. Epicka gra, właśnie nadrabiam zaległości growe. Jeśli ktoś jeszcze lubi i choć trochę interesuję się starożytnością, będzie wniebowzięty! Graficznie to masakrator, chyba najpiękniejsza gra na PS3.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Patryk

 

DawidM nie ma za co ta ja sobie tak z autoironii pojechałem ;).

God of war to fakt klasa sama w sobie,osobiście zainteresowałem się serią przechodząc wersję na PSP "Łańcuchy Olimpu" rewelacja.Przy trójce czasami to nie ufałem swoim oczom widząc co się dzieje na ekranie 8D ,za jakiś czas na pewno wrócę szkiełko mam jeszcze CRT ale ogarnia 720p kupiłem kilka dni temu kabelek PSMulti -> Component i cieszę się obrazem hd.Nie to co na Panoramie Full Hd ale...

Teraz próbuje się w Uncharted 2 też ładnie świeci...

 

 

P.S.

 

Zrobiłem mały test i tak na płycie jest 5 plików w formacie avi a ps3 widzi jeden i nie chce go odtworzyć :( ,z tej właśnie płyty zgrałem pliki na pendrive i konsola wszystkie widzi i czyta.Pojęcia nie mam o co kaman.

Edytowane przez sylw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.