Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  50 członków

Konsole i Gry
IGNORED

KONSOLE


sylw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lecą ceny Ps3 w dół ale kurczę boje się że mnie wciągnie :-( . Narazie zadowalam się praktycznie najlepszym obrazem z PS2 czyli kineskopowy Philips 9551 z HDMI i do tego Ps2 przez kabel komponent, gierki typu Soul Calibur III czy GT4 wygladają świetnie! Szukam tylko mojej ulubionej gry z PS1, Rapid Racer...

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiałbym za nową, jednak konsole zbyt szybko się psują żeby ryzykować pareset zł za 3-4 letnią konsolę która może niedługo paść bez ostrzeżenia albo mieć w przeszłości już 5 Ylodów.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma prawie 2 lata(wersja FAT 80GB-jeszcze na gwarancji do listopada), jednak działa bez zarzutu, najbardziej psuły się wersję 60GB. Nowe PS3 nie są złe, ale nie mają tego czegoś co mają Fatki. Grunt to dbać o sprzęt i zapewniać mu dobrą wentylacje.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się bawić w Linuxa na PS3 i pirackie gry to tak, jeśli nie to nie ma to znaczenia bo i tak zaktualizujesz swoje PS3 do najnowszej wersji. Jeśli myślisz o Slimie to weź 160GB(nowszy model) lub 250GB(starszy model). Przyda Ci się ta pojemność na filmy w HD czy inne multimedia np. muzyka. Na pc obowiązkowo sobie zainstaluj mkv2vob i PS3 Media server. :)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecił bym zagrać w to:

 

Killzone 2 potem Killzone 3, Bioschock, Battlefiled 2, Borderlands, Crysis 2, CoD4 MW, Medal of Honor 2010, HL2 Orange Box. Do tego niedługo wychodzi jeszcze Battlefield 3, RAGE i Resistance 3.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grałeś długo to będziesz potrzebował chwilę na złapanie odpowiedniego rytmu, potem już bez problemu.

 

Ps. Jeśli chodzi o gry na PS3 w które trzeba zagrać to:

 

- Seria Uncharted (wpierw 1 potem 2 za niedługo 3)

 

- God of War III

 

- Gran Turismo 5 (najlepiej na kierownicy, wrażenia z obcowaniem z grą wzrastają dwukrotnie)

 

- Seria Motorstorm

 

- Flower (niedługo Journey)

 

- Little Big Planet

 

- Heavy Rain

 

- Heavenly Sword

 

- Niebawem The Lost Guardian

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3. W kwestii filmów, bardzo dobrze. Najlepiej właśnie mieć w formacie mkv i je przerabiasz programem mkv2vob dostępnym na PC(trwa to moment), a potem tylko przesyłasz poprzez WiFi do PS3, można też streamować, ale do tego trzeba mieć bardzo dobre łącze.

 

Przesyłasz oczywiście programem PS3 Media Server. Czyli odpalasz ten program, włączasz PS3, w programie dodajesz folder z filmami, i z poziomu PS3 wybierasz co chcesz przesłać na dysk konsoli, lub stramować. Choć ostatnio też odkryłem nowy fajny standard filmów do PS3, a mianowicie MiniHD. Zajmują znacznie mniej miejsca niż normalne filmy 720P, a jakościowo to jakieś 70/80% jakości filmów 720P.

 

Choć ja jestem wybredny co do filmów, bo niestety przeważają pliki z polskim lektorem, którego ja nie cierpię, i szukam filmów z napisami, a te w większości trzeba sobie niestety wklejać(bo filmów z wklejonymi napisami jest mało), gdyż PS3 musi mieć napisy wklejone w film. Do tego PS3 spokojnie także odtworzy formaty mpg, mp4 czy avi, także te w HD(zarówno Full jak i HD ready).

 

Ważne jest także dobre skalibrowanie sobie w konsoli opcji związanych z wyświetlanych obrazem. Jeśli mamy Tv Full HD to oczywiście ustawiamy w menu konsoli rozdzielczość na 1080P, jeśli nie mamy Tv Full HD, wybieram rozdzielczość max. do 720P. Pełny zakres sygnału RGB dajemy na ograniczony, no chyba że mamy Tv który to obsługuję, wtedy oczywiście dajemy na pełny. Wzmacnianie bieli dla sygnału Y Pb/Cb Pr/Cr wyłączamy jeśli mamy LCD, i włączamy jeśli mamy Plazmę, wyjście funkcji deep colour dajemy na automatyczne.

 

Sama jakość odtwarzania filmów jest bardzo dobra, dla mnie nie ma lepszego odtwarzacza Blue-ray do 1000zł.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz wielkie dzięki za fachowy opis, czyli ps3 ma dosyć uniwerslane zastosowanie,

jedynie co mnie wstrzymuje to pogranie w szutery i celność strzelania na padzie, bo tak faktycznie w tej cenie naprawdę wydaje się fajnym kombajnem multimedialnym

 

 

A czytał kolega mojego posta wyżej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson nie masz się czego bać. Parę dni i śmigasz padem jak myszką.

 

Dokładnie ,nawet bez dodatkowych zabawek można się bardzo szybko wprawić, sterowanie analogiem jest bardzo intuicyjne, też sobie nie wyobrażałem na początku grać bez myszy ale szybko przeszło ;)

P.S. MOVE to naprawdę fajny gadżet a strzelankom daje nowego wymiaru, tak jak wspominał kiedyś DawidM ,samochodówki na kierownicy to inne gry niż na padzie...;)

 

Czy zwykłą myszą w grach to chyba nie, klawiatura i mysz na bluetooth w necie działa ale może Dawid się wypowie ,ma większe doświadczenie.

Edytowane przez sylw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to bardzo mało gier to obsługuję. ;)

 

Ps. Widzieliście to:

 

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe 160-200zł. Używane to między 20-110zł.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tylko PSP, no chyba że mówisz o odtwarzaniu strumieniowym mediów, to także da się za pomocą telefonu z androidem.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.