Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, slyszecisze napisał:

Jaki sugerujesz, polecasz?

To bardziej indywidualna sprawa. Zalezy od reszty toru i preferencji sluchacza. Mnie bardzo odpowiada klasyczna Furukawa, Harmonix, Hijiri, itp.

Jest czystosc, przejrzystosc, muzykalnosc, to lubie😉

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

To bardziej indywidualna sprawa. Zalezy od reszty toru i preferencji sluchacza. Mnie bardzo odpowiada klasyczna Furukawa, Harmonix, Hijiri, itp.

Dzieki za informację, chociaż nie mogę nie zauważyć, że wymienione przez Ciebie okablowanie IC i sieciówka plus mody to niezły koszt. Tak licząc bardzo na oko ta biżuteria przekracza cene zakupu powyższej końcówki.

Jednak skoro takie inwestycje poczyniłes to pewnie było warto.

No będę się mocno zastanawiał. Ze swojego dotychczasowego doświadczenia wiem i kilkakrotnie przy okazji różnych wątków pisałem, ze Expo jest wrażliwy na kable i na złych kablach potrafi zagrac słabo, a w moim przypadku beznadziejnie (Qedy Silwer głośnikowe), jednak na innych (VdH) to inny dźwięk. Tak więc Twoje sugestie tylko potwierdzają moje obserwacje, aczkolwiek jak to mówi Ferdek Kiepski to nie są tanie rzeczy.😁

Teraz, gdy piszę tego posta tez słucham tego zestawu, przy okazji sprawdziłem, integra to 2010 kupiona w Angli z modułem pfono, a końcówka 2010S. Integra ma diodki błękitne a końcówka czerwoną.

Leci klimatyczny blues i to co mi sie nasuwa to czystość, przejrzystość,równowaga i kultura.

Kurcze, a wychodzi, ze moze byc lepiej. No nie ma lekko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slyszecisze

Poszukaj PAD Genesis z drugiej reki, bedzie taniej i wysokiej klasy dzwiek.

Ja swoje harmonixy "upolowalem" w bardzo dobrych cenach, trzeba czesto sprawdzac rozne oferty.

Co do polaczen rca, u mnie bardziej wplywa na odbior kabel miedzy pre (integra) a koncowka, anizeli miedzy dac - integra. Sprawdzalem wiele razy i zawsze to sie potwierdzalo. Zeby nie bylo, oba kable sa istotne..😉

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Posiadam wzmacniacz zintegrowany Exposure 3010S, ostatnio podjąłem się wymiany kondensatorów filtrujacych i zauważyłem dziwną rzecz, na płytce końcówki mocy rezystor nie miał przylutowanej jednej nóżki. Wiele się nie zastanawiając przylutowałem ją, po odpaleniu sprzętu pojawiło się dużo charmonicnych, taki charakterystyczny syczący dźwięk. Po odlutowaniu z powrotem tej nóżki dźwięk wrócił do normy. Wzmacniacz kupiłem z drugiej ręki i zastanawiam się czy było tam już coś grzebane czy może u was też tak jest? Rezystor R29120230515_161936.thumb.jpg.3606b69093925186e78553dd3c341b3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Odświeżając temat wymiany kondensatorów filtrujących w sekcji zasilania, polecam Kemety serii slit foil. Oryginalnie w mojej końcówce mocy były Kendeil 10mF/63V snap in. Miałem słynne Mundorfy mlytic 15mF/63V, śrubowe BC Components/Vishay 22mF/100V kupione po okazyjnej cenie i obecnie od tygodnia Kemety 10mF/80V. Te ostatnie grają pełnym pasmem, podobnie jak BCC z bardzo dobrą mikro i makro dynamiką, dociążeniem, świetną angażującą średnicą i otwartą zróżnicowaną górą. Znakomite, niedrogie kondy, które równo grają od początku, bez żadnych "efektów wygrzewania" jak to miało miejsce przy Mundorfach.

Jeżeli zastanawiacie się nad wymianą kondów w zasilaniu w klockach Exposure, to zdecydowanie polecam Kemety audio serii alc10s slit foil🙂.

IMG_20230924_161235.jpg

Edytowane przez Cezary_58669
dopisek

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ktoś z klubowiczów miał przyjemność instalować opcjonalną phono card w integrze? Da radę zrobić to osoba nie techniczna czy raczej potrzebne pewne doświadczenie? 

Miałem się zaopatrzyć w zewnętrzny pra amp, ale widziałem opinie o wewbetrznej karcie phono od exposure 3010s2d że dobra i ogólnie zadowoleni ludzie (albo akurat tacy się wypowiadali). Karta też nie najtańsza i sam nie wiem czy się w to bawić czy kupić zewnętrzną skrzyneczkę. Ewentualne podrzucenie na montaż do serwisu to wyprawa na cały dzień ale w ostateczności do ogarnięcia przy okazji. 

Edytowane przez JakZieloneToRoślina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@JakZieloneToRoślina

Zainstalowałeś karte phono w integrze?

Ja po wielu latach szczęśliwego słuchania integry i końcówki serii 2010, postanowiłem przekonać się jak gra klasyczny duet pre 23 + 28 power dual mono. Na razie jedzie do mnie przedwzmacniacz, ale szukam również dedykowanej do niego końcówki. 

Ceny nowego sprzętu zrobiły się chore, a w środku zmian niewiele.., co by nie powiedzieć, że najlepsze już za nami.

Tak czy siak, mam ochotę na nową klasykę Johna Farlowe'a w rozsądnej cenie.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cezary_58669ostatecznie nie.

Nabyłem polski przedwzmacniacz Iskra 1, stwierdziłem że przy obecnym gramofonie wystarczy. Niby to kilka stówek więcej ale tak ze wszystkim w audio ;) 

W porównaniu do nowej Rega phono MM mk5 (bo tylko z nią miałem okazję porównywać) to Polska Iskra gra o wiele równiej pasami i czyściej w górze. Więc dla mnie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Nas Exposure zaskoczyło . Dyskofon z serii 3510. Top Loadera szkoda że 3000€ i Pcm bb 1704.

 

Exposure-3510-CD-player-5-1024x359.jpg

Exposure-3510-CD-player-4-1024x269.jpg

3510cd-hi-image05-1024x271.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że toploader. To jakaś nowa moda? Dla mnie mniej praktyczne rozwiązanie. 

Co do Pcm bb 1704 to dobrze czy źle? Domyślam się że będzie ciepło i muzykalnie jeśli to bb? 

W tej cenie wybór duży, choć nie wiem czy bym nie wolał sam transport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wysoka . Topy mają swój urok .

Co do BB 1704 to dziś niespotykane rozwiązanie . Od dekady nie widziałem żeby ktoś ta kość stosował.

Moimi ulubionymi dac'ami BB pozostaje PCM 69 oraz PCM/DSD 1795.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JakZieloneToRoślina napisał:

Szkoda, że toploader. To jakaś nowa moda? Dla mnie mniej praktyczne rozwiązanie. 

Co do Pcm bb 1704 to dobrze czy źle? Domyślam się że będzie ciepło i muzykalnie jeśli to bb? 

W tej cenie wybór duży, choć nie wiem czy bym nie wolał sam transport. 

Expo baardzo nieśmiało podąża za modą i bardzo dobrze🙂. W serii XM też mamy ładowanie od góry, przynajmniej odpada mechanizm wysuwania. Expo od dawna używa sprawdzonych, muzykalnych przetworników bb, moim zdaniem dobrze, szczególnie pcm 1704.

Właśnie, dobry cd, z dobrym przetwornikiem dac załatwia sprawę, ale oczywiście można rozbić transport i osobny dac. Można kupić dużo tańszego, używanego lub nawet nowego cedeka serii 3010, tez na pcm 1704. 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Ciekawa ta iskra, sporo regulacji, można też sprawdzić na zasilaczu liniowym.

Najważniejsze, że dobra dźwiękowo.

Hmmm, z tym zasilaczem liniowym to coś mi się już obiło o uszy że daje poprawę brzmienia. Teraz wychodzi na to że zamiast kupować zasilacz liniowy to można było w tej samej cenie co zasilanie i Iskra kupić moduł do Expo.. Człowiek się całe życie uczy :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć które rozwiązanie jest lepsze bez realnego porównania. Osobny klocek, dobrze zbudowany, na dobrych elementach, z własnym zasilaniem czy większą ochroną przeciwzakłóceniową powinien przynieść progres. Nie mam doświadczenia w temacie gramofonów.

Skoro już masz iskrę, to warto sprawdzić na lepszym zasilaczu.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od 2 tygodni gra u mnie preamp expo xxiii. Zastąpił on integrę 2010s, narazie podłączony z końcówką 2010. Do kompletu szukam dedykowanej końcówki xxviii. Generalnie pre 23 ma duże wzmocnienie, do tego 2010 jest bardzo czuły, więc nie jest optymalnie, ale i tak słychać większe wyrafinowanie i płynność. Trafo w 23-e jest większe od trafa w końcówce/integrze 2010/3010, robi wrażenie. Ogólnie wykonanie 1 klasa, alps pracuje idealnie wzmacniając kanały równo, od najniższej głośności. Niestety, na tą chwilę brak ofert sprzedaży końcówki 28, hifi shark na bieżąco obserwowany😉.

IMG_20240227_195616.jpg

IMG_20240302_153343.jpg

IMG_20240302_153330.jpg

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Od 2 tygodni gra u mnie preamp expo xxiii. Zastąpił on integrę 2010s, narazie podłączony z końcówką 2010. Do kompletu szukam dedykowanej końcówki xxviii. Generalnie pre 23 ma duże wzmocnienie, do tego 2010 jest bardzo czuły, więc nie jest optymalnie, ale i tak słychać większe wyrafinowanie i płynność. Trafo w 23-e jest większe od trafa w końcówce/integrze 2010/3010, robi wrażenie. Ogólnie wykonanie 1 klasa, alps pracuje idealnie wzmacniając kanały równo, od najniższej głośności. Niestety, na tą chwilę brak ofert sprzedaży końcówki 28, hifi shark na bieżąco obserwowany😉.

IMG_20240227_195616.jpg

IMG_20240302_153343.jpg

IMG_20240302_153330.jpg

Korzystałeś już kiedyś z Hifi Shark? 

Na jakiej zasadzie to działa? Na ile bezpieczne są transakcje? Nie słyszałem o tej stronce a widzę spory wybór tyle że spoza Polski. 

 

Ktoś miał okazję słuchać połączenie exposure z neat lub audio Physic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifi shark jest wyszukiwarką, chyba z całego świata, która przekierowuje do wybranego sprzedającego, sklepu, komisu itd.

Właśnie pre kupiłem poprzez ich informacje o ofercie komisu (z gwarancją 12 mies.) w Holandii. Są w tym również oferty z odbiorem osobistym, sprzedaży tylko w danym kraju, nawet nie można zadać pytania bez logowania, oraz zarejestrować się na lokalnym rynku, ponieważ weryfikacją jest podanie numeru tel. tylko z danego kraju. Jeżeli sprzedawca umieszcza nr tel. oczywiście można próbować tą drogą, niedawno wysłałem sms-a do Węgra, ale mi nawet nie odpowiedział.

W hifi shark można również ustawić wyszukiwanie danego sprzętu z powiadomieniem na maila o nowej ofercie.

Ktoś mi kiedy polecał Neat classic do Expo, ale w tych sprawach nie ma co się za bardzo sugerować opiniami innych, każdy ma inną wrażliwość, system, warunki, itd.

Przy okazji polecam:

https://www.marktplaats.nl/u/freakuence-notorious-audio/16224035/

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.