Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  50 członków

Konsole i Gry
IGNORED

KONSOLE


sylw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrz sobie jak grają na xboxie np. na youtube. Przy xboxie nie musisz mieć kontrolera. Kamera reaguje na ruchy całego ciała a nie na ruchy samego kontrolera. Więc w grach gdy machniesz nogą to twoja postać zrobi to samo. Czy to bijatyki czy kopanie piłki.

 

http://m.youtube.com/#/watch?v=ruHLfQjWDa8

 

 

Owszem, jest bardzo minimalne opóźnienie w ruchu wynąszące nanosekundy. Ale w żadnym razie nie jest to problem który dyskwalifikuje tą konsole. Dla mnie zabawa na xboxie kinect jest bardziej naturalna i wciągająca. Nawet mój 3-letni syn doskonale sobie radzi. Aha... Dobrze mieć dosyć sporo wolnej przestrzeni przed kamerą, żeby w nic nie udeżyć przypadkiem :) No i xbox nie ma napędu BD, tylko DVD.

Edytowane przez peritus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie jak grają na xboxie np. na youtube. Przy xboxie nie musisz mieć kontrolera. Kamera reaguje na ruchy całego ciała a nie na ruchy samego kontrolera. Więc w grach gdy machniesz nogą to twoja postać zrobi to samo. Czy to bijatyki czy kopanie piłki.

 

http://m.youtube.com/#/watch?v=ruHLfQjWDa8

 

 

Owszem, jest bardzo minimalne opóźnienie w ruchu wynąszące nanosekundy. Ale w żadnym razie nie jest to problem który dyskwalifikuje tą konsole. Dla mnie zabawa na xboxie kinect jest bardziej naturalna i wciągająca. Nawet mój 3-letni syn doskonale sobie radzi. Aha... Dobrze mieć dosyć sporo wolnej przestrzeni przed kamerą, żeby w nic nie udeżyć przypadkiem :) No i xbox nie ma napędu BD, tylko DVD.

 

Po za tym sam kinect wymaga więcej miejsca niż move , dla mnie np. bardziej naturalne jest trzymanie czegoś w dłoni, grając w tenis stołowy wibracje pałeczki przy odbiciu piłki są bardzo sugestywne czy strzelając z pistoletu w Kill Zone (są świetne przystawki) wolę mieć namiastkę spluwy niż palec ... Grałem na kinect , bajer jest nie powiem, poruszanie się w konsoli jak w filmach si-fi z lat 90' sama grywalność też ciekawa. Sam kinect zabiera więcej mocy obliczeniowej z konsoli niż move. Po za tym jest to różnica dwóch konsol więc , warto się zgłębić w temacie w różnych aspektach.

romekjagoda sam sugeruję abyś wybrał się do jakiegoś molocha rtv i tam pobawił się na obu konsolach , najlepiej z rodziną :)

 

No i to jest największa kicha... Potrzebuję właśnie BD, to jest że tak powiem wymówka przyczyna.

 

BD z 3D , sam traktuję to jako dodatek ,chociaż efekty w niektórych grach są hmmm, miam!:)

Wygląda na to że za chwilę 3D będzie standardem w tv więc z perspektywy czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylw, wielkie dzięki za wpis. BD dla mnie rozstrzyga sprawę - kilka miesięcy temu kupiłem plazmę i nie mam do niej jeszcze odtwarzacza BD i właśnie to jest ważnym czynnikiem przy zakupie konsoli.

Co do odwiedzin media markt czy innych molochów, to jakoś nigdy nie mialem sumienia i odwagi rozpychać się w tłumie nastolatków czy dzieciaków okupujących konsole ;) Muszę popracować chyba nad asertywnością. ;)

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylw, wielkie dzięki za wpis. BD dla mnie rozstrzyga sprawę - kilka miesięcy temu kupiłem plazmę i nie mam do niej jeszcze odtwarzacza BD i właśnie to jest ważnym czynnikiem przy zakupie konsoli.

Co do odwiedzin media markt czy innych molochów, to jakoś nigdy nie mialem sumienia i odwagi rozpychać się w tłumie nastolatków czy dzieciaków okupujących konsole ;) Muszę popracować chyba nad asertywnością. ;)

 

No to chyba ja mam sporo szczęścia że nie musiałem się przepychać do pada , aczkolwiek w tłumie dość szybko osiągam punkt wżenia ;) a asertywność to się zawsze przyda :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po za tym sam kinect wymaga więcej miejsca niż move , dla mnie np. bardziej naturalne jest trzymanie czegoś w dłoni, grając w tenis stołowy wibracje pałeczki przy odbiciu piłki są bardzo sugestywne czy strzelając z pistoletu w Kill Zone (są świetne przystawki) wolę mieć namiastkę spluwy niż palec ...

 

Pewnie trochę też zależy od gier w jakie gramy. Przez jakiś czas miałem obie konsole u siebie i mi z kolei nie podpasowało trzymanie kontrolera w dłoni. Tym bardziej że trudno mi było wytłumaczyć dziecku po co musi trzymać coś w ręce, skoro najbardziej naturalną rzeczą dla niego był poprostu sam ruch ciała.

 

Dużo korzystam z gier ruchowych i tanecznych, czy też walk karate. Gdzie jak podniesiesz nogę to poprostu kopniesz przeciwnika, jak się odchylisz do tylu to zrobisz salto na ekranie. Grałem w boks na PS i wymachiwanie dwoma kontrolerami nie dość ze było nieprzyjemnie męczące to szybko się nudziło.

 

Do gier w strzelanki i RPG mam na szczęście komputer stacjonarny. A do odtwarzania filmów osobny Blu Ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to prosiłbym o sensowną poradę w kwestii fundamentalnej może: czy warto kupować ps3 jako odtwarzacz BR i być ograniczonym kontrolerami move, czy lepiej (bo taniej nie będzie) kupić jakiś odtwarzacz BR 3d i mieć swobodę wyboru xboxa?

Cholera, jak zwykle na forum człowiek ma wodę z mózgu na koniec ;)

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to prosiłbym o sensowną poradę w kwestii fundamentalnej może: czy warto kupować ps3 jako odtwarzacz BR i być ograniczonym kontrolerami move, czy lepiej (bo taniej nie będzie) kupić jakiś odtwarzacz BR 3d i mieć swobodę wyboru xboxa?

Cholera, jak zwykle na forum człowiek ma wodę z mózgu na koniec ;)

 

Dlatego sam coraz rzadziej sugeruję się tym co w necie , ostatecznie odtwarzacze BR nie są już drogie . Obie konsole mają plusy i minusy , niem ma idealnego środka (chyba że obie w domu ;).

Pozostaje kwestia wsparcia :

PS Store jest za darmo , dema i inne media do pobrania , również pełne gry za kasę (kupujesz za np.100zł kupon którym doładowujesz konto i po sprawie , ilość gier na daną konsole . Sony ma sporo premier , nie mało flagowych tytułów i co ważne większość jest z polskim dubbingiem (trzeba nieźle władać angielskim żeby zrozumieć niektóre gry z konkretnym scenariuszem) , weź pod uwagę gadżety i ich ceny do tych platform , pady , kierownice i inne.

X ma również sporo zalet (na pewno wygodniejszy pad), może kolega peritus opisze jak wsparcie i reszta.

Konsola ma służyć Tobie i bliskim , poprawność polityczną można sobie darować ;)

Edytowane przez sylw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie podobne do tego co oferuje Sony, dema za darmo, gry do kupienia. Tak naprawdę wybór należy do Ciebie.

 

PS i Xbox różnią się też rodzajami gier. Na xboxie z kinect zdecydowanie sprawdzają się gry ruchowe, bijatyki, gry do tańczenia, sport, ewentualnie samochodówki. PS to juz raczej strzelanki ze względu na możliwość dokupienia przystawki imitującej broń czy też w grach które wykorzystują zwłaszcza ruchy rąk.

 

Obie mają plusy i minusy.

 

Co byś nie kupił i tak obie konsole gwarantują dobrą zabawę :)

 

Jakbyśmy był przypadkiem w trójmieście to zapraszam do siebie na kilka chwil rozrywki :)

Edytowane przez peritus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam tylko na jedną grę:

 

 

choćby ze względu na świetną muzykę w serii :)

 

Hmmm, myślę że każdy szanujący się gracz czeka na GTA :) , sam na pewno zakręcę się koło tej gry. Chociaż najbardziej czekałem na GoW III , dla tej gry zdecydowałem się na ps3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie podobne do tego co oferuje Sony, dema za darmo, gry do kupienia. Tak naprawdę wybór należy do Ciebie.

 

PS i Xbox różnią się też rodzajami gier. Na xboxie z kinect zdecydowanie sprawdzają się gry ruchowe, bijatyki, gry do tańczenia, sport, ewentualnie samochodówki. PS to juz raczej strzelanki ze względu na możliwość dokupienia przystawki imitującej broń czy też w grach które wykorzystują zwłaszcza ruchy rąk.

 

Obie mają plusy i minusy.

 

Co byś nie kupił i tak obie konsole gwarantują dobrą zabawę :)

 

Jakbyśmy był przypadkiem w trójmieście to zapraszam do siebie na kilka chwil rozrywki :)

 

Dziękuję za rozsądny wpis i zaproszenie. Pewnie nie uda się skorzystać, ale niemniej miłe to z Twojej strony.

Osobiście na konsoli grać chciałbym chyba w gry RPG głównie - to takie nie do końća spełnione marzenie z czasów grywania na pc.

Popatrzyłem dziś na ceny odtwarzaczy BR i zawsze za dobry te 150 euro trzeba położyć, albo więcej. W związku z tym, że mam do kupienia jeszcze zestaw move do konsoli, okulary 3d i zaplanowane zakupy płytowe chyba skłąniam się ku ps3. Ale podkreślam, że sprawa wyglądałaby znacznie trudniej, gdyby xbox miał BR.

 

GoW III

 

Gods of War? to jest strategia, czy rpg?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gods of War? to jest strategia, czy rpg?

 

 

Tytułowa postać to Kratos , chyba jeden z największych barbarzyńców jakiego stworzyły piksele , epicka postać :)

 

+18

http://www.youtube.com/watch?v=Hiieqlgbn2c

 

W polskiej wersji gry , głosu Kratosowi udziela Boguś Linda ... :)

Jest to jedna z tych gier która wyszła wyłącznie na konsole Sony (ps2 , ps3 , psp)

 

Game play part 1.

http://www.youtube.com/watch?v=JcwYzygBZzQ

Edytowane przez sylw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylw, narobiłeś smaku. Dzięki za pedagogiczne nadrabianie zaległości (kilkunastoletnich... ;) ).

No właśnie zamówiłem ps3 w wersji 320gb z zestawem move (ostatni egzemplarz w dobrej cenie). Już nie mogę się doczekać :)

Zastanawiam się nad zakupem Skyrim (rpg).

W związku z tym, że obsługuje ps move myślę też o Sorcery, ale nie wiem czy nie za dziecinna będzie..?

Czytałem też o tej nowej wersji slim, że głośna cholernie jest, więc zdecydowałem się na starszą.

Edytowane przez romekjagoda

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że obsługuje ps move myślę też o Sorcery, ale nie wiem czy nie za dziecinna będzie..?

 

 

Według kogo ? ;) Najważniejsze to mieć dobry fun , nic nie musisz , nic nie powinieneś :)

 

Polecam oczywiście serię Uncharted , aktualnie gram w 2 i mam wrażenie jak bym brał udział w Indiana Jones i kilku innych niesamowita fabuła :

 

https://www.youtube.com/watch?v=UEFomoUI4Cc

 

, nie obsługuje move .

 

Z obsługą move polecam Kill Zone III

 

https://www.youtube.com/watch?v=hrvbCkqBW5A

 

W wątku dałem filmik z gameplay , ogólnie nie bawiłem się tak dobrze w tym gatunku od czasów Quake.

(moim zdaniem potrzebna jest przystawka pistolet plus kontroler np:

http://allegro.pl/sony-sharp-shooter-do-ps-move-ps3-nowy-24h-i2814664685.html ,

http://allegro.pl/kontroler-nawigacyjny-playstation-move-okazja-i2809235813.html ,)

 

Tu trochę zabawek :

http://allegro.pl/sony-playstation-3-ps3-playstation-move-122288

Edytowane przez sylw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie do mnie move, 320gb a z nim Skyrim V i Fight na move. W domu mam też sports na move, Assasin Creed I i II oraz jakąś jazdę motocyklową :) Święta Święta nananana :)

 

Świetny starter pack :) do listy polecam również God of War 1,2,3 (1 i 2 wyszły na ps2 ale są również na bd w 720p) i druga wersja z psp "Duch Sparty" , pierwsza na psp " Łańcuchy olimpu " to po prostu dynamit w kieszeni ;) . Wracając do ps3 Uncharted który możesz zacząć od drugiej części , Kill Zone 2 i 3 , klasycznie Mortal Kombat . Z wyścigów osobiście wolę arcade-owe takie jak Need for Speed Hot pursuit 1 i 2 ,Burnout Paradise (drif przy 200km/h to nie kłopot) Natomiast jeżeli symulatory (moim zdaniem sens przy dobrej kierownicy) to oczywiście GT5 (klasa !) i np. Need for Speed Shift 1 i 2.

Założysz konto na ps store i za free mnóstwo gier do z kosztowania ;) .

 

W pierwszym tygodniu możesz wyglądać tak , nie ma się czego obawiać :

 

post-23764-0-01653000-1354819934_thumb.jpg

 

Natomiast takie objawy wymagają leczenia ;) :

 

post-23764-0-10441600-1354819973_thumb.jpg

 

Witamy w klubie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylw, gdybym Cię posłuchał, to przez 3 miesiące wyglądał bym jak ten gość na pierwszym zdjęciu. ;))))) Niestety doba ma tylko 24h, trzeba pracować i czasem spać (strata czasu...) oraz z Żoną poprzebywać ;)

Niemniej perspektywa drugiego zdjęcia bardzo pociągająca, choć wolę brunetki ;)

 

Tak jak napisałeś, myślę, że na pierwsze tygodnie mam rozrywkę zapewnioną. Chyba najbardziej kręci mnie Skyrim i ciągle żałuję, że nie zrobili go na move...

Zobaczymy też wreszcie Avatara w 3D - widziałem w 2D i powiem, że jest niezły.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiadomo , jak to z czasem bywa , zajęć sporo , zainteresowań więcej , obowiązków najwięcej . Ja osobiście jestem niedzielnym graczem , jak mnie weźmie to 2-4 tygodnie gram w każdej wolnej dla siebie chwili (jest jeszcze żona i córka , więc gram późnymi wieczorami ) a jak przestaje grać to pad pół roku się potrafi kurzyć ... Tak czy siak zabawka przednia , zwłaszcza jako przerywnik między czytaniem jakiejś rozwojowej książki a innym ciekawym lub nudnym zajęciem :) Co do filmów 3D polecam wszystkie przyrodnicze zwłaszcza te pod wodą , całą serię Imax i sporo innych o których można poczytać tu : http://www.audiostereo.pl/filmy-3d_94633.html . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj doszła ps3. Podpiąłem na szybko tylko i podstawową konfigurację zrobiłem. Ale podoba mi się. Jakość filmów z BR jest przyjemna.

Jedyne czego żałuję, to fakt, że audio nie jest wyprowadzone po koaksjalu, bo w ampli KD mam tylko 2 wejścia optyczne i już po prostu brakuje miejsca... Dobrze, że ps3 odtwarza też DVD, więc to mnie ratuje.

Dalsze relacje później. Niebawem święta i wolne więc czuję, że się zagłębię w SKyrim V i takie inne ;)

Dzięki wszystkim za porady.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Konsola mnie pochłonęła :)

Skyrim i Sport Championship na move są po prostu super. Skyrim to tak potężny świat, że chyba kilka miesięcy trzeba by go zwiedzić, eksplorować i skończyć.

Gry sportowe na move to też rewelacja - lucznictwo, ping-pong naprawdę super, a bałem się, że to takie troche dziecinne w stylu Wii...

W kolejce czeka Assasin's Creed i Fight - chyba odpalę niebawem, choć czasu brakuje. Dobrze, że urlop świąteczny mam ;)

 

pozdrawiam

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się dopiszę do tego klubu. Miałem PS2,XBoxa,aktualnie operuję na PS3 Slim+Move szt 2.

 

W co grasz na move?

Mnie b. fajnie gra się w Sports Championship - naprawdę fajniei zrobione. Jest też druga część, ale jeszcze nie próbowałem.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.