Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Pana Kuleszy


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie niewielki. Ładny to on nie jest raczej ;-) Ale nie wygląd w sumie się liczy, a wnętrze ;-). On jest na J-Fetach, chyba nikt tak nie robi na świecie, ciekawe podejście jeśli się sprawdza.

Wejścia/wyjścia nie są opisane ?

 

Skoro tam siedzi DAC to podłączasz CD coaxialem i jedziesz na DAC-u ze wzmaka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Po uzgodnieniu z producentem zaznaczył tylko małe kropeczki przy pokrętłach. Do wzmaka dostałem dokładne zdjęcia-schematy z opisem wejść, wyjść i położeniem gałek. Chodziło o to żeby dyskoteki na obudowie nie robić.

DAC ma dwa wejścia coaxial, dwa optyczne, AES-EBU i BNC. Te dwa ostanie to nawet nie wiem z czym się je:-).

Więc dokładnie tak jak piszesz potrzebny mi tylko transport. I DAC jest chyba niezły bo gra lepiej niż ten w moim CD, Onkyo Integra 7911. Więc zrobiłem z niego tylko transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od Darka wzmak dzielony z Dac-iem na pokładzie, w porównaniu do poprzedniej integry Darka radość ze słuchania muzyki jest jeszcze większa i niesamowita. Jeśli ktoś jest ze Szczecina, chętnie się zmierzę ze wzmakami z górnej półki. Ale wg mnie wyzwanie jest wysokie, zacznijmy od kwoty 50 tys. złotych:) za unit.

prek.jpg

Shot at 2012-06-28

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz taki skromny, dlaczego nie za 70 tys. zl za unit? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez różnicy, dawaj nawet 100 tys. zł. ja się nie boje, nie mam nic do stracenia. Wiem za co zapłaciłem i jak to gra. Zero stresu. Dla mnie luuuuuuz.

A zaczniemy od inegry, którą cały czas posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

panerai_47

Fajny sprzęt.

Jeszcze jest jedna ciekawostka związana z Panem Darkiem. Przeważnie kupujac drogi sprzęt od razu spotykamy się z zapytaniem a jakie kable Pan ma? No bo do naszego sprzętu z górnej półki, żeby pokazał pełnie swoich możliwości , to teraz musi pan na kable przeznaczyć.....

A u Pana Darka jest inaczej. Wysyłając wzmak na próby mówi:

I proszę najzwyklejszymi kablami podłaczyć, włączyć i posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byś opisał różnice pomiędzy tym dzielonym i integrą? W integrze też miałeś DAC-a. Mocowo były różne czy takie same?

integra ma 2x75W a dzielony 2x150w. Różnica jest kolosalna, nie tylko w mocy ale tez w przekazie. Nie będę sie rozpisywał, to po prostu trzeba posłuchać. Niesamowite jest tez to, że to gra w zwykłym pokoju a wydaje się, że słuchasz w pokoju przygotowanym akustycznie. Płyty, których wcześniej nie dało się słuchać (słabe realizacje) wróciły do łask.

Ile kosztował wzmak? faktycznie grosze jak na to co się słyszy.:))))

Najlepsza płyta do testów Yello "Touch"

I to co ten wzmak wyprawia z moimi Bowersami, jest niewiarygodne:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacyś chętni? Mogę dojechać ze sprzętem do 250 km od Szczecina, zero problemu.

 

Jestem chętny:)

Z tym, że mieszkam nieco poza granicą Twoich "możliwości" (270 km wg mapy google).

Jeśli się zdecydujesz - chętnie będę partycypował w kosztach podróży i fatygi.

Lubię wynalazki:) Choć na Strussie się naciąłem kiedyś... Co mi szkodzi?

 

Gro zacietrzewionych dyskutantów ZAPOMINA o fakcie, że nie ma na świecie wzmocnienia, które ZAGRA ze wszystkimi kolumnami lepiej (lub gorzej), niż wszystkie inne. Jeśli dołączymy do tego akustykę, źródło i okablowanie - to zmiennych jest zbyt dużo, żeby ferować jakiekolwiek wyroki. Wiele porównań po prostu nie ma najmniejszego sensu. Liczy się tylko to, co gra (bądź nie) tu i teraz u CIEBIE czy u MNIE!

 

Kolejna pseudo dyskusja, a wygląda raczej (niestety) jak pseudo reklama:)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż moje ATC scm 100 też dostały w kość. Nie są aż takie dobre jak sobie o nich myślałem ale wystarczająco dobre aby ich nie gonić.

Mam dwa systemy Zagra.

Klasa. Są i lepsze urządzenia ale jest ich niezmiernie mało i niestety są abstrakcyjnie drogie.

Nie dziwi mnie że czasem w odsłuchach porównawczych właściciele tzw.ambitnych urządzeń mają zagwozdkę.

Zbyt dużo wywalili kasy na swoje klocki, brak amortyzacji.

A dobry dźwięk zostaje w głowie i męczy.

Sam pamiętam jak wróciłem do odsłuchu dzielonych Naim , o rany ! Nie było co porównywać.Przepaść.

 

Dałem sobie spokój z cudownym okablowaniem , bezpiecznikami i innymi pierdołami co zaśmiecają umysł , słucham w końcu muzyki.

 

>zukzukzuk

 

Masz rację.

To jest bardzo obiektywne i indywidualne.

Każdy ma inne potrzeby , na szczęście.

Jeden kocha Ferrari a inny się puka w czoło po co komu takie coś jak wystarczy na rodzime drogi Skoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ150 jak nie tajemnica handlowa :) to ile kosztuje twój wzmacniacz, bo "grosze" to dla wielu co innego znaczą

Cena ustalana jest indywidualnie z klientem.....w zależności czy spodoba się klient.....a Kulesza bardzo ekscentryczny jest i nie każdy mu się spodoba......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest.

 

Mnie wyczuwał , czy jestem audiofilem czy melomanem.

 

Teraz to go całkowicie rozumiem.

 

Audiofilia nerwoza jest szkodliwa dla otoczenia.

 

Niedawno byłem ze swoim systemem u kolegi audiofila i miał smutną minę po odsłuchach.

 

Wszystko jest dla ludzi aby tylko nie przesadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

HQ150 jak nie tajemnica handlowa :) to ile kosztuje twój wzmacniacz, bo "grosze" to dla wielu co innego znaczą

Zadzwoń bezpośrednio do producenta. Tak jak kolega napisał powyżej to trochę innego rodzaju zakup niż w sklepie audio. Wiele zależy od sposobu realizacji transakcji, wynegocjowanego rabatu itd. Transakcja z panem Darkiem odbywa się nie zasadach handlowych, tylko dżentelmeńskiej umowy. Jak ktoś to akceptuje to się dogada. Ja nie żałuję żadnej wydanej złotówki ale w związku z tym nie chciałbym operaować konkretnymi kwotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza cholera to mieć możliwość posłuchania , obiektywnie boli.

 

Ale aby nie robić krzywdy wytwórcy.

 

Są to różne urządzenia , dobre , bardzo dobre i doskonałe.

 

Poza tym można mieć je dostrojone pod swoje potrzeby.

 

Ile ? Ile ?

 

Nie ważne , gra.

 

Jak kto ciekaw niech sam się skontaktuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Kulesza z góry określi cenę wzmacniacza wiedząc o oczekiwaniach zamawiającego ?

Czy tylko wstępną zaliczkę , zadatek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem możliwość rozbudowy.

 

Pierwsza była integra , goła liniowa zbalansowana.

Później był aktywowany tor phono mc i mm , jeszcze później rec out i wzmacniacze słuchawkowe.

 

Drugi system dzielony.

 

Tak że to są bardzo indywidualne kwestie , musze przyznac że marudziłem z opcjami , cudowałem.

 

W sumie mam globtrotera w pigułce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest wszystko co sobie wymarzyłem, DAC, wejścia dwa coaxial, i dwa optyczne, 3 analogi, phono MC, pre-in, pre-out, XLR-y

U mnie tez na początku była integra a teraz dzielony. Już paru moich kolegów słyszało jak gra, wyszli zmasakrowani. Ale nigdy nie miałem możliwości bezpośrednich porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewielki. Ładny to on nie jest raczej ;-) Ale nie wygląd w sumie się liczy, a wnętrze ;-). On jest na J-Fetach, chyba nikt tak nie robi na świecie, ciekawe podejście jeśli się sprawdza.

Wejścia/wyjścia nie są opisane ?

 

Skoro tam siedzi DAC to podłączasz CD coaxialem i jedziesz na DAC-u ze wzmaka ?

Robia na J-fetach poza-tym jezeli jego koncowka jest oparta na J-fet-Lu-1014 a tak prawdopodobnie jest, to wzmacniacz tak do konca nie jest na j_fetach,bo musial je zapiac w kaskode.One same w sobie, nadaja sie do sluchawkowcow,Chyba ze uzywa "Semisouth"Power J-Fet ale te wciaz sa bardzo drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to jest obojętne co tam siedzi. Gra a to jest najważniejsze.

 

Juz mnie wielu atakowało z dłubanymi ampami i jakoś niekoniecznie to z ATC chciało grać.

 

Najśmieszniejszy jest taki fajny mały zintegrowany amp bez malowania , malutki a gra bardzo dobrze.

 

Świetna średnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.