Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Marantz AV7005 tez ma auto kalibrację :) Ale nigdy z tego nie korzystałem. Wszystko ustawiałem "na ucho"

 

Masz do niego końcówkę MM7055 ? Miałeś wcześniej jakieś ampli żeby móć coś powiedzieć o brzmieniu, funkcjonalności i różnicach międzu obiema opcjami. Pytam bo sprzedałem ampli i teraz mam dylemat czy kupić jakieś nowsze ampli czy dołożyć na "dzielone".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś w ogóle pominąć procesor i wysterowywał końcówki z wyj. regulowanego dobrego playera ? :)

 

Pod koniec roku zamierzam nabyć oppo z serii 103 lub 105, podobno będą miały możliwość regulacji poziomu głośności na wyjściach analogowych audio.

Czyli do oppo poprzez wejście hdmi podepnę PS3, Xboxa lub PC i z oppo bezpośrednio do końcówki mocy - jestem ciekaw jak to zagra bez przedwzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do niego końcówkę MM7055 ? Miałeś wcześniej jakieś ampli żeby móć coś powiedzieć o brzmieniu, funkcjonalności i różnicach międzu obiema opcjami. Pytam bo sprzedałem ampli i teraz mam dylemat czy kupić jakieś nowsze ampli czy dołożyć na "dzielone".

Nie mam końcówki Marantza. Posiadam końcówkę trzykanałową Myryada MA360 i dodatkowo wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity A3.2

Jeśli chodzi o muzykę, to trudno mi to teraz opisać, bo przez ostatnie 1,5 roku trochę mi się w systemie na zmieniało. Musicala słuchałem przez długi czas z Audio Physic Spark 3. Potem zachciało mi się kina i kupiłem amplituner Yahamy + B&W 685 + sub tej samej firmy. Przeskok jakościowy w dół był tak duży, że nie przestałem kombinować. Kupiłem końcówkę i podłączyłem do ampli. Było lepiej, dynamiczniej, żywiej, bardziej muzykalnie, ale 90% były to filmy, nie muzyka. Później miałem przez jakiś czas procesor Myryada MDP500. Znałem go wcześniej. Zawsze mi się bardzo podobał. Mimo, że był technicznie humorzasty, to czarował barwą i brzmieniem. Jak na procesor to zachował bardzo dużo ze swojego charakterystycznego angielskiego brzmienia. Nawet skromne kolumienki B&W znikały w pomieszczeniu, dźwięk się "otwierał", stawał się bardzo nasycony i detaliczny. Nie było tylko dekoderów HD, dlatego nie zostawiłem go sobie na stałe. Można było podłączyć po analogach, ale wtedy nie miałem jeszcze Oppo. No i w końcu przyszedł czas na AV7005. Posiadam go od prawie roku. Jak wypadł przy Myryadzie? Zupełnie inaczej. Jest bardziej neutralny, bez własnej charakterystyki, która"podkolorowuje" brzmienie. Oczywiście piszę o użytkowaniu w trybie Pure Direct, żeby pominąć opcje procesora do minimum. W filmach wypada wg mnie bardzo fajnie. Dźwięk jest dynamiczny, szczegółowy i wiarygodny! Zupełnie inna bajka niż amplitunery. Niestety, nie ma juz dla mnie odwrotu jeśli chodzi o zestawy. Tylko procesory się dla mnie liczą.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to tak naprawdę opcji ustawień, kalibracji, auto kalibracji itp, jest w zasadzie tyle samo co w amplitunerach. Nie widzę niczego więcej, co by przeważało na korzyść procków. Ale mogę się mylić dlatego, że ja korzystam zawsze z minimum. Nie zagłębiam się w możliwości konfiguracyjne. Ja wybieram tylko odległość kolumn, wielkość, zakres odcinania basu i sprawdzam głośność kanałów. Wszystko robię na ucho i na tym się zatrzymuję. Dla zabawy sprawdzałem kiedyś te opcje automatyczne, i nigdy mi się ta kalibracja nie podobała. Albo ja jestem dziwny, albo zawsze dźwięk był jakieś taki "niespójny" A to któryś kanał słyszałem głośniej od innych, albo z kolei pojawiamy się jakieś inne defekty, które kompletnie mi nie pasowały. Oj nie, wolę ręczne ustawienia.

W muzyce czuje niewykorzystany potencjał mojego zestawu. Sparków już nie mam. Los tak chciał, że zmieniły właściciela przed tym jak miałem procesory. Między czasie zająłem się budową domku, więc nie miałem budżetu na coś lepszego od Bowersów. Ale planuję w niedalekiej przyszłości kupić AP Temp VI. Może do końca roku... tylko jedynym problemem jest żona ;) Ona kompletnie nie czuje mojej fascynacji HiFi :)

 

Powiem na końcu tak, że jeśli szukasz kompromisu kino/muzyka, to tylko zestaw dzielony wchodzi w grę. Dobry procesor i niezła końcówka niewiele się będzie róznić od dobrej integry. W dodatku, w tym rozwiązaniu możesz dalej eksperymentować, podłączać różne końcówki, kable i itp. Zawsze możesz dobrać zestaw pod swoje wymagania i gust. Z amplitunerem tego nie można zrobić. Sam w sobie jest "zamknięty" i tyle. Nawet jeśli ma dobre wyjścia pre out to wg mnie szkoda kasy. Bo dobry amplituner z dobrymi wyjściami pre out to będzie cena procka. Ja wybieram procek + średniej klasy końcówka na początek. Z czasem można rozbudować do hi-end :)

 

Szkoda, ze ten Musical A3.2 nie może służyć jako końcówka. Stoi na stoliku nie używany. A podpiął bym go chętnie do procesora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec roku zamierzam nabyć oppo z serii 103 lub 105, podobno będą miały możliwość regulacji poziomu głośności na wyjściach analogowych audio.

Czyli do oppo poprzez wejście hdmi podepnę PS3, Xboxa lub PC i z oppo bezpośrednio do końcówki mocy - jestem ciekaw jak to zagra bez przedwzmacniacza

 

Wow, i to wszystko za 500$ plus oplaty...stosunek jakosci do ceny raczej z tych lepszych, niestety nie moge nigdzie znalezc informacji o ktorej wspomniales na temat regulacji wyjscia analogowego. Dla mnie bylaby to arcy interesujaca opcja.

 

 

Mala korekcja, opcja rzeczywiscie jest dostepna, w instrukcji obslugi jest o tym mowa, regulacja glosnosci dziala tylko na wyjsciu analogowym. Super rozwiazanie....ciekawe w jaki sposob jest to realizowane, zapewne na poziomie cyfrowym cos na podobe squeezeboxa jak mniemam??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym procesorze sam "rdzeń" gęstych formatów roznosi DTS HD MA i TrueHD z amplitunerów w pył ... :)

Ty tak na serio czy pół żartem ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma zbędnych 10k zł to na allegro pojawił się procek i końcówka Meridiana. Tutaj nie trzeba obawiać się o jakość dźwięku. Będzie grubo w kinie i stereo :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o tego Meridian z allegro, nie bardzo na tym sie znam, ale jak podpiac do niego koncowke mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko przez "unbalanced wejscia" tak? (sorry za glupie pytanie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma zbędnych 10k zł to na allegro pojawił się procek i końcówka Meridiana. Tutaj nie trzeba obawiać się o jakość dźwięku. Będzie grubo w kinie i stereo :-)

 

Około dwóch miesięcy temu miałem okazję posłuchać procesora meridian, lecz z serii o jeden niższej niż ten z allegro, Moim celem było porównanie monobloków audiolaba i xindaka - słuchałem tego procesora na przemian z prockiem audiolaba i mogę o nim powiedzieć, że w kinie grał bardzo efekciarsko, wręcz nienaturalnie i nachalnie atakując basem w każdej testowanej scenie co przy procku audiolaba nie występowało. Nie wiem jakby zagrał z dedykowana końcówką meridiana, bo nie miałem okazji sprawdzić, Może to wina końcówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około dwóch miesięcy temu miałem okazję posłuchać procesora meridian, lecz z serii o jeden niższej niż ten z allegro, Moim celem było porównanie monobloków audiolaba i xindaka - słuchałem tego procesora na przemian z prockiem audiolaba i mogę o nim powiedzieć, że w kinie grał bardzo efekciarsko, wręcz nienaturalnie i nachalnie atakując basem w każdej testowanej scenie co przy procku audiolaba nie występowało. Nie wiem jakby zagrał z dedykowana końcówką meridiana, bo nie miałem okazji sprawdzić, Może to wina końcówek.

Raczej coś z ustawieniami. Miałem już dwa procki Meridiana (co prawda ze starszej serii) i każdy z nich grał bardzo neutralnie. Powiedziałbym , że większości pewnie by się nie spodobał ze względu na odwrotny do opisanego przez ciebie efektu. Z genialnym środkiem i górą pasma a basem raczej wplecionym tylko tam gdzie powinien zaistnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około dwóch miesięcy temu miałem okazję posłuchać procesora meridian, lecz z serii o jeden niższej niż ten z allegro, Moim celem było porównanie monobloków audiolaba i xindaka - słuchałem tego procesora na przemian z prockiem audiolaba i mogę o nim powiedzieć, że w kinie grał bardzo efekciarsko, wręcz nienaturalnie i nachalnie atakując basem w każdej testowanej scenie co przy procku audiolaba nie występowało. Nie wiem jakby zagrał z dedykowana końcówką meridiana, bo nie miałem okazji sprawdzić, Może to wina końcówek.

 

Napisz proszę jak wypadły te końcówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto także wspomnieć o marce " INTEGRA" - ekskluzywnej odnogi firmy Onkyo.

 

INTEGRA DHC-9.9

INTEGRA DHC-80.3

INTEGRA DHC-80.2

INTEGRA DHC-80.1

 

wszystkie wyposażone w wyjścia XLR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto także wspomnieć o marce " INTEGRA" - ekskluzywnej odnogi firmy Onkyo.

 

INTEGRA DHC-9.9

INTEGRA DHC-80.3

INTEGRA DHC-80.2

INTEGRA DHC-80.1

 

wszystkie wyposażone w wyjścia XLR

Niestety dzisiejsza INTEGRA to tak jak piszesz bardziej ekskluzywne ONKYO i nic poza tym. Raczej szkoda kasy na ten sprzęt. W tej cenie można kupić naprawdę solidne kino dzielone. Na wszelkich targach związanych z AV próbują to rozreklamować - niestety w tej cenie gra to bez rewelacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niestety w tej cenie gra to bez rewelacji.

 

Jak ja kocham takie odpowiedzi - masz, słuchałeś ?

 

Pokaż co masz, to ocenimy jaki z Ciebie krytyk !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan czemu jesteś taki dziś nerwowy, w końcu Stempel nie zamieścił jakiejś skrajnej wypowiedzi a jedynie swoją subiektywną ocenę, z którą zresztą nawet nie słuchając sprzętu można się z nią zgodzić.Jest trochu testów integry na necie i owszem wynika z nich, że to solidne maszyny, ale nie tanie i faktycznie można w tych pieniążkach szukać coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham takie odpowiedzi - masz, słuchałeś ?

 

Pokaż co masz, to ocenimy jaki z Ciebie krytyk !

OJ kolega bardzo nerwowy. Akurat tak się składa, że procków i końcówek troszkę się u mnie przewinęło. Zresztą wielu kolegów z forum skorzystało już z tej wiedzy :-) Czy słuchałem ? - tak słuchałem ten jaki i kilka innych zestawów dzielonych typu Marantz AV 7xxx. Niestety tego typu firmy nie wprowadzają do urządzeń dzielonych nic poza większą mocą i kilkoma nowymi bajerami. Zestawy te często bazują na rozwiązaniach przeniesionych z amplitunerów (oczywiście udoskonalonych w mniejszy lub większy sposób)a nie całkowicie nowych konstrukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba proc, a nie procków :) Dobra, nieważne - wiesz swoje i kropka.

 

A ci, którzy widzą potencjał w procesorze + zestawy aktywne zapraszam tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze dwie godziny i za bezcen pójdzie do ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba proc, a nie procków :) Dobra, nieważne - wiesz swoje i kropka.

 

A ci, którzy widzą potencjał w procesorze + zestawy aktywne zapraszam tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze dwie godziny i za bezcen pójdzie do ludzi.

Oj BoDeX nie ma się co gniewać. Każdy ma swoje doświadczenia i może się nimi podzielić. A jeśli nie zgadzasz się z moim zdaniem to masz do tego prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stempel co tam teraz testujesz nowego?

Sprzedałem cały zestaw i czekam już 3 miesiąc na Meridiana 861 (uznany niegdyś najlepszym procesorem kina domowego na świecie). W połowie listopada znajomy zjedzie z Anglii i maszyna będzie u mnie na miejscu. Co do sprzętu to gram na razie na Pionku AX10i-s, który leży w szafie od kilku lat i spełnia rolę urządzenia zastępczego. Końcówki POA 1500 też sprzedane więc jak Meridian zjedzie będę się rozglądać za wzmacniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to czekam z niecierpliwością na recenzję.

 

O jakich końcówkach teraz myślisz?

Wow to czekam z niecierpliwością na recenzję.

 

O jakich końcówkach teraz myślisz?

Z racji tego, że od jakiegoś już czasu używam systemu 4.0 (central zmiksowany z frontami i brak suba) będą to dwie końcówki stereofoniczne. Na front musi być coś naprawdę mocnego gdyż moje kolumny Quadral Aurum potrzebują naprawdę dużo prądu. W zamian dają nisko schodzący i różnorodny bas i ja nie odczuwam braku suba w kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmieniłeś tez kolumny?a Oppo zostało?

 

Jaki masz model tych kolumn bo troszku tego jest?

Sprzedałem wszystko - OPPO także (troszkę go żałuję ale kasa poszła na kolejnego Meridiana). Mam teraz powolnego Pionka BDP -51FD podłączonego analogami do AX10i-s. Kolumny to około 10 letnie Quadral Aurum Vulcan (pierwszy model z dwoma basami schowanymi za kratką). Muszę powiedzieć, że od dłuższego czasu nie mogę wyjść z podziwu do jakości dźwięku wyższych modeli Quadrala. Długo używałem też Shogun prestige i byłem w pełni zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.