Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB LINEAR AUDIO RESEARCH


konrad79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.02.2024 o 15:52, zycie_to_gra napisał:

Moim zdaniem to jeszcze nie czas na pisanie o LPS-2, ale czego się nie robi dla przyjaciół 😉

Zadałeś dość trudne pytanie, aż musiałem się chwilę zastanowić, moim zdaniem to jest kontynuacja rozwiązań z poprzedniego modelu. Zawiera to co było dobre i czego w LPS-1 nie było. Lampy nie zostały zastosowane, nie ma transformatorów na wejściu. Jest wydajny zasilacz, znacznie wydajniejszy niż to miało miejsce w poprzedniku, kolejną ciekawostką (a to niewielu się udaje), jest brak w całym torze sygnałowym kondensatorów sprzęgających, co skutkuje eliminacją błędów fazowych, a jak wiadomo z teorii obwodów takowe kondensatory zawsze wprowadzają. A i są wyjścia XLR oraz standardowo RCA. I to by było na tyle, czym na dzień dzisiejszy mogę się w temacie LPS-2 wypowiedzieć. Jeżeli masz chęć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowy nawet jeszcze przedprodukcyjny preamp od nas wypożyczyć. 

Oho ! Dobrze, że tu zajrzałem 😎

Jako posiadacz lps1 z chęcią wypozyczylbym lps2 do testów (mieszkam we Wrocławiu)

Plus ostrzę sobie zęby na ia200h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kawas napisał:

Oho ! Dobrze, że tu zajrzałem 😎

Jako posiadacz lps1 z chęcią wypozyczylbym lps2 do testów (mieszkam we Wrocławiu)

Plus ostrzę sobie zęby na ia200h.

Myślę, że z wypożyczeniem nie będzie żadnego problemu, zwłaszcza, że mieszkamy po sąsiedzku 🙂 

Jak będziesz gotowy daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cześć Starej i Młodej Gwardii!

Nie zaglądałem tu od ostatniego Audiofila. Widzę, że coś mnie tutaj ominęło. A to ci niespodzianka, że LPS-1 doczekał się następcy. Brawo! 🙂

 

@zycie_to_gra Kuba, kiedy premiera i pierwsze recenzje?

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kangie napisał:

Cześć Starej i Młodej Gwardii!

Nie zaglądałem tu od ostatniego Audiofila. Widzę, że coś mnie tutaj ominęło. A to ci niespodzianka, że LPS-1 doczekał się następcy. Brawo! 🙂

 

@zycie_to_gra Kuba, kiedy premiera i pierwsze recenzje?

Cześć Łukaszu 😉 

Co do LPS-2 to wszystko na to wskazuje, że już niebawem. Pierwsze testy już mamy umówione z Panem Markiem Dybą. Ale wiesz, dobrze, że jeżeli masz tylko chęć przetestowania LPS-2, to w zasadzie nic tutaj nie stoi na przeszkodzie, poza Twoim wolnym czasem oczywiście. 

16 minut temu, marekw 76 napisał:

To nie ostrz dłużej i bierz moją.

Nie będziesz żałował.

Ja też bym coś poczytał...

Kuba ociagasz się 😉

Marka Hybryda muszę przyznać gra bardzo dobrze, warto posłuchać!

No cóż, na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą 😉 

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"LPS-2"

 

Tak jak widać idą zmiany
Otoczenie też się zmienia
Damy radę? Pewnie! Damy!
Najgorzej jest złapać lenia

 

Szykuje się nam premiera
U Kuby i Eugeniusza
Czy coś będzie nas uwierać?
Czy muzyka będzie wzruszać?

 

Bo to będą analogi
Preampy gramofonowe
Będą drżeć nasze podłogi
Niech relacje będą zdrowe

 

LPSa "w dyby" dano
Ciężki żywot będzie miał
Obudzi się wcześnie rano
Czy na baczność będzie stał?

 

Jestem ciekaw co to będzie
Jak on zagra z gramofonem
Czy zdąży ksiądz po Kolędzie?
Zdąży przed niedzielnym dzwonem?

 

Kangie
23.02.2024

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kangie napisał:

"LPS-2"

 

Tak jak widać idą zmiany
Otoczenie też się zmienia
Damy radę? Pewnie! Damy!
Najgorzej jest złapać lenia

 

Szykuje się nam premiera
U Kuby i Eugeniusza
Czy coś będzie nas uwierać?
Czy muzyka będzie wzruszać?

 

Bo to będą analogi
Preampy gramofonowe
Będą drżeć nasze podłogi
Niech relacje będą zdrowe

 

LPSa "w dyby" dano
Ciężki żywot będzie miał
Obudzi się wcześnie rano
Czy na baczność będzie stał?

 

Jestem ciekaw co to będzie
Jak on zagra z gramofonem
Czy zdąży ksiądz po Kolędzie?
Zdąży przed niedzielnym dzwonem?

 

Kangie
23.02.2024

Znam już sporo Twoich talentów, ale ten widzę pierwszy raz ! Pięknie napisane, Brawo 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Wrzucam krótkie sprawozdanie z amatorskich testów wzmacniacza gramofonowego LAR LPS-2  - i to o ile się nie mylę – pierwszego na tym forum 

A może pierwszego wszędzie hehe.

Na wstępie przesyłam wielkie podziękowania za udostępnienie sprzętu do testów Kubie (nick: zycie_to_gra).

Kilku z Was zna go osobiście i zapewne podzieli moją opinię, że takiego kulturalnego, uczynnego i sympatycznego człowieka ze świecą szukać!

Kuba sam przywiózł mi sprzęt pod wskazany adres i użyczył go całkowicie za darmo – bez kaucji, itp!

Aha, i nie na 2-3 dni tylko niemal 10.

W dzisiejszych czasach rzecz niespotykana – wielu sprzedawców – tych mniejszych i większych powinna się od Kuby uczyć takiego podejścia do potencjalnego klienta.

Także – Kuba wielkie dzięki za całą akcję!

 

Użytkuję lps1 od 2021 roku, przerobiłem na nim kilka (niewiele) wkładek mm oraz jedną mc. Mój gramofon to Thorens TD-318, obecnie gram na Ortofon 2m black i do momentu wypożyczenia prototypu LAR lps2 byłem bardzo zadowolony z brzmienia mojego zestawu.

Poza wyżej wymienioną sekcją gramofonu w jego skład wchodzi:

- streamer/pre Atoll ST200SE,

- końcówka mocy Atoll Am200E,

- kolumny Amphion Argon 3ls.

 

Na początek kilka słów o lps2:

- zarówno zasilacz jak i samo pre jest większe i cięższe w porównaniu do poprzednika – jak wiadomo dobre i osobne zasilanie to jest to co lubimy w naszych gratach,

-pre ma wyjścia xlr,

-wtyki rca są wysokiej jakości. 

 

Nie jestem specem w opisywaniu wrażeń akustycznych, ale co „rzuca się w uszy” przy przesiadce na lps2 to:

-przestrzeń, 

-dynamika,

-detal,

-porządek w przekazie.

Dźwięki wybrzmiewają swobodnie, słychać więcej „smaczków”, przy niższych poziomach głośności dźwięk jest bardziej dynamiczny, czytelny.

Wokale mają więcej życia, scena jest głębsza i szersza.

Przesłuchałem niemal całą moją skromną płytotekę i każda płyta brzmiała lepiej i ciekawiej.

Odkrywanie płyt i muzyki na nowo i przyjemność ze słuchania winyla – tak po krótce określiłbym pre LAR lps2.

Serio przez ten czas ani razu nie myślałem o słuchaniu muzyki ze streamera .

 

Po kilku dniach słuchania wpadłem na pomysł, aby zrobić kolejny test – mianowicie sprawdzić jak lps2 radzi sobie z wkładką MC.

Szybki telefon do kumpla, który posiada gramofon z wkładką Hana EL i gra na pre gramofonowym – no jakim? 😉

Zgadliście – LAR lps1.

Siłą rzeczy kumpel wie jak lps1 gra w jego zestawie, tym bardziej był ciekaw lps2.

Szybkie wpięcie lps2 w jego tor audio (gramofon pro-ject, pre Roksan kandy, końcówka Atoll Am100 i kolumny Zoller Onyx).

Kumpel zapuścił muzykę – zaczęliśmy od  Daft Punk „Random access memories” -  efekt był obłędny.

Kto miał okazję słuchać Zollerów – wie na bank z jakim rozmachem grają te kloce.

Ściana dźwięku oparta o solidną podstawę basową.

Spostrzeżenia kolegi po przesiadce na lps2 w jego systemie były podobne do moich w moim systemie.

Wiecie o co chodzi? Na bank wiecie! 

Z mojego odsłuchu – na MC ten pre dopiero pokazuje klasę. Mój kumpel okreśił to jakby oglądał koncert na żywo, baa użył nawet porównania, że czuł się jak w topowej restauracji, gdzie przyniesiono mu danie kompletne pod każdym względem i grzechem byłoby dodać szczyptę jakiejkolwiek przyprawy – o!

Ma gadane skubany! 

I to tyle! 

Jeszcze raz wyrazy uznania dla P. Czyżewskiego za tak kompletny produkt i wielkie podziękowania dla Kuby.

Mega się cieszę, że się poznaliśmy!

A teraz wracam do winyla z dobrym kraftem w łapie !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam szanownych klubowiczów

w związku ostatnią rozbudową  mojego toru analogwego zaczęło do mnie docierać że mój pre gramofonowy nie nadąża za resztą systemu i niestety czas go zmienić
( wytrzymał ze mną 7 lat) i dawał radę.

Więc mała prywata
na sprzedaż pre Pana Eugeniusza

na 3 ramiona z zewnętrzną regulacją wzmocnienia , pojemności dla mm, impedancji dla mc plus możliwośc praca na baterii lub z sieci do wyboru – stan urzadzenia bardzo dobry, serwisowane, cena na pw
taniej niż LPS1  -polecam

Od dwóch tygodni przesłuchuje kolejnych zawodników, jeśli jest zainteresowanie to mogę coś skrobnąć(nie chce się wbijać w nowy watek), choć zaznaczyłbym z góry że niedużo porównań poczynie do mojego pre bo i szukam urządzenia o sporo wyższych walorach sonicznych a to kosztuje jak wiemy  stąd i porównanie do pre LAR-a było by niesprawiedliwe choć bronił się dzielnie

Tutaj przykład -killer- phasemation ea350   20kzł (normalnie docelowy pre dla większości, gdybym tylko nie posłuchał innego)
pozdr.

IMG20240407125224 (Kopiowanie).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też chyba po 7 latach powoli czas na zmiany, chciałbym się do jakichś monobloczków przymierzyć.

Wrzucenie ogłoszenia na portale mi jeszcze zapewne trochę czasu więc wrzucam tu wczesne info: sprzedam LAR IA-120H, może ktoś chętny będzie z forumowiczów?

 

IMG_20240410_121705029_HDR.thumb.jpg.308f5d3bc507854396993a4f5e1cb277.jpg

Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kawas napisał:

Oho widzę spory ruch na giełdzie- z ciekawości zapytam - na jakie wzmacniacze przesiadacie się po integrach LAR ?

P.s. swojego lps1 też sprzedaję 😎

u mnie to skomplikowana operacja, pochwalę się jak już zostanie zrealizowana 😉 

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2024 o 12:05, Ujemny napisał:

U mnie też chyba po 7 latach powoli czas na zmiany, chciałbym się do jakichś monobloczków przymierzyć.

Wrzucenie ogłoszenia na portale mi jeszcze zapewne trochę czasu więc wrzucam tu wczesne info: sprzedam LAR IA-120H, może ktoś chętny będzie z forumowiczów?

 

IMG_20240410_121705029_HDR.thumb.jpg.308f5d3bc507854396993a4f5e1cb277.jpg

A jaka cena?

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchaliście LAR z kolumnami Triangle? Podłączyłem mojego strareńkiego IA 120 do Solid 260 i stała się światłość i synergia!!! Oczywiście odpowiednio okablowany Harmonixem, aby złagodzić brzmienie ale płynie muzyka! Pełna niuansów, ostrości, detali i cieni ale wszystko płynie i nie razi uszu. Co istotne, znając sybilanty z tubki Triangle, wszystko wskoczyło na swoje miejsce. Audio jest niesamowite!!! Czasem coś niespodziewanie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2024 o 22:11, EmilioE napisał:

Czy słuchaliście LAR z kolumnami Triangle? Podłączyłem mojego strareńkiego IA 120 do Solid 260 i stała się światłość i synergia!!! Oczywiście odpowiednio okablowany Harmonixem, aby złagodzić brzmienie ale płynie muzyka! Pełna niuansów, ostrości, detali i cieni ale wszystko płynie i nie razi uszu. Co istotne, znając sybilanty z tubki Triangle, wszystko wskoczyło na swoje miejsce. Audio jest niesamowite!!! Czasem coś niespodziewanie zaskoczy.

Tak, miałem okazję posłuchać zestawu dzielonego z modelem Signature Delta, jak tylko udało się opanować głośnik wysokotonowy granie było bardzo wysokiej próby.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.