Skocz do zawartości
IGNORED

>>> PROCESORY DO KINA DOMOWEGO <<<


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

HQ150 napiszesz mi coś o swojej listwie Bada bo szukam czegoś do podpięcia i zbieram uwagi kolegów z forum.

Nie za dużo Ci napiszę. Kupiłem podpiąłem i działa. Mam ją głównie z tego powodu żeby nie mieć podpiętego sprzętu do kina na stałe do zasilania. A żeby nie stosować jakiejś komputerowej, bo u mnie pobór na poziomie 3kW, stąd pomysł na Badę. Wykonana bardzo solidnie. Nie próbowałem jak by sprzęt grał bez listwy, bo jest u mnie jakby koniecznością. Nie chciałbym pozostawiać sprzetu w gniazdku cały czas nawet podczas nieobecności. Jakieś zabezpieczenie jednak daje. Do tego praca wzmaków pod wyczyszczonym napięciem też podobno jest bezpieczniejsza.

Co ciekawe podobno Bada 6600, która ma możliwość wyłączenia osobno dwóch obiegów, jest jakąś podróbką.

 

Tak to prawda mocy niczym nie zastąpisz, można pisać różne teorie, ale mocna końcówka z łatwością wysteruje nawet trudne głośniki. XPA-2 to bardzo fajna końcówka i pewnie trzeba by było u nas wydać minimum 6 tys żeby wzbić się na podobny poziom dzwięku. Jeszcze nie słyszałem o tej końcówce żadnej negatywnej opinii, wszyscy ją chwalą.

Jak ktoś szuka wydajnego prądowo pieca, to warto poszukać używanego ASR Emittera. Widzę że ostatnio poszedł jeden na Allegro za 4600zł. Obecnie nowy kosztuje 25tzł. Mój to dziadek, ma 22lata. Ostatnio zawiozłem go do znajomego do serwisu w celu sprawdzenia jego stanu. Po pomiarach kondensatorów, powiedział że mają sprawność jak nowe. Więc nie ma się czego bać. A dźwięk poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o używane końcówki mocy to faktycznie można trafić dużo taniej w używce.

Problem się zaczyna jak ktoś chciałby mieć takie same lub z tej samej firmy czy serii na wszystkie kanały w kinie, no chyba, że trafi pięciokanałową.

Po prostu ciężko aby trafiły się w zbliżonym czasie dwie podobne z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rzadko trafią się dwie podobne końcówki w okresie dwóch trzech miesięcy. kiedyś był na aukcji Arcam P7 i chyba w końcu facet go sprzedał za 5 tys, niestety nie miałem wtedy funduszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dobra końcówka

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysyłają do Europy. Do Polski za 35euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dobra końcówka

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysyłają do Europy. Do Polski za 35euro.

Jeśli kupować z zagranicy to już bym chyba jednak wolał XPA-5 od Emo. Cena identyczna 899$, i jak rozumiem w przypadku tego Arcama też chyba trzeba będzie zapłacić cło itd ?

No i sprzęt całkowicie nowy z pięcioletnią gwarancją.

No i koszulkę dają :D

 

Emotiva też w przypadku Darexa i jego potrzeb będzie mocniejsza - Arcam ma 7x135W/8 Ohm; XPA-5 200W/8 Ohm. Transformatory zasilające mają identyczne 1200VA, tylko w Emo moc rozkłada się na 5 kanałów.

Na stronie Emotivy w PDFsą dokładne pomiary mocy.

 

No dobra nie będę się mądrzył, bo to i tak tylko papierowe porównania, nie wiadomo ostatecznie jak jedno i drugie zagra, jak się zgra z docelowym sprzetęm.

 

Fajnie byłoby jakbyś Darek wypożyczył jakąś końcówkę na próbę, nawet dwu kanałową, żeby zobaczyć ile tak naprawdę zyskasz, czy Tobie taki dźwięk się spodoba, bo jednak wydatek spory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacisz cła bo sprzęt jest z UE z Niemiec. 899eur + 35eur za przesyłkę.

 

Ten Arcam jest używany ale dają roczną gwarancję.

 

Co do mocy do sprawa dyskusyjna ;) Co strona to pomiary są inne.

 

IMO dla 5.1 najrozsądniejszym wyjściem będą trzy końcówki stereo z uczciwymi 100-120W i tyle w bloku starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu sprzedaje tez procesor arcama. zamiescil nawet link do strony z testem gdzie raczej nie wypadl pozytywnie. Na tej samej stronie mozna tez znalezc test innej koncowki arcama ktora wypadla b.dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem posiadaczem tego Arcama P1000 i powiem tylko, że w większych pomieszczeniach (powyżej 40m2)i z dobrym przedwzmacniaczem XPA5 od Emo gra przy niej jak by dostała lekkiej zadyszki. Ten Arcam to naprawdę bardzo fajny wzmacniacz i czuć nawet troszkę audiofilskiego powietrza. Przy dużych głośnościach nie tarci rytmu i rozdzielczości. Trzeba tylko uważać na kolumny bo dla niektórych może być zbyt ostro na górze. No i plus, że bardzo mało się nagrzewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Arcama w ubiegłym roku chodziły na naszych portalach po 3-3,5tyś (żałuję, ze nie kupiłem na marginesie). Ciekawi mnie jak dźwiękowo ma się taki Arcam, Emotivy do na przykład 3 dobrych końcówek Rotela stereo? Może ktoś z kolegów wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak dźwiękowo ma się taki Arcam, Emotivy do na przykład 3 dobrych końcówek Rotela stereo? Może ktoś z kolegów wie.

Ja niestety nie miałem okazji porównać z innymi końcówkami, sam jestem ciekaw takich konfrontacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne końcówki IMO warte uwagi

 

- Audiolab 8000x7

 

669 + 100 funtów =769 funtów z transportem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- Primare A30.5

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

845+55 = 900 funtów z transportem

 

Pierwsza z Grecji druga z UK. Primare od 'branży', Audiolab od osoby prywatnej. Moim zdaniem szczególnie Primare godna uwagi.

 

Może warto zaryzykować i kupić. Ciągle chyba pewniejszy sposób niż od osoby prywatnej z alledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle chyba pewniejszy sposób niż od osoby prywatnej z alledrogo.

"Ciągle (bez chyba) pewniejszy sposób" to zakup od osoby prywatnej, zamiast od handlarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się.

 

Wolę kupić z zagranicznego ebay-a niż na alledrogo od osoby prywatnej, która sprzedaje okazyjnie idealny-prawie-nowy-hi-end wyciągnięty ze śmietnika na alledrogo.

 

Handlarze z angielskiego ebay-a zazwyczaj sprzedają sprzęt w 100% zgodny z opisem itp. Zaliczenie wpadki jest minimalne. Osoby prywatne podobnie. Raczej nikt nie wciska nikomu ładnie opakowanego, podpicowanego złomu. Mieszkałem przez 6.5 roku w UK i sporo rzeczy kupiłem używanych tą drogą. Zawsze były zgodne z opisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 8000x7 stosunkowo często się u nas zdarza z powodu słabych recenzji jest maksymalnie sprzedawany za 1800 złotych (nie sądzę, żeby było lepiej niż w moim starym Rotelu). A ten Primare to już inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem posiadaczem tego Arcama P1000 i powiem tylko, że w większych pomieszczeniach (powyżej 40m2)i z dobrym przedwzmacniaczem XPA5 od Emo gra przy niej jak by dostała lekkiej zadyszki.

 

Stempel, a jakich głośnikach to porównywałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darex1973 końcówka Primare to jest chyba to czego szukasz. Jeśli się nie mylę to 5x monoblok w jednej obudowie.

Tak to prawda ale jednak muszę się wstrzymać do po wakacji kupiłem interkonekty do procesora i zaczęło się robić pusto w portfelu a tu wakacje. Po za tym myryad strajkuje maja go w audiosystemie przeglądnąć ale to potrwa bo serwisant od procesorów nie obecny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda ale jednak muszę się wstrzymać do po wakacji kupiłem interkonekty do procesora i zaczęło się robić pusto w portfelu a tu wakacje. Po za tym myryad strajkuje maja go w audiosystemie przeglądnąć ale to potrwa bo serwisant od procesorów nie obecny.

 

Dlaczego strajkuje? Co robi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stempel, a jakich głośnikach to porównywałeś ?

Na Quadral AURUM oraz typowo kinowym zestawie JAMO THX ONE

 

Wyłancza się co chwilę i zawiesza.

Może zmienią soft i będzie wszystko dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zobaczymy za jakiś czas na razie Onkyo wróciło z sypialni, ale to nie to.

He he a mówią, że wysokie modele amplitunerów dobrze grają :-) Lepiej nie bawić się w procki i końcówki bo powrotu już nie ma i boli po kieszeni :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darex1973 końcówka Primare to jest chyba to czego szukasz. Jeśli się nie mylę to 5x monoblok w jednej obudowie.

5x mono, 5 x 200 W na 4 ohmach, dynamika 120 db...niezawodna maszyna poza tym potrafiąca wysterować większość kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zobaczymy za jakiś czas na razie Onkyo wróciło z sypialni, ale to nie to.

Ponieważ trochę Darex już posłuchałeś, a z reguły jest tak, że większą różnicę zauważamy nie po przesiadce z gorszego sprzętu na lepszy lecz na odwrót, napisz teraz proszę coś o różnicach Onkyo vs Myryad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ trochę Darex już posłuchałeś, a z reguły jest tak, że większą różnicę zauważamy nie po przesiadce z gorszego sprzętu na lepszy lecz na odwrót, napisz teraz proszę coś o różnicach Onkyo vs Myryad.

Onkyo podpiełem do Oppo 83Se najlepszymi kabelkami jakie posiadam. Odpaliłem Kralówne (cd) i słucham, no ok myślę nie jest źle, zaraz, zaraz czegoś tu brakuje, hm co z basem niby jest, ale taki mało "barwny" i płytszy. Dobrze słucham sobie dalej wybrzmiewania niby lepsze niż z konkurencyjnego zestawu....., ale po chwili odczułem, że tam one były bardziej naturalne a tu są takie efekciarskie. Średnie są nieco wycofane i za lekką mgiełką, u konkurencji było lepiej. Hm co było równie dobre? chyba przestrzeń była zbliżona, ale ja wiem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darex, którego onkjasa podpiąłeś?

 

ps. tego procka kupiłeś na Waliców? Kiedyś mieli do kompletu bardzo fajną 3-kanałową końcówkę zdaje się MA360, ciekawe czy jeszcze stała?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darex, którego onkjasa podpiąłeś?

 

ps. tego procka kupiłeś na Waliców? Kiedyś mieli do kompletu bardzo fajną 3-kanałową końcówkę zdaje się MA360, ciekawe czy jeszcze stała?

Kupowałem przez internet jestem z Krakowa, nie wiem czy mają tą końcówkę ale zapytam jak naprawią procesor. Testowałem z 905 a 807 jest do sprzedania jeśli byłby chętny, jest troszku słabszy od 905.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darex, którego onkjasa podpiąłeś?

 

ps. tego procka kupiłeś na Waliców? Kiedyś mieli do kompletu bardzo fajną 3-kanałową końcówkę zdaje się MA360, ciekawe czy jeszcze stała?

 

MA 360 nie stoi, bo ja ją kupiłem. Jest SUPER! Teraz poluje na ebay na MA240 na tyły :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.