Skocz do zawartości
IGNORED

KINO do ok.2500 zł (+/- 500)


vita41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie chciałbym poinformować, że nie jestem audiofilem ani melomanem. Aczkolwiek mam alergię na rzeczy niskiej jakości.

 

Tak więc planuje zakupić mój pierwszy w życiu zestaw kina domowego wraz z odtwarzaczem BR. Zestaw będę wykorzystywał głównie do oglądania telewizji/filmów/okazjonalnie gier.

Co do muzyki teraz słucham jej na 15 letniej wieży sony... więc mam nadzieję, że nowy zestaw za 2000 gorszy nie będzie ;p

 

Co do wielkości głośników to nie mogą one być zbyt duże, a już na pewno nie wszystkie (ewentualnie 2 przednie), gdyż pokój ma ok 17m^2 i jest to tzw salon ;)

 

Co do ceny: maksymalnie 2500 zł, ale jeśli było by coś wartego uwagi w okolicach 2000 to wolałbym wydać mniej ;)

 

Z góry dzięki za wszelkie propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Ostatnio postanowiłem, że w końcu sprawię sobie amplituner z normalnymi głośnikami 5.x. W tej chwili używam Dune Prime 3.0 i podłączonych bezpośrednio do niego głośników Logitech X-250. Czyli jak widać moją bazą nie jest coś specjalnie wyrafinowanego. Niemniej chciałbym aby mój zakup spowodował, że odczuję zauważalną różnicę w jakości, tak jak mój portfel w wadze. :P

Mój budżet nie jest jakoś specjalnie duży, patrząc na to co inni forumowicze uznają za standard, bo wynosi max 2500pln. Za Ampli i głośniki. Przy czym nietesty czym mniej tym lepiej.

 

Pamiętajcie, że jestem laikiem w tej materii. :P

 

Zestaw będzie wykorzystywany głównie do filmów i w mniejszej ilości muzyki (metal, rock i nie tylko) z raczej dobrych źródeł. Powiedzmy, że w proporcjach 80/20. To wszystko na powierzchni 23m2, z czego obszar roboczy to będzie gdzieś z 15-16m2 (aneks).

 

Póki co wybrałem sobie Yamaha RV-X673. Dlaczego? Chciałem mieć autokalibrację, a 573 jest pozbawiony jakiejś tam zaawansowanej opcji (tylko czy na pewno potrzebnej?). Nie brałem jakoś specjalnie innych firm pod uwagę, bo akurat Yamaha została mi polecona dawno temu przez znajomego, a patrząc na parametry, to niestety nie widzę jakichś specjalnych różnic.

Głośniki pasujące mi cenowo i wyglądem to Jamo s426 w wersji wenge. Nie znam się kompletnie na firmach i modelach jakie oferują. A może zamiast kupować zestaw lepiej jest poskładać po kawałku? Jest jeszcze jedna sprawa, której nie do końca rozumiem, a mianowicie zestawy 5.0. Co jest powodem braku subwoofera? Czy chodzi tylko o obniżenie ceny i danie możliwości wyboru klientowi? Czy może do takich przeciętnych zastosowań brak subwoofera nie przeszkadza jakoś specjalne? W zestawie, który mam obecnie, jest subwoofer i czuć różnicę gdy nie gra.

 

To czego potrzebowałbym od Was, to głównie sugestie odnośnie tego na co powinienem zwrócić uwagę. Zarówno pod kątem firm oraz modeli jak i parametrów. Jestem otwarty na propozycje. :)

 

Wiem, że powinienem iść na odsłuch, ale są dwie kwestie przeciwstawiające się temu: nie mam aż tak dużo czasu na to i wolałbym iść z w miarę sprecyzowanym poglądem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałbym ten model akurat. Czemu? Generalnie można podsumować to do "bo tak". ;) Oczywiście jakby ktoś znalazł mi amplituner, który byłby tańszy, a zarazem oferował mniej więcej te same możliwości (np. autokalibrację), to wcale nie upierałbym się jakoś mocno przy Yamaha. :P

 

Co do głośników, to szukałem różnych kolumn i wynalazłem poniższe modele. Co o nich sądzicie? Czy są one dużo lepsze od Jamo s426? No i czy któreś można uznać za najlepsze?

1. STX KD-200 n 5.0

2. TAGA HARMONY TAV-606 5.0 v3

3. Taga TAV-506

4. PURE ACOUSTICS SUPERNOVA 8

5. PURE ACOUSTICS AV799

Z tego zestawu najbardziej przemawia do mnie pozycja pierwsza, czyli STX. Choć nie będę ukrywał, że to ze wzg na dość szczegółowy i ładnie podany opis na ich stronie. :D Bo w necie nie znalazłem jednoznacznych opinii. Raczej, że są porządne, ale bez szału...tyle, że nie było odniesienia żadnego, bez którego nie wiadomo co to tak naprawdę znaczy. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

zarejestrowałem się tutaj, bo mam spory problem z wyborem odpowiedniego kina domowego.

Na początku zaznaczam że jestem kompletnym laikiem w tym temacie. Do tego nie jestem melomanem.

Chcę zakupić sprzęt do mojego pokoju 25m2 za ok 2500zł (+/- 300zł).

Sprzęt ten będzie wykorzystywany do oglądania filmów i słuchania muzyki, czyli HD, 3D, Blu-ray itd.

Chciałbym aby zestaw ten był koloru czarnego. głośniki mogą być większe.

-Lepiej kupić zestaw czy wszystko osobno?

-na co zwrócić uwagę?

-po zakup wybrać się do sklepu czy kupić przez internet?

-czy całość powinna być z jednej firmy czy składak?

... Bardzo proszę o banalne porady i wyjaśnienia bo na prawdę nie mam pojęcia w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kupując zestaw masz taniej w zależności od tego jaka konfuguracje chciałbyś uzyskać możesz wtbrać zestaw lub solo. Na pierwszy ogien zastanow sie nad osobnymi podzespołami

- Na jakośc wykonania, wyglad, opowiadające ci warunki pod względem wielkości kolumn ich dzwieku oraz doboru tego do pomieszczenia. pokoj masz akurat taki że z wielkoscia nie bedzie zamieszania.

- kupujac przez internet masz prawo zwrotu do 10 dni. Kupujac w sklepei juz teraz też. Daja mozliwość negocjacji ceny. Jak bedziesz zdecydowany na konkretny model ponegocjuj cene. Jesli dadza Ci symbolicznie drozej w sklepie stacjonarnym kup tam. Pamietaj ze nie wszystkie sklepy internetowe sa autoryzowanymi sprzedawcami danego towaru. czyli w razie awari odesla twoj sprzet do naprawy za granice

- calosć? Glosniki na pewno beda z innej firmy. A jelsi pytasz o ampli i bluraya to w tej ceie takze nie ebdzie to ta sama marka. I wcale bym sie tym nie przejmowal.

 

Z jakiego miasta jestes. zagladnij do jakiegos sklepu popatrz psluchaj co ci sie podoba a co nie. co bys chcial zminic pozniej napisz doradzimy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lepszym rozwiązaniem jest zestaw solo to ja na taki mogę przystać. Jeśli chodzi o wygląd to całość w czerni kolumny mogą być duże stojące. Interesuje mnie dobry obraz czyli HD, 3D i Blu-ray.

W tej chwili nie jestem zdecydowany na żaden zestaw. Liczę właśnie na waszą pomoc i radę w dobrze zestawu dla mnie. Domyślam się że każdy zaproponuje coś innego ale może wspólnie poskładamy jakiś komplet dla mnie.

Mieszkam w Zielonej Górze, za bardzo nie wiem gdzie w moim mieście mogę zobaczyć taki sprzęt, ale się rozglądnę.

A może ktoś zaproponuje mi jakiś tani sklep internetowy?

 

od kilku dni w domu mam wzmacniacz SONY TA-F645R (kupiony za grosze) jednak jeszcze go nie podłączałem bo nie mam do czego. Ktoś może coś napisać o tym wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mieszkam w Zielonej Górze, za bardzo nie wiem gdzie w moim mieście mogę zobaczyć taki sprzęt, ale się rozglądnę.

A może ktoś zaproponuje mi jakiś tani sklep internetowy?

Spróbuj odwiedzić w Zielonej Górze sklep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 20 Maja 2013 - na prośbę autora
Ukryte przez misiomor, 20 Maja 2013 - na prośbę autora

Witek pamiętaj że na niewygodne pytania trudno jest uzyskać odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam,

pozwolę się podpiąć pod temat. Chciałbym kupić głośniki zestaw głośników 5.1 z amplitunerem bez odtwarzacza DVD/BR. Niestety zupełnie się na tym nie znam a specjaliści z Media Mark i Saturna proponują mi sprzęt który nawet mi się wydaje słaby(nie wspominając o kiczowatym wykończeniu). Pokój do którego chce kupić sprzęt to studio(kuchnia + salon) i jest niewielki. Część salonu ma 14m^2, razem z kuchnia wychodzi koło 20m^2.

Przeciwległe ściany, na których mają być zamontowane głośniki mają 307cm. Kryteria, które chciałbym aby były spełnione to:

- 4 hdmi in 1 out

- satelity z możliwością montażu na ścianie

- wykończenie brązowe

- wolałbym uniknąć wielkich kolumn przednich(zdaje sobie sprawę, że odbędzie się to kosztem dźwięku)

- możliwość podpięcia gramofonu(o ile nie podniesie to znacząco ceny zestawu)

 

Pod system podpięty będzie xbox, tv samsunga seria 6, laptop(filmy/muzyka via hdmi). 80% czasu będzie używany do filmów i xboxa. Czytając posty w tym temacie ważna informacją jest też, to że sprzęt będzie trzymany we wnęce szafki RTV wysokość 12,5 cm, jeżeli nie jest możliwe dobranie tak "wysokiego" sprzętu to znajdę miejsce na szafce jednak wolałbym tego uniknąć.

 

Pozdrawiam,

podpalacz.

Na cały zestaw chciałbym wydać od 2,5k do 3k PLN. Preferuję nowy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to biorąc pod uwagę Wysyokość pulki wchodzi tylko Marantz, Jesli postawiśz na safce to Yamaha 473

Z głosników polecał bym ci model Tannoy V1 zesatwik. Aczkolwiek jesli nie chcesz duzych kolumn do kina bedzie Ci potrzebny subwoofer a to juz koszt minimum 600 zl. moze przemysl male ale frontowe podlogowe kolumny. Wteyd coś z linii V4 Monitor audio MR4.

3 koła to nie dużo wiec dlatego pokazywali Ci co mieli.

A co byś powiedział za zestaw Denon 1612 + Canton GLE 470 w kolorze orzecha + biel na przodzie? Mam też na to okazję. Ale przewyższa budzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie dotyczące kina do małego pokoju: kwadrat 3,5x3,5m. Cena ok 2,5k, może być trochę więcej.

Co będzie lepsze:

- pianocraft 640,

- amplituner + monitorki,

- amplituner + podłogówki,

- amplituner + 5,0?

Źródłem będzie ps3 i serwer dlna.

Wymagania: muzyka 40% (raczej rock, zarówno lżejszy jak i cięższy) + filmy 40% (zazwyczaj dlna), czasami konsola.

Wolałbym lepsze 2 głośniki, niż gorsze 5. Zwykły wzmacniacz odpada ze względu na brak dlna w rozsądnej klasie cenowej. Zależy mi też na HDMI - cec, aby wszystkim sterować jednym pilotem (pilota od tunera tv pozbyłem się montując kartę CI+).

 

Myślałem o Klipsch f1 lub kef c5+ jakiś wzmacniacz. Pianocrafta mam, ale zawsze mogę go wrzucić do sypialni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pianocraft 640, - to nie kino

- amplituner + monitorki, - tak ale amplitune stereo

- amplituner + podłogówki,- tak ale amplituner stereo, jakas bys mial odleglosc do glosnikow?

- amplituner + 5,0? - maszmozliwośc dobrze ustawić głosniki. aby 2 były za toba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój jest mały, kwadratowy. Na jednej ścianie jest narożnik, na przeciwległej tv i dwa słupki od regału. Na podłodze jest deska. Kolumny będą między meblami a tył może być powieszony pod sufitem.

Nie wiem, czy 5,1 albo 5,0 w tak małym salonie jest dobrym pomysłem. Może ładne stereo sprawdzi się lepiej niż KD.

 

Podobają mi się Klipsche, dodatkowo zaletą jest bass reflex z przodu. Kef-y jak się słucha to brzmią lepiej, ale nie wiem czy w tak małym pomieszczeniu nie będą uduszone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj na upartego wcisniesz. Jesli oglądasz 80% filmów to ma to sens. Jesli glownie sluchasz muzyki to kup lepsze stereo. przy filmach tez daje rade.

W kinie kolumny musial byś mieć małe monitorki aby do jakoś wyglądało i się nie udusiło.

W stereo poszedł bym już z małe podłogówki.

Ale z Klipscha to się w cenie chyab nie zmieścimy:/ Synergy F1 może albo coś z Dali Concept 6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Klipschach f1 myślałem od początku. 2500 to luźna górna bariera. Jak się trochę przekroczy to paniki nie będzie.

Wciskać na upartego nic nie zamierzam.

 

Jestem na etapie rozdwojenia - z jednej strony KD do filmów generalnie jest lepsze niż stereo. Z drugiej strony ciężko nie zadusić KD w tak małym pomieszczeniu. Zastanawiam się czy podłogówki stereo będą mogły pokazać swoje możliwości. Bo 12 m2 to nie jest powierzchnia do szaleństw. Zwłaszcza przy dechach na podłodze.

 

I lubię słuchać muzyki, więc plastikowe kd z głośnikami wielkości paczki papierosów odpada...

 

Zastanawiam się nad amplitunerem - musi mieć hdmi-cec i obsługę dlna. Wzmacniacz stereo byłby lepszy, ale nic ciekawego nie mogę znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje.

I dla tego pytam się kogoś z doświadczeniem.

 

Mój plan to kef c5 lub klipsch f1+ onkyo 8050. Będzie to lepsze od pianocrafta? A może lepiej jakieś malutkie kd? A może lepiej zmienić podłogówki na monitorki? A może dać 4 monitorki i centralny zamiast 2 podłogówek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale w tym momencie mamy dylemat kino czy stereo. No to jest jużTwoj wybór.

Tak zestawienie 8050 + F1 zagra lepiej niż Pianocraft. Jesli hcciałbym coś na małych głosnikach to polecał bym M2 os tannya na przodód poźniej m1 na tył. I na tym muzyki też posłuchasz. Pytanie za ile z rynku wtórnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja rowniez powoli rozgladam sie za jakims malym kd. Bede mial wolny maly stryszek i chcialbym tam ogladac tylko filmy.

Szukam czegos taniego uzywanego ale zeby dalo namiastke kina:-)

Myslalem o jakims starszym wzmaku yamaha a1, ax1, onkyo 905 + zestaw glosnikow tannoy m3 (front) + mcx centralny i m2 na tyl...

Mozna kupic to za przyzwoite pieniazki (max 2500zl) ale czy to juz jakos zagra? :-) Czy bedzie lepiej niz np gotowe zestawy glosnikow bose acoustimass 6 lub podobne infinity ?

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

905-tka to potężny klocek. Jeśli nabędziesz go w przyzwoitych pieniądzach i w idealnym stanie to bardzo dobry wybór.

M3 to fajny głośnik jak na swoją cenę powiedział bym że bardzo dobry. Możesz poszukać ewentualnie M4 choć jeśli systemu będziesz używał jedynie do kina to pewnie wołałbym te m3 + jakiegoś suba.

 

Jeśli ten zestaw masz za 2500 i jest w dobrym stanie. To da ci namiastkę bardzo dobrego kina.

 

Bose accoustimas to fajny zestawik do kina. Konfiguracja ampli + głosniki daje Ci możliwość większej ilości podpięć. Bądź też zmian w systemie. Ososbiscie dla siebie wolał bym ta pierwszą konfiguracje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Kolumny i wzmak byly od dwoch osob ale wychodzilo jakos ~2500.

 

Czyli jednak lepiej brac np tannoy niz te male bose? Co prawda nigdy ich nie sluchalem ale jakos nie daje wiary w palstikowe pudeleczka:-) . Byl chyba rowniez onkyo model 805? Czy tez warto nim sie zainteresowac? ew harman kardon cos z serii 3xx lub 6xx ?

 

Tak jak pisalem tylko filmy i N'ka bedzie podpieta no i dune hd smart do filmow. Do stereo mam inny zestaw w innym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolał bym Osobnego wzmaka. Choć słuchałem Bose w kinie i wiem że potrafią dobrze zagrać.

 

Tak 805 to także świetny model jest nieco inaczej zbudowana. Jednak do Twoich preferencji kinowych w zupełności wystarczy.

Harmany, jeśli mówimy o starych modelach są w porządku. ciężkie dobrze zbudowane maszyny. Akurat do ampli mam nieco senty,ment do Onkyo i sam go mam. Ale nie podwarzam wyższości japonczyka nad Amerykaninem.

 

Przy obu zestawieniach będziesz zadowolony. Kierował bym się raczej stanem amolitunerów. wybral bym tego w lepszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Dzieki, takze rozgladam sie za jakims ampli( w sumie to onkyo lub harman). Pozniej pomysle o glosnikach tannoy ew starsze mission - ceny sa bardzo przyzwoite...

Slyszlalem moze cos svs (suby) ?

 

aha... a marantz sr6004 warto?:)

 

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ampli, ale w kinie nie będzie tak imponujący jak Onkyo i Harman. Marantz nazwal bym bardziej uniwersalnym wyborem do wspoldzilenia kina i muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest sens kupic taki zestaw:

Marantz nr1403

Boston Acoustics Soundware xs 5.1 (glosniki moga byc tylko takie male, ewentualnie innej firmy)

 

Jako zrodlo ps3 potem ps4

 

Zastosowanie tylko kino i gry. Pokoj 18m2.

 

Sprzet nie musi byc nowy. Chodzi o to zeby bylo lepiej niz w stereo, tzn chodzi o efekty dzwiekowe przy zastosowaniu ukladu 5.1

 

Czy to ma sens, czy od stereo nie bedzie wiele lepiej. Stereo jak w o mnie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.