Skocz do zawartości
IGNORED

KINO do ok.2500 zł (+/- 500)


vita41

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialbym zakupic zestaw kina domowego do 2,5tys...Zastanawiam sie nad zakupem albo kompletnego zestawu cos np LG BH7520T ,lub skladanym kinie ..Interesuja mnie głosniki z wbudowanym subem jak np.

Jamo S 606 HC S 3.ale nie wiem jaki amplituner do tego i prosze o pomoc w tej sprawie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz widze ze do 2,5 tys .....spoko....ten Lg kosztuje ok 2 tys..ale juz troche poczytalem i moge kupic fajne kolumny jamo s 606 HC s 3 ponoc sa jedne z dobrych za rozsadna cene i maja wbudowany sub co mnie cieszy..tylko jaki ampli do tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie LG to jest zabawka.

 

Głosniki Jamo 606 Quadral 500 lub 6000

Jako ampli zalezy na czym ci zalezy?

Jak na czyms z wykopem to poszedl bym w starsze Onkyo 509 Denon 1612 Yamaha 471/571

jak nowe to zalezy od funkcji ktore potrzebujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

przymierzam się do kupna amplitunera, który na początku miał mi służyć do słuchania muzyki i ewentualnie podpięty do TV od czasu do czasu przy oglądaniu jakiś filmów. Po przejrzeniu tynku chce się zdecydować na coś z Yamahy.. i tu nasunęły mi się pewne wątpliwość?? Przeglądając internet widzę, że amplitunery stereo (bo taki miałem zamiar kupić) całkowicie nie nadają się do odsłuchu przez Tv, zauważyłem, że Yamaha robi również amplitunery do kina domowego, pod które można podpiąć jeszcze inne urządzenia i tak się zastanawiam czy w przyszłości chcąc podpiąć np konsolę albo inne ustrojstwo lepiej nie upić takiego amplitunera przeznaczonego do kina domowego czy takiego stereo, który jakoś się da ewentualnie jeszcze wykorzystać w przyszłości podpinając jeszcze coś po niego ?? Powiem szczerze, że nie do końca się na tym znam. Kolego powiedział mi że te do kina domowego to straszny badziew?? nie znam się na tym więc proszę o radę? Jeżeli chodzi o stereo to bym widział jakąś Yamache RS-500 bądź coś innego jeżeli w podobnej cenie polecicie (Denon, HK) a jeżeli chodzi o kino domowe to yamaha rx-v... ale nie wiem jeszcze który??

Strasznie mi się w głowie pomieszało to wszystko może ktoś mądrzejszy ode mnie w tych sprawach podpowie mi i doradzi na co się zdecydować i może polecacie jakiś inny sprzęt?? Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie moją sprawą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Amplituner czy wzmacniacz stereo powinieneś móc podłączyć do wszystkich rodzajow urzadzen. Wszedzie powinno być wyjscie 2 kanałowe line out. Jeśli masz zamiar słuchać tylko stereo, bez sensu jest kupować ampituner do kina.

Z stereo coś godnego polecenia to Yamaha AS bądź RS 500/700 NAD 316/326

Denona odpuść gra bardzo ciepło i jak na swoje możliwości jest drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Może nie do końca moje pytanie dotyczy Kina Domowego ale możliwości skorzystania z nowych ciekawych funkcji współcześnie oferowanych przez amplitunery KD ale na zestawie stereo.

 

Mam mały problem z moim systemem audio (stereo), którego raczej nie chcę wymieniać na KD ale skorzystać z jego dobrodziejstw. Generalnie sprawa dotyczy urządzenia WIWA HD80 DVB-t, którego używam jako mediaplayer do odtwarzania plików fimowych. Jedną z bolączek tego playera jest brak obsługi DTS, którą "naprawiam" poprzez konwersję do AC3. I tutaj pojawia się problem jakości audio - tak czy inaczej zamienianej na stereo:

 

1. połączenie HDMI z Wiwa do TV a od TV analogowo RCA do wzmacniacza - jakość audio jest akceptowalna ale daleko do tej z CD i dodatkowo wyjście z TV jest niestety regulowane. Jak się zapomni skręcić głośność we wzmacniaczu a przełączy np. na tuner to jest powiedzmy... niefajnie,

2. połączenie analogowe z Wiwa do wzmacniacza - skutkuje wycięciem niskich tonów i jakimś takim wykastrowaniem dźwięku ze wszystkiego, wg mnie gorzej od mp3.

 

Jak widać mamy normalną funkcjonalność (pkt.2) ale marną jakość dźwięku albo lepsze audio (pkt.1) ale trzeba pamiętać o kilku sprawach (wyłączyć głośniki w TV, podkręcić głośność w TV na 2/3, podnieść głośność wzmacniacza na połowę obrotu potka).

O sygnale video nie piszę bo już przy 720p jest b. dobrze.

 

Moje pytanie/a brzmi/ą:

Jak pogodzić "normalną" funkcjonalność zestawu stereo (korzystając z plików filmowych, radia internetowego i innych współczesnych dobrodziejstw ) uzyskując dobrą jakość z wyjść analogowych nie płacąc za to ogromnych sum?

Nabyć amplituner (wzmacniacz nie posiada wejść main in itp.), przedwzmacniacz który obrobi sygnał audio/video z HDMI do dobrej jakości stereo i wypuści go po RCA do wzmacniacza a video dalej po HDMI do TV? Czy może szukać lepszego mediaplayera - jakiego?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień ten szmelc Wiwy na coś lepszego. Potrzebujesz tunera dvb-t ? Pewnie nie.

Polecam Asus O play mini lub lepiej tą pierwszą wersję R1 (kupisz używanego za ~150zł)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dźwięk będzie szedł normalny, nie poobcinany z niczego, zarówno przez hdmi jak i przez cinche (bezpośrednio łączysz do wzmacniacza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prodigyuk,

Kompletne KD mnie nie interesuje, jedynie jego możliwości (radio internetowe, dekodery) i poprawne granie w stereo. Jako, że obiegowa opinia o amplitunerach A/V głosi, iż w stereo grają przeciętnie (cokolwiek to oznacza?) to idę za propozycją don111 przerzucenia dekodowania filmów (mkv.. itdp) oraz audio (DTS..itp.) na playera jak chociażby wspomniany wyżej Asus O'Play. Mam możliwość obcowania przez najbliższe kilka dni z blu-ray'em od Samsunga to sobie sprawdzę co to potrafi z konwertowaniem audio do dwóch kanałów i z jakim efektem.

Koszt wymiany playera, BD jest niewspółmiernie niższy od kupna amplitunera AV.

 

Mimo wszystko dziękuję za propozycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit.

 

Don,

Miałeś rację co do WIWY, że to kiepski grajek (audio w filmach). Nawet po HDMI gdzie nie powinno być zmian jakości bo to w końcu cyfra idzie ale jednak można i to spie..ć. Być może w trybie HDMI RAW jest lepiej ale nie mam zewnętrznego dekodera więc tego nie sprawdzę. Nieważne, w porównaniu z tanim Samsungiem BD-E5500, który posiada tylko HDMI + coaxial (nie używałem) to różnica jest kolosalna. Blue-ray podaje ogromną ilość detali i do tego super dynamika w porównaniu do WIWY - w końcu usłyszałem jak powinna brzmieć ścieżka filmowa. Jeśli O'Play daje podobną jakość jak Samsung to już wiem za czym się rozglądać.

Jak widać tanie jest tylko tanie i z marną jakością.

 

 

PS.

Moderację proszę o scalenie moich dwóch wypowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kieruję się do Was z amatorskim pytaniem, jednak jestem kompletnie zielony w temacie kina domowego. Zakupiłem telewizor Sony z serii HX85. Obecnie chcę dokupić do niego zestaw kina. Oczywiście jestem świadom różnic między kolumnami drewnianymi a plastikowymi oraz różnic między sprzętem za 2000-2500 a za 5000-10000. Mój pokój jest jednak stosunkowo mały (17 m2), muzyki w ogóle nie słucham, zestawu potrzebuję jedynie aby ciut przyjemniej oglądało się mecze i filmy. Budżet również mam ograniczony, więc świadom wszelkich wad zdecyduję się na gotowy, kompaktowy zestaw kina domowego w granicach 2000-2500zł.

 

Telewizor będę oglądał z narożnej sofy umieszczonej w samym rogu pokoju. Aby w odpowiednich miejscach umieścić tylne głośniki (z systemu 5.1), muszę sofę odsunąć od rogu pokoju, tworząc około 15-20 centymetrową lukę na głośnik. Pytanie brzmi, czy głośnik "wciśnięty" w taką szparę jest dopuszczalny? Czy takie miejsce nie spowoduje np. tłumienie lub zniekształcenie dźwięku lub nieprawidłowy odbiór przez oglądacza dźwięku przestrzennego? Jeżeli jest to istotny problem, czy zakup zestawu kina domowego z wysokimi kolumnami tylnymi (takie jak w zestawie Sony BDV-N990W) zamiast niskich (takich jak w zestawie Sony BDV-N890W) go rozwiąże? Dodam, że wysokość głośników z N990W wynosi 120cm, wysokość sofy narożnej 90cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MakoTychy, możesz zastosować mały kompleksowy zestaw kina domowego, albo przemyśleć zakup - de facto co raz bardziej popularnych - jednego z modeli soundbara. Zbyt dużego problemu z kolumnami na tył nie będziesz miał. Pytanie czy jesteś bardzo nastawiony na dźwięk przestrzenny, czy po prostu chcesz cieszyć się lepszą jakością dźwięku, niż ta którą generuje odbiornik telewizyjny.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

MakoTychy, możesz zastosować mały kompleksowy zestaw kina domowego, albo przemyśleć zakup - de facto co raz bardziej popularnych - jednego z modeli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Zbyt dużego problemu z kolumnami na tył nie będziesz miał. Pytanie czy jesteś bardzo nastawiony na dźwięk przestrzenny, czy po prostu chcesz cieszyć się lepszą jakością dźwięku, niż ta którą generuje odbiornik telewizyjny.

RMS, na waszej stronie są w ofercie suby Velodyne Impact 12 , czy to jeszcze do dostania czy martwa dusza w ofercie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie staram się to ustalić, co jednak nie jest takie proste ;) Od razu po uzyskaniu informacji dam znać.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ostatnio zakupiłem używany amplituner DENON AVR-1804 i chciał bym dokupić do niego używane głośniki z alledrogo jak narazie udało mi się wyszukać takie zestawy:

 

- JAMO 4600

- JAMO SC 4700

- Jamo S 426 HCS 3

 

Moje pytanie brzmi: Który zestaw najbardziej będzie się nadawał?

 

jednakże jestem otwarty na wasze propozycje.

* do wydania mam 600-650zł

* interesują mnie również licytacje nie tylko kup teraz

* używane w 90% do odsłuchu czarnych brzmień, rapu, ew. moge w przyszlości dokupić sub.

 

pozdrawiam, i z gory dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMS, na waszej stronie są w ofercie suby Velodyne Impact 12 , czy to jeszcze do dostania czy martwa dusza w ofercie ?

 

Impact 12 dostępne na zamówienie :)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam 1400 zł na kino domowe.

Mam do wyboru albo Samsunga HT-E4550 (mojej dziewczynie się podoba :/) albo kupić amplituner i kolumny 5,0.

Ja skłaniam się ku tej drugiej opcji, tym bardziej że mam już odtwarzacz Blue Ray Sony.

Co do amplitunera to na początek wybrałem Pioneer VsX-322.

Co do głośników to co będzie najlepsze??

Myślałem o :

- Jamo S426

- TAGA TAV 306v2

- KODA AV 860

Amplituner będę miał za 640 zł więc na głośniki zostaje mi około 760 zł.

Nie jestem żadnym audiofilem, po prostu chcę mieć w miarę dobry sprzęt jak na moje możliwości finansowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota wzrasta do 1700 zł. Ale to jest już max.

 

Myślałem o czymś takim:

Yamaha RXV373 i Taga 406

Yamaha RXV373 i Jamo S426

lub

Pioneer VSX322 i Taga 406

Pioneer VSX322 i Jamo S426

 

Kolumny muszą być czarne.

 

Moglibyście pomóc bo ja mam już mętlik w głowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o Pioneerze VSX 520 - na jednym z portali aukcyjnych jest w dobre cenie. Dużo lepszy będzie od tego VSX-322 ?? Czy przeciętny użytkownik zobaczy jakąkolwiek różnice??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo prosiłbym was o pomoc w złożeniu kina w cenie max. 1300 zł (oczywiście używki).

Przeznaczenie muzyka + film po 50%.

Pokój około 25m2.

Do tej pory posiadałem:

- Samsung HT-Z310 (dużo funkcji, ale dźwięk porażka, tnące się DVD),

- Panasonic SA-HT 990 (przyjemny dźwięk, dobry bas, ale niestety brak wejść cyfrowych, mało opcji ustawień dźwięku, Prologic 2 mogę włączyć tylko dla DivX-a i MP3 z płyty CD, dla materiału z płyty DVD, Radia, AUX i TV już nie - wyświetla na wyświetlaczu ERROR. Dla tych źródeł tylko funkcja MOVIE lub MUSIC w której nie ma możliwości dostosowania głośności poszczególnych głośników, jedynie surroundy można ściszyć lub pogłośnić),

- Sony STR-DE498 + SS-MF450H + SS-SR250 + SS-CN250 + Subwoofer VK 7830 (dobre efekty, dużo ustawień, ale po powrocie do Panasonica, wydaje mi się, że Panas lepiej brzmi, być może SONY miałem źle ustawiony).

 

Obecnie użytkuję Panasonic SA-HT990. Wszystko ok, tylko brakuje tych wejść cyfrowych i jest mało ustawień dla dźwięku (nie można regulować wogule tonów wysokich).

 

Pozostał mi jeszcze subwoofer VK 7830, który mogę wykorzystać w nowym zestawie.

 

Czy moglibyście mi coś polecić ?? Dobrze by było gdyby Ampli posiadał automatyczną kalibrację, ponieważ samemu to ustawić wszystko tak jak być powinno jest ciężkie (po przygodzie z SONY, cały czas mi czegoś brakowało), a tak wiem, że samo ustawi i tylko ewentualnie z grubsza trzeba będzie coś dostroić. Fajnie by było gdyby miał HDMI z obsługą dźwięku przez ten kabel. Zamierzam podłączyć dekoder Vectry (najlepiej właśnie poprzez HDMI), XBOX 360 (też HDMI), PC (dźwięk cyfrowo przez COAXIAL, wizja niestety przez żółty chinch, bo tylko takie mam wyjście). Ewentualnie jak dokupię DVD to też przez HDMI. W przyszłości być może jakiś odtwarzacz multimedialny, albo Blue-Ray (choć chyba będzie to raczej odtwarzacz multimedialny z możliwością obsługi obrazów Blue-Ray).

 

Obecnie mam na oku Denon AVR-1311 z głośniki Eltax Universe. Ma wszystko czego chcę, ale oprócz autokalibracji :( Jak to zagra ?? Opłaca się to brać ?? Jak to wypadnie w porównaniu z tym Panasoniciem i Sony, które miałem dotychczas ??

 

Bardzo proszę was o pomoc i z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już denona to od serii16xx w zwyż. 1311, 1312 to porażka, lepsze niż plastikowe zabawki, ale to na maxa okrojony model, raczej nie wart uwagi.

W twoim budżecie to tylko w używki choć i to będzie ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co lepiej wybrać.

Denon 1311 + Eltax Universe czy Sony DH520 + Amtech SS-AT 5000.

Ten Denon nie ma autokalibracji, a ten SONY ma wszystko czego potrzebuje. Co lepiej będzie brzmiało ?? Nadmieniam, że do obydwóch podpiąłbym subwoofer VK 7830 gdyż taki posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.