Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Pana Kuleszy


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia wynika że podstawowym aspektem zagadnienia jest umiejętny dobór elementów wzmocnienia.

 

Podstawowym kryterium jak dla mnie są niskie stany przewodnictwa , czyli straty.

 

Im niższe straty tym mniej ciepła wytworzonego przez dany element wzmocnienia.

 

Urządzenie toru wzmocnienia pracujące w klasie AB w zalezności od zastosowania danych elementów może pracować w sporym zakresie klasy A bez nadmiernych strat.

Z moich zabaw wynika że czysta klasa A ma zasadność przy bardzo niskich poziomach mocy i przejście AB > B jest niezauważalne o ile całość jest " szybka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul rzeczywiscie ae3? To te wielkie .dosc siermiezne konstrukcje o rownie siermieznym dzwieku? energy z nazwy to one mialy,ale bez finezji.w tym okresie,koniec 90tych, przetestowalem mnostwo kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian

 

W latach 90 tych wzmacniacze były słabsze : )

 

Zamordyczny wzmacniacz i słychać co potrafią. Owszem na chudym ampie grały odrzutowo ale bez finezji.

 

Tu naprawdę nie chodzi o moce. Ale o możliwość nazwijmy to koloratury dźwięku w funkcji wydajności prądowej , przecież uczciwe 30 VA cochones urywa a reszta to szpilki.

 

Sorry , czasem trzeba obrazowo jodłować.

 

Po technicznemu :

 

Dobrze skontrolowany ale z obszarem uwzględniającym szybkość przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ludzie, to wilki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

A jak podłączymy wzmacniacz "konkretny", który wiemy, że ma nie tyle "papierowe waty" co dobrą wydajność prądową to zaczyna on rządzić głośnikami. Rzecz w tym, że statystycznie chyba o taki wzmacniacz trudniej niż o kolumny.

 

Jakby nie patrzeć, wygląda na to, że jednak to wzmacniacz jest sercem systemu, a kolumny jego płucami ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he,nie wiem,na sluch chyba nie,ciekawe ile 30wat z nait3 wtedy odpowiadaja dzisiejszym? Moja koncowka LFD PA2M,2 monosy pod 1 dachem ? Pre Manleya wykrecone na 10ta i sasiedzi deko niekomfortowi.Dzisiejsze,malo,ze nie brzmia,to i nie maja poweru!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Uważam że 50-cio watowy wzmacniacz, stabilny przy obciążeniu 1 ohma (taka spawarka), i utrzymujący swą stabilność, nie tylko w rzeczonych przez Darkula pikach (sekundowe zapotrzebowanie na prąd), będzie w stanie wysterować każdą kolumnę.

Ale to tylko moje skromne zdanie w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej pisałem , pomiar mocy ( warunki umowne ...i różne standardy pomiaru ) nie zawsze odpowiada realiom gdy amp widzi dany układ RLC w danym zakresie widma akustycznego.

 

Straty na złączach , ogólna termika , pojemności pasożytnicze , długość toru fonicznego , warunki zasilania , warunki obciążenia.

 

W teorii wszystko teoretycznie jest idealne a jak z tym jest to każdy wie : )

 

P.S>

 

Pomijam fakt że rzadko który głośnik wytrzyma amplitudę 20V / 50 Hz ... wariat sieciowy ( 50 Hz ) i kręcimy aż ceweczką zacznie stukać.... a gdzie niżej z Hz : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Nie ma najmniejszego problemu, aby takie cudo testować z pełną mocą (1kHz) na obciążeniu 1R, a później dodawać CL i badać przebieg wzmocnionego sygnału - jak spawarka, to spawarka ;-)

Przy takim teście rzeczony rezystor 1R powinien sam już ładnie śpiewać.

 

Najważniejszy będzie zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

zawsze na czymś trzeba sprawdzić wydajność takiego wzmaka, a że padło na rezystor ... będzie mu ciepło i będzie sobie śpiewał ;-)

Sprawdzałem "odkładanie się" dużych prądów na rurze o dość dużej długości, no ale jak z takim "oporem" wleźć do chaty ? - a sąsiad nie meloman ...

 

Można też zrobić girlandę z 250 żarówek 24V/5W - sobie na urodziny, lub rocznicę ślubu ... żona powinna docenić taki gest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy jedno z kryteriów dobrego wzmocnienia w wolnym tłumaczeniu to:

"Pojedzie na 2 ohm'ach bez czkawki i na 1 ohm'ie bez niewłaściwego zachowywania się." - jak to pisał pewien Wielski Konstruktor o swoim małym wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym,ale o tym czy piec spiewa,nie decyduje sama moc! Ww malutki Nait3 vs mocarny Baltlab,2 trafa,wywalal korki ale przypowiesc biblijna o dwoch facetach przychodzila na mysl.Z kolei Naim 5i z XXI w-kilkaset wat na 2 i mniej ohm-brzmienie plastikowe. Jest cos w tym,ze stare Naimy po tyle chodza,kultowa koncowka 250 a tylko 90 wat....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc mocy nie równa : )

 

Moc to jedynie dodatek , poza tym we wzmocnieniu mamy kompromis szybkość / pasmo / moc / wydajność / ekonomika / koszty = księgowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co pisałem. Dużo, dużo głębszy bas z ogromnym uderzeniem. To powoduje że muzyka jest bardziej,, gęsta'' z mięsem. Jak ktoś walnie w bęben, a słuchasz głośno, to jakbyś łopatą dostał w pierś. Reszta pasma też jest rewelacyjna, ale już miałem ją naprawdę dobrą z ASR Emittera więc to dla mnie nic nowego. Trochę się zmieniło umiejscowienie wokali, jakby wykonawcy z linii kolumn poszli krok w tył. Ale to są w porównaniu z Emitterem drobne różnice. Ogromną różnicą jest bas.

 

Z tego opisu wnioskuję, ze muli znacznie bardziej niż ASR. Wycofanie 'w głąb" to efekt. Opis basu to jeszcze bardziej potwierdza. Po prostu wolne, mułowate brzmienie. Wiem, ze są tacy, które takie lubią ;) Po prostu taki mięsisty relaksik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Z tego opisu wnioskuję, ze muli znacznie bardziej niż ASR. Wycofanie 'w głąb" to efekt. Opis basu to jeszcze bardziej potwierdza. Po prostu wolne, mułowate brzmienie. Wiem, ze są tacy, które takie lubią ;) Po prostu taki mięsisty relaksik.

No jeśli brzmienie z ASR Emittera to też mułowate brzmienie to tu faktycznie jest podobnie.

Zagra dla mnie ma przygotowane wyjście pre-out żeby Emittera zostawić na środku i górze a dół zasilić z Zagry własnie. Ale po odsłuchu nie widzę takiej potrzeby. Zagra jest równie szczegółowa i swobodna. Do tego ma uderzenie na dole którego mi brakowało z Emittera.

Takie są moje spostrzeżenia. Jeśli Ty uważasz że mam inaczej Twoja sprawa.

Czyli co - "bitwa pod Grunwaldem"? :)

Nie wiem co ten termin oznacza w Audio. Obraz widziałem ale jakoś nie widzę związku.

Po prostu na nagraniach tam gdzie ktoś wali np. bęben system obecnie ma możliwość mi to oddać w pokoju.

Tam gdzie na nagraniu nie ma uderzenia to i u siebie go nie mam bo skąd.

Na ASR Emitterze po prostu tego kopa nie było. Ja pisałem o porównaniu tych dwóch klocków w połączeniu z Kappami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu wnioskuję, ze muli znacznie bardziej niż ASR. Wycofanie 'w głąb" to efekt. Opis basu to jeszcze bardziej potwierdza. Po prostu wolne, mułowate brzmienie. Wiem, ze są tacy, które takie lubią ;) Po prostu taki mięsisty relaksik.

 

Hm , B and W 801 były złapane krótko , podobnie jak i Magnepany więc nie jest źle.

 

Nawet słabe zbalansowane wyjście kontroluje obciążenie więc jeżeli już to można pisać o nad kontroli ale wtedy dźwięk nie wybrzmiewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczy pieców Mr K, nie ma Was od wieczora ?

 

Będę również wdzięczny za króciutki opis dżwięku dac'a, akceptuje 24/96 (dvd-a)? Jest wyłączalny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Faktury nie potrzebowałem, namacalność-ostrożnie! grzeje się nieźle, powietrze niestety bardzo gorące. Myslę nad klimą.

Na poważnie to ciężko na takie komendy odpowiadać.

Jak już pisałem, nie widzę w tym względzie niedostaku w porównaniu z Emitterem 1. Ja tam nie jestem poetą żeby umieć takie peany pisać więc mogę jedynie na przykladzie klocków które miałem u siebie opisać różnice.

Właśnie dzięki głębszemu, bardziej dosadnemu dźwiękowi namacalność bardzo wzrosła. Przestrzeń jest wybitna ale to chyba w dużej mierze zasługa kolumn.

Włączyłem dzisiaj Yello- The Race.Samochód wyjeżdzał z jednego narożnika pokoju a kończył jazdę dwie ulice dalej. Rewelacja.

Kappy mimo że nie małe nie istnieją podczas odsłuchu. Tu ciężko mówić o oderwaniu dźwięku od kolumn. Tu wszystko dzieje się poza nimi.

Co do DAC-a to mało wiem. Używam go tylko do odsłuchu płyt. Może Pan Darek Ci odpowie.

Nie rozumiem pytania czy jest wyłączalny. Mogę go po prostu ominąć wchodząc do Zagry po RCA lub XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

No,dobra.Sam muszę posłuchać. re dac- a więc masz osobne wejście cyfrowe i po nim sygnał cyfrowy z napędu idzie do daca a stamtąd,wewnątrz pieca do pre i końcówki i na głóśniki? osobne wejścia analogowe ? Tak to rozumiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są dokładne wymiary integry ? Widać, że mała, ale ile to jest konkretnie ? Trochę niebezpieczne to mocne grzanie, jeszcze z dymem pójdzie kurna :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wrażenia (typu wyjazd samochodu z jednego narożnika pokoju samochodu i zakończenie jazdy dwie ulice dalej) to już oferuje wiele wzmacniaczy dobrze zaprojektowanych np QUAD 77 (cena używki do 1 tyś zł. - więc jest alternatywa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzasadzie pisanie o brzmieniu danego urządzenia czy systemu jest zawsze zakażone daną akustyką.

 

>jarex

 

Takie wrażenia (typu wyjazd samochodu z jednego narożnika pokoju samochodu i zakończenie jazdy dwie ulice dalej) to już oferuje wiele wzmacniaczy dobrze zaprojektowanych np QUAD 77 (cena używki do 1 tyś zł. - więc jest alternatywa)

 

Masz rację z tym że czasem słychac że to kaszlak a czasem że V12 : ) a czasem Łada ...po resursie : ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.