Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na schemacie są 2sa1480/2sc3790, a na zdjęciu pcb 2sa1507/2sc3902 , wracam do tych drugich !!! faktycznie trzeba jeszcze dolutować jeszcze rezystory 100R - to nie te :-) po sprawdzeniu jednak mam dobrze , co mnie martwi , bo trudniej będzie znaleźć źródło brumu :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimą polutuje sie klona na płytkach Tomka , którego dopieszczę , obecny klon jest w niezbyt udanej obudowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

zwiększyłem już jakiś czas temu prąd spoczynkowy w moim oryginalnym Accu P500 i różnica jakośći jest naprawdę zaskakująco duża, ale od tamtego czasu nie porównywałem P500 z klonem P7100 - ale tydzień temu byłem cały tydzień na L4 , to sobie w końcu posłuchałem obydwu w bezpośredniej konfrontacji - wyniki są przewidywalne - podniesienie biasu w P500 poczyniło ogromną różnicę, a w klonie P7100 nie było tak spektakularnego efektu - konfrontacje obecnie bez wysiłku wygrywa P500 - co mnie zaskoczyło , to tak duża różnica jakości,

bo przed podniesieniem biasu było to o "włos" - teraz jest o klasę.

klon nie ma startu, ale od razu przyznam , że można było go bardziej dopieścić i tu od razu rada , nie ma sensu porywać się na klonowanie P7100 bez pójścia na całość - albo robimy na maksa , albo lepiej sobie odpuścić

Moje wcześniejsze zachwyty niestety okazały się iluzją, spowodowaną złym biasem w P500 , z którym to był zupełnie inny wzmacniacz niż obecnie - teraz gra fantastycznie - nie zmieniłbym nic w żadnym aspekcie brzmienia , a już miałem go sprzedawać , bo skoro grał niemal tak samo jak klon, to " po co przepłacać " :-) nic bardziej mylnego...... P500 zostaje , a klon do modyfikacji na hybrydę lampową lub na LME49811 - pobawię się i potestuję, a jeśli polutuję następnego klona P7100 na płytkach Tomka, to tylko w wersji wyczynowej - bez kompromisów.

Prawidłowo wyregulowany oryginał sprowadził mnie brutalnie na ziemię :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam prosto , bo chciałem ci dać adres osoby u której mógł byś sobie posłuchać, która ma sprzęt .

Dlaczego nie zapakujesz swojego P-500 i swojego klona i nie zrobisz sobie małej wycieczki .

Posłuchać , kawę wypić .

W celach porównawczych .

Zobaczył byś ile faktycznie jest to wszystko warte, na tle innych sprzętów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale za stary jestem na wożenie się z klamotami, zresztą dla mnie ważne jest jak gra u mnie,

bawię się tym przy okazji ,a że przypaliłem się ostatnio na posłuchanie JBL S4700 , to może umówię się i tam

pojadę z P500 w bagażniku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, ale na razie wykorzystam go do testów , bo on ma high-endowy stopień prądowy , a od lat przymierzam się do hybrydy lampowo - krzemowej , coś mi podpowiada , że to może być wzmacniacz ostateczny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , Zawsze możesz wysłać swojego 7100, bo na pewno można niewielkim kosztem ulepszyć .

 

Jaskiniowiec można będzie spotkać Twoje wzmacniacze na tegorocznym audioshow? Czy będziesz miał nagłą sytuację, która uniemożliwi Ci przyjazd? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w głębi duszy, to dojrzewam do przekonania, że amator nie pobije takiej "fabryki" jak Accuphase , trudno mi to przyznać, bo jeszcze niedawno tak bym nie stwierdził, ale wszystko zmierza w tym kierunku, ale walka jeszcze trwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim inne elementy, nie pamietam dokladnie ale ktores koncowki maja niedostepne tranzystory, wiec kombinujecie z innymi tranzystorami, innymi kondensatorami o pcb nie wspominajac, niektore PCB maja rozna grubosc, rozne grubosci sciezek to wszystko ma znaczenie, schematy roznia sie czasami nawet w tak blachych kwestiach jak napiecia dla zarowek nie wspominajac juz o wartosciach elementów.

 

Tak wiec nawet majac obok oryginal do skopiowania nie zrobimy tego 1:1 z braku elementow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni na pewno kupują najlepsze selekcje elementów bezpośrednio od producenta, być może nawet jest to specjalna produkcja nie dostępna handlu, a do detalu idą raczej z dolnej półki - o ile w ogóle mamy wszystko oryginalne - brutalna prawda

nabrałem pokory przy klonowaniu accu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskiniowiec można będzie spotkać Twoje wzmacniacze na tegorocznym audioshow? Czy będziesz miał nagłą sytuację, która uniemożliwi Ci przyjazd? :D

 

Zapowiadał że będzie więc na pewno go odwiedzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni na pewno kupują najlepsze selekcje elementów bezpośrednio od producenta, być może nawet jest to specjalna produkcja nie dostępna handlu, a do detalu idą raczej z dolnej półki - o ile w ogóle mamy wszystko oryginalne - brutalna prawda

nabrałem pokory przy klonowaniu accu...

Nie popadajmy w szaleństwo :)

 

Niedostepne tranzystory - o czym piszesz ? wszystko jest dostępne ,nie wyolbrzymiaj

Bogdan zacznij od PCB - to jest zródło problemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy popadają ze skrajności w skrajność a nikt nie widzi, że można mieć NOWY koniec mocy (Wzmak) ze sensowną kasę.. i ad2. zrobiony na pancerniaka no ale..

 

P.S ja tam wole słuchać muzyki niż się zastanawiać czy to 1do1 czy 1do100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko E-450 sie udal jako tako i gra przyzwoicie niezaleznie od komponentow.

Moj po kilku modyfikacjach lepiej gra od koncowki Yamahy, moj cel osiagniety.

Rozbierzmy na czesci p-500 Bogdana i poznajmy sekret Accuphase :D

Jaką czesc w powodzeniu klonowania ma umiejetnosc dostarczenia odpowiedniego wzmocnienia jednego stopnia kolejnemu, od pierwszego do ostatniego, projekt PCB ...? Czesto stosuje sie zamienniki, pewnie z gorszymi parametrami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem większość osób pisze totalne nie będę gadał co :)

Z tego jednego układu można wyeksponować dowolnie brzmiący układ.

Kwestia gustu .

chęci no i trzeba tez tam coś włożyć .

 

 

Można to robić na cztery sposoby .

 

Jednym z nich jest zmiana charakt luster prądowych .

Org jest ukł zastępczy z diodami .

 

- 1 - dwie diody rezystor 1K-4,7k

- 2 - jedna dioda rez 1k- 6,8k

- 3 - bez diod 2,2k-6,8k

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można podkręcić w górę a można w dół .

Powoduje to zmianę brzmienia a zarazem basu .

Czyli jak ktoś chce mieć pięknie brzmiący bas głęboki to usuwa jedna diodę

i zwiększa wartość tego rezystora do ok 3k. wzmacniacz będzie wolniejszy, ładnie brzmiący, ale z drugiej strony będzie gorsza kontrola nad głośnikiem i nieco gorsza mikro dynamikę .

Przed zmiana należy ustawić prąd spoczynkowy na na zero i później ponownie wyregulować .

 

Większość osób właśnie czegoś takiego oczekuje.

Także pcb nie trzeba odkręcać, diody można zewrzeć, a rezystory wyciąć i podlutowac inne .

Posiedzieć i dostroić do własnego widzimisię .

 

w oryginalnej konfiguracji ten wzmacniacz jest bardzo szybki itp, pojawia się problem ze albo głośniki nie są w stanie odtworzyć - basu , albo jest spieprzone zasilanie sieciowe - trójkąt mocy .

 

Co do wzmacniaczy operacyjnych kwestia gustu ale musi miec min 40mA prądu wyjściowego ciągłego . całkowite min .

Mozna nawet zrobić tak ze na dwóch innych wzmacniaczach operacyjnych końcówka mocy zagra tak samo :) :) .

 

Tego jest mnóstwo, pisanie o jakimś 450 że był udany to są totalne bzdury .

 

Zależności jest cała masa, jedno wpływa na drugie . nowele by można napisać o tym wszystkim .

 

Bogdan teraz już wiesz co masz zrobić żeby , zagrało to tak jak chcesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaskiniowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ciekawa sprawa,

 

a tak trochę obok zapytam : czy ktoś miał możliwość posłuchać oryginałów P7100 i P1000 ?

ciekawi mnie porównanie , bo P1000 nie ma MCS , co mi osobiście bardzo się podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych nowszych modelach idą w stronę, dynamiki, kontroli itp .

A zrobienie z nowszego układu, układu grającego na wzór starszych - no problem .

Cała ta branża to robienie wodogłowia ludziom , jak wszystko praktycznie można zrealizować na 2-3 układach

Wszystko to jest niezle opłacone i przereklamowane .

 

Słuchałem kilku accu , Powiem ci prosto układy które nie pracują w układzie wzmacniacza instrumentalnego grają w sposób rozlazły - w skrócie, mniej szczegółowe , ciepłe .

 

To samo można zrobić na tym układzie co masz , nie potrzebne kombinowanie z żadnym p-1000 .

To nie jest ciekawe , to są fakty .

Znając ciebie znowu będziesz rozwodził i kombinował nad sam już nie wiem czym .

Proponuje wziąć lutownice do ręki i zacząć od tego co ci napisałem .

 

Mam wzmacniacz który potrafi zmieniać brzmienie bez przeróbek na jednym układzie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwi mnie , że punkt pracy tranzystorów Q15 a szczegółnie Q27 ,Q32, Q23 ma kluczowy wpływ ma ogólne brzmienie tego wzmacniacza, ogólnikowo mówiąc tu powstaje wzmocnienie napięciowe, hmm trzeba popróbować .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem gdzieś, że sposobem na zmianę dzwięku wzmacniaczy opartych o stary, popularny schemat RCA jest nierównowaga prądów w wejściu różnicowym, vide Naim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P-5000 i A-60 zamiast 2 diód i rezystora jest dioda rezystor i tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ciekawa sprawa,

 

a tak trochę obok zapytam : czy ktoś miał możliwość posłuchać oryginałów P7100 i P1000 ?

ciekawi mnie porównanie , bo P1000 nie ma MCS , co mi osobiście bardzo się podoba

 

2ch kolegów porównywało P-1000 z 7100 i 7300 w swoich różnych systemach - kupili P-1000 ( nie ze względu na $$ ) - nie słuchałem nie wiem nie wypowiadam się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 4 lata temu upolowałem P700 , ale makaron mnie oszukał , a posrany polski sędzia nie dopatrzył się przestępstwa, więc nie posłuchałem wymarzonego wzmacniacza ,a P1000 podobno jeszcze sporo lepszy - mnie mcs nie bardzo przekonuje ,może to gra , ale jakoś mi na logike i wizualnie to dublowanie nie leży

 

teraz mam P500 i gra cudnie , ale marzy mi się P1000 - może kiedyś.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7300 ma wzmacniacz operacyjny - czyli ten opek , zastąpiony układem dyskretnym ,

Zdublowany układ kaskody .

 

Po prostu poszli droga zmniejszenia zniekształceń . Wyciskając z układu max .

Niestety jest to ślepy zaułek .

Raczej powiedział bym ze stara gwardia wymarła :)

 

Dlaczego tak jest, stare układy , wprowadzają dosyć spore zniekształcenia - ogólnikowo .

Jak wzm lampowe . Cały czas o tym pisałem i kombinowałem nad tym .

Tylko dla niektórych pisałem bzdury :) .

Właśnie te wzmaki ze sprzężeniami prądowymi maja takie zachowanie .

 

Reszta układów jest nie warta zachodu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Japonii wymyślono system Kaizen i nie sądzę aby Accu z niego nie korzystało.

Wszystkie firmy które chcą się liczyć na rynku muszą z tego systemu korzystać.

 

Tomek w tym wątku napisał jedno mądre zdanie,od czego zależy poprawne działanie tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cezar504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.