Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fr@ntz

DAC Styleaudio Carat-Topaz Signature

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

W końcu dystrybutor musiał się wkurzyć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

ten DAC + słuchawki AKG K 601 w słuchaniu muzyki poważnej, to dobre rozwiązanie ???

oczywiście słuchając plików flac z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

ten DAC + słuchawki AKG K 601 w słuchaniu muzyki poważnej, to dobre rozwiązanie ???

oczywiście słuchając plików flac z komputera.

Są spore szanse na powodzenie ;-) Niestety nie mam zielonego pojęcia jak jest z dostępnością CTSa w sklepach stacjonarnych, w których można usiąść na 20-30min i na spokojnie posłuchać. Zalecam kontakt z dystrybutorem - powinien mieć rozeznanie, gdzie wędruje sprowadzany przez nich towar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

Powiedz, jak owy sprzęt wypada na tle Arcam rDAC ? Pytam, bo noszę się z zamiarem kupna i już się w tym wszystkim nieco pogubiłem.

Słucham generalnie wszystkiego, nie znoszę tylko trąbek, skrzypiec i kontrabasów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

Powiedz, jak owy sprzęt wypada na tle Arcam rDAC ? Pytam, bo noszę się z zamiarem kupna i już się w tym wszystkim nieco pogubiłem.

R-Daca niestety nie miałem okazji posłuchać w swoim systemie, więc nie będę zgadywał :-(

Słucham generalnie wszystkiego, nie znoszę tylko trąbek, skrzypiec i kontrabasów.

Czyli nie słuchasz 85-90% klasyki, jazzu, bluesa, symhonic rocka i jeszcze paru innych gatunków ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

R-Daca niestety nie miałem okazji posłuchać w swoim systemie, więc nie będę zgadywał :-(

Czyli nie słuchasz 85-90% klasyki, jazzu, bluesa, symhonic rocka i jeszcze paru innych gatunków ;-)

Trafiłeś w dychę z tą klasyką, jazzem i bluesem. Ostatnio głównie Amon Tobin, Brian Eno, Klaus Schulze, Orbital, Apollo 440.

Może przesadziłem, bo czasem lubię posłuchać Death, Bon Jovi, Black Sabbath czy Apocalyptica i jeszcze wielu innych,

ale jazzu nie dzierżę. No nic, pozostało tylko posłuchać jednego i drugiego, a następnie porównać.

Mimo wszystko dzięki za rzetelny test.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

Apocalyptica

W sumie bardzo z grubsza można powiedzieć, że wiolonczela to takie duże skrzypce albo mały kontrabas ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

Skoro już o tym wspomniałeś to może jakieś porównanie z NuForce HDP, szczególnie w kontekście muzyki typu death, thrash metal?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

Skoro już o tym wspomniałeś to może jakieś porównanie z NuForce HDP, szczególnie w kontekście muzyki typu death, thrash metal?

Dla mnie CTS i NuForce HDP to równorzędni zawodnicy o bardzo podobnych cechach charakteru - czysto, dynamicznie i z drivem. Oba nie mają tendencji do oszukiwania i Slayer "Season in the abbys" nie zachwyca jakością. Jednak podpinając Marshalle dynamika urywa łeb. Jakbym miał wybór to chyba rzucałbym monetą, serio, Nie spodziewałem się tego po "małym skośnym", ale skurczybyk jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

Czy DT880 pro do tego DAC-a to dobry pomysł? Tor: komputer -> TOPAZs (podłączony przez USB) -> słuchawki. Słucham rapu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

@ Fr@ntz - powiedz, odsłuch robiłeś głównie po wpięciu w USB czy pod "Optyka" też?

Jeśli tak, to jakie różnice zauważyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ukryte

Chciałbym się też dowiedzieć czy Topaz dał sobie radę z HD600. Czy był w stanie je odpowiednio napędzić i czy poradziłby sobie z 250 Ohm-owymi Beyerdynamicami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.