Skocz do zawartości
IGNORED

Serwer muzyczny klasy Hi-End


bart74

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak wiatrak na procesorze to raczej nie fanaberia i bez niego procesor się przegrzewa.

 

procesory można chłodzić cieczą i ..... to jest haj end

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz to kolejny silniczek i kolejna cewka. Procesor z grafiką pod Hajend HomeTheatrePC spokojnie może mieć alu pasywny cooler bez wiatraczka.

Odprowadzić jakieś 20wat ciepła to nie problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się buduje hi-playery, a nie PC blaszaki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o dysk mądralo chodzi, bo wszędzie są takie same, a o budowę urządzenia, które nie jest złożonym z części

ogólnie znanym komputerem, a posiadającym optymalne rozwiązania na dedykowanym SOC-u i systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green WD 5400 rpm ma swoje plusy, raz że wolniejszy (cichszy) dwa że pojemność na zdjęciu sugeruje że coś tam można już na nim zmieścić. W tej materi jednak stawiał bym na maxymalne pojemości i SATE najnowszą jesli ma być haj end aj waj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o dysk mądralo chodzi, bo wszędzie są takie same, a o budowę urządzenia, które nie jest złożonym z części

ogólnie znanym komputerem, a posiadającym optymalne rozwiązania na dedykowanym SOC-u i systemie.

Dysk twardy 3,5 cala na zdjęciu nie jest częścią "ogólnie znanym komputerem". To jest specjalny dysk twardy, który gra o 33% lepiej

niż dyski twarde 3,5 cala niehiendowe. A tak btw to jaki tam jest dedykowany system?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2TB można zapisać ~ 6 000 płyt Flac. Chcesz więcej ? Są już dostępne dyski 4TB.

 

Transfery SATA III są zbyteczne - 200 MB/s , a to TYSIĄC RAZY WIĘCEJ NIŻ POTRZEBA ! ! !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk z magazynem muzyki czasem oprócz odtwarzania (~1mb/s) służy tez do kopiowania. SATA 3 i USB 3 pomagają nam w tym by nie trwało to całą dobe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2TB można zapisać ~ 6 000 płyt Flac. Chcesz więcej ? Są już dostępne dyski 4TB.

 

Transfery SATA III są zbyteczne - 200 MB/s , a to TYSIĄC RAZY WIĘCEJ NIŻ POTRZEBA ! ! !

Wiem do czego służy dysk. Wiem również, że parametrem dysków jest m.in. hałas przez nie generowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro koledze tak hałasuje dysk HDD to może też oznaczać że mechanika ma już dość.. :/

Nowy dysk Seagate wsadzony w stacje dwa tyg nie wytwarza ŻADNYCH dźwięków dodatkowych podczas czytania pliku typu FLAC ani żadnych innych podczas kopiowania danych oprócz szumu talerzy.

Dwu letni dysk używany w stacji owszem, skrobanie słychać nawet przy czytaniu przez głowice nawet małych plików mp3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie maruda kupi dysk SSD, lub korzysta z PEN-ów, są już bardzo pojemne. Przy poprawnie posadzonych danych nie ma prawa nic chrobotać nawet na starym dysku - przeprowadź defragmentacje i diagnostyczny skan. Oczywiście lepiej korzystać z nowych dysków i nowych technologii w nich zawartych, niż z wyeksploatowanych przez kompy, zużytych - no, ale to jest abecadło i pisać o tym nie potrzeba. No i oczywiście 5400 rpm. a nie jakieś demony prędkości, bo i po co .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro koledze tak hałasuje dysk HDD to może też oznaczać że mechanika ma już dość.. :/

Nowy dysk Seagate wsadzony w stacje dwa tyg nie wytwarza ŻADNYCH dźwięków dodatkowych podczas czytania pliku typu FLAC ani żadnych innych podczas kopiowania danych oprócz szumu talerzy.

Dwu letni dysk używany w stacji owszem, skrobanie słychać nawet przy czytaniu przez głowice nawet małych plików mp3

A ile nowy dysk jest nowy i jak często chcesz go wymieniać? Poza tym nowy dysk wytwarza dźwięki. Nie moja wina, że jesteś głuchy.

 

Niech sobie maruda kupi dysk SSD, lub korzysta z PEN-ów, są już bardzo pojemne. Przy poprawnie posadzonych danych nie ma prawa nic chrobotać nawet na starym dysku - przeprowadź defragmentacje i diagnostyczny skan. Oczywiście lepiej korzystać z nowych dysków i nowych technologii w nich zawartych, niż z wyeksploatowanych przez kompy, zużytych - no, ale to jest abecadło i pisać o tym nie potrzeba. No i oczywiście 5400 rpm. a nie jakieś demony prędkości, bo i po co .

To dużo będzie musiało być tych dysków SSD, ale to ma sens. Jak długo nowy dysk jest nowy? Tydzień, miesiąc? Fragmentacja? Nie zmieniasz utworów? Obce jest ci pojęcie playlisty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nawet nie wiedziałem. W każdym razie są tu ludzie co chwalą się kilkakrotnie większymi zasobami. Pytanie czy nie lepiej ten sam efekt uzyskać przy pomocy NAS z jakimś raid, ale w końcu można słuchać kable i to jest najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się buduje hi-playery, a nie PC blaszaki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Naprawdę to ma być ten hi-end... ? Chodzi mi o hi-endową aplikacje hdd. Mogli by się pokusić chociaż o obudowanie tego dysku matami wygłuszającymi(które jednocześnie będą odprowadzać ciepło). Hdd w pokoju odsłuchowym to jest porażka, rozumiem server nas z hdd w innym pomieszczeniu, ale coś takiego?

Przecież dzisiaj talerzowe dyski to najbardziej hałasujące podzespoły w pc. Osobom w to wątpiącym proponuję uruchomienie komputera bez hdd. Pod warunkiem że zadbali o wzorowe wyciszenie/chłodzenie reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat sprzęt ze zdiecia wyżej stoi u mnie w domu i uwierz mi nie słychać nic. Także nie ma co demonizować tego hałasu, lepiej posłuchać i sprawdzić samemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...Mogli by się pokusić chociaż o obudowanie tego dysku matami wygłuszającymi(które jednocześnie będą odprowadzać ciepło)...

Maty wygłuszające to raczej termicznie będą izolować, a nie odprowadzać ciepło, i dysk się ugotuje. Poza tym, te WD do głośnych raczej nie należą. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat sprzęt ze zdiecia wyżej stoi u mnie w domu i uwierz mi nie słychać nic. Także nie ma co demonizować tego hałasu, lepiej posłuchać i sprawdzić samemu

 

No to może pomyliłeś się w sklepie i masz dyski ssd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Maty wygłuszające to raczej termicznie będą izolować, a nie odprowadzać ciepło, i dysk się ugotuje. Poza tym, te WD do głośnych raczej nie należą. ;)

 

Do tej pory nie zastosowałem tego rozwiązania. Pomysł pochodzi z:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To czy będzie termicznie izolować zależy od materiału. Mata macie nie równa. Wygłuszenie akustyczne i dobra przewodność termiczna nie wykluczają się.

"Słyszałem kilka" dysków, tego akurat nie. Może być różnie, ale cudów się nie spodziewam. ;)

 

 

 

akurat sprzęt ze zdiecia wyżej stoi u mnie w domu i uwierz mi nie słychać nic. Także nie ma co demonizować tego hałasu, lepiej posłuchać i sprawdzić samemu

Co to za sprzęt? Być może obudowa jest dobrze wygłuszona, może rzeczywiście niewiele słychać ale... Przez przykręcony śrubą(metalową, twardą) hdd rezonuje cała obudowa w pcecie i robi się jeszcze głośniej. Hdd powinien mieć miękkie zawieszenie które nie będzie przenosić drgań.

 

Jestem szczególnie wyczulony na odgłosy komputera i zwalczam je jak się da.

Mój dysk seagate 2,5" robi więcej hałasu niż wentylator 120mm przy 900rpm. Wentylator ledwo słychać, nie tyle sam wentylator co przepływające powietrze. Obudowa jest otwarta, i nie "gra".

 

Ale to jest dział hi-end, to ma być hajend?

Jeśli audiofile stosują podkładki antywibracyjne pod wzmacniacze czy cd to na czym musi stać taki odtwarzacz z hdd w środku?

 

Czy są audiofile którzy rozkoszują się wyszukanym charakterem dźwięku swojej aparatury, kabli, programów a jednocześnie nie zwracając na szum dysku?! Audiofil jako bezkompromisowy koneser powinien być na takie zjawiska niezwykle wrażliwy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę to ma być ten hi-end... ? Chodzi mi o hi-endową aplikacje hdd. Mogli by się pokusić chociaż o obudowanie tego dysku matami wygłuszającymi(które jednocześnie będą odprowadzać ciepło). Hdd w pokoju odsłuchowym to jest porażka, rozumiem server nas z hdd w innym pomieszczeniu, ale coś takiego?

Przecież dzisiaj talerzowe dyski to najbardziej hałasujące podzespoły w pc. Osobom w to wątpiącym proponuję uruchomienie komputera bez hdd. Pod warunkiem że zadbali o wzorowe wyciszenie/chłodzenie reszty.

 

Przecież to jest Aurender, dane z HDD 2TB są przed odtwarzaniem automatycznie kopiowane na SSD 64GB (widać tam obok na zdjęciu), a dysk talerzowy jest wyłączany. Podczas odtwarzania jest zupełna cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczególnie wyczulony na odgłosy komputera i zwalczam je jak się da.

 

może to tylko obsesja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio często słucham muzyki z komputera (man mini) i nic mi nie przeszkadza, tzn. nie słyszę HDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Caviar Green 2TB w zewnętrznej kieszeni i też nie słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest Aurender, dane z HDD 2TB są przed odtwarzaniem automatycznie kopiowane na SSD 64GB (widać tam obok na zdjęciu), a dysk talerzowy jest wyłączany. Podczas odtwarzania jest zupełna cisza.

 

W takim razie to co innego.

 

 

ostatnio często słucham muzyki z komputera (man mini) i nic mi nie przeszkadza, tzn. nie słyszę HDD

Ja mam Caviar Green 2TB w zewnętrznej kieszeni i też nie słyszę.

 

Niewątpliwe hałas otoczenia i muzyka zagłusza prace dysku. Rozumiem że powyższe dyski są 5400rpm i to też ma znaczenie.

Słuchając nie bardzo cicho również nie słyszę hdd.

Imho słuchanie przez dłuższy czas muzyki w pomieszczeniu w którym są jakieś dodatkowe hałasy, czy właśnie stały szum komputera jest mniej przyjemne, a komputer potrafi być szczególnie upierdliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“Kejseren er i garderoben!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwe hałas otoczenia i muzyka zagłusza prace dysku. Rozumiem że powyższe dyski są 5400rpm i to też ma znaczenie.

Słuchając nie bardzo cicho również nie słyszę hdd.

 

Mam tak cichy pokój (m.in. dzięki podwójnym ścianom i zestawach okiennych o wysokiej izolacyjności akustycznej rw-44dB) że wieczorami słyszę nawet jak mi woda w grzejnikach płynie, a dysku mimo to z 3m nie słyszę ... Komputera zresztą też nie, bo zasilacz jest pasywny, chłodzenia procesora także, a jedyny wiatrak jaki jest w obudowie ma 140mm i zaledwie 600obr/min - ledwie się kręci.

 

Normalny CD robi więcej hałasu (nie mówiąc już o napędach SACD, które są zawsze głośniejsze) niż mój serwer z przyległościami.

 

Polecam włożyć dysk w zamkniętą aluminiową kieszeń i dać jakieś elastyczne podkładki, aby jego powierzchnia nie stykała się z powierzchnią obudowy (mniej przenoszą się wtedy drgania). To w zasadzie rozwiązuje problem. Innym pomysłem jest zakup dysku 2.5" - te są jeszcze cichsze 'z natury' - i także zamknięcie go w kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam watek o kaloryferze audiofilskim i ustalono ze trzeba go na tyle zmniejszyc aby wreszcie ucichł lub wybrac inny model :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich co nie słyszą dysków twardych i im one nic a nic nie przeszkadzają.

Nie stać was na dyski ssd lub NAS i dorabiacie sobie do tego ideologię.

To dziwne bo prawdziwi audiofile kupują kable usb po 2,5 tys. zł i słyszą

diametralną różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadałem sprawę, i szumi woda przepływająca przez zawór (termostat), tak więc wymiana samego grzejnika nic nie da. Rozwiązaniem jest delikatne przykręcenie zaworu, aż do odcięcia przepływu wody. Włączony sprzęt i tak zadba o dodatni bilans energetyczny w pokoju :)

 

prezi - kup sobie lepiej porządną obudowę z amelinium (np. OrigenAE 21T), do tego, jak ci jeszcze mało, kieszeń wyciszającą dysk firmy Scythe, i skończą się twoje fobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.