Jump to content
sly30

Topowe kable zasilające ?

Recommended Posts

11 minut temu, lolek126 napisał:

I to pokazuje podejście do tematu... szkoda pisać  tak jak wcześniej było powiedziane i wrócić do kabli , które coś mają wspólnego z jakością,, a zapomniałem, wiele z nich jest w oplotach, więc grać nie mogą według teorii Pana Sulka... ale cóż  jakoś większość ludzi jest innego zdania jak i większość inżynierów w fabrykach kablarskich, ale oni pewnie się mylą 🙂

Nie wiem może robię sobie strzał w kolano ale właśnie zdejmuję fabryczny oplot i będę kabel bez oplotu wstawiał w ścianę😎

Edited by ASURA

2 minuty temu, ASURA napisał:

Nie wiem może robię sobie strzał w kolano ale właśnie zdejmuję fabryczny oplot i będę kabel bez oplotu wstawiał ścianę😎

Kolego ja znam takich co oryginalne wtyki kazali "rozwalać" i dawali pewnemu Panu, który je od nowa zarabiał 🙂 g gdzie twierdzili, że on to zrobi lepiej. Ja nie twierdzę, zę oplot jest lekarstwem na całe zło tego Świata, bo jak lipny kabel bedzie to i mega oplot ze złota czystego nie pomoże.. 🙂 tylko na pewno nie wpływa źle na dźwięk kabla, bez względu czy on jest zasilającym, głośnikowym, czy IC. 

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352

10 minut temu, lolek126 napisał:

tylko na pewno nie wpływa źle na dźwięk kabla, bez względu czy on jest zasilającym, głośnikowym, czy IC. 

Ależ wpływa gdyby nie parcie klientów to bym żadnego oplotu nie dawał a tak to zawsze się dźwięk spitoli na ich życzenie. Poza tym bez oplotu nie widać jak jest kabel robiony i danie oplotu działa w interesie producenta. Takiego np topowego gołego Nordosta wzięli sobie za punkt honoru obejrzeli i zaczęli produkować za ułamek ceny ludzkowie z państwa środka. Oczywiście sam wygląd to nie wszystko i tu wchodzimy w trudniejsze zagadnienie; jaka technologia materiałowa została zastosowana. Na początku swojej kariery miałem okazję obserwować szlifowane i trawione próbki materiałów pod bardzo dużym powiększeniem (było tylko wtedy w PL parę tak silnych optycznie; ten Zeissa 2500x dziś przy elektronicznych to kamień łupany) i ciekawa sprawa bo próbki przy tym samym wkładzie do każdego odlewu ale w kolejnych odlewach miały różne struktury a co za tym idzie np. mechanicznie różną twardość.💡

Dodam tylko żeby się ktoś nie dowalił że szpanuję; wszystko Na próbkach już było widoczne pod powiększeniem 400x

Ja bym musiał sam się przekonać, że po zdjęciu oplotu z kabla głośnikowego taki kabel zaczyna lepiej grać niż w oplocie. A tak wierzę inżynierom z od Producentów kabli, że oplot robi różnicę w kablach. Bo choćby AQ hurrican testowany w oplocie tym czerwonym grał słabiej od tego w niebieskim (obecna wersja), tak przynajmniej twierdzą Ci co mieli obydwa te kable u siebi,e plus deczko coś tam podobno zmienili w tej najnowszej wersji. - zresztą świetny kabel jak dla mnie. I jeszcze nie, aż tak mega drogi jak niektóre inne kable.. 

Natomiast widziałem, słyszałem kabel Furutecha 55 tkę na wtychach furutecha 46 ncf gold i bez oplotu nie grał lepiej od tego z oplotem i zdecydowanie lepiej wyglądał z oplotem niż goła guma , a koszt  oplotu w porównaniu do całości śmieszny.. Ale to niech każdy robi po swojemu. Dla mnie , jeśli oplot robiłby złą robotę to wszyscy by z niego zrezygnowali bez względu na rodzaj kabla. A w większości przypadków jest i do tego jeszcze kombinują producenci nad nim.. 

Sony KD -55X 8505 C, Sony KDL-55HX955. Onkyo TX-NR5010, , Denon DBT-3313UD, Marantz SA-KI Pearl Lite, PS3, Paradigm Reference studio 60 v5, Paradigm Reference CC-590 v5, Monitor Audio Gold GX-FX, Velodyne SPL – 1200 ultra,VDH-D-352